Dodaj do ulubionych

Szmery w serduszku :(((((

17.12.04, 12:58
Bylam dzis z moja 3m córeczka na szczepieniu i podczas badania pani doktor
uslyszala szmery w serduszku:( i dala skierowanie na ekg do IMiDZ. Czy taki
szmer musi oznaczac odrazu wade seduszka?? I dlaczego nie byl slyszalny
wczesniej?? Jak cos wiecie to prosze powiedzcie mi.
Dziekuje i pozdrawiam was
ania i zuzanka
Edytor zaawansowany
  • jelvet 17.12.04, 13:25
    nie musi ale moze dlatego lepiej to sprawdzic moja corka ma bardzo słyszalne
    szmery ktore ujawnily sie dopiero w 2 miesiacu zycia na tyle były niepokojace
    dla naszej pediatry,ze skierowała nas na oddział kardiologii dzieciecej okazało
    sie ,ze serduszko mala ma zdrowe a szmery wynikaja z budowy klatki piersiowej i
    jej cienkich ścian słychać po prostu krew przepływajaca w naczyniach szmer ten
    moze byc słyszalny kilka lub nawet kilkanaście lat
  • aniawys 17.12.04, 16:29
    Moja córeczka też ma szmery, padiatra wysluchała je po raz pirwszy w wieku 8
    miesięcy, potem jeszcze dwa czy trzy razy przy badaniu i w koncu na tyle ją to
    zaniepokoiło, że wysłała nas na echo serca. Moja coreczka ma teraz rok, badanie
    było dwa tyodnie temu. Okazało sie, że wszystko w porządku, budowa serca jest
    jak najbardziej prawidłowa, po prostu słychać szmer i tyle, ale żadnych wad nie
    ma.
    Oczywiście musisz to sprawdzić, ale nie martw się. Moja siostra jest
    kardiochirurgiem dziecięcym (w USA), przed echem dzwoniłam do niej spanikowana
    i wtedy powiedziała mi, że ok. 75 % niemowląt i małych dzieci ma szmery a tylko
    u ok. 1% diagnozuje się wadę. Nie martw się. Pozdr. Ania.
  • dziunia32 17.12.04, 18:32
    Witaj!
    U mojego starszego synka szmery zostaly wykryte w 12mies zycia.Bylismy na
    badaniu u wspanialego ordynatora z kardiologii dzieciecej,ktory stwierdzil,ze
    szmery te sa calkiem niegrozne i to nie jest zadna wada:)).Moga sie jedynie
    nasilac w czesie infekcji.Dzis Macius ma 4,5r i choc szmery nie ustaly jest
    zdrowy jak rydz!
    Pozdrawiam!
    Agnieszka
  • martek40 17.12.04, 21:27
    Najprawdopodobniej chodzi o zwykłe szmery czynnościowe,które mogą utrzymywać
    się jeszcze wiele lat.Jednak faktycznie lepiej dmuchać na zimne i zbadać córcię
    dokładnie.Moja 27-miesięczna córeczka ma nadal takie szmery,mimo wykluczenia w
    lutym br. ze 100% pewnością wszelkich wad.Pozdrowionka.
  • dororka 17.12.04, 23:46
    U mojej córki lekarka, tez słyszała szmery w sercu, które nasilały sie przy
    infekcjach. Gdy mała miała okolo 1,5 roku zaleciła nam badanie Dopplera (chyba
    tak sie to pisze), nie kierowała nas wcześniej, bo mała rozwijała się super. W
    badaniu wykryto tzw. strunę, która rezonowała i dawała te szmery, ale nie ma ona
    żadnego wpływu na zdrowie dziecka. Ot, taka niegroźna anomalia. Pewnie masz
    ogromnego stracha. Mam nadzieje, że badania całkowicie Cie uspokoją. Uszy do
    góry. ;)
  • agablues 18.12.04, 00:09
    Moja starsza córka też miała szmery. Ma niewielką i całkowicie niegroźną wadę
    serca. Czasami szmery się nasilają, co może świadczyć o tym, że ubytek w
    przegrodzie międzyprzedsionkowej ( ASD) sam się zamyka. Jest pod opieką
    kardiologa ( choć szczerze, ostatni raz na echo byliśmy kilka lat temu).
    Najważniejsze, ze nigdy szmerom nie towarzyszyły żadne objawy, swiadczące o
    zaburzeniach w krążeniu. Nigdy nie było potrzeby leczenia, rozwija się bardzo
    dobrze.
    Bądź dobrej mysli.
    Pozdrowienia, Aga
    --
    Chore dziecko, strata dziecka
    Niespodzianka
  • connie1 18.12.04, 13:28
    www.maluchy.pl/artykul/50
    Tu jest troszkę o 'szmerach niewinnych" czyli jak samam nazwa mowi niegrożnych
  • ewa.dolinska 18.12.04, 14:38
    Ja tez bylam u lekarza z moim 3 miesiecznym synkiem i tez wysluchala u niego
    szmery. Jednak od razu uspokoila mnie, ze nie ma powodow do obaw gdyz bardzo
    duzo dzieci ma wlasnie takie szmery. Gracjan mial wczesniej robione echo serca
    i ekg i one nic nie wykazaly, wiec staram sie tym zbytnio nie przejmowac.
    Pozdrawiam
  • dorcia80 18.12.04, 21:07
    Moj synek ma 10 miesiecy i miesiac temu pediatra odkryla szmery w serduszku,
    wczoraj bylismy u lekarza i takze potwierdzil szmery. Gdzie najlepiej zrobic
    dziecku echo serca??
  • ankaanka 18.12.04, 21:14
    dzieki za odpowiedzi,troszke mnie uspokoily, ale i tak do srody chyba nie usne
    spokojnie :( dzis w nocy wstawalam 3 razy zobaczyc czy wszystko ok.
    pozdrawiamy
  • sizi1 20.12.04, 15:41
    U nas tez byly szmery i zrobilismy w ubieglym tygodniu echo. Okazało się, że są
    one spowodowane licznymi strunami rzekomymi (chyba poplątałam nazwy, bo nic z
    tego nie rozumiałam...). Serce jest zdrowe, prawidłowe a taka jego uroda ale
    nie jest to i nigdy nie będzie wada!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.