Dodaj do ulubionych

Rewolucja w Kijowie

01.12.13, 14:22
Bezpośrednia transmisja:
www.youtube.com/watch?v=uZtwFH4uKxk
Obserwuj wątek
  • azix10 Re: Dwa możliwe warianty 01.12.13, 18:36
   Julija, faszyści i Kliczko chcą zrobić skok na władzę - podobnie jak "pomarańczowi" w 2004 r.
   Czy ponownie znajdą równie wielu głupich, jak wówczas? To możliwe.
   Dziś wygląda na to, że w grę wchodzą 2 warianty rozwoju sytuacji.
   Korzystny dla Ukrainy:
   Rosja odcina na chwilę całkowicie dostawy gazu i wstrzymuje obroty handlowe z Ukrainą. Do szykujących się do skoku na władzę dociera, że nie opłaca im się obejmować rządów w kraju, który według zgodnych przewidywań światowej prasy ekonomicznej za kilka miesięcy będzie bankrutem. Uspokajają się, Janukowycz zostaje przy władzy, Rosja wznawia dostawy gazu i stosunki handlowe oraz udziela Ukrainie kredytu, odsuwając trochę groźbę bankructwa.
   Niekorzystny:
   Rosja nie reaguje, Janukowycz zgadza się na wcześniejsze wybory, które wygrywa Julija i spółka. Oczywiście "koalicjanci" od razu zaczynają walczyć między sobą na śmierć i życie (jak w 2005 r.) - tak zaciekle, że nie mają nawet czasu zastanawiać się, od kogo wyżebrać ok. 20 mld, które Ukraina musi oddać swym wierzycielom w 2014 r.
   Rosja nie tylko nic nie da, ale blokuje wszelki import z Ukrainy, przez co rezerwy dewizowe szybciej topnieją do zera. IMF nie pożyczy bez reform, których uprzednio żądał od Janukowycza - a nowy rząd tego na te reformy się nie zgodzi, bo nie chce stracić poparcia tak, jak spotkało to Juszczenkę. UE coś tam rzuci, ale nie zrównoważy to nawet strat wynikających z utraty rosyjskiego rynku, nie mówiąc już o wyżej wymienionych zobowiązaniach, których termin spłaty przypada na 2014 r.
   W efekcie, zgodnie z przewidywaniami komentatorów z 2013 r., rząd ukraiński w 2014 r. ogłasza "zawieszenia realizacji zewnętrznych zobowiązań kredytowych".
   • Gość: pysio Re: Dwa możliwe warianty IP: 185.18.135.* 01.12.13, 19:13
    Wszystkiemu winne kunktatorstwo i cwaniactwo Ukrainy. Gdyby oni zgłosili akces w tym samym czasie co reszta państw to już by byli w unii. Ale ta ich taktyka na dwa fronty przyniosła zepsute owoce. Unia zdążyła się dowiedzieć jakie to zacofanie i jak prymitywna gospodarka i postawiła takie warunki że gdyby się na nie zgodzili to praktycznie mieliby jeszcze większe rozruchy niż dzisiaj a stan wojny byłby permanentny. Oni muszą się przekonać że unia nie oznacza dobrego wujka ale jest bezlitosnym eksploatatorem imperialnym o podłożu fiskalnym.
    • Gość: gonzales Re: Dwa możliwe warianty IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.12.13, 21:40
     Nie masz racji pysio. Unia nic Ukrainie nie proponuje,zadnego kalendarza, /Turcja ma umowę stowarzyszeniową już 50 lat/ Nikt nie chce wyłożyć miliardow euro na pokrycie ukraińskich strat w przypadku represji gospodarczych ze strony Rosji. Ukraina na stowarzyszeniu poniesie ogromne straty,poziom życia Ukraińcow jeszcze bardziej spadnie. Janukowicz prowadzi bardzo sprytną politykę i jest ona najlepsza w tej chwili dla Ukrainy. Boję się tylko żeby n ie okazał sie tylko graczem ktory może w wyniku nacisku Ukraińcow powiedzieć : chcecie do Uni no to proszę. W ten sposób Ukraińcy cierpiący biedę w przyszłości nie będą mogli mu zarzucic że sprzedał swój kraj,tylko spełni ich wolę. Jeśli Janukowicz jest w porządku to nie odda Ukrainy ani Unii ani Rosji. I na tym najlepiej wyjdą.
     • Gość: pysio Re: Dwa możliwe warianty IP: 185.18.135.* 01.12.13, 22:11
      To co usłyszałem w wiadomościach to unia realistycznie patrzy na Ukrainę tylko pod kątem rolnictwa. We wst
      ępnej umowie zaproponowali im słynne "kwoty". A na resztę rozbudowy praktycznie pożyczki. Poziom życia praktycznie spadł by do poziomu jakiegoś bantustanu. Czasy II-iej Rzeczypospolitej wspominano by jako najlepszy okres rozkwitu Ukrainy. Banderowcy by oszaleli z radości bo każdy by się chętnie do nich przyłączył bo jedynym sposobem na przeżycie byłby rozbój. Hołodomor to byłby pikuś a w niedługim czasie mielibyśmy nowy twór geograficzny - pustynia ukraińska. Dla ciekawostki podam że w tym drugim państwie gdzie przyjęto ich do unii trwają protesty przeciwko przyjęciu. Chodzi o Mołdawię.
      • Gość: gonzales Re: Dwa możliwe warianty IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.12.13, 22:47
       Sama umowa stowarzyszeniowa nie jest w żaden sposób rownoznaczna z wstąpieniem do UE. Nie było i nie ma żadnego kalendarza dot. włączenia tych krajów do UE. Mało tego ,na żądanie Francji wykreslono z traktatu unijnego możliwość zgłoszenia akcesu do UE przez inny kraj. Umowa stowarzyszeniowa jest korzystna gospodarczo dla unii , daje natomiast niewiele możliwości krajowi ktory ją podpisał.
       Co do Mołdawi, jest tam silne parcie w kierunku Rumunii, pozostaje sprawa Nadniestrza które jest praktycznie utrzymywane przez Rosję. Ukraina to nie tylko kwestia floty czrnomorskiej ale dostępu choćby do Nadniestrza.
       wiadomosci.onet.pl/swiat/anders-aslund-ukrainska-gospodarka-na-krawedzi-zapasci/3deer
   • jesus33 Darino czy Ty koniecznie chcesz żeby... 02.12.13, 13:05
    Pysio dostał wylewu, a Fanka uderzenia ciepła? Przez wspierających Ukrainę zdrajców narodu Polskiego to znowu ja się będę tłumaczyła u dzielnicowego, i znowu padnie z jego ust pytanie Czy to Pani jest Jesusem? :-)))
    --
    Szaleńcy i pijacy są ostatnimi świętymi na świecie.

    www.youtube.com/watch?v=JkLSbDudrjU
   • gate.of.delirium Krym poparł Janukowycza i Putina 02.12.13, 18:38
    Parlament Krymu chce wprowadzenia stanu wyjątkowego

    Wcze­śniej par­la­ment na­le­żą­cej do Ukra­iny Au­to­no­micz­nej Re­pu­bli­ki Krymu we­zwał pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza do przy­wró­ce­nia po­rząd­ku w kraju nawet drogą wpro­wa­dze­nia stanu wy­jąt­ko­we­go. Nie­któ­rzy po­li­ty­cy zwró­ci­li się o pomoc rów­nież do pre­zy­den­ta Rosji Wła­di­mi­ra Pu­ti­na.

    wiadomosci.onet.pl/swiat/parlament-krymu-chce-wprowadzenia-stanu-wyjatkowego/r4jdd
    Myślę, że najlepiej będzie, gdy Ukraińcy sami zadecydują o swojej przyszłości.
    • Gość: pysio Re: Krym poparł Janukowycza i Putina IP: 185.18.135.* 02.12.13, 19:48
     Powoli zmienia się retoryka wypowiedzi na majdanie. Prawie wprost się mówi ze Ukraina jest pod okupacją. Ciekawe jakie będą tego konsekwencje bo powiewa tam wiele flag banderowskich. Zgodnie z tym o czym nas zapewnia czołowy ideolog o ksywie histeryk dla okupanta zawsze jest wolne miejsce na Ukrainie o wym 2x1m. Teraz mamy okazję się dowiedzieć jak prawdziwa jest banderowska gadka o traktowaniu okupantów gdy sędziowie i kaci nie czują się bezkarnie?
       • Gość: dżon Re: Krym poparł Janukowycza i Putina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.13, 00:58
        A ty pysio nie byłeś z Jarkiem w Kijowie? Oczekiwaliśmy, że ty, jako ekspert od spraw wschodnich, ukraińskich udałeś się na właściwe miejsce by przekazać braciom Ukraińcom wytyczne jak mają postępować. Jesteś takim Wałęsą dla Przemyślan. Gdybyś był na miejscu, mielibyśmy się czym chwalić, a tak kicha. Wolałeś jednak śledzić wydarzenia z TV i z internetu, jak Wałęsa z Arłamowa. Szkoda,że TV oprócz obrazu i dźwięku nie podaje też tekstu, który można by skopiować do schowka i użyć na forum. Musisz pisać do TV, jak masz do nich pretensje.
        A z tymi flagami na Majdanie, to przegięcie, jak można farbować flagi żółto-niebieskie na inny kolor.
        Jeżeli masz paszport zbytnio opieczętowany i bałeś się,że cię nie wpuszczą na Ukrainę, to trzeba było o tym mówić wcześniej. Teraz nic nie da się zrobić. A takie historyczne rzeczy się dzieją wokół nas ...
       • piotrzr furman i lokajczyk 03.12.13, 10:44
        99venus napisał:

        > za moich czasów obok furmana zawsze jechał lokajczyk.

        a tfuj dziadek biegł obok i kupy końskie zbierał

        Furman i lokajczyk ? venus i pysio !!!!

        --
        Nie ma jednej prawdy - bo co to jest prawda ??
        Racja jest jak dupa, każdy ma swoją (za J. Piłsudskim)
   • Gość: pysio Re: Kielce/Winnica IP: 185.18.135.* 03.12.13, 11:12
    Cześć banderowcu z puknietego forum! Nie stać cię na coś mądrzejszego 'intelektualisto'? Jesteś chyba dumny ze swojej sprawności umysłowej inaczej! Zaskoczyłbyś mnie gdybyś napisał coś z sensem. Wy banderowcy jesteście szablonowi i prymitywni umysłowo i możecie nawet się nie trudzić odpisywaniem bo wiadomo w stu procentach co napiszecie!
   • 99venus Re: Kielce/Winnica 03.12.13, 11:53
    szkoda,że ta solidarność jest jednostronna.na Ukrainie w imię sympatii do Polski i Polaków stawia sie pomniki Banderze i Szuchewyczowi.
    --
    Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
    • Gość: pysio Re: Kielce/Winnica IP: 185.18.135.* 04.12.13, 12:26
     Tak "Polscy patrioci" piszą do naTemat o poniedziałkowych wydarzeniach w Warszawie. • Fot. naTemat.pl

     Polscy Patrioci

     Manifest 11/11/2013

     Chcieliście wojny to ją macie. Dzisiejszy dzień był dopiero pierwszą potyczką i demonstracją naszej siły.

     Polscy patrioci oficjalnie wypowiadają wojnę lewackim ku...m, pedałom i zdrajcom ojczyzny.

     Nie spoczniemy dopóki nie rozpi***olimy wam wszystkim łbów i dopóki wasza krew nie zaleje ulic, a obecnie rządzący gabinet nie stanie przed plutonem egzekucyjnym.

     Bóg, honor, ojczyzna! Nie czerwona, nie tęczowa, tylko wielka Polska narodowa!


     Według naszych ustaleń, list tej samej treści krewcy sympatycy skrajnie prawicowej opozycji przekazali także redakcjom TVN24, "Gazety Wyborczej", Onet.pl, "Newsweeka", "Polityki", a także "Krytyki Politycznej" oraz "Faktów i Mitów".
     • Gość: pysio Jak propagandysta banderowski IP: 185.18.135.* 05.12.13, 07:35
      Cześć bander! Jak tam dyżur? Chyba znasz przysłowie polskie; kto czym wojuje od tego ginie? Na szkalowanie przez was, propagandystów banderowskich mamy super broń. Jest to prawda a prawda się zawsze obroni. Ty jesteś typowym obiektem następnego polskiego przysłowia; w czyimś oku widzisz drzazgę a w swoim nie dostrzegasz belki. Jak chcesz być uczciwy, na co się kreujesz to dlaczego nigdy nie strofujesz swoich ziomków? To nie jest wcale podejrzane. Bronisz swich nawet za cenę ośmieszenia się. Jeśli masz jakąś szczątkową inteligencję to będziesz w stanie dostrzec swoje zakłamanie i dwulicowość jako nieodrodną cechę każdego banderowca.


      Obrona za pomocą ataku nie zawsze przynosi dobry skutek a często jest przyczyną porażki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka