Dodaj do ulubionych

... nie zgadzają się z podwyżką za wywóz śmieci

27.02.19, 12:29
Mieszkańcy Przemyśla nie zgadzają się z podwyżką za wywóz śmieci - radio.rzeszow.pl
Edytor zaawansowany
  • berig123 28.02.19, 09:09
    Może Maciek K. coś poradzi!
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.19, 12:55
    4 grudnia 2018 - KLIK

Minęły prawie trzy miesiące. Jakie działania mające na celu uniezależnienie się od dotychczasowego odbiorcy odpadów podjęto w magistracie do dnia dzisiejszego?
    Dokładnie takie same, jakie podjął rok wcześniej poseł Bakun, gdy pojawił się projekt podwyżki opłaty za wywóz odpadów komunalnych na terenie miasta Przemyśl?
  • berig123 01.03.19, 08:53
    Kto, pozwalam sobie zapytać dowodzi stanicą odbioru odpadów?
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.03.19, 10:33
    Ale zmiany zapowiadał nie ten, który "dowodzi stanicą odbioru odpadów", tylko ten, który "dowodzi" miastem?
    Potwierdza to również protokół z sesji?
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.09.19, 10:10
    Opłata za śmieci w górę! 30 złotych od osoby za segregację?! - zycie.pl
  • Gość: tak jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.19, 11:34
    www.zycie.pl/informacje/artykul/24333,oplata-za-smieci-w-gore-30-zlotych-od-osoby-za-segregacje
  • Gość: tak jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.19, 17:54
    No to sie zagapiłem i powtórzyłem :))) ... tak dla utrwalenia:)
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.09.19, 18:26
    A jakby znowu na sesji "wysokiej rady" ktoś zwalał winę na poprzedników, to mu przypomnijcie, że "dzięki długofalowej konsekwentnej polityce"… KLIK
  • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 13.09.19, 14:43
    demotywatory.pl/2546592/I-nic-nie-pozostalo
    30 zł, ale dlaczego tak mało?, powinni podnieść przynajmniej na 55z zeta lub od razu na równą setkę, może ludziska by się obudzili z tego marazmu
    A może to skutek (marazm, śpiączka itp) ugryzienia much Tse-Tse które zalęgły się w śmietniskach
    Tylku kurwa skąd one się tam wzięły?

• Gość: Cypis IP: 5.174.150.* 13.09.19, 16:21
    Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 13.09.19, 14:43
    >… skąd one się tam wzięły?

"Ale co zrobić z muchą, czarną muchą, która włazi do półprzymkniętych ust i wynosi ocalałe okruszynki duszy?"
    KLIK

Idealnie pasuje do wymierającego miasta.

18 Gru, 2018
    "… Wojciech Bakun prezydent miasta Przemyśla mówił o tym jak w jednym z wierszy Zbigniewa Herberta odnalazł sposób na prowadzenie strategii dotyczącej rozwiązania problemu z gospodarką odpadami komunalnymi." - KLIK

I patrz Pan jakie przez poezję podwyżki będą!
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.10.19, 14:24
    Przemyślanie zapłacą więcej za wywóz śmieci - radio.rzeszow.pl

I nikt się nie buntuje?

No to… KLIK
  • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 13.10.19, 16:23
    30 zł, ale dlaczego tak mało?, powinni podnieść przynajmniej na 55z zeta lub od razu na równą setkę,
    Co to ku.wa nie znają się na żartach te zasrane łozendniki
    demotywatory.pl/4705140/Niektorzy-w-ogole-nie-znaja-sie-na-zartach
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.10.19, 22:45
    Po prostu magistrat z jednej strony sonduje na ile może sobie pozwolić z podwyżką, a z drugiej przygotowuje sobie grunt pod odtrąbienie sukcesu z serii: "Walczyliśmy, nie było łatwo i dzięki nam zapłacicie mniej". (Taki chwyt z poradnika małego cwaniaka - jak chcesz dostać 50zł od rodziców, to najpierw poproś ich o 100zł.)

KLIK - Co słyszymy w nagraniu?

Brak jakich przepisów uniemożliwia policzenie kosztów?
    (Pracujący w samorządzie od wielu miesięcy prawnik albo student nie tylko prawa ale również administracji nie powinien mieć z tym pytaniem najmniejszych problemów.)

Dziś opłata, to 14zł, ale opłata "ma się kształtować na poziomie 30zł", bo "ceny zaproponowane przez wysypisko wzrosły o 65%" i nie wiadomo ile będzie kosztował odbiór odpadów?

"Wysypisko" - zagospodarowaniem zajmuje się prywatna firma, która potrafiła policzyć o ile wzrosną jej koszty?
    "Odbiór" - tym zajmuje się samorządowa spółka, która nie potrafi policzyć o ile wzrosną jej koszty?
    Choć magistratem od wielu miesięcy kieruje "przedsiębiorca" i "dyrektor firmy"?

Tylko te 14zł dziś płacę i za "wysypisko" i za "odbiór".
    I jak do tych 14zł dodam 65%, to mi wychodzi 23,10zł.
    Czyli równocześnie uwzględniłem podwyżkę o 65% i za "wysypisko" i za "odbiór"?

Ale opłata ma wzrosnąć do 30zł?
    Ktoś w magistracie chce ode mnie za "odbiór" dodatkowo 6,90zł (30zł-23,10zł)?
    I chce mnie przekonać, że koszty miejskiej spółki, która odbiera ode mnie śmieci i zawozi na wysypisko bardziej wzrosły niż koszty ponoszone przez wysypisko?
    A tak konkretnie za co?
    Doliczyliście sprzątanie śmieci nad Sanem i koszenie trawy?
    Tylko poprzednia ("zła") władza robiła to bez sięgania do kieszeni mieszkańca, ale Wy jesteście ta "dobra" władza, wiec chcecie sięgnąć do mojej kieszeni?

Jak się pomnoży te 6,90 przez 12 miesięcy i liczbę płacących za wywóz śmieci…

I żeby było jeszcze zabawniej. W 1 minucie i trzeciej sekundzie tego radiowego nagrania pada pytanie: "-Odbiorem i składowaniem nie zajmują sie spółki miejskie?", a potem krótka i kategoryczna odpowiedź?

Przemyska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o nie jest miejską spółką?
    Na stronie www.pgk.przemysl.pl/ jak byk stoi "ODBIÓR ODPADÓW"?
    PGK nie odbiera od mieszkańców gminy miejskiej Przemyśl odpadów i nie dostarcza ich na wysypisko?
    Jeżeli tego nie robi miejska spółka PGK, to kto to robi?

I tak nowa władza po raz kolejny dostarczyła dowodów na to, że nic się nie zmieniło. Jeżeli kierownikami wszystkich kierowników w urzędzie od prawie roku są ludzie, którzy wywodzą się z biznesu… Jak pracowali w biznesie, to potrafili liczyć, ale jak trzeba liczyć samorządowe pieniądze… Ale z liczeniem w prywatnym życiu wszystko OK?
    Będzie to widać w kolejnych oświadczeniach majątkowych?
  • rs200 14.10.19, 20:45
    3/4 Przemyśla niewątpliwie kwiczy z radości. Pan Wilk, naczelnik za przeproszeniem wydziału nie wie kto prowadzi odbiór śmieci w mieście. Dodatkowo z góry usprawiedliwia prywatny podmiot, wręcz zachęca go do podwyżek, bo przecież on ich "rozumie". To ci dopiero menedżer samorządowy pełną gębą!
  • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.10.19, 00:34
    Skoro nie tak dawno szef zorganizował mieszkańcom "wycieczkę" do asfaltowni pod hasłem "najbardziej boimy się tego czego nie znamy", choć to ani jego kompetencje, ani jego zadanie… Jaki Pan, taki kram!

PS KLIK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka