Dodaj do ulubionych

Wizyta w trynieckiej wytwórni mas bitumicznych

13.06.19, 20:45
"Zwykle najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, dlatego Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun postanowił zorganizować spotkanie, podczas którego delegacja osiedla „Łukasińskiego” mogłaby z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu podobnego przedsiębiorstwa."

Wizyta w trynieckiej wytwórni mas bitumicznych - przemysl.pl

QUIZ

Kto ma interes w powstaniu wytwórni mas bitumicznych na terenie przemyskiej podstrefy?
a) mieszkańcy
b) magistrat
c) inwestor

Po co wybieramy samorząd?
Żeby był rzecznikiem interesów mieszkańców?
Samorządowi urzędnicy za co otrzymują wynagrodzenia?
Za przekonywanie mieszkańców do powstawania prywatnych inwestycji?
A skąd się biorą pieniądze na urzędnicze pensje, podróże służbowe?

Warto pofatygować się do Zamościa. Można tam na własne oczy zobaczyć jak działa urząd, w którym od wielu lat wydaje się rocznie o 2-2,5 miliona złotych mniej na wynagrodzenia urzędników niż w przemyskim magistracie. Do końca kadencji ponad cztery lata, do głosowania nad budżetem 2020 kilka miesięcy, więc czasu nie brakuje i można zaoszczędzić 8-10 milionów złotych.

PS "Eksperci od finansów" (KLIK) nie powiedzieli, że rolowania długu nie da się uniknąć?
Edytor zaawansowany
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 14.06.19, 11:07
  Wizyta w trynieckiej wytwórni mas bitumicznych
  tekst i zdjęcia: Agata Czereba
  Z tego artykułu nic nie wynika a reszta to co tajemnica służbowa?
  A urzędników ci u nas dostatek i pewno dalej będzie przybywać.
 • darino 14.06.19, 11:35
  Jest desperacja, żeby wykazać się ściągnięciem jakiegokolwiek inwestora. Moze zaklad przetwarzania odpadów promieniotwórczych ?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.06.19, 15:31
  KLIK i KLIK

  Co się takiego stało, że dystansowanie się od inwestycji (to decyzje poprzedników, mamy wątpliwości i związane ręce…) zastąpiło zaangażowanie pod hasłem "najbardziej boimy się tego, czego nie znamy"?
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 14.06.19, 15:44
  Co miesiąc na każdej sesji za każdym razem inna nowomowa , jednym słowem bełkot, nie da się tego na dłuższą metę słuchać.
  Porażające

  Dariusz Hutman dodał b.dobry kometarz

  <Powinni płacić za każdą minutę niemerytorycznego pierd.lenia. >
 • Gość: Cypis IP: 31.1.168.* 14.06.19, 16:37
  Wreszcie coś trzeba było zmienić, proszę ja Pana. Bo się szło do władzy pod hasłem "Zmiana!"… i w ten sposób zamyka się usta opozycji, a ciemny lud jak kupował...
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 14.06.19, 16:58
  A co Ty widzisz złego w próbie zorganizowania naocznej prezentacji tego typu firmy? Przecież nikt z tych protestujących nie ma żadnej wiedzy o takiej firmie a zobaczyć to mógł cokolwiek na ekranie telewizora w najlepszym wypadku. Jak by nie stanąć (_!_) z tyłu . To źle jak zobaczą? A czy źle jak nie zobaczą? Jak protestują to przynajmniej niech mają wiedzę i merytorycznie uzasadnią swój protest. W oparciu o to co zobaczą, porozmawiać też mogą z mieszkańcami tego rejonu o wpływie firmy na ich życie, niech zajmą stanowisko. Negujących wszystko i wrzeszczących bez zastanowienia mamy pod dostatkiem.
 • darino 14.06.19, 19:05
  Jeżeli zwiedzanie opłacił inwestor, to nie ma problemu - to po prostu forma lobbingu. Jesli urząd miasta - jest to co najmniej dziwne.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 14.06.19, 20:11
  Jeżeli zwiedzający zakład nie mają wiedzy na temat technologii jaka jest w obecnej chwili używana w tym zakładzie to ich wiedza ograniczy się tylko do tego jakie historyjki opowie im przewodnik który oprowadzi ich.
  W grupie powinien być fachowiec który posiada tą wiedzę jeżeli go brakuje to jest to tylko i wyłącznie wycieczka krajoznawcza
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.06.19, 22:01
  Organizowanie prezentacji dotyczących działalności prywatnych firm, to problem tych firm, ich właścicieli i pracowników.

  Uważasz organizowanie przez wójta wyjazdów na prezentacje prywatnej firmy za coś normalnego?

  Jak już zrobił masom bitumicznym, to może jeszcze garnkom, odkurzaczom…?

  Nie podmioty gospodarcze tylko ludzie wybierają i zatrudniają wójta. W związku z tym ma on pewne zobowiązania wobec swojego pracodawcy i powinien pełnić służebną rolę w stosunku do mieszkańców. Kompetencje i zadania wójta są jasno określone. Kto mu płaci za to co powinien robić tajemnicą też nie jest. A jak nie robi tego do czego został wybrany i przekracza kompetencje, to marnuje czas i pieniądze podatników.

  Jaki interes mieszkańcy mają w tym żeby w mieście powstała "asfaltownia"?

  A zabytkowe miasto, które chce rozwijać turystykę jaki ma w tym interes?

  Ale nieoczekiwanie wójt podejmuje działania mające na celu przekonać mieszkańców, że "nie taki diabeł straszny" i chwali się tym w internecie?

  To w czyim interesie działa wójt?
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 15.06.19, 05:12
  www.youtube.com/watch?v=cpbbuaIA3Ds
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 15.06.19, 10:09
  Koszty przejazdu w obie strony to ok 100zł. Nie wiem ile osób znalazłoby zatrudnienie w tej firmie ,podejrzewam że kilkanaście. Jeśli oddziaływanie tej firmy na środowisko jest żadne czy znikome a tego nie wiem , to warto powalczyć. W naszym mieście nawet te kilkanaście etatów jest ważne. Myślę że działania ze strony Prezydenta idą w tym kierunku, uważam wasze sugestie co do uczciwości co najmniej nie na miejscu.
 • Gość: Cypis IP: 95.41.138.* 15.06.19, 12:52
  Nie wiesz… podejrzewasz… myślisz…

  Bardzo się ciesze!

  A potrafisz dokładnie wskazać w którym miejscu sugeruję coś, co świadczy o uczciwości?

  Jeżeli ktoś podejmuje działania budzące wątpliwości, pojawia się banalne pytanie - Cui bono? - i wszystko wskazuje na to, że jest konflikt interesów, to do kogo powinieneś mieć o to pretensje?

  Do tego kto pyta czy doszło do konfliktu interesów, czy do tego który podjął działania w których powstał konflikt interesów?
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 15.06.19, 15:40
  Są pewne niuanse które są do wychwycenia w waszych wypowiedziach, nieuczciwość to szerokie pojęcie , można przyjąć że traktujesz samo zaangażowanie się Prezydenta jako nieuczciwość. Tymczasem jakiekolwiek zajęcie stanowiska powoduje konflikt interesów, ja zakładam dobrą wolę ze strony Prezydenta w celu utworzenia kilkunastu miejsc pracy. Panowie którzy wzięli udział w tej wycieczce mam nadzieje zapoznali się dokumentacją na temat oddziaływania na środowisko którą zapewne firma posiada. Jak wspomniałem mogli skorzystać z okazji i porozmawiać z pracownikami czy mieszkańcami okolic firmy. Nie zamierzam być tutaj adwokatem firmy czy samorządu z Prezydentem na czele. Nie podoba mi się natomiast krytyka wszystkiego i zawsze , do czego Ty Cypis niestety się przykładasz się nieustannie. Chyba za bardzo zgorzkniałeś, zdrowia życzę.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.06.19, 21:13
  Czyli taka sytuacja… A co zmieniło to co napisałeś?

  Mieszkańcy jak nie mieli tak nadal nie mają interesu w tym, żeby w mieście powstała wytwórnia mas bitumicznych?

  Organizowanie mieszkańcom wyjazdów na prezentacje działalności prywatnych firm nadal nie jest ani zadaniem ani kompetencją wójta?

  Na nagraniach z sesji widać i słychać to samo?

  I nadal można przeczytać kto i komu zorganizował wyjazd pt."Zwykle najbardziej boimy się tego, czego nie znamy"?

  I według Ciebie ja jestem zgorzkniały?

  Wiesz co?
  KLIK


  PS A podoba Ci się jak ktoś w kampanii zapowiada przeprowadzenie audytów, po wyborze mówi, że niedługo ogłosi przetargi, które wyłonią firmy audytorskie, a potem zapada głucha cisza?
  Bo mnie taka sytuacja… KLIK
 • Gość: Jan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.06.19, 11:53
  Pozwolę sobie na wtrącenie; 1/ mieszkańcy powinni być żywotnie zainteresowani powstawaniem miejsc pracy o ile nie spowodują one pogorszenie stanu środowiska a tym samym ich zdrowia,
  2/organizowanie mieszkańcom wyjazdów na prezentacje działalności prywatnych firm nie jest zadaniem ani kompetencją prezydenta, prezydent powinien robić wszystko w granicach przyzwoitości w celu pozyskania firm w sytuacji wysokiego bezrobocia w mieście. Czy naruszył granice? Każda ocena jest subiektywna, zależna od wielu czynników, m.in . od sympatii politycznych piszącego.

  Co do audytu; podałeś wyżej link w tej sprawie. podana w nim jest jasno sytuacja finansowa miasta. Jest źle i może być jeszcze gorzej.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 16.06.19, 13:51
  Poszperałem w internecie i znalazłem niedaleko w Radymnie ,to stara historia 2015 r i ciekawe jak to się skończyło, ale coś było na rzeczy.

  – Nad osiedlem unosi się charakterystyczny, uciążliwy swąd. Do tego pył i kurz. Tu nie da się żyć – mówią zdesperowani mieszkańcy Radymna. Niektórzy uważają nawet, że przyczyna ich zmartwień – działająca kilkaset metrów dalej wytwórnia mas bitumicznych, skutkuje zwiększoną liczbą zachorowań i śmierci.
  – W pobliżu jest przedszkole i szkoła średnia. Na osiedlu mieszka bardzo dużo młodych rodzin z dziećmi. Są też osoby starsze. Chyba każdy zauważył, że ostatnimi czasy, w Radymnie zmarło bardzo dużo osób – mówią Radymnianie. Podkreślają przy tym, że jeszcze przed wybudowaniem wytwórni, władze miasta zapewniały, że wszystko jest bardzo ekologiczne, że w ogóle nie odczują, że taki zakład będzie funkcjonował w pobliżu ich mieszkań.

  Trująca asfaltownia?
  www.jaroslawska.pl/artykul/12144,Trujca-asfaltownia

  A tutaj podobna historia rok 2018

  kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,24314102,mieszkancy-skarza-sie-na-wytwornie-mas-bitumicznych-syn-az.html?disableRedirects=true
  Apelujemy o zamkniecie fabryki mas bitumicznych w Starym Sączu.

  starysacz.info/apelujemy-o-zamkniecie-fabryki-mas-bitumicznych-w-starym-saczu,a311
  podsumowanie :
  Wnioski proszę sobie sami wyciągnąć
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.06.19, 16:21
  Gość portalu: Jan napisał(a):

  1/ mieszkańcy powinni być żywotnie zainteresowani
  > powstawaniem miejsc pracy o ile nie spowodują one pogorszenie stanu środowiska
  > a tym samym ich zdrowia,

  To może warto pomyśleć o reaktywacji świniarni koło Zamku?
  Bardziej ekologiczna działalność, będą miejsca pracy…

  > 2/organizowanie mieszkańcom wyjazdów na prezentacje działalności prywatnych fi
  > rm nie jest zadaniem ani kompetencją prezydenta, prezydent powinien robić ws
  > zystko w granicach przyzwoitości w celu pozyskania firm w sytuacji wysokiego
  > bezrobocia w mieście. Czy naruszył granice? Każda ocena jest subiektywna, zal
  > eżna od wielu czynników, m.in . od sympatii politycznych piszącego.
  >

  Czyli jak ktoć zrobił coś, co nie leży w jego kompetencjach, nie jest jego zadaniem, to fakt obiektywny?

  Czyli ten ktoś naruszył wyznaczone granice?

  To jak stwierdzenie obiektywnie istniejącego faktu (przekroczenie granic) może być subiektywną oceną zależną np. od sympatii politycznych piszącego?

  > Co do audytu; podałeś wyżej link w tej sprawie. podana w nim jest jasno sy
  > tuacja finansowa miasta. Jest źle i może być jeszcze gorzej.

  A "wyżej", to dokładnie w którym wpisie?

  Bo z tego co pamiętam, to ostatni raz miało to miejsce 02.04.19, 20:24… KLIK

  Sytuacja finansowa nie była i nie jest tajemnicą. Podstawowe dokumenty (WPF, uchwały budżetowe…) są od lat dostępne dla każdego w internecie. Dyskusje na ten temat były także na forum. Na dodatek od kilku lat zadłużenie miasta maleje.

  W tej sytuacji próby zwalenia winy na sytuację finansową miasta to dziecinada.
  Kto obiecywał audyty i mówił kiedy rozpisze przetargi?
  Sytuacja finansowa?

  Żle, a potem gorzej już było. Przed nami jeszcze bardziej źle, a potem jeszcze gorzej. I nie przez ograniczenia finansowe, bo właśnie one bardzo sprzyjają zmianom, wymuszają racjonalizacje, innowacje. A jak ich nie ma, to wylącznie wina tego kto ich nie wprowadza.

  A jacy mieszkańcy, tacy ich wybrańcy!
 • darino 16.06.19, 20:04
  W trynieckiej wytwórni pracuje 5 osób. Niech to uzmysłowi mieszkańcom Przemyśla znaczenie tej inwestycji.
 • Gość: Cypis IP: 95.40.221.* 16.06.19, 22:07

  Oj tam, oj tam. Bardziej tych mieszkańców cieszy, że nowa władza prowadzi nową poważną inwestycję - KLIK
 • Gość: Jan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.06.19, 11:00
  W wywiadzie który raczyłeś "kliknąć' w pierwszym poście są podane dane finansowe w oparciu o opracowania audytorów. W moim odczuciu prezydent organizując "wycieczkę" naruszył granice , niemniej działając dla dobra publicznego jest usprawiedliwiony, przynajmniej u mnie. Gdyby faktycznie miało powstać 5 miejsc pracy to nie ma o co kruszyć kopii, choć są jeszcze podatki które wpłyną do kasy miasta i należy je uwzględniać.

  Mnie sprawa nie grzeje ani nie chłodzi. Niemniej czytając od czasu do czasu co piszecie spotkałem się z zarzutami że były prezydent dupy nie ruszył i nic robił w celu pozyskania inwestorów. Być może obecny chciał uniknąć tego typu zarzutów.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.06.19, 12:17
  W którym miejscu tego artykułu są wyrazy "audyt" lub "audytorzy", dane finansowe "z opracowań audytorów"?

  Potrafisz zacytować fragmenty tego tekstu, żeby wszyscy mogli zobaczyć o czym piszesz?

  A kto przeprowadził ten "audyt", na czyje zamówienie oraz kto za ten audyt zapłacił?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.06.19, 23:07
  Nie znalazłeś?

  Jest dobra nowina! Dziś 17 czerwca - wigilia IV miesięcznicy poruszenia tematu "ekspertów" na obradach "wysokiej rady". Posłuchajmy więc kto i co na ten temat powiedział 18 lutego 2019 roku (po tekście w GW) - KLIK.

  Cztery miesiące za nami. I nadal brak w przestrzeni publicznej wiadomości na temat tego kim byli "eksperci" i jakie są owoce ich pracy?
  Tak samo jak nie ma ogłoszeń o przetargach, które wyłonią audytorów spółek miejskich?

  A przez poprzednie kilkanaście lat ile razy z magistratu słychać było, że coś jest, że będzie, a potem nie było albo było nie tak jak zapowiadano?
  Co się w przemyskim samorządzie zmieniło od wyborów?
  Tylko kilka osób na ważnych magistrackich krzesłach?

  Trawa nieskoszona w ramach oszczędności, kapliczka w remoncie… ale na horyzoncie coś optymistycznego - wytwórnia mas bitumicznych.

  Nie "miasto wyjątkowe"?
 • lowest 18.06.19, 01:10
  Współczuję tym, którzy uwierzyli Bakunowi w jakieś "audyty" czy bycie w opozycji wobec poprzednich władz miasta.
  Wystarczyło obserwować pewną symbiozę, w jakiej żył (wtedy jeszcze) prezydent Choma z (wtedy jeszcze) posłem Bakunem, by wiedzieć, że żadnego audytu ani żadnych czystek w Urzędzie nie będzie.

  Najlepszym przykładem tej symbiozy jest przecież kwestia lokalu dla biura poselskiego Bakuna - w najlepszej, możliwej lokalizacji jaką miał do dyspozycji Urząd Miejski. Choma tak gorliwie pomagał tu Bakunowi, że nawet złamał wewnętrzne regulacje (obowiązek rozpisania + nierozstrzygnięcia dwóch komercyjnych przetargów, zanim odda się lokal na preferencyjnych warunkach organizacji społecznej czy politycznej).
  Dlatego Bakun dziś może drzeć koty z PiS, ale z Regią i ludźmi Chomy nie zadziera... Bo przyjaźń z Chomą nie ograniczała się przecież tylko do lokalu, ale przede wszystkim do wspólnoty ideologicznej (udział w tych wszystkich Marszach Orląt i innych patriotycznych uroczystościach). Choma zawsze był najsprawniejszym politykiem na lokalnym podwórku, zabezpieczył więc całe swoje otoczenie - II tura wyborów to była dla niego i jego ludzi sytuacja win-win...

  Owszem, poleciał Kazimir. Ale kto śledził wpisy Kazimira na facebooku, ten widział, że on już od co najmniej dwóch lat nie był lojalny wobec Chomy i działań poprzedniej władzy, więc nikt po nim nie płacze. Lewandowski odstrzelił się na własne życzenie (choć pewnie i tak by poleciał, bo był obciążeniem wizerunkowym już dla poprzedniej władzy)
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 18.06.19, 09:48
  Ciężko się z Tobą Cypis dyskutuje, nie dziwię się że Jan zrezygnował/?/ Cytuję fragment artykułu w którym jest mowa o audycie i audytorach.
  " Audytorzy: W 2021 roku będzie bardzo źle

  Z Wieloletniej Prognozy Finansowej wynika, że w tym roku rata kredytu wyniesie 17 mln zł, w kolejnym – 21 mln złotych, w 2021 roku – 28 milionów, w latach 2022 i 2023 po 18 milionów. – Poprosiłem firmy analityczno-doradcze, które zajmują się konsolidacją zadłużenia i poszukiwaniem oszczędności o audyt. Te podmioty twierdzą, że w 2021 roku budżet Przemyśla nie uniesie tych zobowiązań – mówi prezydent Bakun.

  Nie ukrywa, że w mieście od początku roku trwa wielkie zaciskanie pasa, bo trzeba było znaleźć 17 mln złotych na spłatę zadłużenia. A gdy pytam, na czym Przemyśl oszczędza, słyszę:

  – Na wszystkim.

  Grozę sytuacji pokazuje choćby to, że w budżecie na 2019 rok brakuje 9 mln zł. na oświatę. Źle jest w spółkach miejskich: – Niedługo przedstawię raport, jak miasto je traktowało, jak zadłużało, traktowało jak prywatne folwarki, na różnego rodzaju własne widzimisię i zadania – zapowiada nowy prezydent."
  Jak dla mnie to nie ma dzisiaj polityków za którymi mógłbym optować, faktem jest to że Choma pozostawił miasto w bagnie ,sprytnie zawarł deal z PiS-em i spadł na cztery łapy ; obecnie ktokolwiek by nie był na stołku prezia, pisząc nie elegancko, gówno zrobi.
 • rs200 18.06.19, 11:07
  Ten artykuł który cytujesz jest z 25 stycznia 2019!!! Niedługo przedstawię raport Czyli kiedy? Wtedy kiedy PiS przedstawi audyt po rządach PO?
  Poprosiłem firmy analityczno-doradcze, które zajmują się konsolidacją zadłużenia i poszukiwaniem oszczędności o audyt. Te podmioty twierdzą, że w 2021 roku budżet Przemyśla nie uniesie tych zobowiązań
  Jakie to podmioty zajmują sie konsolidacją długów, Kruk czy firmy od chwilówek? Gdzie jest dostępna informacja o tym co te firmy "twierdzą"?
  w budżecie na 2019 rok brakuje 9 mln zł na oświatę
  Jakbym słyszał Chomę, wiecznie winna jest oświata, a czy ktoś policzył uczciwie te pieniądze? Czy jak za Chomy są w tą kwotę wliczane utrzymanie budynków i oświata przedszkolna, które są zadaniami samorządu?

  100% racji a lowest pisząć ze jest świetna symbioza między środowiskami obu panów. Jakim cudem na stanowiskach utrzymują się rzecznik, sekretarz i szef kancelarii? To są osoby wizerunkowe, one decydują o tym jak pracuje i co prezentuje na zewnątrz Urząd. Nowy prezydent nie ma swoich ludzi, czy to część umowy z poprzednim?

  Prawda jest dla 75% mieszkańców Przemyśla brutalna: głosowali za zmianą a dostali to samo, w gorszym, bardziej amatorskim wydaniu. Nie zmieniło się nic. Rządzi nadal ta sama ekipa, urzędnicza. Mamy nowego Prezydenta który za maksymalną możliwą pensję jest konfenansjerem, wodzirejem i ogólnie maskotką urzędu, a w praktyce i funkcjonowaniu nie zmieniło się nic.
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 18.06.19, 13:19
  A więc poczekajmy do nowych wyborów i wybierzmy nowego supermena który wszystko da, załatwi śnieg w zimie przy temperaturze ok -1 / nie niższej bo emeryci pozamarzają/ i wybuduje piękny zespół basenów itd , itd, itd.
  Kto nie chce czekać to niech zawiązuje komitet i zbiera podpisy pod wnioskiem o odwołanie obecnego prezydenta. Zdrowia życzę.
  A niech tam, odpowiem przynajmniej na jedno Twoje pytanie: moim zdaniem Prezydent nie ma kim, nie ma na kogo wymienić starej kadry. Pomijając już fakt że zwolnienie urzędnika nie jest sprawa prostą o ile nie znajdzie się należytej podstawy prawnej. Można zrobić reorganizację i wywalić naczelników, dyrektorów czy prezesów tylko kim ich zastąpić?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.06.19, 14:39
  A komu jest tak ciężko?

  Sytuacja miasta nie była i nie jest łatwa, więc dyskusjae na ten temat łatwe być nie mogą. Od lat było wiadomo, że stan finansów miasta lekką sprawa nie jest i w tej kadencji lżejszą niż wcześniej nie będzie.

  Jak ktoś robił sobie w kampanii heheszki z konkurentów cytując "taki to ciężar" Tuwima… Ktoś kogoś zmuszał do kandydowania na prezydenta Przemyśla? Kandydat zapewniał wyborców, ze wie jak "dźwignąć ten ciężar"?

  Problem nie w tym kto co może zrobić, tylko czy ktoś robi to o czym mówił.

  KLIK

  Co się dzieje z trenerami tego klubu jak się ich zatrudnia, ale niewiele to zmienia?
  A jak często w ostatnich latach zmieniano trenerów Legii? - KLIK
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 18.06.19, 21:01
  Cypis, trener zmienia ;-)))) www.zycie.pl/informacje/artykul/23465,kogo-zwolnil-kogo-zatrudnil-prezydent-bakun
 • Gość: Cypis IP: 95.41.174.* 18.06.19, 21:43
  Jak "lajki" na FB znikają… wiedz, że coś się dzieje.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 19.06.19, 10:32
  kresy.pl/wydarzenia/zaskakujace-wyniki-badan-zloz-gazu-pod-przemyslem-pgnig-dowiercilo-sie-do-eldorado/
  W przemyskim eldorado nie powinno być ani jednego pieca na węgiel a gaz za darmo
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.19, 12:00
  Po co komu piec? Po co komu gaz?
  "Duszy podpalacze" znowu się do otwierania "puszki z Pandorą" zabrali - KLIK
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 19.06.19, 19:45
  nowiny24.pl/w-przemyslu-ruszaja-konsultacje-w-sprawie-utworzenia-parku-kulturowego-starego-miasta/ar/c1-14221315
  a pod artykułem komentarz

  Po raz pierwszy od lat pokrzywy rosną na całej długości Sanu,
  Może Prezydent wymyśli ścieżki zdrowia przez pokrzywy.
  Bo leczą ciało.
  I na wytrzymałość ,kto dłużej wytrzymać w tych pokrzywach, oczywiście na golasa.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.19, 20:35
  Jak ma być ta "asfaltownia", to pewnie nad Sanem będą… KLIK

  Przecież ledwo co, 20 maja 2019 roku… KLIK

  To Panie oczywiste, że jak kogoś nie stać na koszenie trawy, to stać na bulwary. Ale jak ktoś w branży koszenie trawników robił i pracę w niej mile wspomina, to najlepiej wie na czym w pierwszej kolejności trzeba oszczędzać w mieście.

  A zgadnij Pan jakie miasto tą inwestycją dogonić chcą?

  KLIK
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 20.06.19, 10:49
  Nie wiem dlaczego trawa stała takim problemem. Obecnie nad Sanem jest jedynie wybieg dla czworonożnych obsrywaczy, opalanie czy kąpiel w sanie jest obecnie dużym obciachem. Pamiętam lata sześćdziesiąte czy siedemdziesiąte gdy nad Sanem były tłumy ludzi i jakoś dawano sobie radę bo z koszeniem było różnie. Wydawanie dużych sum pieniędzy po to aby piesek miał gdzie zrobić kupkę wydaje się nieporozumieniem. Jest tez drugi aspekt, nie wszędzie musi być trawa golona, są miejsca że i owszem a są i takie gdzie wystarczyłoby dwa razy do roku. Sam jestem zwolennikiem łąki pełnej różnych kwiatów polnych kwitnących w różnych odstępach czasu, równo strzyżony kobierzec złożony wyłącznie z trawy byc może jest fajny ale jak dla mnie tylko w niektórych miejscach. Kocham patrzeć jak na wiosnę wychodzą pierwsze kwiatki i kolejno następne,to jest coś wspaniałego,prawdziwy cud natury. W trawniku starannie wygolonym tego nie uświadczysz. Nie tylko w Przemyślu zaczynają to dostrzegać, jest powrót do natury i bardzo dobrze. www.money.pl/gospodarka/wroclaw-zarasta-trawa-i-krzakami-hodujemy-kleszcze-i-komary-6391505681016961a.html
  Problem w tym aby zachować harmonię i wiedzieć co ,gdzie i kiedy golić anie wszędzie golić.
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 20.06.19, 12:41
  jaroslaw.naszemiasto.pl/artykul/kwiaty-ozdobia-skwery-place-i-klomby-w-jaroslawiu-w-tym,5171723,gal,t,id,tm.html
  Kwiaty ozdobią skwery, place i klomby w Jarosławiu. W tym mieście posadzono ponad cztery tysiące sadzonek

  A ile sadzonek posadzono w Przemyślu?
  Ile nasadzeń wykonali pracownicy Przemyskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego?

  Za komuny to miasto było pięknie okwiecone a trawniki strzyżone przez parkowego ogrodnika a teraz?
  A koszenie trawy nad Sanem to p o r a ż k a, widok pogniecionej zamiast skoszonej trawy, masakra, aby tylko kasa a wykonanie???
  Przypomina mi to odśnieżanie w zimie śniegu czy to ten sam wykonawca
  Jednym słowem sami nieudacznicy jak po jednej tak i po drugiej stronie

  kiedy to kurwa wszystko się rozpierdoli?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.19, 13:53
  Gość portalu: Abba Jozef napisał(a):

  > kiedy to k.... wszystko się r..........?

  Jak się popatrzy na zegarek, to z każdą sekundą jesteśmy coraz bliżej tej chwili. A stanie się to znienacka.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.19, 13:48
  Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 20.06.19, 10:49
  > Nie wiem dlaczego trawa stała takim problemem.

  Nie żartuj! Ktoś, kto pamięta lata sześćdziesiąte i potrafi cytować z artykułów, do których nie każdy ma dostęp? I na dodatek nie tak dawno był link do takiego artykułu - KLIK

  > Wydawanie dużych sum pieniędzy po to aby piesek…

  A te duże sumy to dokładnie… Ile złotych nowa władza zaoszczędziła dzięki ograniczeniu wydatków na koszenie trawy?

  > Jest tez drugi aspekt, nie wszędzie musi być trawa golona…

  W poprzednich latach nie była golona wszędzie?
  Kto oczekuje, że będzie golona wszędzie?

  To, że zarosło Panie, to ani oszczędności, ani powrót do natury. To, proszę ja Pana wprowadzenie w życie przełomowych w dziejach miasta koncepcji, które w światłych umysłach się zrodziły wiele lat temu.
  Rok 2014 - KLIK
  Rok 2018 - KLIK

  A jak w podstrefie będą budować "asfaltownię", to "Zieloną Dolinę" zrobili nad Sanem.
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 20.06.19, 15:37
  Panowie,po co te emocje , toż to tylko trawa!
  Józefie , piszesz o zamierzchłych czasach gdy miasto miało swój zakład w parku , w szklarniach uprawiano kwiaty które lądowały w klombach. Ale to se ne wrati, mamy kapitalizm i nikt takiego zakładu do którego /płace pracowników/ dopłacać trzeba nie chce. Poprzednik na stolcu miejskim hodował przemyskiego biznesmena który strzygł drzewa, trawę i wymieniał dwa razy w roku w klombach kwiaty, hodowla się udała , prezio mu płacił grube pieniądze z kredytów. Jako ciekawostkę opowiem historię która kiedyś usłyszałem, osoba mająca kilka tys,zł chciała urządzić teren,zwróciła się do biznesmena o którym mowa wyżej ,przejechał po oglądał i stwierdził że za te kilka tysi może nawieść humusu bowiem w takiej ziemi nic nie urośnie i bałaby to profanacja gdyby cokolwiek robić wcześniej nie nawożąc humusu. Oczywiście osoba z niego zrezygnowała i własnym nakładem sił zrobił cudowny zagospodarowany teren. To fakt, zresztą ma on dalsze ciekawe losy ale nie mogę pisać więcej bez akceptacji tejże osoby. Takie to "kwiatki" z trawą i bratkami związane.
  Nie podniecam się trawą na Sanem, jeśli wykoszą dwa razy do roku to będzie wystarczająco. A jeśli właścicielom piesków czy wędek potrzeba miejsca na to niech wezmą sobie kosy i wykoszą.Będzie zdrowo,ekologicznie i cicho.
  Jeśli kogoś ciekawią koszty na zieleń miejską wydawane przez królewskie wolne miasto w latach ubiegłych to niech sobie poszuka w necie, ewentualnie wystąpi do UM o podanie informacji w tym temacie. Szalom.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.19, 16:35
  > Nie podniecam się trawą na Sanem, jeśli wykoszą dwa razy do > roku to będzie wystarczająco.

  Ale jak nie wykosili jeszcze ani razu w tym roku i o tym dyskusja, to się podnieciłeś?

  Bo uważasz, że wydawanie "dużych sum pieniędzy" nie ma sensu, choć nie potrafisz podać o jakich kwotach mowa?

  > Jeśli kogoś ciekawią koszty na zieleń miejską wydawan
  > przez królewskie wolne miasto w latach ubiegłych to niech
  > sobie poszuka w necie, ewentualnie wystąpi do UM o podanie > informacji w tym temacie.

  I jeszcze wydaje Ci się, że ktoś kto się spiera z Tobą na ten temat ma sobie sam szukać danych potwierdzających to co twierdzisz?

  KLIK
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 20.06.19, 22:25
  Cypis, Ty jesteś mistrz internetu przecież. Znalezienie budżetu Przemyśla na rok 2018, wydatki ;pozycja 90004 - utrzymanie zieleni w miastach i gminach -kwota 856 800 zł
  bip.przemysl.pl/download/attachment/67034/proj-nr-244-uchwala-budzetowa-na-2018-rok.pdf
  rok 2017--- 1.050.000 zł bip.przemysl.pl/download/attachment/57049/uchwala-nr-225_2016_budzet_2017.pd
  rok 2016-1.895.539 /?/ przemysl.pl/download/attachment/50567/uchwala-nr-228-uchwala-budzetowa-na-2016-rok.pdf / brak pozycji utrzymanie zieleni jest oczyszczanie miasta/

  Jak widać dla chcącego nic trudnego. Przez 16 lat rządów bizmesmen sporo zarobił na zieleni miejskiej. Jakieś pytania ?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.19, 23:31
  Aż tak się rozemocjonowałeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

  Jakie było moje pytanie?

  Ile złotych nowa władza zaoszczędziła dzięki ograniczeniu wydatków na koszenie trawy?

  Kogoś chcesz przekonać, że w uchwałach z roku 2018, 2017 lub 2016 znaleźć można dane, które potwierdzą ile zaoszczędzono w 2019 roku na koszeniu trawy?
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 21.06.19, 08:01
  Przeczytaj sobie swój poprzedni post. Może to Ty powinieneś przelewać ze zrozumieniem swoje myśli na klawiaturę?
  Należało uświadomić czytających jakiego rzędu kwoty idą na utrzymanie zieleni corocznie. Przez szesnaście lat poprzednik wydał co najmniej kilkanaście milionów zł z czego znakomita część trafiała do przyjaznej miastu firmy. A Ty spłycasz temat do wysokiej trawy nad Sanem., nie wiem tylko czy robisz to celowo?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.06.19, 10:13
  Jak sam nie korzystasz z rad jakie dajesz innym…

  Nie przejmuj się! Jestem przyzwyczajony do tego, że jak ktoś ma problemy z udzieleniem odpowiedzi na prosta pytanie, to winien autor pytania, a nie ten kto ma problem z udzieleniem odpowiedzi. Standardowe zachowanie nie odbiegające od średniej u tubylców od wielu lat.

  Skoro za pomocą danych z 2018, 2017 i 2016 dotyczących wydatków na utrzymanie zieleni w całym mieście dowiodłeś ile magistrat zaoszczędził na koszeniu trawy tylko nad Sanem w 2019… Chcesz rozszerzyć temat? To może o drzewa?

  Wspomnień czar:
  marzec 2017 - KLIK
  marzec 2018 - KLIK

  Od publikacji na portalprzemyski.pl minęły ponad 2 lata i 3 miesiące. Jakie jeszcze kroki w sprawie podjął poseł, późniejszy prezydent?
  Jakie są tego owoce?

  Takie same jak po:
  - pracach "firm analityczno-doradczych, które zajmują się konsolidacją zadłużenia i poszukiwaniem oszczędności"
  - raporcie o tym "jak miasto je traktowało, jak zadłużało, traktowało jak prywatne folwarki, na różnego rodzaju własne widzimisię i zadania"
  - przetargach, które wyłoniły audytorów miejskich spółek

  Nie krępuj się! W tej sprawie też uświadom czytających.
 • Gość: Edek IP: *.toya.net.pl 21.06.19, 10:43
  Znudziło mi się , nie jestem obrońcą obecnych władz miasta,nie chodzę na wybory. staram się zachować rozwagę i zdrowy rozsadek w podejmowanym temacie. żeby się nie powtarzać , swoje credo na temat ekologii,drzew itp wypowiedziałem m.in w wątku który podałeś z marca 2017 , ostatni post , ten z linkiem do rozgwiazdy atomowej. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.06.19, 14:12
  Szkoda, że Ci się znudziło, bo przed nami jeszcze tyle przykładów, które mogą uświadomić czytających.

  Pozdrawiam i życzę Ci tego, czego najbardziej potrzebujesz

  PS Prawie zapomniałem. Lowest pisał o tym kto się z kim przestał "kolegować". Ale dzięki nagraniom z sesji wiemy kto się z kim teraz koleguje - KLIK
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.06.19, 16:31
  3 czerwca
  "Przemyśl zaciska pasa i to dosłownie. Władze miasta chcąc zaoszczędzić, podjęły decyzję o rzadszym koszeniu trawy(…)
  Zmniejszenie krotności koszeń trawy, to efekt ograniczenia pieniędzy na ten cel. Ograniczono także powierzchnię koszonych terenów np. na Zniesieniu do części najbardziej uczęszczanych."
  Przemyśl szuka oszczędności i nie kosi trawy. Na placu zabaw trawa po pas - facebook.com

  23 czerwca
  " Informacje, że „zaciskanie pasa” jest przyczyną rzekomego braku dbałości o miejską zieleń, zdementował na Facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun: „To oczywiste kłamstwo... Problemy wynikały z niekorzystnych warunków pogodowych w maju. Pierwsze koszenia zaczęły się jeszcze końcem kwietnia, występowały natomiast problemy z dostępnymi okienkami pogodowymi.”"
  W Przemyślu już w przyszłym roku kwiatowe łąki mogą zastąpić równiutko strzyżone trawniki - przemysl.naszemiasto.pl

  Nie stać na koszenie, a stać będzie na dywany?

  24 czerwca
  "Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun zarzuty radnych Prawa i Sprawiedliwości odbiera w kategoriach walki politycznej. (…)To że miasto porośnięte jest trawą, a nieruchomości muszą być zbywane - wynika z budżetu poprzedniej Rady Miasta - w której rządził PiS."
  Radni PiS zaniepokojeni, W. Bakun wyjaśnia - radio.rzeszow.pl

  A jutro czyja to będzie wina?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.07.19, 11:43
  Kolejne osiedle sprzeciwia się planom budowy asfalciarni - portalprzemyski.pl
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 05.07.19, 12:49
  Proponuję nową lokalizację NEHRYBKA
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.07.19, 13:25
  Za Chomy, to w okolicach Bakończyc jakoś tak inwestycji za wiele nie było. Ale za Bakuna… KLIK

  Może tak dla równowagi ta "instalacja" powstanie na Zasaniu?
 • rs200 16.07.19, 08:07
  Ja bym jednak proponował Nehrybkę. Chociaż nie, ona powinna być niedaleko od tych którzy głosowali za sprzedaniem wysypiska dla ZU Południe, ktoś jeszcze pamięta kto to był i dlaczego właściwie miasto sprzedało kurę znoszącą złote jaja?
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.07.19, 09:38
  Rok 2011 - KLIK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.