Dodaj do ulubionych

Radny mieszka tam, gdzie śpi

23.10.19, 19:14
XIX Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu - youtube.com

Radny mieszka tam, gdzie śpi - rp.pl
Obserwuj wątek
   • Gość: Cypis Re: Radny mieszka tam, gdzie śpi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.19, 19:05
    Problemy z pamięcią czy z czytaniem ze zrozumieniem? ;)

    Nie raz pisałem dlaczego zwracam uwagę na ten obiekt komunalny, więc powtarzać nie będę. Na to, że Jarosław wyprzedził nas pod tym względem sygnalizowałem w roku… KLIK. I nie jest to jedyne miasto w regionie - KLIK

    Wracając do tematu wątku… Niedługo przekonamy się czy faktycznie "złapał Kozak Tatarzyna", czy to tylko kolejne "szoł" pod publiczkę w ramach walki o "samorządowy tort". Sprawdzenie czy ktoś kłamie na temat miejsca zamieszkania jest banalnie proste. Wystarczy jeden plik i zawarte w nim dane. Taki plik przez 12 miesięcy muszą przechowywać operatorzy telekomunikacyjni i sa w nim dane transmisyjne oraz lokalizacyjne. A znaleźć dziś samorządowca lub przedsiębiorcę, który na co dzień nie korzysta z telefonu komórkowego…

    Po prostu jak się wraca do domu w Przemyślu, to się równocześnie nie da korzystać z "komórki" pod Przemyślem. A dzisiejsza technologia podobno tak dokładna, że można to stwierdzić z dokładnością liczoną w dziesiątkach metrów.

    PS Tak z perspektywy wyborcy… Jeżeli ktoś mnie oszukał w sprawie miejsca zamieszkania żeby dostać się do samorządu, to nie będzie mnie oszukiwał jak już jest w samorządzie?

    PS2 Dlaczego mnie oszukał? Dla mojego dobra? A może dla dobra miasta i jego mieszkańców?

    PS3 Jak długo społeczność lokalna będzie tolerowała takie osoby w samorządzie, tak długo… KLIK
     • Gość: gość Re: Radni i kandydaci kręcą jak się da! Zawsze! IP: *.toya.net.pl 26.10.19, 14:28
      Co wam daje pisanie na tym forum o tego typu sytuacjach? Masz wiedzę że radny nie mieszkał w dniu wyborów w mieście złóż stosowny protest do odpowiedniej instytucji . A że prawdopodobnie w każdym klubie jest co najmniej jeden taki gość to głosować przeciwko sobie nie będą na sesji RM. To pisanie tutaj nie ma większego sensu,no chyba że jakiś redaktor pochwyci temat i nada mu szerszy wymiar. Za bardzo też nie należy w to wierzyć bo redaktorzy mają swoje sympatie polityczne a redaktorzy naczelni swój interes.
      Takie są układy a jak wiadomo na układy nie rady.

      Po letnich rozterkach kosić czy nie kosić trawę czas na kolejne ; grabić czy nie grabić liście?
      Bo w niektórych parkach Wrocławia kierując się sympatią do jeży postanowiono nie grabić.
      kobieta.onet.pl/dom/ogrod/jesienne-liscie-w-ogrodzie-co-z-nimi-zrobic-kompostowanie/88t1h90
      • Gość: Cypis Re: Radni i kandydaci kręcą jak się da! Zawsze! IP: 95.41.124.* 26.10.19, 21:33
       Gość portalu: gość napisał(a):
       > Co wam daje pisanie na tym forum o tego typu sytuacjach?

       Mnie sporo radości. Taki relaks pomiędzy bardziej poważnymi sprawami. A powinienem się smucić tym, że osoby piastujące poważne funkcje i urzędy w mieście regularnie się ośmieszają tym co mówią i robią? Im nie wstyd, więc ja powinienem się za nich wstydzić? Ale ja na nich nie głosowałem.

       Przy okazji na bieżąco otrzymuję komunikaty zwrotne z których jasno wynika, że w nadsańskim grodzie prastarym zmiany są wyłącznie teoretyczne, czyli jak było, tak jest. Skoro władza działa w myśl: "Cel ten, czymkolwiek on jest, jest dla mnie niczym, ruch – wszystkim.", a taka kontrproduktywność dostarcza sporo powodów do radości… Jak się nie cieszyć?

       > To pisanie tutaj nie ma większego sensu,no chyba że jakiś redaktor

       Dam Ci przykład. Rok 2013 - KLIK

       Nie tylko rozgorzały na ten temat dyskusje w internecie. Media zajęły się przetargiem, na sesjach "wysokiej rady" też był omawiany… i nic.

       Żeby było zabawniej, w 2008 roku - KLIK

       W sieci można znaleźć sporo przykładów na to co się działo gdy podobne przetargi ogłaszano w innych miastach. Różnie bywało - władza wycofywała się z zakupu, reagowały na taką sytuacje urzędy i służby państwa… ale "Przemyśl … miasto wyjątkowe".

       Twoim zdaniem jeszcze powinienem zgłosić sprawę do odpowiedniej instytucji?
       Chociaż sprawa stała się publiczna i ze świeca szukać kogoś, kto o niej nie słyszał?
       Biorąc pod uwagę, że działo się to w mieście liczącym ówcześnie (teoretycznie) ponad 60 tys. mieszkańców, to może jeszcze powinienem komuś wytrzeć nosek, kogoś innego podetrzeć, a jeszcze innemu zawiązać bucik?

       Tylko co ja zrobiłem gdy zdziwił mnie ten przetarg jest jasne. A co zrobili inni mieszkańcy, a w szczególności ci, którzy chcą uchodzić za tzw. elitę miasta z racji wykonywanego zawodu, zajmowanego stanowiska, angażowania się w sprawy publiczne?

       Weźmy inny przykład. W kampanii samorządowej K'15 miało trzy filary, a w jednym z nich - KLIK i KLIK

       Skoro K'15 to ugrupowanie polityczne, a nie partia, więc nie ma partyjnych legitymacji, to już można zatrudniać koleżanki i kolegów wyłonionych w konkursach?

       Tylko aktorzy się zmienili a scenariusz jest taki sam, bo kiedyś zatrudniano ludzi partii, a teraz się zatrudnia ludzi ugrupowania?

       A hasło wyborcze było jakie? - KLIK

       Ile było konkursów na kierownicze stanowiska?
       POSiR, PWiK, PARR, Biuro Prezydenta… ?
       A ilu obywateli nie związanych z polityczno-towarzyskim zapleczem rządzących miastem wygrało w tych konkursach?

       Wydaje Ci się, że oni w realu mogą robić rzeczy które nie mają większego sensu (wciskają ludziom kit, czyli co innego mówią, a potem co innego robią) i biorą za to pensje, diety?
       Ale ja to już powinienem robić w internecie za darmo coś, co ma sens?

       Ale przecież robię coś takiego i wynika to z tego co oni robią. Nie tylko ma to sens, ale również jest pozytywny przekaz. Niosę radosną nowinę - NIC SIĘ NIE ZMIENIA.

       PRZYSZŁOŚĆ + ZMIANA = NIEPEWNOŚĆ

       PRZYSZŁOŚĆ + BRAK ZMIAN = STABILIZACJA


       PS Popatrz na problem z innej perspektywy. Od jakiegoś czasu w mediach pojawia się hasło: Gdańsk - mała Sycylia. Bo tam ugrupowania polityczne toczą prawdziwe boje o "samorządowy tort". A w Przemyślu tort podzielony i od czasu do czasu dla niepoznaki rekonstrukcja jakiejś bitwy o samorząd. Przecież występy przebierańców, to tylko rozrywka. Nie powinna mnie cieszyć?
       • Gość: gość Re: Radni i kandydaci kręcą jak się da! Zawsze! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.10.19, 16:04
        Walczysz na tym forum z patologią jaką przyniosła demokracja liberalna. Bo to ona odpowiada za całą degrengoladę życia publicznego. Nie rozpisuję się bo wiem że to nie ma sensu,walka jest nie do wygrania, tego syfu nie jesteśmy w stanie wymieść. I wiem że pisanie o tym radości Ci nie sprawia ale skoro musisz..........Wpadliśmy z jednej patologii w drugą , moim zdaniem ta obecna jest gorsza bo niszczy wszystko.
        • Gość: Cypis Re: Radni i kandydaci kręcą jak się da! Zawsze! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.19, 22:57
         Czyli nic nie zrozumiałeś.

         1. Nie walczę z lokalnymi patologiami. Po prostu interesują mnie co inni mają do powiedzenia na temat tego co dzieje się w mieście. Jest przecież fenomen lokalny. W nazwie miasta jest wyraz nawołujący do wykonania czynności intelektualnej, a jak się patrzy w jakim kierunku zmierza miasto… czyli mieszkańcy tego nie praktykują.

         Jak ktoś chce zadbać o zdrowie, to musi się ruszać. A ja nie chcę się poddać krainie absurdów w jakiej żyję, więc piszę o niej na forum.

         2. Zwalanie winy na "demokrację liberalną" to kiepski pomysł. Nie tak dawno ktoś próbował obwiniać metodę liczenia głosów za… Nie będę powtarzał, więc… KLIK


         3. Skoro postawiłeś mi diagnozę, wiesz co mi sprawia przyjemność… i że muszę… Cała przyjemność po mojej stronie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka