Dodaj do ulubionych

choroba perthesa

• muchacz 14.04.16, 13:04
    Cześć. Chciałam tylko napisać, że w poniedziałek jadę do Łodzi na wizytę kontrolną do prof. Syndera. Mija rok odkąd mój syn walczy z chorobą. Niby już rok, ale ze względu na jego wiek (ma 9 lat) wizja jeszcze kolejnych 2-3 lat mnie przeraża. Denerwuję się przed wizytą. Tak tylko chciałam się pożalić...:) Trzymam za Was wszystkich kciuki.

--
    Jacenty z nieba wzięty
  • zdobrymslowem 17.10.16, 00:34
    Witam drogie Panie.
    Czytam i widze, ze wypowiadaja sie same zatroskane mamy na temat wlasnych dzieci ktore walcza z ta choroba lub maja jej podejrzenie, to teraz pisze do was wlasnie takie Dziecko ktrore te chorobe mialo a teraz jest doroslym facetem ;)
    Aktualnie mam 22lata i jestem zdrowym i bardzo aktywnym mlodym facetem.
    Tak bylo od zawsze,o chorobie dowiedzialem sie po fakcie tzn. w wieku 12lat wyslano mnie na badania kontrolne do ortopedy poniewaz lekarz klubowy stwierdzil skrzywienie kregoslupa co wydawalo sie naturalne poniewaz od malgo nosilem torbe treningowa na jedym ramieniu, gralem w pilke nozna.
    po wysciu od odrtopedy juz nic nie bylo takie samo..jednego dnia bylem na zgrupowaniu mlodziezowej reprezentacji w pilce noznej a drugiego lekarz z pelnym przekonaniem w glosie oznajmnie 12latkowi, ze zaraz po wyjsciu z gabinetu siada na wozek i juz nigdy z niego nie wstanie.
    Dramat...
    Wyobrazcie sobie co mlody chlopiec o wielkich marzeniach mial w glowie kiedy slyszy,ze zamiast byc nowym ronaldo nie nadaje sie nawet do noszenia torby na trening, tym bardziej ze biodro nie bolalo.
    ale nie zaprzestalismy na tej wizycie i zaczelismy szukac innych specjalistow od bioder i trafilismy na śp. dr Wielkoszynskiego, Wielki i uznany lekarz z ktorym wspolpracowali najwieksi sportowcy w kraju jak np. Kuba Błaszczykowski i wielu innych reprezentantow kraju w roznych dyscyplinach.
    Po rozmowie z dr nabralismy duzo optymizmu w kwesti mojej przyszlsci a sam doktor wyslal nas do dr.Krzysztofa Beslera z piekar ślaskich i byla to najlepsza decyzja z mozliwych.
    Dr. od razu zdiagnozowal chorobe perthesa i wtedy tata przypomial sobie ze w wieku ok 4-5lat bardzo narzekalem na bol biodra ale nie bylo to tak bolesne jak w opisywanych przez Panie przypadkach.
    Dr stwierdzil ze przyczyna tego ze poradzilem sobie z ta choroba byl fakt ze bylem bardzo sprawnym dzieckiem przez co organizm byl juz w tak mlodym wieku mocno wytrenowany i byl w stanie przyjac wieksze obciazenia na te zdrowe biodro kosztem chorego i moj wrodzony charakter, ktory sprawial ze do placzu doprowadzaly mnie tylko potezne bole przez co rodzice nie mieli podstaw zeby jezdzic do szpitala bo gdy pytali jak boli mowiem ze delikatnie a z bolu podobno sie az wykrecalem i dziekuje im za to bo kto wie co by sie stalo gdyby mnie wtedy zawiezli do szpitala a lekarz ktorego spotkalem na poczatku tej historii stwierdzilby ze trzeba biodro usunac?
    Aktualnie mam 22lata w pilke juz nie gral ale udalo sie zagrac na najwyzszym poziomie w naszym kraju, spelnilem swe marzenia zakladajac koszulke z orzelkiem na piersi, jedanak ze wzgledu ze przez te chorobe nie mam pol biodra a przez to prawa noge krotsza o 3 cm kluby nie chcialy ryzykowac podpisujac ze mna kolejny kontrakt wiedzac ze kiedys te biodro moze sie posypac choc nie daje takiego znaku. Czy mam zal do innch i losu ze poswiecajac cale zycie na trenowanie aby spelnic swe marzenie o graniu zawodowo w pilke i spelnajac juz te w jakims stopni musialo sie to wszytsko skonczyc nie z mojej winy ?
    Na poczatku byl zal ogromny ciezko bylo mlodemu chlopakowi przyjac na klate fakt ze w sobote jego tata i cala rodzina oglada jego popisy na boisku w tv a za miesiac ten sam chlopak ktorego nic nie boli musi schowac buty do szafy bo nikt nie chce ryzykowac ze chlopak z ktorym podpisali kontrakt nie moze grac przez biodro a placic mu trzeba..
    Dlatego drogie Panie trzymam za wasze pociechy kciuki i prosze was cieszmy sie z malych rzeczy bo kiedy tego zabraknie to i z duzych nie bedziemy potrafili sie cieszyc. ;)
  • caath5 28.03.18, 22:43
    Witam. Czy są tu mamy , których dzieci choruja na perthesa?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka