Dodaj do ulubionych

Przemyśl stolicą polskiej biedy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.17, 10:38
Przemyśl jest w Polsce stolicą ubóstwa.
Wystarczy tylko zebrac i porownać dane Caritasu,Urzędu Pracy a także głębiej przyjrzyć się temu o czym sie nie mówi. Bezdomnych skutecznie nęka nasza dzielna Straż Miejska tak,ze wolą sie przenieść do innych miast gdzie trochę inaczej traktuje się ludzi i niekoniecznie jako margines społeczny. Ilu jest bezdomych a więc żyjących w skrajnej nędzy - tego nie wiedza i nie chcą wiedzieć nasi lokalni decydenci.
Dodatkowo totalne ubóstwo w naszym mieście przybrało też nieprzewidywalną postać, formę 'domowych kloszardów', czyli osób żyjących w totalnej biedzie, choć będących właścicielami mieszkań" Szczególnie dotyczy to osób starszych,których poza lekarstwami i głodowymi racjami jedzenia nie stać na utrzymanie mieszkania szczególnie w okresie chłodów. Jest to najbardziej skrajna forma to minimum egzystencji. W tej grupie 6 zł na całodzienne wyżywienie jednej osoby to jest luksus. Ale tacy ludzie nie pchaja sie do samopomocy a jedynie od czasu do czasu skorzystają z jadłodajni Caritasu. Do tej grupy lawinowo dołączaja emeryci dla których wydatek na żywność w skali miesiąca nie przekracza 200 zł.
Teraz pytanie ilu mamy takich mieszkańców.
Odpowiedx jest jedna bardzo dużo i to prawie w całości nie ujetych w różne zawiłe samorządowe statystyki.
A teraz młodzież.Tej też zgotowaliśmy świetlaną przyszłość.
Skala bezrobocia dla miasta ogólnie balansująca w granicach 15% to wśród młodzieży znacznie przekracza 40%. Nic dziwnego,ze prawie 15 tysięcy mieszkańców naszego miasta uciekło z naszego miasta i woli żyć gdzie indziej nie widząc żadnych perspektyw tak dla siebie jak też dla swoich rodzin.
I mocno zastanawiające jest,że wyjechało prawie 15 tysięcy ludzi a skala bezrobocia jest ciągle na tym samym poziomie.A dochodzi jeszcze coraz więcej życia patologicznego.
Jak to jest,ze jedna trzecia emerytów powyżej 65 lat jesat zagrożona ubóstwem.
Jak to jest,ze 40% naszej młodzieży,która pozostała w naszym mieście pozbawiona jest wszelkiej nadzieji znalezienia pracy a tym samym w dalszej perspektywie także ubóstwem.
Rozumiem,ze teraz zacznie się szukanie,ze w innych miastach w świecie jest gorzej.
Ale my należymy do Europy od której coraz bardziej odstajemy.
Mamy w maszym mieście też sukcesy.Postawiono wiele ładnych pomników,odsłonieto wiele ważnych tablic pamiątkowych.Potrafimy naprawdę dobrze zorganizować każdą uroczystość w tym większość nic nie znaczących.
Ba nawet potrafimy pokazać,że idziemy do przodu i sie rozwijamy i jesteśmy z tego dumni co niestety zaprzeczają realia.
Obserwuj wątek
  • Gość: Mikołaj Re: Przemyśl stolicą polskiej biedy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.17, 17:24
   Nie przesadzaj.Polakom na Ukrainie żyje się znacznie gorzej.
   Naszym mieszkańcom nikt żadnych paczek nie przesyła z zagranicy.
   A nasi "kupcy" paczki takie przy wielkim szumie wysyłali.
   Teraz już zebranego dziadostwa przez granicę nie puszczają,to zbierają pieniądze ale nie wśród "kupców" ale wsród biednych naszego miasta.
   Każdy "kupiec" jest bardzo biedny więc nic nie daje.
   • brunno34 Re: Przemyśl stolicą polskiej biedy 24.11.17, 19:26
    Śmieszne i straszne to wszystko jest....Niby marszałek sejmu z Przemyśla od 2 lat u koryta....a w mieście dalej bryndza...Dziś powinno tu już być największe w Europie Centrum Logistyczno-Handlowe na całą Azję, zatrudniające 10-20 tysięcy ludzi, szerokim torem co 5 minut transporty kolejowe do Azji z całej Europy (wszak szeroki tor)....W turystyce powinno powstać kilka hoteli w tym chociaż 5 z basenami, i pięcioma gwiazdkami....Kogo chcemy przyciągnąć??? Biednego turystę ze wschodu, który nie zasili budżetu pubów i restauracji? I sklepów i dostawców usług? Ściema! Tu kler łapę położył, a księża (ci o których wiem) na dziw..i do Rzeszowa śmigają....A co, u nas gorsze panny???
    • Gość: gość Re: Przemyśl stolicą polskiej biedy IP: *.toya.net.pl 24.11.17, 20:47
     Przemyśl to jest stolica polskiego nacjonalizmu.
     Już nawet w popkulturze tak jesteśmy promowani. W drugim sezonieWatahy, bardzo dobrej tym razem serii HBO, jeden z bohaterów - przemytnik heroiny z Bieszczad, który przyznaje się nawet do zagazowania żywcem 22 uchodźców-muslimów - regularnie jeździ do Przemyśla organizować marsze nacjonalistów (bo tu najwięcej nazioli) :)

     Takie siedlisko nacjonalistów, dla dobra Polski, trzeba skazać na izolację i wymarcie. Innego wyjścia nie ma - jeśli nie chcemy, by ta zaraza przeniosła się dalej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka