Dodaj do ulubionych

Miną rok! Rok klęski!

03.11.19, 19:40
Ważne jest co będzie w przyszłości a nie cofanie się w przeszłość i jakieś stare rozgrywki. Przemyśl przestaje być stanem rzeczywistym, a zaczyna być stanem umysłu. To, że długu ubywa nie dowiadujemy się, więc raczej rośnie. Co tu więcej pisać. Taka naga i okrutna prawda. Kto to będzie spłacać ? Chore ambicje prezydenta miasta i (?) radnych doprowadzą w przyszłości do załamania i upadku. Żadnego rozwoju. Czy za trzy lata jak znowu będą wybory i Ci sami nieudacznicy polityczni – znowu staną przed nami i będą wszytko wszystkim obiecywać? Jeszcze trzy, muszę czekać! Wytrzymam! No muszę, czy mam inne wyjście?

Przemyśl to piękne miasto. To nie ulega żadnej wątpliwości. Mówią o tym sami mieszkańcy, a także liczni turyści z różnych regionów Polski, Europy i Świata. Z roku na rok wchodzimy z potężnym bagażem doświadczeń, jakie niosą ze sobą dokonywane zmiany społeczne i ekonomiczne, o politycznych nie wspominając. Przemyśl jako miasto przygraniczne powinno rozwijać sie w szybkim tempie, bez względu na to czy jest miastem powiatowym, czy wojewódzkim. Leżymy przy wschodniej granicy Unii Europejskiej toteż to do czegoś zobowiązuje. Jednak z przykrością należy stwierdzić, iz Rada Miasta Przemyśla wraz z prezydentem nie bierze sobie tego, jakoś specjalnie do serca. Ładnie mówiono tylko w krótkich wywiadach, ale efektów jakże potrzebnych nie ma; za to je widać i gdzieniegdzie czuć.

Urząd Miasta pod wodza jaśnie panującego prezydenta, wraz z wielce czcigodną Radą Miasta na czele, "ciężko pracuje" na rzecz Miasta i jego mieszkańców. Robi wszystko, aby w miesicie było piękniej i schludniej, aby mieszkańcy a przede wszystkim turyści, których z roku na rok przyjeżdża coraz więcej, mogli podziwiać uroki naszego pięknego miasta. Cel godny pochwały ale czy jednak jest tak w rzeczywistości?

Wyremontowane kiedyś ulice takie jak Kazimierzowska, Grodzka, Chopina czy Franciszkańska, dostawione budynki podobają się, ale co dalej?

Radni Kukiz'15 dostali rumieńców, ponieważ nigdy nie byli w tak wielkiej i spójnej koalicji z KO (z odgórnymi zaleceniami pana Schetyny). Ale...Opozycja, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Regia Civitas już puka do ich koalicji. Co będzie dalej?
--
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka