Dodaj do ulubionych

Na FP milczy się o lotach Kuchcińskiego!

07.08.19, 19:38
Przemyskie forum "GW" to forum lokalne zatem nie powinno dziwić to, że najczęściej komentowanymi wątkami są te, które dotyczą miasta. Cieszy fakt, że najczęściej poruszaną kwestią jest sprawa wytwórni mas bitumicznych, co świadczy o wysokiej świadomości ekologicznej dyskutantów, widzę też sporo wpisów recenzujących rządy prezydenta Bakuna. Ale przecież nie tylko o tym dyskutuje się na przemyskim forum, bo i zagadnienia natury geopolitycznej są tu podnoszone (vide: wątek dotyczący wojny światowej in spe), co oznacza, że nie tylko sprawy lokalne obchodzą przemyślan. Dziwi mnie więc niepomiernie to, że -choć od dwóch tygodni cała Polska dyskutuje na temat lotów Kuchcińskiego - nikt na FP nie zająknął się nawet na temat tej afery! A przecież Kuchciński to rodowity przemyślanin, to honorowy obywatel naszego miasta - podkreślam: honorowy! Naprawdę nikogo z Was to nie bulwersuje? Wiem, że Przemyśl, to miasto s-PiS-działe, że 80 proc. to p. i. s. d. z. i. e. l. c. e. i tak - pewnie- z 15. proc. to naziole, a wszyscy spacyfikowani przez kler, ale w Polsce -jak pokazują najnowsze badania, nawet 15 proc. wyborców PiS uważa, że Kuchciński powinien podać się do dymisji, a Wy co na to? Nie przeszkadza Wam, że taki oszust jest honorowym obywatelem Waszego miasta, że nadal -wbrew pozorom -nim rządzi? |Kiedyś, z o wiele błahszych powodów sypały się nań gromy. S. PiS. dzieliście już doszczętnie?
Edytor zaawansowany
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.08.19, 20:19
  Miło Cię znów czytać!

  A odnośnie tego co w temacie wątku.
  Po prostu słów szkoda!
  Po co pisać?
  Wystarczy włączyć radio, telewizor albo wejść na stronę z newsami, a tam wszyscy o lotach marszałka.

  PS Ostatnio Dworzec Centralny wpisali na listę zabytków, a jaśnie pan konserwator w "narodowych mediach" przy tej okazji opowiadał, że to miejsce słynnego pocałunku Gierka z Breżniewem. A nasz most kolejowy, o który w 1918 roku toczyły się walki jak niszczał, tak niszczeje. Taką tu mamy "dobrą zmianę"!
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 07.08.19, 21:01
  demotywatory.pl/4417300/Predzej-znajdziesz-dziewice-w-burdelu
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.08.19, 21:38
  Kto wybiera tych nieuczciwych polityków do parlamentu, samorządu?
 • jobrave 07.08.19, 21:54
  No właśnie! Raz można się pomylić, ale żeby za każdym razem?!
 • Gość: gość IP: *.toya.net.pl 08.08.19, 11:01
  jobrave napisał:

  > No właśnie! Raz można się pomylić, ale żeby za każdym razem?!

  Przecież to jest efekt przejęcia władzy w 89r przez ludzi całkowicie nie przygotowanych do tego aby rządzić. Okres III RP to pasmo nieustanych afer, obojętnie kto by nie rządził. Wszyscy rządzący kończyli swój okres w niesławie i przegrywali wybory,społeczeństwo wybierało kolejnych a ci czynili to co ich poprzednicy. Okres 30 lat to spory kawał czasu i może się wydawać że powinien wystarczyć do nauki rządzenia. Okazuje się że jednak nie.
  Może wskażesz na kogo w nadchodzących wyborach byłoby dobrze zagłosować? Bo ja nie widzę nikogo .
 • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 08.08.19, 15:58
  Gość portalu: gość napisał(a):
  > Okres 30 lat to spory kawał czasu i może się wydawać że powinien wysta
  > rczyć do nauki rządzenia. Okazuje się że jednak nie.

  Frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu

  Tak że wszystko jeszcze przed nami i powiadam Wam że zapowiada się ostra jazda, obyśmy tylko tego doczekali czego to życzę Wam wszystkim oraz sobie
  pozdr
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.08.19, 16:38
  KLIK

  PS A nowego cmentarza jak nie było, tak nie ma.
 • jobrave 07.08.19, 21:51
  I mnie miło się czyta Twoje komentarze, choć nie powinno tak być, bo ilekroć polemizowałeś ze mną, to zawsze na końcu okazywało się, że to Ty miałeś rację :).

  Trochę mnie zdziwiło, że łgarstwa i rozpasanie Kuchcińskiego nie wywarło na przemyślanach większego wrażenia, a przecież atakowano tu różnych VIP-ów za daleko błahsze przewinienia. Myślałem, że afera Kuchcińskiego zainspiruje przynajmniej do jakichś rozliczeń całokształtu jego działalności - w sensie: co zrobił dla Przemyśla, dla regionu i porównać to z dokonaniami polityków innych opcji. Pamiętam, jak pluto tu na Rząsę na przykład. Myślałem, że może ktoś się zastanowi, że ten czlowiek tak wysoko wygrywa każde wybory, czy zasłużenie? I, co powoduje ludźmi, że tak bezgranicznie mu ufają? Nb. teraz przynajmniej będa mieli powód, by na niego głosować - dzięki niemu Przemyśl wzbogacił się o dwa pomniki i to dwa za jednym zamachem :). Pozdrawiam serdzecznie.
 • jobrave 07.08.19, 21:52
  Serdecznie.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.08.19, 23:57
  jobrave napisał:

  > No właśnie! Raz można się pomylić, ale żeby za każdym razem?!

  Nie zapominaj - "Miasto wyjątkowe", to i mieszkańcy wyjątkowi, więc wybory jakich dokonują nie mogą być niewyjątkowe, czyli normalne nie są.

  > … ilekroć polemizowałeś ze mną, to zawsze na końcu okazywało się,
  > że to Ty miałeś rację :).

  Tam miałem rację… KLIK
  Cóż ja poradzę, żem w dyskusjach bydlątko uparte. Poza tym jak się ktoś z kimś zgadza, to dyskusja z nim nie ma najmniejszego sensu, więc i nie ma czego wspominać.

  > Trochę mnie zdziwiło, że łgarstwa i rozpasanie Kuchcińskiego nie wywarło na przemyślanach większego wrażenia…

  W mieście wielka smuta, bo powoli dociera do coraz większej liczby mieszkańców, że jest jak było, choć głosowali na zmianę. Więc co ich tam jakieś VIP-owskie loty z Rzeszowa do W-wy i z powrotem. Poza tym najgorętsze dyskusje są teraz na "fejsbukach". Tylu chwalących się własną bezmyślnością pod własnym nazwiskiem w jednym miejscu, to w życiu nie widziałem.

  > Myślałem, że może ktoś się zastanowi, że ten człowiek tak
  > wysoko wygrywa każde wybory, czy zasłużenie?

  A Bakun został posłem zasłużenie?
  Zwolennik JOW-óœ, który załapał się do sejmu tylko dzieki temu, że był jedynką i nie bylo JOW-ów?

  > dzięki niemu Przemyśl wzbogacił się o dwa pomniki i to dwa
  > za jednym zamachem :).

  No i jeszcze… KLIK

  A w przyszłości, jak dobrze pójdzie będzie jeszcze przeprawa Kuchcińskiego - KLIK

  Również serdecznie pozdrawiam!

 • jobrave 08.08.19, 03:13
  No prawda - jak to mówią - bliższa koszula ciału, bliższa w tym sensie, że interesuje ich, to ma bezpośredni wpływ na ich życie codzienne. Inna sprawa, że te miliony, które wylatał Członek z innymi członkami (rodziny i ferajny), przydałyby się na dofinansowanie czegoś w Przemyślu, bo - o ile mi wiadomo - budżet państwa wspomaga jakieś lokalne inwestycje. No, ale tych przełożeń lud przemyski może nie rozumieć, więc głosuje na tych, na których głosuje.

  Czy Bakun został posłem zasłużenie? Trudno orzec, bo nie dokończył kadencji, ale gdyby dokończył, to prawdopodobnie nie miałby się czymś, co namacalne, pochwalić poza tym, że uświetnił jakieś obchody, wziął udział w poświęceniu czegoś lub wmurowaniu, i tu nieco a propos: ja wspomniałem o dwóch pomnikach za jednym zamachem, a od Ciebie dowiedziałem się o tym skwerku wyszehradzkim, o konferencji wyszehradzkich marszałków parlamentów, których marszałek Członek był ściągnął do Przemyśla. To już nie w kij dmuchał, ta ostatnia sprawa szczególnie, bo to podnosi rangę Przemyśla i daje po nosie Rzeszowowi i teraz "last but not least" - usłyszałem gdzieś kątem ucha, że celem jednego z marszałkowskich lotów, było wmurowanie aktu - za przeproszeniem -erekcyjnego na budowie Centrum Rozwoju Badmintona, a ponieważ nie dosłyszałem całej nazwy, a ściślej jej początku, więc pomyślałem, że to, światowe centrum albo europejskie centrum, a w najgorszym razie -ogólnopolskie. Oczyma wyobraźni zobaczyłem wielką halę na parę tysięcy miejsc, z potężnym zapleczem do odnowy biologicznej, hotelem itp. ujrzałem też nieprzebrane tłumy fanów tej dyscypliny przybyłych na badmintonowy mundiał. Zajrzałem do mediów lokalnych i okazało się, że to Przemyskie Centrum Rozwoju Badmintona, że to jakaś przybudówka. No, ale nieważne liczy się to, że Marszałek nie żałuje czasu dla swego rodzinnego miasta i nawet tak skromne wydarzenie zaszczyca swoją obecnością i wcale nie dlatego, że m tu rodzinę,lecz z miłości do miasta. Przy okazji wychodzi na to, że mieszkańcom Przemyśla nie zależy na materialnych dowodach miłości do miastach -wystarczą słowa, gesty, a jeśli zdarzy się jakiś pomnik, skwer, centrum, to jest to coś ekstra, bonus taki.
  No dobra żarty na bok. Jeśli chodzi o Bakuna, to myślę, że dlatego został wybrany na posła, ponieważ był jakby reprezentantem "trzeciej drogi", czegoś, za czym wiele osób tęskni, czegoś, czego nie było wcześniej, czegoś lepszego. Kukiz15 dawał jakąś nadzieję, więc i ja się dałem nabrać, ale ten Kukiz był tak prawdziwy (miałem okazję być na dwóch mityngach, kiedy zawitał do Londynu) tak przekonujący, tak wiarygodny, że wyborach prezydenckich głosowalem na niego, a później na jego ruch. Tak czy owak, jego posłowania nie można oceniać, ponieważ zawsze może się tlumaczyć tym, że nie zdążył się zasłużyć, bo "poszedł w prezydenty". Na ocenę jego prezydentury również jest za wcześnie, ale jedną ważną zasługę już ma - wyeliminował pisiarnię z gry, nie do końca oczywiście, jako że macki pisiarni sięgają w Przemyślu bardzo głęboko, poza tym też nie jest pewne, czy przetrwa on pełną kadencję, bo - jak mi donoszą moi szpicle z Przemyśla - pisiarnia knuje, by zafundować mu zarząd komisaryczny, co wcale nie jest takie niemożliwe.
  Myślałem, że Bakun, jako biznesmen popatrzy na Przemyśl trochę, jak na przedsiębiorstwo, a zacznie od urzędu miejskiego, krótką mówiąc: wypie*doli połowę urzędasów, na czym zaoszczędzi sporo kasy, która się przyda gdzie indziej. Spodziewałem się jakiejś reorganizacji, restrukturyzacji, jakichś nowych, młodych, głodnych sukcesów ludzi, a tu nic. Wszystko jeszcze przed nim, co prawda, ale na jego miejscu już bym zaczął działać, bo jak mówi stare porzekadło: pisiarnia nie śpi. :)

 • lusia_syfonowa 08.08.19, 08:34

  Jobrave, ruszyłem kiedyś na Forum temat pt. "Trusia lub żałosne tchórzostwo", który właściwie wiąże się z twoim tematem, że Na FP milczy się o lotach Kuchcińskiego! ! Te dwa tematy mają ze sobą jeden wspólny związek, który pasuje do dzisiejszego P. Forum, brak dyskusji i zainteresowania tematami typowo przemyskimi a co za tym idzie, całkowite olewanie tego co się dzieje na przemyskim podwórku.

  Czasy Przemyślanina, JP II i innych już się skończyły i nie wrócą na tym Forum, gdyż z tych co tutaj są większość się nie interesuje wcale tym, kto nimi rządzi lub ich olewa. Im jest wszystko jedno, byle by mieli co do garnka włożyć, pooglądać telewizor a w niedzielę pójść do kościoła i się wyspowiadać z grzechów, których i tak nie mają ale "pasuje" się wyspowiadać by inni to widzieli jakimi są zatwardziałymi katolikami.

  Pamiętasz Pinia, radnego z namaszczenia Marka Kuchcińskiego. Bywałem często w biurze nad Empikiem, gdzie Marek urzędował a Pinek codziennie tam przychodził i dosłownie buty Kuchcińskiemu lizał włażąc mu w doopsko aby zostać radnym. No i został więc co niedziela zaczął na 12 chodzić pod rękę z żoną do Katedry idąc wolno ulicą Grodzką aby ludzie widzieli jaki on pobożny!

  Co do lotów Kuchcińskiego:

  Zostawmy już tego niewyżytego i zachłystującego się władzą Członka vel. Penelopa (to pseudonimy z młodości, nie inwektywy), niech dalej lata, jeśli sprawia mu to przyjemność, byleby za swoje. Niech lata na te „ważne spotkania w terenie” i na fundowane, relaksacyjne spotkania z prostytutkami w Rzeszowie...

  Wychowałem się z tym człowiekiem w młodzieńczych latach (Rynek - Grodzka - Matejki) i znam jego mózgownicę jak i też upodobania. Ten człowiek ma dzisiaj dosłownie zwapniony mózg po długotrwałej aplikacji psychotropów za młodych lat, tak jak jego koleś z PiS (Krakowiak) i nie dziwi mnie wcale jego postępowanie.

  Tacy jak on nadużywają władzy i obrzydliwie ściemniają. Są tchórzami i krętaczami. A jak już się wyda, to chcą brać na litość. Okazuje się, że nie tylko Kuchciński, ale też marszałek Karczewski latał z rodziną ale Kuchciński go przebija stokrotnie!

  Do przemyskiego Nikodema Dyzmy nikt chyba się w PiS nie umywa! Kto go nie zna, ten nie wie co ten Członek potrafi. Wiedzą to najlepiej: Mundek, Dyszel, Miły i inni ze Starego Miasta.

  Naiwni są ci co oczekiwali dymisji Kuchcińskiego.

  --
  "Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.08.19, 10:33
  > Czy Bakun został posłem zasłużenie? Trudno orzec, bo nie dokończył kadencji, ale gdyby
  > dokończył, to prawdopodobnie nie miałby się czymś, co namacalne, pochwalić…

  Nie żartuj! Po trzech latach nie ma się czy chwalić, a po czwartym już by miał?
  Co chwila opowiada o tym jak walczył o salę koncertową przy szkole muzycznej, chce uchodzić za "miszcza" mediów społecznościowych. To może ktoś wrzuci linki do jego postów z FB, w których informował o tym co robił w sprawie tej inwestycji. Ile wpisów na ten temat stworzył zanim został kandydatem na prezydenta Przemyśla? TU jest link do jego "łola"

  Nie ma się czym chwalić, ale się pochwalił… "etymologią wydarzeń" i nie tylko - KLIK

  Poza tym wypadałoby czymś sobie zasłużyć na mandat posła. Są trzy podstawowe obszary aktywności, które bardzo ułatwiają stwierdzenie kto zacz - edukacja, praca zawodowa i działalność społeczna.

  Najwięksi przeciwnicy Kuchcińskiego mogą krytykować jego opozycyjną działalność, to jakim był szefem Przemyskiego Towarzystwa Kulturalnego, naczelnym "Spojrzeń Przemyskich”, przewodniczącym rady programowej PR Rzeszów… ale nie powiedzą, że takiej działalności w jego życiorysie nie było. A Bokun co ma w CV? KLIK

  > Przemyskie Centrum Rozwoju Badmintona, że to jakaś przybudówka.

  KLIK

  Gdyby Kuchciński w porę nie wybudował, to by się Bakun przy tym nie lansował.

  > No, ale nieważne liczy się to, że Marszałek nie żałuje czasu dla swego
  > rodzinnego miasta…

  A takie coś w Przemyślu, to Ty widział?
  KLIK

  > Na ocenę jego prezydentury również jest
  > za wcześnie,

  Przez poprzednie kilkanaście wielokrotnie słyszałem podobne stwierdzenia jak ktoś wskazywał na błędy Chomy, krytykował jego kolejne pomysły i działania.

  Jak ktoś wrzuca do przestrzeni publicznej komunikat z którego wynika, że zaciągniecie kredytu na spłatę kredytów przyniesie oszczędności, to czekać na co, po co?
  Żeby opowiadał kolejne bajki i zaciągnął kolejne kredyty na spłatę kredytów?

  > Kukiz15 dawał jakąś nadzieję, więc i ja
  > się dałem nabrać, (…) Myślałem, że Bakun,
  > jako biznesmen…

  Biznesmen?

  No to jeszcze raz… KLIK i porównaj z KLIK

  W tym raporcie KNF gdzie jest coś o "spółce", w której sam wszystko robił (sic!) i jak się nazywała ta firma co miała "sieć" sklepów i ją "prowadził na początku roku dwutysięcznego"?

  A teraz posłuchaj jeszcze tego co mówił zanim założył okulary i wystartował w wyścigu o fotel prezydenta - KLIK

  > ale jedną ważną zasługę już ma - wyeliminował pisiarnię z gry,

  Tylko to nie Bakun, a wyborcy odsunęli PiS od władzy w Przemyślu. Był narzędziem w rękach wyborców, a teraz jest narzędziem w rękach tych, co do tej pory rządzili miastem.

  Wyobraź sobie, że właśnie zostałeś kapitanem kosmicznego promu i za 15 minut lecimy na księżyc. Co będziesz robił jako dowódca tej wyprawy? To co podpowie Ci ktoś z centrum kontroli lotów na Ziemi i lecący z Tobą podwładni?

  Ogon kręci psem, czy pies ogonem?
 • jobrave 10.08.19, 02:40
  No i znów zapędziłeś mnie do narożnika.:) Po tym compendium, wiedzy, które mi tu zafundowałeś i głębszym zastanowieniu przyznaję Ci rację. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że już od 12 lat jestem poza krajem i poza Przemyślem, w którym ostatni raz byłem siedem lat temu i nb. jakoś niespecjalnie mnie ciągnie, co nie znaczy, że jest mi całkowicie obojętne, co się tam dzieje i wyprawia.
  Jednak Bakun trochę pomógł w tym odsunięciu, bo to chyba on wykrył, że z tymi podpisami coś nie tak i to on zgłosił tę sprawę do PKW, bo gdyby nie zgłosił, to PiS miałoby więcej radnych. No, ale z tego, co piszesz, wynika, że to i tak nie ma większego znaczenia, skoro "jest narzędziem w rękach tych, co do tej pory rządzili miastem". Jednym słowem nadzieja umarła. W związku z tym wypada mi wrócić do tezy głoszonej przed laty, takiej mianowicie, że Przemyśl czeka taki los, jaki spotkał go już wcześniej, a co opisał Krasicki:
  "[...]W mieście, którego nazwiska nie powiem,
  Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,
  W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,
  W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,
  W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem
  Stare zamczysko, pustoty ohyda)
  Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,
  Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.
  W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy
  Wielebne głupstwo od wieków siedziało;
  Pod starożytnem schronieniem świątnicy
  Prawych czcicielów swoich utuczało.
  Zbiegał się wierny lud, a w okolicy
  Wszystko odgłosem uwielbienia brzmiało.
  [...]"


  Czyli, że historia zatoczy krąg. A wszystko przez ukryty, wewnętrzny układ, układ ponad podziałami politycznymi. Układ zainteresowany tym, żeby Przemyśl pozostał grajdołem, żeby nikt z zewnątrz tu nie "mieszał", nie dezorganizował, trochę to przypomina organizację mafijną. Piszę ogólnikowo, bo na bardziej detaliczny opis jest zbyt zmęczony. Mam na myśli krąg rodzinno-towarzyskich powiązań. Jak odpoczną,to postaram się bardziej szczegółowo. Pozdr.
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.08.19, 16:54
  > Jednak Bakun trochę pomógł w tym odsunięciu, bo to chyba on…
  > wykrył że z tymi podpisami coś nie tak…

  Takie poważne nadużycia były i tak niepodważalne dowody, a "opozycja totalna" nie wykorzystała takich faktów w kampanii wyborczej żeby obnażyć "dobrą zmianę"?
  I ani Gazeta w Rzeszowie, ani lokalne media będące w "niemieckich rękach", ani TVN w tak ewidentnej sprawie nie przeprowadził dziennikarskiego śledztwa i nie było afery na całą Polskę?

  Wykrył? - KLIK

  Do dzisiaj cisza?
  Czekamy na komunikat z którego się dowiemy, z podejrzenia nie znalazły potwierdzenia w zeznaniach świadków, w zebranym materiale dowodowym?

  Być może pamiętasz… Kilka lat temu pretendent publicznie zarzucił urzędującemu prezydentowi przyjęcie łapówki - KLIK A po wygranych wyborach… KLIK

  I co?
  Ktoś został skazany za przyjęcie łapówki albo za pomówienie?


  > bo gdyby nie zgłosił, to PiS miałoby więcej radnych.

  Ale czasami przegrać, to wygrać. Zdobyć władzę, to dysponować kasą i etatami. Ale jak kasa pusta, a partia zdobyła większa władzę, czyli zarzadza organizacjami dysponującymi większymi pieniędzmi, lepszymi posadami… to jakoś tak wielkiego entuzjazmu do walki o pustą kasę i mniej prestiżowe, gorzej płatne posady brak.

  Popatrzmy jeszcze na sprawę z innej perspektywy.
  Kto był na tych niezarejestrowanych listach? - KLIK

  Osoby, które były w samorządzie i potrafiły nie tylko nie głosować za pomysłami władzy, ale również ją publicznie krytykować?
  Asterixa też nie zarejestrował?

  Czyli w wyborach wystartowali kandydaci:
  - PiS
  - PO-KO
  - SLD
  - RC
  - K15

  A co z tymi, którzy w latach wcześniejszych krytykowali władzę i kandydowali z list komitetów "społecznych" (czyli nie pod logo partii obecnej w parlamencie i w towarzystwie tych, którzy w samorządzie są od wielu lat)?
  Bez trudu można ich znaleźć na listach wszystkich zarejestrowanych komitetów (o zasięgu ogólnopolskim) i większość z nich nie załapała się do samorządu? - KLIK

  Czyli jak ktoś nie chciał zagłosować na tych co już byli "przy korycie", to mógł zagłosować tylko na kandydatów z jednej listy?

  Znam kogoś, kto w podobnych sytuacjach zawsze powtarza jedno zdanie:
  "Przy takiej liczbie przypadków, przypadku nie ma!"

  Wracając do przegrać, to wygrać. Problemów nie ubywa, najbliższe lata to jeszcze więcej problemów niż wcześniej. Najlepiej je znają przecież tylko ci, którzy w samorządzie są od lat. Chętnych na zakładanie sobie takiego garba niewielu. Miało to swoje odzwierciedlenie w liczbie kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta. Im gorzej w mieście, tym mniej chętnych. Im słabszy (mało kompetentny, niedoświadczony) prezydent, tym lepiej dla wszystkich którzy od lat w samorządzie. A co ma opozycja z tego, że nie krytykuje władzy?

  > Jednym słowem nadzieja umarła. W związku z tym
  > wypada mi wrócić do tezy głoszonej przed laty,
  > takiej mianowicie, że Przemyśl czeka taki los,
  > jaki spotkał go już wcześniej, a co opisał Krasicki:
  >"[...]W mieście, którego nazwiska nie powiem…

  Bajkopisarstwo nadal kwitnie, ale twórczość biskupa Ignacego czy hrabiego Aleksandra w porównaniu z tym co dziś… Żeby nie być gołosłownym posłużę się przykładem, bardzo świeżym na którym wyjątkowo dobrze widać jak teraz jest i w jakim kierunku zmierza miasto.

  W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi można sporo się dowiedzieć. Jak ktoś chciałby się na ten przykład zorientować w kredytach, to nie ma najmniejszego problemu. Chce sprawdzić jakie są róznice pomiędzy zaciągnięciem kredytu w wysokości 35 milionów na rok i na trzy lata? Proszę bardzo, może wejść choćby na… KLIK

  Jest wykres, więc jeszcze lepiej widać jak duże są różnice w odsetkach. Ale to przecież nie jedyny koszt jaki trzeba ponieść. Bankowi jeszcze trzeba zapłacić przecież prowizję. I też można się na tej stronie zorientować o jakich kwotach mowa.

  A teraz popatrzmy na tabelkę znajdującą się w "proj. 139_2019" z "3. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu - proj. nr 139/2019." na stronie… KLIK

  Posłuchajmy też co liderzy rządzącej koalicji mówili na ten temat - KLIK i KLIK

  Ale jak się porówna kwoty jakie widniały przy obliczaniu kredytu na stronie internetowej, z tym co w oficjalnym dokumencie samorządu oraz w wypowiedziach na posiedzeniu "wysokiej rady", to wychodzi na to, że chcą zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych, żeby wydać kilka milionów złotych?

  Jest coś jeszcze ciekawszego. Co chwila słyszymy o jakichś zgrzytach pomiędzy tymi co teraz rządza, a tymi co wcześniej rządzili. Podobno jest to pokłosie odsuwania ich od koryta. Ale jak ta tzw. opozycja może się zrewanżować zadając na sesji pytanie np. o kwotę jaką trzeba będzie zapłacić z tytułu prowizji, to tego nie robi?
  Siedzą cicho, albo niewiele mają do powiedzenia i głosują za lub wstrzymują się od głosu?

  Żeby było śmieszniej. "Antysystemowa gimbaza" robiła sobie podśmiechujki i heheszki z tego, że u władzy byli dwaj doktorzy ekonomii, a miasto w takich tarapatach finansowych. Ale teraz w rządzącej koalicji jest dwoje doktorów (w tym jeden habilitowany) pracujących na Uniwersytecie?
  I nie są świadomi tego, że właśnie zagłosowali za zaciągnięciem kredytu na spłatę kredytu, który nie przyniesie oszczędności rzędu kilkunastu tysięcy, a kolejne wydatki idące w miliony?

  > Czyli, że historia zatoczy krąg…

  Rozwój grodu prastarego zmierza w kierunku wioski, bo… KLIK


 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.08.19, 16:56
  I oczywiście też… Pozdr.
 • Gość: Olo IP: *.dynamic.mm.pl 08.09.19, 11:34
  Były marszałek Kuchciński podobno traktował w Huwnikach helikoptery Strazy Granicznej jako taksówki i bieszczadzkie biuro podróży
 • Gość: Cypis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.09.19, 16:16
  Oj tam, oj tam… Żeby utrzymać wysokie standardy na wysokim stanowisku, to proszę ja Pana trzeba zastosować środki techniczne, które umożliwią wzniesienie się na odpowiedni pułap… KLIK
 • Gość: xyz IP: *.toya.net.pl 10.09.19, 10:22
  Czy demokracja "umiera" ? wiadomosci.onet.pl/politico/demokracja-sama-sie-pozera-i-wkrotce-nastapi-jej-koniec-komentarz/v3k0nmj Trudno odmówić racji twórcy tej tezy. Weźmy dla przykładu temat tego wątku, lecz spójrzmy na niego szerzej.Polska demokracja od początku była chora ,już na starcie,być może dla tego ze nie wytworzyła się w sposób naturalny lecz została nam nadana w 'teczce" Od 89 r mieliśmy nieskończenie wiele afer związanych z demokratycznie wybranymi władzami, było ich tak dużo aż społeczeństwo przywykło do nich i uważa je za nieodłączny atrybut demokracji.Czyli jest to demokracja z wadą, idąc dalej zgodnie z tezą prof.Rosenberga , nie zastanawia się jak dokonać zmian aby tę demokrację naprawić lecz najprostszy możliwy sposób chce się demokracji pozbyć. No bo jaki wybór ma społeczeństwo, kogokolwiek by nie wybrało to afery będą, w dodatku jedynym liczącym się ugrupowaniem jest to które rządziło przez 8 lat i odeszło w niesławie właśnie na skutek różnych afer. Kogo więc wybierze,zapewne tych co też robią afery ale przynajmniej dają społeczeństwu różne + 500 itp. Czym są loty Wielkiego Marszałka Latającego,niczym.Latali przed nim i będą latali po nim .A demokracja? Demokracja to jedna niekończąca się afera. Demokracji nie naprawi społeczeństwo, nie naprawią jej też jej "elity', wybrane w niedoskonały sposób z namaszczenia wodza ,obojętnie jakiej partii.Dlatego zgodnie z tezą demokracja odejdzie w niebyt. Co ją zastąpi i co nas czeka? Społeczeństwo nie wybierze trudu naprawy demokracji, bo mu się nie chce, bo nic z tego nie rozumie, bo kojarzy się z aferami / do wyboru/ , wybierze 500+.
 • Gość: Cypis IP: 95.40.246.* 10.09.19, 15:42
  Gość portalu: xyz napisał(a):
  > Społeczeństwo nie wybierze

  Mądry głupiego nie wybierze, a głupi na mądrego zagłosuje tylko przez przypadek. I mamy co mamy.

  Ale są powody do radości. Weźmy taki przykład. Kandydował Pinokio i wygrał. A teraz ci co go wybrali odkryli, że to… Pinokio. I nie jest to najzabawniejsza rzecz jaką zrobili. Teraz mówią: "nie mamy szczęścia do gospodarza" (tylko o tym kto zwycięży nie decydowało szczęśliwy los tylko ich głos)… "z deszczu pod rynnę" (choć sami sobie zafundowali prysznic)… Wybrali Pinokia, a teraz zdziwieni, że Pinokio jest… Pinokiem. Ale najzabawniejsze dopiero przed nami. Z racji tego, że są niezadowoleni będą wytykali Pinokio to, że jest Pinokio, a Pinokio będzie udawał, ze nie jest Pinokio - KLIK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka