cytomegalia wrodzona Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie,prosze o kontakt mamy mające dziecko chore na w/w chorobę. mamy w
    Pogotowiu Opiekunczym chłopczyka z tą chorobą. Niestety, miejscowi lekarze
    (????) nie wiedzą,ćzy to wrodzony,czy nabyty wirus. Pozdrawiam,nata
  • zróbcie badania IGG i IGM - wysokie IgG to świeże zakażenie, pisz na prv:)
    ania
    --
    TRUDNA CIĄŻA
  • Najlepiej skontaktujcie się z Oddziałem Niemowlęcym CZD w W-wie - mam niestety
    tylko nr na centralę 815 70 00.
    Mój młody miał wrodzoną CMV, na szczęscie jest prawie zdrowy (oprócz obniżonego
    napięcia). CZy dziecko miało jakieś badanie (oprócz testów krwi na
    przeciwciała?) np. tomografię, badanie wzroku, słuchu, PCR, próby wątrobowe?
    W razie czego - też służę pomocą.
    --
    céad míle faílte
    fionna
  • Moj synek urodzil sie 23 wrzesnia. Po wyjsciu ze szpitala dostal zoltaczke
    fizjologiczna. 13 listopada (dzien przed chrzcinami) trafilam z malym do
    szpitala, poniewaz zakrztusil sie, zsinial i stracil oddech. Przed wyjsciem do
    domu pani doktor powiedziala, ze ze wzgledu na utzrymujaca sie zbyt dlugo
    zoltaczke fizjologiczna kieruje nas do szpitala zakaznego na badania. Wyszly
    one pomyslnie i zoltaczki nie ma. Sa jednak podwyzszone transaminazy. Teraz
    synek jest badany w kierunku cytomegalii. Mial juz badanie okulistyczne, ktore
    wyszlo dobrze. W styczniu czeka go jeszcze usg glowki i kolejne badania krwi.
    Nie wiem za duzo na temat tej choroby, ale staram sie myslec caly czas
    pozytywnie. Pozdrawiam Ewa
  • Dzień dobry!
    > Pozwoliłam sobie napisać do pani, niedawno dowiedziałam się że
    moje dziecko ma cytomegalie. U niego objawem była przedłużająca się żółtaczka,
    zapalenie płuc.
    Zaraz po porodzie nie wykryli tego, puścili z żółtaczką do domu i
    niby wyleczyli zapalenie płuc. Jak mały miał półtora miesiąca znalazłam
    się w innym szpitalu i tam dopiero znaleźli przyczyne wszystkich infekcji (bo
    znowu miał zapalenie płuc) i żółtaczki .Był to dla mnie wyrok. Teraz jesteśmy
    od kilku dni w domu i mamy czuwać i kontrolować. W szpitali robili mu wszystkie
    badania usg głowy, jamy brzusznej ,serca, oczy i wszystko w porządku.Za miesiąc
    mamy jechać badać słuch i do zakaźnego na kontrole. Czytając o tej chorobie
    załamałam się, to że atakuje cały organizm i powoduje uszkodzenia słuchu, układ
    nerwowy itd. Nasze wyniki wyglądają tak mój synek ma CgM ujemne, CgG dodatni
    ok 200 ilościowo, ja natomiast tak samo CgM ujemne, CgG tylko że ok 1300. Nie
    wiem co
    oznaczają te ilości, może więcej pani opowie ze swojego doświadczenia o tej
    chorobie. Jeszcze od dwóch dni łzawią mu oczy a od wczoraj ropieje mu jedno,
    nie wiem co robić wszystko mnie przeraża.
    > dziękuję z góry
    >
  • Witaj,
    Mój mały ma teraz 1.5 roku. urodził się o czasie, z dużą masą urodzeniową 3,850
    i podobno zdrowy. Niestety ma wrodzoną cytomegalię, która uszkodziła mu OUN, ma
    niedosłuch, obniżone napięcie mięśniowe, Zespół Westa, opóżnienie rozwoju
    psychoruchowego, i nadpobudliwość.(zapomiałam o potwornej alergii "na wszystko"
    ale to po za tematem CMV).Leczony był 3x gancyklowirem w CZD bo tylko tam to
    leczą. Nasz przypadek jest akurat zły, ale widziałam i znam dzieci, które nawet
    przy wrodzonej cytomegalii rozwijają się prawidłowo i wymagają tylko kontroli.
    Każde dziecko jest inne i każde reaguje indywidualnie.
    Jak chcesz to napisz do mnie na priv.
    Pozdrawiam - Agnieszka
  • Proszę koniecznie zwrócić uwagę jakim lekiem będzie leczony, przy ponownym
    pojawieniu się jąder cytomegalowirusa. Cytomegalia ma to do siebie że odnawia
    się paskuda. Sama w sobie nie jest taka straszna, można z nią żyć. Gorzej ze
    skutkami ubocznymi stosowanych leków. Ganciclovir (Cymevan, Cymeven, Cytovene,
    Cymevene - nazwy handlowe, w zależności od producenta) jest najgorszym z
    dostępnych bo uszkadza szpik kostny, powoduje wzrost zawartości kreatyniny,
    zaburzenia trawienia, zaburzenia myślenia
    (www.parazyt.gower.pl/virus_antivirus.htm). Dużo bardziej bezpieczny
    jest Foscavir. W pewnych przypadkach wskazane jest użycie Vistide - ograniczone
    jednak ze względu na sporą nefrotoksyczność (co jednak przy stosunkowo krótkim
    okresie stosowania nie powinno być problemem). Problemem jest cena dlatego może
    być kłopot z dostępnością.
    --
    jeszcze można....
    pomóżcie uratować Jej życie
    www.asia.bim.net.pl
  • Proszę koniecznie zwrócić uwagę jakim lekiem będzie leczony, przy ponownym
    pojawieniu się jąder cytomegalowirusa. Cytomegalia ma to do siebie że odnawia
    się paskuda. Sama w sobie nie jest taka straszna, można z nią żyć. Gorzej ze
    skutkami ubocznymi stosowanych leków. Ganciclovir (Cymevan, Cymeven, Cytovene,
    Cymevene - nazwy handlowe, w zależności od producenta) jest najgorszym z
    dostępnych bo uszkadza szpik kostny, powoduje wzrost zawartości kreatyniny,
    zaburzenia trawienia, zaburzenia myślenia
    (www.parazyt.gower.pl/virus_antivirus.htm). Dużo bardziej bezpieczny
    jest Foscavir. W pewnych przypadkach wskazane jest użycie Vistide - ograniczone
    jednak ze względu na sporą nefrotoksyczność (co jednak przy stosunkowo krótkim
    okresie stosowania nie powinno być problemem). Problemem jest cena dlatego może
    być kłopot z dostępnością.
    --
    jeszcze można....
    pomóżcie uratować Jej życie
    www.asia.bim.net.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.