Dodaj do ulubionych

To ci Rychu....

05.03.19, 17:22
Rychu to Rychu! Już dał pops bycia "władzą" będąc wiceprezydentem miasta..

Ryszard Lewandowski zawieszony w obowiązkach prezesa PWiK-u!


--
"Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
Edytor zaawansowany
 • zagwozdka 07.03.19, 08:03
  Odważna rada nadzorcza , albo są tacy mocni albo tacy głupi !
 • Gość: wiesio_kolasa IP: *.mt.pl 07.03.19, 09:12
  "Rączka" (ksywka z Czuwaju jeszcze) badzie pasuje do niego! Tak ten ignorant ze sklepikarza stał się dowodem ignorancji Chomy zostając się jego przydupasem i kończąc przygodę z Magistratem jako Rekomendowany przez PiS wiceprezydent został zatrzymany w wyniku operacji specjalnej związanej z wręczeniem łapówki.

  Sąd skazał "Rączkę" byłego wiceprezydenta miasta, na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

  Przemyśl jest znany jako "miasto układów" i tacy jak "Rączka" zawsze "coś" znajdą dla siebie a jak już znajdą dalej zaczynają "kręcić lody".


 • Gość: Wojtek IP: *.toya.net.pl 07.03.19, 18:20
  przemysl.pl/53209/piotr-hryniszyn-nowym-dyrektorem-mops-u.html
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.19, 22:15
  Kolejny szef MOPS-u z tej samej listy? - KLIK
 • Gość: wiesio_kolasa IP: *.mt.pl 08.03.19, 08:30
  W tej chwili przekręty, kolesiostwo i nepotyzm stały się domeną na wszystkich szczeblach bez względu na rodzaj (czytaj nazwa partii) przynależności partyjnej, gdzie prym wiodą pochodzący lub aktualnie należący do jednej opcji. Każdy wie jakiej...
  W przypadku Przemyśla stołki w Magistracie są macicą, która wydaje dyrektorów i prezesów jak w przypadku np. "Rycha", sklepikarza bankruta z komornikiem na karku szpanującego pod UM swoją bryką jak był wi-ce Chomy!
  Szedłem właśnie wówczas jak krążył wokół UM swoim autem w wekeend, gdyż była impreza na Rynku a on chciał szpanować więc widząc go z bliska powiedziałem mu, znając go dobrze osobiście z Czuwaju:
  "Cześć Rychu" - a on nawet nie odpowiedział: "Pocałuj mnie w dupę"...Butny i chamowaty bo miał posadkę ale Pan Bóg go niedługo pokarał wyrokiem a mnie i innych ucieszył.

  A Ham-Ryszczak? Szkoda słów! Dobrze bynajmniej, że nie został preziem Przemyśla bo byśmy już całkiem poszli na dno jako miasto, choć w kukizowych urojonych pomysłach a niby dobrych intencjach, to kiepski pomysł i będzie jak zwykle fatalne wykonanie, które już się zaczyna.

  Rośnie już na pewno kolejny, przyszły prezes lub dyrektor patrząc na zastępcę Bakuna...Ręka zawsze rękę myje!
 • Gość: Cypis IP: 95.40.137.* 09.03.19, 08:58
  Kiedyś zdjęcie z Wałęsą otwierało drzwi do kariery, a dziś... KLIK i KLIK

 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 09.03.19, 11:29
  I piękne komentarze

  forum.nowiny24.pl/greta-ostrowska-zostala-nowym-dyrektorem-posir-w-przemyslu-to-pierwsza-kobieta-na-tym-stanowisku-t127087/
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.03.19, 20:40
  Ale ładniejsze są TU.
 • lusia_syfonowa 10.03.19, 11:58
  Chyba rozumiecie teraz słowa na Forum pisane: Przemyśl wpadł "z deszczu pod rynnę"...

  Nie chcę być złym prorokiem ale już dzisiaj mogę się założyć, że za rok lub dwa lata będziecie "płakać" za Chomą i mówić sobie: jak było tak było...

  Jaką perspektywę widzicie jako miasto przed sobą? Nie ma innej jak w czarnych kolorach i sami wiecie, kto ma się z czego teraz cieszyć.
  Pięć lat szybko minie i znajdzie się nowy uzdrowiciel.


  --
  "Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
 • darino 10.03.19, 13:16
  To miasto weszło na równię pochyłą na początku lat 90. Reszty dokona grawitacja.
 • Gość: Cypis IP: 95.41.9.* 10.03.19, 16:37
  A przed nami... KLIK
 • rs200 11.03.19, 21:07
  no tak, pływalnia też ma być publiczno prywatna. Za prezydentury pana Chomy "bunkier" też miał być publiczno prywatny. Problem w tym że jeszcze się taki jeleń nie urodził który by z władzami Przemyśla chciał wejść w spółkę. A Pan Bakun to po prostu młodsza, gorzej wykształcona wersja pana Chomy. Przypomnę tylko że jemu (Chomie) na początku też się chciało, rzucał pomysłami, niektóre nawet (niestety) zrealizował. BYł energiczny i miał wizje. Wyszło jak wyszło. Macie rację, jeszcze za nim zatęsknimy.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 12.03.19, 07:28
  Dla przypomnienia tym wszystkim co już szybko zapomnieli jak było z poprzednim, co znaczy tez ze nie pochwalam obecnego gospodarza za 100 dni

  Jak prezydent Przemyśla Robert Choma trafił do wielkiej polityki
  rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,21327594,jak-prezydent-przemysla-robert-choma-poniosl-kleske.html?disableRedirects=true
 • lusia_syfonowa 17.03.19, 10:26
  Zacytuję jeden z artykułów opisującego "karierę" Roberta Chomy. Sorki za brak polskich znaków w piśmiennictwie ale tak znalezione na necie.

  "Wielu ludzi z przemyskiego Pis twierdzi, ze gdyby nie wiceprezydent Ryszard L., Robert Choma w 2002 r. prezydentem by nie został. Wykorzystując swoje zdolności oraz spore możliwości „Ryszek” jako szef sztabu wyborczego, w duzej mierze wlasnym kosztem, zadbal nie tylko o sprawy przedwyborczej reklamy, ale i glosy tych srodowisk, w których mial wplywy (byl czlonkiem zarzadu Niezaleznego Forum Prywatnego Biznesu, prezesem Czuwaju itd.). W drugiej zwycieskiej kampanii R.Chomy, choc reelekcja nie wymagala juz tylu staran, równiez sie zasluzyl. Przynajmniej na tyle, by zasluzyc sobie na bardziej godne, niz go spotkalo, odejscie z Urzedu Miasta.', '

  W poniedzialek, 30 lipca prezydent Robert Choma podpisal odwolanie „Ryszka” z funkcji swojego zastepcy. Dlaczego odwolanie, a nie np. urlop bezplatny do czasu pelnego wyjasnienia sprawy i jej prawnego epilogu? Jak prezydent powiedzial w TV Rzeszów - „byly naciski”. I pewnie przez nie R.Choma wpisal sie do szeregu tych, którzy wyprzedzili Temide i skazali „Ryszka” na dlugo przed tym, nim o jego losie rozstrzygnie sad. Bo tak juz w Polsce jest (w IV RP kroja sie, jak widac, rewolucyjne zmiany), ze o winie czlowieka decyduje niezawisly sad i dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok, osoba taka, jak „Ryszek” jest osoba niewinna, a jedynie podejrzana.
  Co bedzie, jak okaze sie, ze „Ryszek” akurat w tej sprawie ma czyste sumienie, a padl jedynie ofiara jakiejs prowokacji lub manipulacji? Czy powróci do urzedu na zajmowane do poniedzialku stanowisko, czy bedzie mógl powrócic nie majac wyzszych studiów (zostal wiceprezydentem, gdy ich miec nie musial, teraz juz nie ma takiej mozliwosci)? Jesli zostanie przez sad uniewinniony, a przez „naciski”, jakim ulegl jego kolega-prezydent stracil prace, to kto wyplaci mu ewentualne odszkodowanie za „naciskowe” zwolnienie i pozbawienie, jakby nie bylo wielotysiecznych wynagrodzen: prezydent czy budzet miasta? Gdyby do tego doszlo, w gre moga wchodzic dziesiatki, jesli nawet nie setki tysiecy zlotych.
  Prezydenta R.Chome wyrzucono z PiS za to, ze kiedys podpisal wspólprace z SB, a „Ryszka”, ze zostal aresztowany. Regionalne wladze PiS wydaly wyrok, choc nie zakonczyla sie jeszcze lustracja prezydenta (moze sie okazac, ze istotnie, poza podpisem, niczego zlego nikomu nie uczynil), ani nie osadzono „Ryszka”. Podobnie postapiono z „Pinkiem”, usuwajac go z klubu PiS. Czy to przypadkiem nie kpina z prawa?...
  ● ● ●
  Na marginesie „prawa i sprawiedliwosci” w wykonaniu przemyskim ewidentne dwie sprawy, wobec których PiS-owska Temida jakby oslepla i ogluchla:

  1) Prezentowany u nas wyrok na Marka Kuchcinskiego z 1993 r. za pomówienie w kampanii wyborczej - jest jak najbardziej prawomocny, a co wiecej - po dzis dzien nie zostal przez niego wykonany, co fatalnie swiadczy nie tylko o MK (czy osoba publiczna, która pelni role szefa Klubu Parlamentarnego PiS moze powolywac sie na „przedawnienie”?), ale i o partii, której jest bardzo wplywowym czlonkiem. Dlaczego nie zostal wyrzucony za to z PiS lub zawieszony do czasu, gdy haniebna dla pojecia „prawo i sprawiedliwosc” sprawe zalatwi? Jesli nie ma pieniedzy (budowa domu i kolejne kupowane hektary sporo kosztuja), aby wyrównac straty pana Kalinowskiego i PCK, to moze przeciez zwrócic sie z apelem do PiS o jakas pozyczke (zapomoge), bo w koncu o honor partii chodzi, a to dla kazdego jej czlonka powinno byc najwazniejsze. Zwykle „przepraszam” nie kosztuje nic! Niestety, przez te same usta, przez które kazdego dnia przechodzi morze pustoslowia i frazesów, slowo to przejsc nie moze…

  2) O przeszlosci prezydenta R.Chomy i jego zwiazkach z dawnymi specsluzbami Marek Kuchcinski wiedzial na dlugo przed wyborami, czego potwierdzeniem publikowane obok pismo Stanislawa Zólkiewicza (napisal je dopiero w kilka tygodni po wizycie u posla i rozmowie o kandydaturze R.Chomy). MK wiedzial o tym od kilku lat, juz od 2002-2003 roku (wspólpracownicy MK potwierdzaja, ze „ nigdy nie mial zaufania do Chomy i dlatego nie rekomendowal go na powazne stanowiska”), a mimo to swiadomie zlamal reguly PiS, które deklarowalo, ze jego kandydaci w wyborach, to osoby o czystych rekach, bez niechlubnej przeszlosci itd. Czy za taka kompromitacje partia nie powinna pozbyc sie czlowieka, który na hanbe ja narazil? Jesli wierzyc plotkom, ze R. Choma przed wyborami chcial sie publicznie przyznac do „Krzyska”, a posel MK kategorycznie mu zabronil, skandal jest jeszcze wiekszy.

  ADAM
  Zródlo: "eprzemysl.pl"
  "
  --
  "Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają Cię za głupca"
 • a.fischer 01.04.19, 19:38
  Wygląda całkiem, jak pisany przez Ciebie ;D
 • matlak2 01.04.19, 02:11
  Gość portalu: Cypis napisał(a):

  > A przed nami... KLIK

  Stok narciarski zbudowany w ramach wyborczego hasła PiS z roku 2005 " Dotrzymaliśmy słowa" kosztował już miasto ponad 70 mln zł (budowa, spłaty kredytów, coroczne dopłaty do eksploatacji itp.). Pozbycie się tego strupa w aktualnej sytuacji finansowej miasta będzie koniecznością.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 02.04.19, 14:30
  nowiny24.pl/wladze-przemysla-podaly-uzasadnienie-naglego-odwolania-prezesa-pwik-przyczyny-lezace-po-stronie-ryszarda-lewandowskiego/ar/14014303#wiadomosci+
  ciekawe opinie
 • lusia_syfonowa 08.07.19, 11:45
  Decyzja o odwołaniu Ryszard Lewandowskiego z funkcji prezesa PWiK w Przemyślu została podjęta przez radę nadzorczą spółki.

  - W uzasadnieniu uchwały z 29 marca o odwołaniu z zajmowanej funkcji Ryszarda Lewandowskiego, rada nadzorcza PWiK stwierdza, że nie realizował on obowiązku zawartego w umowie o świadczenie usług zarządzania, jakim jest konieczność opracowywania strategii rozwoju spółki na każdy kolejny rok, począwszy od 2018 r. Pozostałe uchybienia dotyczą m.in. łamania regulacji wewnętrznych, sprzedaży środków trwałych, niewłaściwego kształtowania i różnicowania wynagrodzeń pracowników, przyznawania premii uznaniowej, likwidacji majątku spółki, czy umarzania zobowiązań — twierdzi rzecznik prezydenta.

  Biorąc pod uwagę, że tym roku, na uroczystości związane z setną rocznicą powstania przemyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 4 czerwca br. na zaproszenie PWiK-u mieli przybyć naszego miasta reprezentanci firm wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski. Wodociągowcy ze Śląska, z Pomorza, ze wschodu i południa kraju,którzy mieli się zapoznać z się z pracą ich przemyskich kolegów...na pewno chciano się pozbyć karierowicza Ryszka i wcale nie musiano szukać pretekstu do wywalenia go, gdyż ten facio już jako vice prezydent miasta wszystko co dotknął to zniszczył a jako chwilowy "prezes" PWiK to już dał popis nieudacznictwa!
  Zwykły sklepikarz zwany "Rączka" wchodził po drabinie kariery jak znany wszystkim "misio-aptekarz" i niech dziękuje Bogu, że znowu nie zaliczył pierdla jak za dawnych czasów, gdy szpanował w weekendy czarną bryką pod UM.

  Rychu! Pa!


  --
  "Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.03.19, 09:31
  Z ostatniej chwili. Ryszard Lewandowski nie jest już prezesem PWiK-u. Rada nadzorcza podjęła decyzję - portalprzemyski.pl
 • zagwozdka 21.05.19, 15:10
  Wraca normalność, Mariusz Tkacz bierze udział w konkursie na prezesa PWIK. Jak tylko zostanie prezesem powinien zrobic ze swoimi wrogami to samo co zrobili z nim w 2015 roku.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.06.19, 17:36
  Konkurs na nowego prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu rostrzygnięty - nowiny24.pl

  Wspomnień czar - KLIK
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 25.06.19, 19:04
  www.youtube.com/watch?v=hkHu_LAByKE
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.06.19, 20:22
  Jaka tam zabawa Panie. Przecie… KLIK
 • lusia_syfonowa 10.07.19, 08:31
  Ten miał być po "Re: Konkurs na nowego… rostrzygnięty", a wcześniej został umieszczony o 5 odpowiedzi wyżej. Sorki za pomyłkę.

  Decyzja o odwołaniu Ryszard Lewandowskiego z funkcji prezesa PWiK w Przemyślu została podjęta przez radę nadzorczą spółki.

  - W uzasadnieniu uchwały z 29 marca o odwołaniu z zajmowanej funkcji Ryszarda Lewandowskiego, rada nadzorcza PWiK stwierdza, że nie realizował on obowiązku zawartego w umowie o świadczenie usług zarządzania, jakim jest konieczność opracowywania strategii rozwoju spółki na każdy kolejny rok, począwszy od 2018 r. Pozostałe uchybienia dotyczą m.in. łamania regulacji wewnętrznych, sprzedaży środków trwałych, niewłaściwego kształtowania i różnicowania wynagrodzeń pracowników, przyznawania premii uznaniowej, likwidacji majątku spółki, czy umarzania zobowiązań — twierdzi rzecznik prezydenta.

  Biorąc pod uwagę, że tym roku, na uroczystości związane z setną rocznicą powstania przemyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 4 czerwca br. na zaproszenie PWiK-u mieli przybyć naszego miasta reprezentanci firm wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski. Wodociągowcy ze Śląska, z Pomorza, ze wschodu i południa kraju,którzy mieli się zapoznać z się z pracą ich przemyskich kolegów...na pewno chciano się pozbyć karierowicza Ryszka i wcale nie musiano szukać pretekstu do wywalenia go, gdyż ten facio już jako vice prezydent miasta wszystko co dotknął to zniszczył a jako chwilowy "prezes" PWiK to już dał popis nieudacznictwa!
  Zwykły sklepikarz zwany "Rączka" z Czuwaju wchodził na drabinę kariery podobnie jak znany wszystkim "misio-aptekarz" i niech dziękuje Panu Bogu, że znowu nie zaliczył pierdla jak za dawnych czasów, gdy szpanował w weekendy czarną bryką pod UM, bo był "ważny".

  Rychu! Pa!
  --
  "Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 17.07.19, 17:26
  nowiny24.pl/tomasz-zaleszczyk-nie-jest-juz-prezesem-przedsiebiorstwa-gospodarki-mieszkaniowej-w-przemyslu-zostal-odwolany-przez-rade/ar/c1-14280731
  nowiny24.pl/zmiany-na-stanowiskach-w-urzedzie-miejskim-w-przemyslu-opozycja-pyta-min-o-skale-zwolnien-i-oszczednosci/ar/c10-14274335
  Zmiany jednak powoli idą....
 • Gość: Cypis IP: 5.174.94.* 18.07.19, 08:46
  Gdy PO załapała się na "pól królestwa", to w pierwszych 6 miesiącach współrządzenia z RC były większe zmiany na kierowniczych stanowiskach?
  Podobnie było gdy później PiS ponownie załapał się na "pól królestwa"?

  Ale prawdziwe zmiany, to są dopiero teraz?

  Wspomnień czar: 27-04-2016
  "Spółka ma budować, utrzymywać kolejny system informatyczny. W rzeczywistości budujecie państwo kolejny pomnik niekompetencji, kolesiostwa, nepotyzmu."

  Kto to powiedział?
  KLIK i KLIK

  Chodziło o dawanie pracy swoim znajomym?

  Mamy drugą połowę 2019 roku. Do tej pory doszło do zmian na czterech ważnych kierowniczych stołkach - zastępca prezydenta, w MOPS, POSiR i PWiK. Rozpisano konkursy? Załapał się na choć jeden stołek ktoś, kto nie był widoczny na polityczno-towarzyskim zapleczu aktualnie rządzących?

  "Sitwa" będąc u "koryta" zatrudniała swoich "kolesi"?
  A "antysystemowa gimbaza" jak zamieniła "koryto" na "żłób", to nie zatrudnia swoich "kolesi", tylko ludzi ze swojego "towarzystwa"?

  PS Tak to jest jak się rekonstruktorzy dorwą do władzy!
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 18.07.19, 11:19
  Zmieniać źle i nie zmieniać źle?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.07.19, 11:44
  Jak ktoś wytyka innym błędy, a potem robi takie same, to niewiele to zmienia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka