Dodaj do ulubionych

Czy Rybi Plac kiedyś odżyje?

17.02.19, 15:46

Rybi Plac, miejsce historycznie związany z handlem , od lat funkcjonuje dzięki panu Chomie z pomocą Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej jako szkaradny parking.

Brak jest koncepcji zagospodarowania Rybiego Placu. Rybi Plac przede wszystkim musi zmienić funkcję. Musi zniknąć szkaradny parking a zastąpić go deptak klimatycznej starówki, tętniącego życiem placu handlowego zapraszającego do zanurzenia się w niepowtarzalną atmosferę.
Przez lata wiele lat Rybi Plac żył swoim klimatem a co pozostało?

Należy wrócić do historycznych kształtów i form, uwolnić tę przestrzeń od samochodów. Rybi Plac powinien być wyjątkowy, pełnić funkcję deptaka handlowego miasta. Relaksujący spacer i cieszenie się różnorodnością sklepów i sklepików, lokalików gastronomicznych, sztuki, kultury i zabytków oraz pobliskiego Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, w dodatku położonych wyjątkowo blisko siebie to nie lada atrakcja dla turystów w samym centrum miasta.

To samo dotyczy przyległych ulic, Ratuszowej, Serbańskiej, Wałowej, Wodnej. Wystarczy tylko trochej mądrej koncepcji i zdecydowanego działania a tego urzędnikom UM brak. W innym mieście by było to nie do pomyślenia! Tak niestety działa i zawsze działał Urząd Miasta w Przemyślu.

Czy teraz coś się zmieni? Zapytajmy prezydenta Bakuna co on o tym myśli.

Kiedyś za czasów Chomy jak był chat z internautami zapytałam czy dlatego w Przemyślu opóżnia lub wstrzymuje się budowę supermarketów bo blokują to przemyscy kupcy? Odpowiedź brzmiała TAK.

Zawsze i wszędzie było i jest pisane, że Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej
przeszkadza to co nowego ma powstać w Przemyślu. Ważne by obskurne sklepiki i stoiska na zielonym rynku nabijały kiesę.
--
"Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
Obserwuj wątek
  • lusia_syfonowa Radzą czy zabawiają (nas)? 12.03.19, 17:45
   Rybi Plac niedługo z pomocą radnych Kukuz'15 może stać się nową wytwórnią przemyskiego smogu z zaparkowanych na nim aut, gdyż "nowa miotła", czyli radny Leszczyński ma "pomysł" godny GENIUSZA! Powiększyć parking!

   Uważa on, że w centrum Przemyśla brakuje miejsc parkingowych, czyli do "czego" się zalicza Rybi Plac, skoro ma być zakaz wjazdu autami na Starówkę?
   Mało tego, Maciej Kamiński, radny Prawa i Sprawiedliwości odkrył, że w pustej kamienicy w centrum Przemyśla mogą być szczury! Ciekawe co zaproponuje przeciwko szczurom w Przemyślu?

   W Przemyślu myszy i szczury są prawie wszędzie nie wspominając o smogu jaki wisi codzienni nad miastem.

   --
   "Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
   • a.fischer Re: Radzą czy zabawiają (nas)? 13.03.19, 10:23
    Samochody mają około 10% udziału w powstawaniu smogu i ta ilość z czasem będzie malała, nawet jak będzie więcej samochodów (zakaz wycinania DPF / auta elektryczne itp). W mieście brakuje miejsc parkingowych przez co cała starówka wygląda jak wielki parking. Nie da się zakazać samochodów. Nie da się zakazać parkowania bez stworzenia większej ilości miejsc parkinowych. Twoje argumenty w tej sprawie są delikatnie mówiąc słabe. Najlepiej by było zbudować tam duży parking z dwiema lub trzema kondygnacjami w górę i jedną w dół. Pewnie nie jest to zrobione jeszcze tylko dlatego, że nie zarobi na siebie i nikt prywatnie się nie pali do pomysłu.

    A Kamiński, tak, to jest geniusz. Drugi Choma. Skupia 100% swojej uwagi na robieniu rzeczy pod publiczkę, głównie włażenie w dupy emerytom i oszołomom ze swojego osiedla, tak się wdrapał na stołek radnego. Po ilości kretyńskich iterpelacji widać, że to nie szczyt jego ambicji. Chciałbym, żeby z taką samą energią jak o swojej karierze, myślał o przyszłości miasta.
    • Gość: Jack mars Re: Radzą czy zabawiają (nas)? IP: *.toya.net.pl 13.03.19, 10:56
     Ten parking żeby miał sens to należałoby zrobić wjazd na niego z ul Wodnej pomiędzy tzw blaszakiem a ul. Jagielońską kosztem tego zasranego bunkra/ straszny mi zabytek/. Dzisiaj autokary z wycieczkami mordują się wąską uliczką i nikt tego nie widzi. Teren pakingu czyli od ul Plac Rybi do muzeum należy sprzedać i niech inwestor buduje co chce pod warunkiem że zrobi co najmniej dwie kondygnacje parkingu. Widziałbym też tam wyjazd podziemny pod ul Jagielońską z przejściem dla pieszych/ likwidacja przejścia/ w kierunku mostu kolejowego zakończonego rondem w celu nawracania ale to byłoby związane z wykupem sprzedanych przez miasto "plantów" Te dwie działki miałyby spełniać razem swoją role w zlikwidowaniu problemu parkowania oraz przejść obecnych przez ul Jagielońską co upłynniłoby po niej ruch samochodowy. Choma z bez-radą sprzedali planty za grosze, tak to jest jak rządzą ludzie bez wyobraźni.
     • a.fischer Re: Radzą czy zabawiają (nas)? 13.03.19, 11:38
      Każde rozwiązanie, które zapewni sporą ilość miejsc parkingowych tam będzie dobre. Sprzedaż terenów po drugiej stronie ulicy to była pomyłka, w dodatku ta umowa. Była gdzieś na BIPie. Żadnych gwarancji, nic. Dziw bierze, że to przeszło. Mam wrażenie, że ktoś tam musiał nieźle posolić, bo trudno dopuścić do siebie to, że tam same bęcwały siedziały nad tą umową. Miałem sam nieprzyjemność podpisywać umowę o współpracę z UM i ich prawnicy wyciskali ile się da, skąd więc tak diametralnie inne podejście? To powinno być zbadane przez NIK.

      To jest, gdyby NIK było czymś więcej niż batem na niepokornych :D (Państwa z dykty c.d.).
      • lusia_syfonowa Czas na przemyskich bohaterów (radnych) 13.03.19, 14:28
       W jednym z polskich miast głównym celem władz miasta jest znalezienie czegoś, co będzie charakteryzowało to miasto nie tylko na tle innych miast Polski, ale też w skali europejskiej. Chcą zwiększyć rozpoznawalność swojego miasta, znaleźć narzędzia, dzięki którym będą mogli podejmować skuteczne działania promocyjne.

       Czy takie coś jest możliwe w Przemyślu?

       Ustawowo to Radzie Miasta przynależy władza stanowiąca i kontrolna. Rada decyduje o najważniejszych sprawach dla życia i sprawnego funkcjonowania miasta.

       Zapytam:

       Czy "nowe miotły" (czytaj: Radni) wiedzą w ogóle o tym, że Twierdza Przemyśl i Staromiejski Zespół Urbanistyczny Miasta Przemyśla zostały wpisane na listę Pomniki Historii a dokumenty potwierdzające wpis samorządowcom przekazał prezydent Polski Andrzej Duda.. To najwyższa forma ochrony zabytku w Polsce.

       Czy nasi radni główkując ostro aż im z czachy dymi gdy szukają pomysłów aby zabłysnąć na sesjach Rady Miasta w ogóle biorą to pod uwagę.
       Na razie jak co, mamy perspektywę smogu i łapek na szczury! Będziemy też walczyć o dobre miejsca w rankingach: smogu i szczurów. Może nam się uda wyprzedzić Paryż w szczurach a Jarosław w smogu!

       Na jednego mieszkańca Paryża przypadają 4 szczury, na nowojorczyka - 5. Wrocław, Kraków i Warszawa mają 3 sztuki „na głowę” i doganiają światową czołówkę. Ale ciągle daleko nam do Indii, gdzie w celu oszacowania populacji gryzoni liczbę mieszkańców mnoży się przez 6.

       Jarosław znajduje się wśród 50 miast Unii Europejskiej, w których jest najbardziej zanieczyszczone powietrze.

   • Gość: janosik Re: Radzą czy zabawiają (nas)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.19, 21:37
    Pierwsze sto dni jakiejś kadencji to czas na poznanie i dokonanie strategicznych decyzji . Radny Radny Leszczyński poznawał i zdecydował po stu dniach jak zwiększyć paking o 34 miejsca. Prezydent Bakun poznawał i zdecydował po stu dniach ,że należy poszerzyć granice miasta w sposób pokojowy. Radny Kowalski mądrość odziedziczył chyba po sienkiewiczowskim Rochu poznawał , szukał afer i stwierdził ,że stan sportowych obiektów w mieście jest opłakany. Proszę państwa odnoszę wrażenie , że odkrycia tych rajców to szczyt ich umysłów. Myślałem ,że nowy zastępca prezydenta to to kompetencja ...a tu facet tropi w drzwiach urzędu kto się spóźnił do pracy. Nie będę tego wszystkiego komentował bo nie ma takiej potrzeby :)
   • Gość: Menik Odżyć w Przemyślu to martwica! IP: *.mt.pl 02.10.19, 09:15
    Po pół roku od rozpoczęcia tematu o Rybim Placu można doznać tylko rozczarowania tym, jak "wałkują" ten temat forumowi wyjadacze, którzy uważają się za tych, co są ponoć rodowitymi przemyślanami, których interesują sprawy miasta.

    Rybi Plac i planty po 2 stronie Jagiellońskiej to dwie najważniejsze rzeczy w centrum miasta, ale kogo to obchodzi...

    Tak samo ten temat interesuje Radę Miasta, czyli to, co zawnioskuje któryś miejski radny ale na nich za bardzo w tym temacie nie ma co liczyć.
    • Gość: Menik Z delirium do martwicy! Bakun! Ratuj ten plac! IP: *.mt.pl 30.10.19, 12:00
     Jak widać o postach Rybi Plac nie ma szacunku w oczach przemyślan...Większości to wisi co na min będzie po za MNZP , któremu sąsiedztwo obskórnego szpecącego parkingu będącego tuż obok szpeci cały wygląd Rybiego Placu.
     Proszę sobie tylko wyobrazić jak by wyglądał taki Rybi Plac, gdyby miało go inne miasto w Polsce!

     Zrobili by z niego cudeńko, z zaznaczeniem kupieckiej historii tego miejsca bez konieczności odbudowywania nie istniejących cerkiew czy synagog.

     Rybi Plac zawsze był powiązany z handlem i nie parkowano tutaj dorożek jak i furmanek.
  • Gość: Cypis Re: Czy Rybi Plac kiedyś odżyje? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.11.19, 07:26
   Wspomnień czar:

   październik 2012 - KLIK

   lipiec 2014 - KLIK

   styczeń 2017 - KLIK

   listopada 2017 - KLIK

   kwiecień 2018 - KLIK

   listopad 2019 - "Plan zagospodarowania przestrzennego opracowany przez poprzednie władze samorządowe zakładał likwidację parkingu i budowę galerii handlowej wyglądem nawiązującej do starego żydowskiego miasta." - KLIK

   Wychodzi na to, że w kwestii budowy galerii na Rybim Placu mieliśmy władzę niezłomną. Remontowała parking za prawie pół miliona złotych i równocześnie pracowała nad jego likwidacją?
   A ile kosztowało przygotowanie tych planów?

   Na szczęście rok temu nowa władza zapowiadała audyt, który obnaży to co poprzednia władza robiła. Tylko gdzie jest raport z audytu w którym można poczytać o zastanej rzeczywistości?

   I tak przy okazji inwestycji - KLIK
   Na Google Maps dobrze widać jakie były ramy ze szprosami?
   A teraz są jakie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka