Dodaj do ulubionych

Wizja Starego Miasta oczyma Mirosława Majkowskiego

05.07.19, 18:48
Utworzenia Parku Kulturowego Starego Miasta Przemyśla, któremu przewodniczy radny Mirosław Majkowski ma swoje cele i ponoć wzoruje się na innych miastach... i ciekawe jest czy pan radny kieruje się potrzebą zapewnienia ochrony materialnego i krajobrazowego dziedzictwa kulturowego na obszarze Parku poprzez m.in.: przeciwdziałanie nadmiernej działalności handlowej i usługowej ingerującej lub zakłócającej możliwość ekspozycji przestrzeni publicznej lub sprzecznej z tradycją kulturową Parku i związaną z nią estetyką ?

Czy radny Mirosław Majkowski chce utrzymania integralności poprzez spójne i czytelne określenie kryteriów użytkowych i estetycznych, jakie winy być wprowadzane na obszarze Parku Kulturowego, w celu utrzymania unikalności średniowiecznego układu urbanistycznego. Historyczny układ przestrzenny Starego Miasta jest wybitnym przykładem urbanistyki

Bogactwo architektoniczne, historyczne, kulturowe, religijne, społeczne stanowi o unikatowej wartości krajobrazu kulturowego Starego Miasta, którego centrum był zawsze Rybi Plac!

Czy ochroną urbanistyki Starego Miasta oraz wyeksponowanie bogactwa dzieł architektury, które są niezbędne dla kształtowania tożsamości lokalnej i utrwalenia unikatowości dziedzictwa kulturowego, a tym samym dla wzmocnienia poczucia przynależności w związku z tym miejscem jakim jest Rybi Plac, który zamiast spełniać to czym był przez wieki został obskórnym parkingiem! Młody "nowy" radny z pańskiego kukiz'a wymyślił parkingu rozszerzenie bo nie ma miejsca na auta! W innych miastach takie coś nie do pomyślenia!

Panie radny Majkowski, pomysły może ma pan dobre ale pod kątem dla biznes'menów ale nie rzeszy turystów, którzy niby maja licznie odwiedzać nasze miasto! Czy pomyślał pan kiedyś o Parku Miejskim im. Strońskiego ( mieszkał na ul. Matejki), który po "renowacji" znowu popada w ruinę?

Czy rozmawiał pan kiedyś osobiście długo na temat swoich pomysłów z Panią B. Kot (mieszkała na ul. Chopina i znała malarza Strońskiego tak jak ja mieszkaniec Grodkiej, znajomy pani Kot), prosząc ją o dobra radę? Proszę pamiętać, że cały ten "park" ma być ochroną sylwetki Starego Miasta!

Czy nie uważa pan, że Rybi Plac jest charakterystyczny dla miejscowej tradycji budowlanej i osadniczej. Czy chce zmieniać Stare Miasto mówiąc, że idzie nowe i że "razem zmienimy wszystko"? Swoimi własnymi pomysłami Starego Miasta styl i klasę pan nie zmieni, tylko go oszpeci jeśli nie zajmą się tym znawcy historii i sztuki jak i urbanistyki.

Park Kulturowy powinien chronić zapisami uchwały miejsca związane z tradycją osadniczą, zespoły obiektów sakralnych, układy urbanistyczne, cmentarz oraz miejsca związane z postaciami i wydarzeniami historycznymi.


--
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka