Dodaj do ulubionych

14 października 1942 roku

14.10.18, 17:03
Pamiętamy-to dzień powołania UPA zbrodniczej organizacji ukraińskich nacjonalistów,wsławionej bestialskim ludobójstwem,którego ofiarą padło przeszło 100 tysięcy polskich obywateli.
Nie zapomnimy.


--
Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Jack mars IP: *.toya.net.pl 20.02.19, 11:59
  Pytanko do członków probanderowskiego gazeta.pl forum Przemyśl : Czy członkowie SS Galizien również otrzymują emerytury od wujka Adolfa? Ile takich osób jest w Przemyślu?
  www.o2.pl/artykul/niemcy-do-dzis-potajemnie-wyplacaja-pieniadze-za-sluzbe-w-ss-6351475729823361a
 • a.fischer 20.02.19, 15:10
  Jesteś tego ciekaw, czy zwyczajnie chcesz obrazić użytkowników tego forum?
 • Gość: Jack mars IP: *.toya.net.pl 20.02.19, 19:15
  Dlaczego zaraz obrazić? Mnie przede wszystkim bulwersuje do granic wytrzymałości fakt że są wypłacane emerytury dla członków najbardziej zbrodniczej formacji jaka występowała w czasie drugiej wojny światowej. To że była taka ukraińska formacja to fakt historyczny :pl.wikipedia.org/wiki/14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_(1_ukrai%C5%84ska)
  Dalej, to że 4 lipca 1943 r bp Kocyłowski odprawił mszę dla ukraińskich ochotników z formacji SS Galizien na stadionie w Przemyślu to tez fakt historyczny. www.polska1918-89.pl/pdf/jozafat-kocylowski-%E2%80%93-greckokatolicki-biskup-przemyski-wobec-dwoch-tota,4573.pdf Można przypuszczać że nie wykluczone że w Przemyślu czy tez w powiecie przemyskim żyją jeszcze członkowie tej formacji i pobierają od rządu Niemiec na podstawie dekretu Adolfa Hitlera emeryturę.
  To że minionym czasie na przemyskim forum gazeta.pl dało się zauważyć / mogę poszukać wątki ale zapewne jako obecny opiekun zrobisz to lepiej ode mnie / sympatyków banderowskiej polityki współczesnej Ukrainy to nie jest żadne obrażanie tylko fakt.
  Stąd też moje pytanie ; ile osób w Przemyślu otrzymuje esesmańska emeryturę?
 • darino 20.02.19, 21:45
  Zazdrościcie niemieckich emerytur ? Trzeba było pracować w Niemczech :). Albo teraz zmusić polski rząd do podwyżki świadczeń :).
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 21.02.19, 08:33
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą
 • 99venus 21.02.19, 21:13
  Trzeba było mordować Polaków w interesie Niemiec-sojuszników III Rzeszy.

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • darino 22.02.19, 15:23
  Polska do tej pory płaci emerytury ubekom, również żyjącym za granicą ...
 • 99venus 27.02.19, 13:53
  Jakieś konkretne przykłady?
  Oni też,jak banderowcy brali udział w ludobójstwie?Pisz,pisz-faktów nie zmienisz.To Ukraińcy z band UPA są sprawcami ludobójstwa.

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • Gość: Jack mars IP: *.toya.net.pl 24.02.19, 10:13
  Darino nie poda nam ilości osób pobierających w Przemyślu czy powiecie przemyskim esesmańską emeryturę. Choć bardzo prawdopodobne jest że takową wiedzę posiada.

  W ramach odkrywania zafałszowane j rzeczywistości proponuję inny temat :
  Czy w „QRHELPFUL” były też w jakimś stopniu zaangażowane inne agencje wywiadowcze?

  Stanowczo była to operacja CIA, ale wiedziało o niej też chociażby brytyjskie MI6. Wtajemniczeni byli również Szwedzi, których wybrzeże ułatwiało dotarcie do Polski drogą morską. Wiele działo się na terenie Paryża, więc do pewnego stopnia świadomi operacji byli Francuzi. Trzeba ich było po prostu informować, że te działania nie są wymierzone w ich rząd oraz że chodzi o Polskę, lub bardziej ogólnie blok wschodni. Przy pewnych aspektach sprawy pomocny okazał się również izraelski Mossad. A poza służbami specjalnymi chyba najważniejszym partnerem był Kościół katolicki. „Solidarność” popierana była przez szereg ludzi w Watykanie, z papieżem Janem Pawłem II na czele. Nasz prezydent miał z nim dobry kontakt, ponadto dyrektor CIA Bill Casey był katolikiem. Chociaż, mimo bliskiej współpracy, wiedzę Watykanu na temat „QRHELPFUL” trzeba i tak uznać za minimalną. Operację naprawdę trzymano w ścisłej tajemnicy. Proszę sobie wyobrazić, że nawet odpowiedzialni za sprawy polskie oficerowie pionu analitycznego CIA nie wiedzieli o niej.
  Jest to cytat z artykułu na temat książki o finansowaniu "Solidarności" przez CIA, jak nadmienia autor , książka była recenzowana przez CIA czyli podane są tylko te dane które uznali za bezpieczne na ten moment.
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4
 • Gość: Jack mars IP: *.toya.net.pl 24.02.19, 10:54
  Kolejny temat :
  Podczas wyznania win zabrzmiały następujące słowa: "Wyznajemy, że biskupi, prezbiterzy, diakoni i zakonnicy w Kościele dopuścili się przemocy wobec dzieci i młodzieży i że nie zdołaliśmy ochronić tych, którzy szczególnie potrzebowali naszej troski. Wyznajemy, że chroniliśmy winnych i zmusiliśmy do milczenia tych, którzy doznali zła".

  "Wyznajemy, że nie uznaliśmy cierpienia wielu ofiar i nie udzieliliśmy pomocy, kiedy było to konieczne"- podkreślono. "Prosimy o przebaczenie za nasze grzechy"- dodano na zakończenie.
  wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/mea-culpa-papieza-i-biskupow-za-skandal-pedofilii-w-kosciele/1b0nwcl
  Niestety dotyczy to wołanie tylko jednego tematu. Zapewne nigdy nie usłyszymy prawdy o roli jaka odegrał kosciół w "polskiej transformacji", temat spowiedzi w kontekście zepsutych pederastią,czy choćby "tylko" życiem seksualnym z parafiankami ludzi kościoła.

  Zadaję zatem pytanie braciszkowie mili, jak żyć w tym podłym świecie? Jak się odnaleźć w świecie gdy miliony utraciło życie ,miliony straciło zdrowie podczas niewolniczej pracy do której zmuszała formacja której członkowie do dzisiaj otrzymują emerytury od niemieckiego rządu?
  Jak żyć w kraju którego transformacja przebiegała wg wytyczonej drogi przez zagraniczne agencje wywiadowcze a przekupni zdrajcy do dzisiaj mają wpływ na to jak żyjemy skłócając Naród i zawierając sojusze wbrew interesowi społeczeństwa?
  Jak żyć w kościele pełnym zepsucia moralnego i pogardy dla wiernych?
 • rs200 12.03.19, 18:02
  bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,24538365,ipn-bury-niewinny-przedstawiciele-mniejszosci-bialoruskiej.html

  za każdym razem kiedy ktoś z nas, Polaków będzie się oburzał na degrengoladę moralną władz Ukrainy, wybielających i negujących wręcz ludobójcze działania UPA, niech sobie przeczyta tą decyzję IPN, Bury niewinny bo spalił i zamordował tylko 5 białoruskich wiosek, a mógł więcej. Niczym się to nie różni od usprawiedliwiania rzezi Wołynia, niczym.

  Czekam kto pierwszy odważy sie powiedzieć zę IPN należy natychmiast zlikwidować
 • tam021 17.03.19, 13:12
  Ale o co chodzi z tym Burym? Jego sprawę rozstrzygnął już Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego w 1995r. , który unieważnił wyrok śmierci wydany na Rajsa przez bolszewików . Uzasadniano tak:m.in. "..działał w sytuacji stanu wyższej konieczności w sposób zmuszający do podejmowania działań nie zawsze jednoznacznych etycznie.". Czy to powód by likwidować IPN?
  I co ma z tym wspólnego wybielanie przez banderowską Ukrainę rzeźników z UPA?
 • rs200 17.03.19, 17:55
  "Mądremu dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i referatu mało"
  Anatolij Władimirowicz Sofronow (1911–1990) – rosyjski publicysta, poeta i dramaturg.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 17.03.19, 18:31
  rs200 napisał:

  > "Mądremu dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i referatu mało"
  > Anatolij Władimirowicz Sofronow (1911–1990) – rosyjski publicysta, poeta i dram
  > aturg.zie o Twojej

  Zadał Ci pytanie a TY Go normalnie obraziłeś
  A to świadczy tylko i wyłącznie o Twoim poziomie INTELIGENCJI
  I kto tu jest głupi a kto mądry?
 • tam021 17.03.19, 20:24
  Gość portalu: Abba Jozef napisał(a):
  Zadał Ci pytanie a TY Go normalnie obraziłeś
  > A to świadczy tylko i wyłącznie o Twoim poziomie INTELIGENCJI
  > I kto tu jest głupi a kto mądry?

  Spoko Józefie, głupota nie jest w stanie obrazić ani też skłonić do podjęcia z nią rozmowy.


 • darino 17.03.19, 18:27
  Tłumaczą jak krowie na miedzy. "UPA działała w sytuacji stanu wyższej konieczności w sposób zmuszający do podejmowania działań nie zawsze jednoznacznych etycznie".
 • tam021 17.03.19, 20:27
  darino napisał:
  "UPA działała w sytuacji stanu wyższej konieczności w sposób zmuszający do podejmowania działań nie zawsze jednoznacznych etycznie".

  Możesz przytoczyć jakiś wyrok ukraińskiego sądu w tej sprawie?
 • darino 18.03.19, 09:15
  Nie ma takiej potrzeby :).
 • lusia_syfonowa 18.03.19, 09:42
  darino, wytłumacz co wg. Ciebie znaczy: "UPA działała w sytuacji stanu wyższej konieczności"? Ne mogę tego zrozumieć, jak mordowanie w bestialski sposób jest stanem koniecznym?

  Czy banderowcy z UPA mający pełne magazynki amunicji musieli np. używać piły do drewna, siekiery, młotka i łopaty by pozbawić życia swoje ofiary? Czy ich ofiary były ich wrogiem?

  Odpowiem na to! To byli zwykli mordercy z kraju, który właściwie nigdy nie był krajem a ludzie jego narodowości ( o ile była taka) rodząc się nie mieli w genach kultury w porównaniu z innymi narodami Europy. Byli oni jak jaskiniowcy z ery łupanej walczący o swoje jaskinie i tak nie wiedząc c czynią.
  Celem UPA było utworzenie niepodległego, czystego etnicznie państwa ukraińskiego, dlatego dopuszczała się masowych zbrodni na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
  Dosłowny wzór zaczerpnięty od Hitlera.

  Zbrodnie UPA w Bieszczadach stanowią po dziś dzień „białą plamę”. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ukraińscy nacjonaliści na ich obszarze także mordowali Polaków, a ich działalność była jednym z głównych powodów do przeprowadzenia przez władze polskie akcji „Wisła”. Rzezie Polaków zaczęli jeszcze w 1944 r. Każda miejscowość, w której mieszkali, spłynęła krwią. Zbrodnie te były przedłużeniem akcji depolonizacyjnej, przeprowadzonej na Wołyniu i Galicji Wschodniej, która w myśl kierownictwa OUN-UPA miała doprowadzić do oczyszczenia z polskiego elementu tzw. „ukraińskiego terytorium etnograficznego”. Bieszczady w strategii UPA odgrywały bowiem określoną rolę.

  Dopiero wysiedlenie ludności ukraińskiej i odcięcie UPA od baz zaopatrzenia sprawiło, że w Bieszczadach przestano mordować Polaków.

  Z tego wynika, że Akcja Wisła była przeprowadzona w sytuacji stanu wyższej konieczności!

  --
  "Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
 • darino 18.03.19, 10:43
  Poplotłeś sobie trzy po trzy, mam nadzieję, że Ci ulżyło :). Jakbym czytał Kresy.ru :).
 • tam021 20.03.19, 23:58
  lusia_syfonowa napisała:

  > darino, wytłumacz co wg. Ciebie znaczy: "UPA działała w sytuacji stanu wyższej konieczności"? Ne mogę tego zrozumieć, jak mordowanie w bestialski sposób jest stanem koniecznym?

  Darino to ideowy banderowiec:). Więc jeśli uznaje, że bandy spod znaku tzw. UPA działały w sytuacji stanu wyższej konieczności to zapewne nawet wierzy w to co mówi. I nie ma potrzeby uzasadniać:).
 • rs200 21.03.19, 11:41
  krótka odpowiedź: jesteś beznadziejnie głupi.
  dłuższa z cytatem: - "Bury" i jego oddział wymordował kilkadziesiąt osób nieuzbrojonych, cywilów, starców, kobiet i dzieci. Jeżeli ludzie, którzy twierdzą, że "Bury" jest niewinny, uważają, że po takim mordzie można kogoś nazwać niewinnym, to znaczy, że poruszamy się w dwóch całkowicie różnych porządkach etycznych" prof Wnuk z PAN i dalej "(komunikat w)którym relatywizuje się i usprawiedliwia zbrodnie dokonane przez "Burego". Absolutnie kuriozalny jest cytat o tym, że "Bury" mógł "puścić z dymem więcej wiosek, a puścił z dymem tylko pięć". To stwierdzenie cyniczne i niemoralne
 • tam021 20.03.19, 23:26
  darino napisał:

  > Nie ma takiej potrzeby :).

  Czego nie ma potrzeby?
 • darino 21.03.19, 05:29
  Takiej :).
 • 99venus 22.03.19, 18:03
  I za te "nie zawsze jednoznacznie etyczne" ludobójstwo Szuchewycza 5 marca 1950 roku odstrzelili.

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • 99venus 22.03.19, 18:00
  Na czym ten stan wyższej konieczności polegał?Działania Burego to był czysty bandytyzm.Mordował niewinnych ludzi.

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • tam021 22.03.19, 23:42
  99venus napisał:
  Działania Burego to był czysty bandytyzm. Mordował niewinnych ludzi.

  Staraj się nie ulegać bolszewickiej propagandzie.
  Aby wydawać jakiekolwiek sądy o Burym warto się jednak wpierw zapoznać z okolicznościami wydarzeń z przełomu stycznia i lutego 1946r na wschodnich terenach powiatu bialskiego. Dobrze wiedzieć zwłaszcza o roli tamtejszej ludności w aktywnym instalowaniu systemu komunistycznego, udziale w aparacie partyjnym i ubeckim a także rozczarowaniu przynależnością do Polski (listy kierowane do Stalina a później Chruszczowa) jak również o tego powodach.
  Jest na ten temat sporo materiałów. Np.
  - www.youtube.com/watch?v=r9YA6JhSLtM
  - www.youtube.com/watch?v=eqLoTX4cIyE


 • 99venus 24.03.19, 09:08
  Pozostanę przy swoim.
  Armia Krajowa została rozwiązana przez legalne władze RP w styczniu 1945 roku.Wydano jednocześnie jednoznaczne wytyczne co do dalszego postepowania polskiego społeczeństwa .Działalność zbrojna podziemia spowodowała tylko dalsze ofiary i negatywne skutki.Nic nie usprawiedliwia mordowania cywilnej ludności,szczególnie kobiet i dzieci.
  Działalność Burego i jemu podobnych przyniosła jedynie negatywne skutki i nic pozytywnego.

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 24.03.19, 17:57
  99venus napisał:

  > Pozostanę przy swoim.
  > Armia Krajowa została rozwiązana przez legalne władze RP w styczniu 1945 roku.

  Ty sobie jaja robisz czy o drogę pytasz?
 • darino 24.03.19, 18:40
  19 stycznia 1945.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 24.03.19, 19:13
  Legalne władze śmiech historii

  www.polska1918-89.pl/pdf/wybory-1947-%E2%80%93-mit-zalozycielski-komunizmu,5603.pdf
  .....Ogłoszone 12 lutego 1945 r. decyzje konferencji jałtańskiej podjęte zostały przez ZSRS, USA i Wielką Brytanię bez jakiejkolwiek zgody konstytucyjnych organów Rzeczypospo-litej. Jako takie znowu nie mogły wówczas rodzić skutków prawnych dla obywateli RP. Ten stan rzeczy mógł się zmienić – zapowiedź wolnych wyborów i utworzenia Rządu Jed-ności Narodowej mogły budzić nadzieje na możliwość uzyskania wolności i suwerenności w nowych granicach państwa. Niestety Anglosasi nie podjęli żadnych efektywnych działań, które pozwoliłyby na kontrolę sytuacji w Polsce przez mocarstwa zachodnie. To zaniecha-nie wprost prowadziło do sytuacji, w której zwycięskie mocarstwa usankcjonowały fakt, że Stalin i komuniści mieli pełną inicjatywę w uregulowaniu polityki wewnętrznej Polski. Mocarstwa zachodnie nie wymogły także żadnych zasad międzynarodowej kontroli nad przebiegiem wolnych wyborów. A przecież doświadczenia z fałszowania wyborów w ZSRS, a także tych przeprowadzonych w październiku 1939 roku na ziemiach polskich znajdują-cych się pod okupacją sowiecką, zmuszały do poważnych obaw co do rzetelności aktów wyborczych dokonywanych pod bagnetami Armii Czerwonej.....
  ...Skądinąd nawet w kolejnych latach nie było żadnego momentu, który w sposób przeko-nujący wyznaczyłby utratę legalizmu władzy Rządu RP na uchodźstwie. Nawet ci, którzy uznają za datę ostatecznego upadku jego znaczenia i zarazem końca II Rzeczypospolitej cof-nięcie uznania dla Rządu RP – dokonane na mocy postanowień jałtańskich – przez Wielką Brytanię i USA oraz uznanie przez te państwa Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej w dniu 5 lipca 1945 r., nie są w stanie przekonująco uzasadnić, na jakiej podstawie decyzja obcych państw miała wpłynąć na zmianę porządku konstytucyjnego w Polsce (wiele państw świata utrzymywało nadal stosunki dyplomatyczne z Rządem RP na uchodźstwie, w tym Stolica Apostolska). Tego dualizmu byli świadomi sami komuniści, biorąc oficjalnie za pod-stawę prawną nowej państwowości konstytucję marcową RP, jednak z licznymi, niekonsty-tucyjnymi zmianami i ograniczeniami w samej ustawie zasadniczej i w aktach prawnych niższego rzędu....
 • tam021 25.03.19, 23:37
  99venus napisał:
  .Wydano jednocześnie jednoznaczne wytyczne co do dalszego postepowania polskiego
  > społeczeństwa ...
  Nic podobnego. Rozkaz gen. Okulickiego zwalniał żołnierzy AK z przysięgi ale pozostawiał im samym wybór decydowania o dalszym losie. Bardzo wielu z nich zdecydowało się na udział w walce przeciwko komunistycznej, sowieckiej agenturze w Polsce nie tylko z powodu na rysujący się już wtedy możliwy konflikt między aliantami ale również z tego powodu, że ujawnienie się bywało często równoznaczne z postawieniem się przed obliczem kpt. Stefana M.
  zasłużonego stalinowskiego sędziego. Nie mówmy zatem, że ich walka była bezsensowna. Na wojnie zawsze są niewinne ofiary cywilne. Takie mogły być też w akcji Rajsa (oprócz rzecz jasna agentów i szpicli ubecko-nkwd-owskich). Nie upoważnia to jednak do uogólniania i przypisywania Buremu zbrodni ludobójstwa z powodów religijno-etnicznych. W żadnej mierze.

 • 99venus 27.03.19, 15:05
  Konkretnie gen.Okulicki napisał tak:
  "Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą. W przekonaniu, że rozkaz ten spełnicie, że zostaniecie na zawsze wierni tylko Polsce oraz by Wam ułatwić dalszą pracę - z upoważnienia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwalniam Was z przysięgi i rozwiązuję szeregi AK."
  Czyli formalnie po styczniu 1945 roku Ak nie było.Została rozwiązana.Nikt i nic nie upoważniało tworzących się grup zbrojnych do używania nazwy Armia Krajowa a tym bardziej do mordowania ludnosci cywilnej.Działalność wszystkich tych grup nie przyniosła Polsce niczego dobrego,spowodowała jedynie liczne represje.
  Ówczesne mrzonki o wybuchu III wojny światowe świadczą jedynie o poziomie umysłowym wyznawców.


  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 29.03.19, 18:22
  wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,24569765,obrona-hanaczowa-polacy-i-zydzi-walczyli-razem-przeciw-upa.html
 • tam021 01.04.19, 20:21
  99venus napisał:

  Nikt i nic > nie upoważniało tworzących się grup zbrojnych do używania nazwy Armia Krajowa
  > a tym bardziej do mordowania ludnosci cywilnej. .Działalność wszystkich tych grup
  > nie przyniosła Polsce niczego dobrego,spowodowała jedynie liczne represje.
  > Ówczesne mrzonki o wybuchu III wojny światowe świadczą jedynie o poziomie umysłowym wyznawców.

  Ależ nikt po rozwiązaniu AK tą nazwą nie firmował żadnych akcji. W przypadku kapitana Rajsa jego oddział wchodził w skład NZW (Narodowe Zjednoczenie Wojskowe) a więc organizacji związanej ze SN i nie mającej nic wspólnego z organizacjami poakowskimi (NIE, DSZ,WIN).
  Nie widzę nic złego w zbrojnym przeciwstawianiu się przez nich instalowaniu sowieckiej agentury w Polsce. A nawet w jej fizycznym likwidowaniu. Nazywanie jej "niewinną ludnością cywilną" to wymysł bolszewickiej propagandy, który pokutuje do dziś i jest pielęgnowany w pewnych kręgach, które chętnie zapominają o działalności swoich przodków i usiłują ich w ten sposób wybielać. Z całą pewnością jednak zginęli tam i ludzie całkowicie niewinni. W Zaleszanach np. zginęło m.in. 7 dzieci ale tylko dlatego, że rodzice zlekceważyli nakaz opuszczenia wszystkich domostw przez mieszkańców. Rozstrzelano też 7 działaczy komunistycznych. Ostrożnie zatem z oskarżaniem Burego o ludobójstwo niewinnej ludności na tle etnicznym i z powodu prawosławnego wyznania. Naprawdę trudno o bardziej bzdurną tezę. Nie taki był cel działalności podziemia.
  Wracając jeszcze do rozkazu Okulickiego rozwiązującego AK. Zawierał on jeszcze i takie sformułowania: "Wojna się nie skończyła […]. Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim."
  Wskazówka wyraźna... Żołnierze podziemia antykomunistycznego i tak byli skazani na represje a nawet zagładę. Czy by walczyli czy też by się ujawnili. Wielu wybrało walkę. I za to należy się im szacunek..

 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 06.04.19, 16:07
  Jedna jaskółka wiosny nie czyni
  ale coś zaczyna się dziać
  a może to tylko jeden głos rozsądku

  Ukraińskie media o stosunkach z Polską: przyszły prezydent powinien naprawić błędy

  wiadomosci.onet.pl/swiat/wybory-na-ukrainie-media-przyszly-prezydent-powinien-naprawic-bledy/4mme1n3
  "Na Bankowej (ulicy, przy której urzęduje ukraiński szef państwa - red.) nie nadano jego słowom odpowiedniej wagi. Była to pomyłka. Utrata kontroli nad »realnym dialogiem historycznym« i przekazanie praw do jego prowadzenia Ukraińskiemu Instytutowi Pamięci Narodowej (UIPN) stało się fatalną pomyłką"
 • tam021 09.04.19, 20:24
  Gość portalu: Abba Jozef napisał(a):

  > Jedna jaskółka wiosny nie czyni > ale coś zaczyna się dziać >

  Szczerze wątpię. To raczej nawoływanie do zmiany taktyki. Po to aby:
  "...nie dopuścić do wzmocnienia pozycji antyukraińskich kół politycznych w przyszłym polskim parlamencie" - podsumowuje swój artykuł w "Dzerkale Tyżnia" Ołena Betlij."

  Przy czym słowo "antyukraińskich" w naszych realiach należy rozumieć jako "antybanderowskich".
 • 99venus 08.04.19, 21:15
  Walka była bezmyślna,niczego nie dała,spowodowała tylko represje i śmierć wielu osób.
  Od wydawania wyroków sa sądy a nie jakieś grupy ludzi z bronią.
  W przypadku Burego mówimy NZW,każdy wymyślał nazwę jaka była mu wygodna.W przypadku Łupaszki mieliśmy V Brygadę Wileńską AK,jeszcze trochę i byłyby pułki,brygady,dywizje i armie.Megalomania.
  Szacunek??Za co konkretnie?

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • tam021 09.04.19, 20:05
  Czyli co? Jakieś grupy ludzi z bronią (faszystowskie bandy) dezorganizowały prawowitą władzę ludową i likwidowały jej zaangażowanych funkcjonariuszy zamiast oddawać ich pod osąd niezależnemu wymiarowi sprawiedliwości?
 • 99venus 22.03.19, 17:58
  Takie głosy padały już wielokrotnie.

  --
  Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
  Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • Gość: Jack mars IP: *.toya.net.pl 25.03.19, 11:21
  video.wp.pl/i,emerytury-z-dekretu-hitlera,mid,2034907,cid,4051,klip.html?ticaid=11d213
  Ile tych bohaterów jest w powiecie przemyskim? Z ss galizien oczywiście.
 • darino 25.03.19, 15:25
  > Ile tych bohaterów jest w powiecie przemyskim? Z ss galizien oczywiście.

  A w filmie mowa o Wehrmachcie ?
 • Gość: Jack mars IP: *.toya.net.pl 26.03.19, 07:32
  Wzięli się za temat Żydzi,myślę ze sobie poradzą z wyjaśnieniem fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-renty-dla-bylych-esesmanow-sytuacja-nie-do-przyjecia,nId,2902591

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.