Dodaj do ulubionych

Prezydent Wojciech Bakun ;>

22.10.18, 00:42
I turę bierze poseł Bakun :D
Będzie wesoło :D szybko przebijemy Białystok w kwestii wizerunku najbardziej nacjonalistycznego miasta w kraju :D
Edytor zaawansowany
  • jobrave 22.10.18, 04:53
    Czyli śmiało można rzec, że znów wygrało PiS :), bo nie wyobrażam sobie, żeby "kukizy" weszły w koalicję w z PO i SLD. Jednym słowem nic się nie zmieni, poza tym, że teraz Bakun będzie śmigał na górkę do pana arcypasterza po wytyczne. :) A na zastępcę, to pewnie doktora Hamryszczaka sobie weźmie. I znów będzie tak, jak dawniej i tak już do usranej śmierci. Procesje, obchody, czczenie, święta miodu, wincentiady, srady. Nigdy niekończąca się "dobra zmiana", czyli ... i kamieni kupa. :(
  • berig123 22.10.18, 07:02
    Ot i cały Przemyśl!!! Karuzela się kręci dalej.............. !
  • a.fischer 22.10.18, 15:09
    Liczę na to, że wygra i że jesteś w błędzie :-)
    Ten wynik pokazuje, że ludzie są zmęczeni tymi wszystkimi starymi pyskami, które na prawdę nie mają wielkich osiągnięć w mieście. Co z tego wyjdzie, czas pokaże. Najpierw musi wygrać wybory. Na pewno w radzie pojawi się dużo nowych twarzy. Po tym jaka była histeria w szeregach PiSu nie sądzę, żeby brali pod uwagę taką świetną współpracę w razie przegranej.

Czasy się trochę zmieniają, teraz można o wiele łatwiej i szybciej docierać do obywateli, których jak widać Bakun ma po swojej stronie. To może być jego oręż w staciu z betonem. Zakładając, że jest tak jak mówi a nie, że będzie tak, jak Ty twierdzisz.

Jedno jest pewne, miasto potrzebuje zmian, pozostałe ekipy nawet nie udawały, że ich dokonają.
  • jobrave 22.10.18, 20:41
    Histeria w szeregach PiS zrodziła się po tym, gdy się okazało, że nie powiodła się rejestracja w dwóch okręgach. Zgodzę się natomiast, że sukces "kukizów" jest skutkiem tego, że część wyborców miała już dość "starych pysków", obawiam się jednak, że "nowe pyski" niczego nowego nie wniosą, decydujący głos będzie tu miał mieszkaniec pałacu na górce, to on zdecyduje o układzie sił w radzie miejskiej, a jakie ma on preferencje, to chyba nikt nie ma wątpliwości. Po drugie "kukizy", na które- w swojej naiwności i ku własnemu wstydowi, trzy lata temu zagłosowałem, okazały się kato-naziolami, a nie platformą dla ludzi o różnych poglądach, nie - wbrew początkowym deklaracją -prawdziwą platformą obywatelską. Dlatego nie będzie żadnego "rozbijania układów", będzie to, co było, może tylko jeszcze bardziej hurrapatriotycznie, "tożsamościowo", czyli to samo gó..., w nieco nowszym, ale tylko, opakowaniu. Być może, gdyby wygrała KO i stworzyła koalicję z SLD, albo "kukizy" zgadały się z KO, SLD, wówczas może byłaby szansa na pchnięcie Przemyśla na nowe tory.

To, że KUKIZ 15, jest anty-systemowy, że podszczypuje PiS, to jedynie kamuflaż -wyborcy K15, choć nie zawsze, i nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, są -tak naprawdę-propisowscy, prokościelnie, więc chętnie łykną tę prawdopodobną koalicję K15- Regia -PiS, więc "dobra zmiana" w Przemyślu potrwa kolejne pięć lat, choć wiele dałbym za to, żeby się mylić, żeby Bakun i jego ludzie pokazali, że można inaczej, lepiej.
  • matlak2 23.10.18, 01:24
    jobrave napisał:

> Czyli śmiało można rzec, że znów wygrało PiS :), bo nie wyobrażam sobie, żeby "
    > kukizy" weszły w koalicję w z PO i SLD. Jednym słowem nic się nie zmieni, poza
    > tym, że teraz Bakun będzie śmigał na górkę do pana arcypasterza po wytyczne. :)
    > A na zastępcę, to pewnie doktora Hamryszczaka sobie weźmie. I znów będzie tak,
    > jak dawniej i tak już do usranej śmierci. Procesje, obchody, czczenie, święta
    > miodu, wincentiady, srady. Nigdy niekończąca się "dobra zmiana", czyli ... i ka
    > mieni kupa. :(
    =======
    Nic tu dodać, nic ująć, tak będzie. PiS nie przegrał, bo w koalicji z Kukizem i Regią mieć będzie 14 szabel wobec 9 Koalicji Obywatelskiej i SLD. Za uległość wobec ferajny tow. Prezesa tak zwana "młodziez patriotyczna" będzie mogła sobie do woli pobaraszkować na placach i ulicach miasta. Z pochodniami,racami, wsparciem Brygady Podlasie, może b.księdzem Międlarem etc.etc. Na początek dopier... się Ukraińcom w setną rocznicę walk o miasto, sotennyj Myrosław zorganizuje jakąś inscenizację itp.
  • berig123 26.10.18, 10:49
    Obyś się mylił! Ale tak może być, wtedy Bakun w pochwu!
  • berig123 22.10.18, 09:03
    Wybory samorządowe 2018. Według nieoficjalnych cząstkowych wyników wyborów na prezydenta Przemyśla, w pierwszej turze zwyciężył Wojciech Bakun (Kukiz 15') z blisko 42 proc. poparciem. W drugiej turze wyborów Bakun najprawdopodobniej zmierzy się z Januszem Hamryszczakiem z PiS, który zdobył ponad 26 proc. głosów.
    Według nieoficjalnych cząstkowych wyników Wojciech Bakun (Kukiz 15') uzyskał 41,83 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Hamryszczak (PiS) z 26,12 proc. głosów. Jednak zaraz za jego plecami znajduje się Wojciech Błachowicz (Koalicja Obywatelska) z wynikiem 25,24 proc. głosów. Ostatnie miejsce zajął Tomasz Kulawik z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który zdobył 6,81% głosów.

Wybory samorządowe 2018. Kukiz 15' wygrywa w Radzie Miasta. Porażka PiS
    Są też nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Przemyśla. Wynika z nich, że Kukiz 15' zdobyło tam sześć mandatów. Druga Koalicja Obywatelska uzyskała pięć, a PiS, Regia i SLD po cztery mandaty. To oznacza, że PiS zdecydowanie przegrało walkę w Przemyślu, bo nawet jeśli PiS współpracowałby w radzie z Regią, to i tak nie będzie w stanie przejąć
  • lusia_syfonowa 22.10.18, 09:33
    Moje wyrazy szczerego współczucia! Z "przedniego tytoniu" przejdziecie na lichy, tani tytoń fajkowy...
    Jedyne co cieszy to to, że pisiory zebrały ogólne baty ale wizja "taniej machorki" doprowadza do dreszczy...

--
    "Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
  • berig123 22.10.18, 12:31
    To kto jest, był tym PRZEDNIM TYTONIEM? Ten i tamten z karuzeli? Toż to tylko śmieszni, pełni zachwytu swego ego i nic więcej! Tak zasr... Przemyśl jak GENIUSZE, którzy do tej pory władali miastem nikt i nic ich nie przebije! No chyba, że oceanarium! Może Bakun rozwali te układy i układziki, może coś ruszy, a może rozpierd......li do końca! Wybrali? Wybrali i niech potem nie psioczą! A tak w kwestii formalnej machorka to był syf, ale naturalny, teraz tytoń to chemiczny syf! Masz pytania? Wal!
  • lusia_syfonowa 22.10.18, 17:39
    Na pewno Choma nie był "przednim tytoniem"...Zresztą czy "przedni" czy też machorka zawierają nikotynę :)
    Odejdzie RC przyjdzie K'15 a pozostanie to co było a może jeszcze gorzej.

--
  • panthora 22.10.18, 21:48
    Kiedy zniesienie wiz do Rosji???
  • andjj 22.10.18, 23:01
    Na plecach Bakuna weszło do rady dwóch publicystów Sputnika nakręcających tu od lat antyukraińskie nastroje i były lider kiboli Polonii Przemyśl, szef podkarpackich struktur Młodzieży Wszechpolskiej.
    Czy w tej sytuacji naprawdę wyobrażacie sobie koalicje z PO? 😂
  • berig123 23.10.18, 08:40
    Kukiz`15: Kowalski Marcin, Leszczyński Tomasz, Różycka Monika, Jaworska-Żurawska Monika, Majkowski Mirosław.
    To którzy to?
  • andjj 23.10.18, 09:42
    Marcin Kowalski - kibol Polonii, szef Młodzieży Wszechpolskiej, aktywny w mediach np. przy okazji Marszu Równości w Rzeszowie.
    A publicyści Sputnika to Majkowski i Zapałowski (wszedł do rady jednak, kosztem Kuleja). Ten drugi regularnie jeździ na Wschód jako prokremlowski obserwator wyborów nieuznawanych przez Zachód.
  • berig123 23.10.18, 13:10
    Dzięki.
  • cypis.offline 23.10.18, 15:06
    No to teraz dopiero miasto szybciej pójdzie "w dobrym kierunku". Najważniejsze, że w "wysokiej radzie" zasiedli ludzie zdolni do prowadzenia samodzielnej polityki zagranicznej miasta zgodnej z jego racją stanu. Bez tego ani rusz.

Głowią się teraz niektórzy co to będzie w drugiej turze. A jakie znaczenia ma kto będzie kapitanem na okręcie który tonie, a perspektywa jest taka, że w ciągu 1-2 pokoleń nie ma szans na zatrzymanie tego procesu?

W tej sytuacji kto zostanie kapitanem jest ważne tylko dla tych co chcą żyć przyssani do samorządowego cyca?

PS Jak ktoś nie zrozumiał... KLIK
  • a.fischer 23.10.18, 15:30
    Trochę współczuję ludziom, którzy uważają nacjonalizm za największe zło, jednocześnie często wyznając ideę likwidacji granic i stworzenie jednego globalnego państwa, w którym wszyscy są równi... i trzymani za mordę za jedną globalną siłę ;D Świetna logika. Wtedy to byśmy mieli dużo do powiedzenia.

Odnosząc się do Waszych dywagacji, to powiem tylko, że mamy sytuację w której wiadomo, co zrobili i co reprezentują sobą Pan Hamryszczak, Błachowicz, Hajder, Choma i to całe kółko. Uważam, że trochę przeceniacie siłę mieszkańców pałacu na górce. Bakun nie zbudował sobie elektoratu na ludziach, dla których księża są jedynym wykładnikiem prawdy i właściwego postępowania. Dotychczasowa uległość i sterowanie polityką wynikało właśnie z tego.

Jest też jedna rzecz, dzięki której mam jakiekolwiek podstawy do tego, żeby móc patrzeć z nadzieją na przyszłość miasta. Wiem, że Bakun nie boi otaczać się ludźmi mądrzejszymi od siebie. I to jest coś, czego brak łączy wszystkich wyżej wspomnianych panów, nie zaprzeczycie. Doskonale wiemy, że spuszczona głowa i potakiwanie to główna cecha, wg której można było awansować w urzędzie. Zdaje się, że Pan Błachowicz dostał po łapach kiedy próbował być zbyt ambitny. Potakiwacz Hajder wyciągnął z tego lekcję.

Nie będę tutaj uprawiał kultu Bakuna i bronił go jak niepodległości ale uważam, że on daje największe szanse na zmiany, to czy bedą dobre i czy miasto na tym skorzysta pokaże czas. Cieszę się, że postanowił kandydować i że udało mu się osiągnąć taki wynik.

Już niebawem wiele z tego co piszemy będziemy mogli potwiedzić lub nie :)
  • cypis.offline 23.10.18, 16:17
    Nacjonalizm? - KLIK

> Odnosząc się do Waszych dywagacji,
    > to powiem tylko, że mamy sytuację
    > w której wiadomo, co zrobili i co
    > reprezentują sobą Pan Hamryszczak,
    Błachowicz, Hajder, Choma

A rządy Chomy to zawdzięczamy Tobie i podobnym do Ciebie, którzy na niego głosowali, ale teraz twierdzą, że się na nim zawiedli i będą głosować na Bakuna?

Tylko jak Wyście się pomylili głosując na Chomę, to dlaczego macie się teraz nie pomylić głosując na Bakuna?
  • a.fischer 23.10.18, 17:36
    > A rządy Chomy to zawdzięczamy Tobie i podobnym do Ciebie, którzy na niego głosowali, ale teraz twierdzą, że się na nim zawiedli i będą głosować na Bakuna?

> Tylko jak Wyście się pomylili głosując na Chomę, to dlaczego macie się teraz nie pomylić głosując na Bakuna?

Może się mylimy? Kto wie? To można zarzucić każdemu, kto głosuje na kogokolwiek a przecież alternatywy nie ma. Nie możesz oddać głosu na nikogo. Nie ma wymaganego progu, nie ma opcji "mam wszystkich w dupie". Przy tym układzie nie głosując, wybierasz najgorszą dla siebie opcję.

Pretensje można mieć jedynie do tych, którzy w obliczu braku wystarczających efektów, brną dalej w swój błąd kierowani różnymi pobudkami (często bardzo egoistycznymi).

Do czego właściwie zmierzasz tym pytaniem albo lepiej, jakie podejście proponujesz? Ja nie widzę lepszego niż dać szansę temu, kogo uważam za najlepszego kandydata i spławić go, jeżeli się nie sprawdzi.

• cypis.offline 23.10.18, 20:08
    W czym kandydat Bakun jest lepszy od kandydata Hamryszczaka?

PS Czytam to co napisałeś w ostatnim wpisie... Czy Ty przypadkiem nie jesteś pod wpływem myśli Kononowicza?
  • a.fischer 24.10.18, 10:20
    Taki zawodnik jak Ty z retoryką Knonowicza by sobie poradził raz dwa, zamiast uprawiać dość słabą erystykę ;) Wystarczająco Ci odpowiedziałem już wcześniej, dlaczego nie potrafisz się odnieść do tego? Tylko krytykujesz i zbywasz kolejnymi pytanami? W przypadku wyborów nie można nawet uznać, że nie myli się ten, kto nic nie robi. Zdajesz się mieć inne zdanie, zatem podziel się z nami.

Różnic jest na prawdę sporo, mogę o nich pisać długo ale jest jedna rzecz, która jest pewna w 100%. Hamryszczak zapowiedział kontynuację dotychczasowej polityki, z która się fundamentalnie nie zgadzam. To jest dla mnie dyskwalifikacja z miejsca.

Deklaracia brnięcia w to samo gó... vs. cień szansy na zmiany w dobrą stronę.

Tak trudno wybrać.

img.besty.pl/images/374/87/3748758.jpg
  • cypis.offline 24.10.18, 18:13
    Czyli jednak nie chcesz spuścić zasłony milczenia na to co napisałeś. Kupy to się nie trzyma... ale jak tak bardzo chcesz... W sumie to Ty powoływałeś się na logikę.

> Kto wie? To można zarzucić każdemu,
    > kto głosuje na kogokolwiek a przecież
    > alternatywy nie ma.

Można każdemu... na kogokolwiek, czyli nikomu... na nikogo?
    Jeżeli w drugiej turze masz dwóch kandydatów, to jak alternatywy nie ma?

> Nie możesz oddać głosu na nikogo.

A jak nie pójdziesz głosować, to na kogo zagłosujesz?
    Jak oddasz nieważny głos, to na kogo zagłosujesz?
    Głosować, czy nie głosować - kolejna alternatywa?

> Nie ma wymaganego progu, nie ma
    > opcji "mam wszystkich w dupie".

Jakiego progu?
    Tobie się wydaje, że możesz komukolwiek ustalać jakieś progi i opcje?
    I jeszcze decydować kto może miec co/kogo i gdzie?

Pisałeś, że nie będziesz "uprawiał kultu Bakuna", ale miks propagandy z elementami dezinformacji uprawiasz.

> Przy tym układzie nie głosując, wybierasz najgorszą dla siebie opcję.

A ja głupi przez tyle lat myślałem, że jak głosuję na prezydenta Przemyśla, to biorę udział w wyborze przywódcy miasta, kogoś kto będzie pierwszym mieszkańcem, czyli robię coś nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla wspólnoty w której żyję.

Każdej władzy wydaje się, że najlepsza opcją jest jak najdłuższe jej trwanie u władzy.
    Większość problemów jakie mamy w Przemyślu wzięło się właśnie stad, że... ja to, ja tamto... podporządkowane jednemu - trwać i roztaczać niemiłosierny blask nieustannych sukcesów. Mamy, co mamy także dzięki temu, że nie liczono się z tym co mówili mieszkańcy (vide stok, Rynek, Zielony Rynek, Rybi Plac...).

I ta władza podobnie jak Ty teraz zapewniała, że nie ma alternatywy (choć była), a inne opcje były złe, bo dobra była tylko opcja jaką chciała władza... bo mojsze było niż twojsze.

> Pretensje można mieć jedynie do tych,
    > którzy w obliczu braku wystarczających
    > efektów, brną dalej w swój błąd kierowani
    > różnymi pobudkami (często bardzo > egoistycznymi).

Podobnie twierdzą przyłapani na czymś - że chcieli dobrze, że nie dla siebie... Ale nie chodzi o to co jest po, ale co przed... żeby wreszczcie wbrew tradycji... zeby nie... mądry Polak po szkodzie... czyli mądry mieszkaniec Przemyśla po wyborach, tylko jeszcze przed wyborami... decyzja oparta na racjonalnych przesłankach, a nie emocjach... nie co ja chcę, tylko co jest lepsze dla miasta w którym żyje...

> Do czego właściwie zmierzasz tym
    > pytaniem albo lepiej, jakie podejście
    > proponujesz?

Zmierzam do uzyskania odpowiedzi na pytania jakie stawiam. Dziwi mnie np. taka sytuacja. Stworzyłem kiedyś nowy wątek na temat kasy jaka miala być na inkubator - billboard z kampanii + pytanie gdzie jest kasa. Ku mojemu zdziwieniu przykleiłeś ten wątek na górze forum. Czyli skumałeś o co chodzi i uznałeś, że to ważne. Ostatnio pytam o inną rozbieżność, a potem czytam... KLIK

Czym się różni ściema z 40mln na inkubator od ściemy z miejscem zamieszkania?
    Pierwsza Ci pasowała, ale druga bardzo nie pasowała?
    Dlaczego inaczej zareagowałeś na pierwszą, a inaczej na drugą?
    Bo nobilitujące dla kandydata jest zaprzeczanie faktom, własnym słowom w tak zero-jedynkowej, czarno/białej materii dotyczącej czasu teraźniejszego i nieodległej przeszłości?

Wiesz co... Nie tak dawno odezwał sie do mnie krewniak przez telefon, potem przyszli z promocją i przedłużeniem umowy, a na końcu.... Jak ktoś się nie dał nabrać "na wnuczka", na przedłużenie umowy z firmą z którą nigdy nie miał podpisanej umowy, to i na "mieszkańca" nie da się nabrać. Uwierz mi. Jestem tego żywym dowodem.

Przed I turą zadałem kilka pytań. Okazało sie... im dalej w las, tym mniej drzew. Nie pamiętasz? Pierwszy z brzegu przykład - KLIK

W innym watku pytałem o kompetencje, CV, doświadczenie w zarządzaniu... Jakie były odpowiedzi każdy może sprawdzić. Najciekawsze jest... KLIK

Chcesz kogokolwiek przekonać, że człowiek z takim doświadczeniem poradzi sobie choćby tylko z kierowaniem urzędem?

A jak popatrzysz na ogłoszenia o naborze kandydatów na stanowiska kierownicze w Przemyślu. Nie jakieś poważne - dyrektorów, prezesów, ale kierowników w handlu, usługach.
    Z takim doświadczeniem zawodowym jak Twój ulubieniec ciężko by było załapać się choćby na rozmowę kwalifikacyjną?
    Ludzie lepiej wykształceni i posiadający bogatsze doświadczenia zawodowe od niego nadal maja problemy ze znalezieniem pracy w Przemyślu i to na niższym szczeblu niż kierowniczy?

Napisałeś:
    > Bakun nie boi otaczać się ludźmi
    > mądrzejszymi od siebie

Możesz wymienić z imienia i nazwiska tych mądrzejszych od niego ludzi którymi już się otoczył?

Pamiętasz z podwórka czy szkoły dlaczego mniej mądrych wystawia się do niektórych zabaw, zadań?

> jest jedna rzecz, która jest pewna
    > w 100%. Hamryszczak zapowiedział
    > kontynuację dotychczasowej polityki,

Polityki dotyczącej czego?
    Gdzie to zrobił?
    Link do tekstu, audio, wideo które to potwierdza?

I jeszcze jedno. Nie głosowałem na Hamryszczaka w I turze i nie będe na niego głosował w II turze. Dla mnie ściema, to ściema i nie ma znaczenia czy kit wciska urzędujący prezydent, kandydat na prezydenta, jak sie nazywa, z jakiego jest ugrupowania...

Nie ma cienia szansy. Jest ściema z szansą!

• jobrave 01.11.18, 05:39
    W poprzednich komentarzach wyrażałem obawy, że Bakun i jego ekipa skumają się z PiS, jednak nieco później uzupełniłem swoją wiedzę i myślę, że po tym, jak Bakun zgłosił do PKW sprawę pisowskich list, to owo skumanie w grę nie wchodzi, z pałacem zresztą też nie, bo - jak doszły mnie słuchy - mohery też rzucały mu kłody pod nogi.
    Zaletą Bakuna, jest niewątpliwie to, że to nową twarzą w lokalnej polityce, mankamentem natomiast - brak doświadczenia, co podkreśla Cypis.
    Kolejna zaleta, to to, że nie jest uwikłany w przemyskie układziki, sitwy itp., które - co nie jest tajemnicą mają charakter ponadpartyjny.
    Mizernym CV bym się nie przejmował, brakiem obycia w administracji też, bo zawsze może zmontować jakąś ekipę fachowców, wystarczy, tylko żeby nakreślił im kierunki działania, wcześniej zrobić jakiś porządny audyt, by wiedzieć na czym stoi. Później już pozostaje tylko dobrać sobie ludzi i realizować program, ale tu pojawia się problem,bo oprócz paru komunałów, jakie wygłosił w quasi-debatach nie usłyszałem nic różniącego się od tego, co proponowali inni kandydaci. Bakun niczym nie zachwycił, więc myślę, że o jego wyborze zadecydowało przede wszystkim to, że tamci już się opatrzyli, znudzili, zawiedli, więc wyborcy doszli do wniosku, że Bakun już bardziej niczego nie spieprzy, zatem ryzyka nie ma, ale może czymś nowym zaskoczyć. Czasem brak rutyny może dać pożyteczne efekty, gdyby sobie dobrał jeszcze odpowiednich ludzi, najlepiej nieskażonych przemyskością...
    Krótko mówiąc szału nie ma, no ale to coś nowego, więc daje nadzieję.

• cypis.offline 02.11.18, 18:36
    > W poprzednich komentarzach wyrażałem obawy,
    > że Bakun i jego ekipa skumają się z PiS...

To posłuchaj końcówki drugiej debaty w Radio Rzeszów. (pomiędzy 44 a 47 minutą)

> nie jest uwikłany w przemyskie
    > układziki, sitwy itp.,.

W radzie 17 z 23 głosów mają ugrupowania, które do tej pory dzieliły między siebie samorządowy tort. W tej sytuacji można bez wikłania się w przemyskie układziki, sitwy, stworzyć większość w radzie?

> Mizernym CV bym się nie przejmował,
    > brakiem obycia w administracji też,
    > bo zawsze może zmontować jakąś ekipę
    > fachowców...

Własne pieniądze, zdrowie powierzyłbyś komuś, kto nie ma ani teoretycznego ani praktycznego doświadczenia w tej materii?
    Ale losy miasta w którym mieszkasz już tak?

Fachowcy to poważni, kompetentni ludzie. Dlaczego mieliby się zdecydować na pracę pod kierownictwem kogoś, kto kompetentny nie jest w materii jaką ma się zajmować?

Na dodatek wiemy z czego od lat jest znane (nie tylko w mieście) zaplecze kandydata?

Co tam mizerne CV. Mamy za sobą kilka "rozmów kwalifikacyjnych".

Weźmy pierwszy z brzegu przykład... spółka - KLIK

Po co ludzie zakładają spółki?
    Bo dwie, trzy... osoby mogą połączyć siły i osiągnąć więcej niż jedna?
    Ale przed chwilą usłyszeliśmy, że kandydat miał spółkę, w której sam wszystko robił?

SZACUN!

O tej "spółce" mówił? - KLIK
    Co przeczytamy przy "Główna działalność", PKD?
    ...

I jak się tak zbierze wszystko co kandydat do tej pory opowiedał... a także to co mówił zanim kandydatem został (KLIK)...

Wprowadzać poważne zmiany, to mogą dojrzali mężczyźni, którzy udowodnili, że coś potrafią. Jak się do takiej roboty biorą chłopcy, którzy stroszeniem piórek udowadniają, że sporo nauki przed nimi...

Największe koszty takich chłopięcych zabaw ponoszą nie rządzący, tylko rządzeni!

PS KLIK... miasto się Przemyśl nazywa, ale większość jego mieszkańców od lat tego nie praktykuje, więc jest jak jest. Taka sytuacja!
  • jobrave 04.11.18, 11:34
    No, cóż masz sporo racji, ale sytuacja jest taka, jaka jest - nie ma innej możliwości niż wybór pomiędzy Bakunem i Hamryszczakiem. Gdyby to był pojedynek wyłącznie na CV, to Hamryszczak znokautowałby Bakuna, poza tym starszy, ze sporym doświadczeniem w zarządzaniu itp.
    Nie chciałbym czynić prostych porównań, ale Wadim Tyszkiewicz słynny na całą Polskę prezydent Nowej Soli też miał słabe CV zanim objął urząd, doświadczenia w zarządzaniu też nie miał - ale miał otwarty umysł i charyzmę. Bakuna znam jedynie z mediów, sprawia sympatyczne wrażenie, jego program -jak już wspominałem - wrażenia na mnie nie zrobił, nie różnił się jakość za bardzo, od programów rywali. To był - po prostu - wybór pomiędzy starym, a młodym. A tak nb. wolałbyś Hamryszczaka?
  • e.voytaszek 04.11.18, 17:38
    za chwilę młodość kandydata stanie na wysokości trudnych oczekiwań i obietnic...I oby sprostał...Jego kontropcja i tak znaczyłaby kontynuację upadku...Nie ma się nad czym zastanawiać...poza tym chamstwo i buta z pisowskiego buta
  • e.voytaszek 04.11.18, 17:57
    ps. Frekwencja na Podkarpaciu na godz 12 była najwyższa w Polsce, to dobrze wróży. I dobrze, wspierajmy dzielnie obydwu kandydatów, każdy ma swoje plusy i minusy
  • darino 23.10.18, 17:57
    Mozliwe, że przegra w drugiej turze - mobilizacja osób, których interesy mogą być zagrożone, może być olbrzymia.
  • sw.stefan 31.10.18, 11:24
    Co za wybór, naszysci kontra faszyści,
    jeszcze nazistów brakuje do kompletu.
  • e.voytaszek 31.10.18, 22:06
    Za Ferenca w latach 2014-2018 w Rzeszowie powstało 14000 miejsc pracy, w Przemyślu 120 i 7 pomników...Brawo choma
  • lusia_syfonowa 01.11.18, 11:08
    Cytat z posta a.fischer 23.10.18, 15:30:

"Nie będę tutaj uprawiał kultu Bakuna i bronił go jak niepodległości ale uważam, że on daje największe szanse na zmiany, to czy bedą dobre i czy miasto na tym skorzysta pokaże czas. Cieszę się, że postanowił kandydować i że udało mu się osiągnąć taki wynik."

To jest jedyna i słuszna uwaga! W dzisiejszej sytuacji Przemyśla, kraju oraz stosunków z Ukrainą tylko Wojciech Bakun będzie dobrym prezydentem naszego miasta!

Pomyślcie co może powyrabiać Hamryszczak gdyby wygrał (nie daj Boże!) drugą turę wyborów! On może być 100% spadkobiercą Chomy i dalej udupiać Przemyśl zgodnie z partyjnymi poleceniami.

--
  • e.voytaszek 01.11.18, 14:46
    cóż, kukiz to pis-bis, ale młody człowiek może na kukizie się tylko chciał przebić. I dobrze. Byle nie wybrać pisiora...Wybierzesz pisiora, Polska będzie chora
  • darino 10.11.18, 16:22
    Przemyśl ma swoje 5 minut.
    oko.press/narodowcy-i-antyukrainscy-dzialacze-ciesza-sie-nowego-prezydenta-bakuna/?fbclid=IwAR2chcUExwv-v3Buh6EVnJzMAhGs9UWoED-Ne6VFSeQ3So931SRDj5QcHYI
  • panthora 04.12.18, 08:57
    Ukraińcy są mądrzejsi i nie dają się sprowokować:

Największą sympatią Ukraińcy darzą Polskę, zaś największą antypatię czują do Rosji - wskazują wyniki opublikowanego w poniedziałek sondażu, który został przeprowadzony przez Grupę Socjologiczną Rating.

50 proc. respondentów pytanych, jakie uczucia żywią wobec Polski, odpowiedziało, że "ciepłe". 9 proc. z nich traktuje Polskę "bardzo ciepło", zaś 41 - "ciepło". Kolejne 41 proc. ma wobec Polski uczucia "neutralne", 5 proc. - "chłodne", a 2 proc. - "bardzo chłodne". Pozostałe 2 proc. nie potrafiło się określić.
  • szaramysz2018 15.12.18, 14:11
    Czy wiadomo dlaczego nadal zastępca prezydenta Przemyśla jest Janusz Hamryszczak? Czy w ogóle będzie jakiś nowy zastępca?
  • cypis.offline 26.12.18, 11:11
    KLIK

Zachwyty nad peanem nie na temat, czyli dramat miasta w pigułce?

• darino 27.12.18, 12:45
    Z tego wszystkiego zostaną tylko marsze, jak w "Paragrafie 22".
  • cypis.offline 27.12.18, 16:21
    U nas to, proszę ja Pana, wyższymi paragrafami... KLIK

Biorąc pod uwagę trendy w samorządzie... raczej rekonstrukcje marszy albo marszów (w zależności kto co woli). No chyba, że kogoś fantazja poniesie i ekstremalną rekonstrukcję marszu marszów zrobi.

A jak już tak przy paragrafach i lokalnej rzeczywistości jesteśmy... KLIK

W kampanii... podejrzenia... zawiadomienia... A po wyborach co?
    KLIK?
  • brunno34 27.12.18, 18:31
    Czekamy na decyzje...Kiedy wyczekiwany hotel na Rybim Placu? Przecież Inwestor planujący kilkunastopiętrowy hotel się nie zmienił, a mamy nowego otwartego Prezydenta. Kiedy Polimeni dostanie zielone światło na piękną galerię, wizytówkę miasta? Dajmy 100 dni na te decyzje! Inaczej referendum odwoławcze, dość sitwy przemyskich kupców - kacapów!
  • cypis.offline 28.12.18, 09:54
    Referendum po 100 dniach?

KLIK

PS A ten hotel na Rybim Placu, to jest wyczekiwany przez tych co wcześniej głosowali na Chomę... chcieli stoku... strefy ekonomicznej?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka