Dodaj do ulubionych

Praca dydaktyczna po zaocznych studiach dr

16.03.12, 15:40
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownych doktorantów lub doktorów ma wiedzę na temat realnej możliwości pracy dydaktycznej, wykładania na uczelni, przyszłej habilitacji po skończeniu zaocznych studiów doktoranckich i obronie rozprawy doktorskiej. Jak to wygląda na waszej uczelni? Moje zapytanie może wydać się dziwne, ale zadaje je z tego kuriozalnego powodu, że moja praca nie jest dość zaawansowana aby tak daleko wybiegać w przyszłość - czytaj pytanie samodzielnych pracowników o taką możliwość, może być nie na miejscu w tej chwili.

Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
 • pfg 17.03.12, 14:13
  Zaoczne czy stacjonarne - to nie ma wielkiego znaczenia. Praca doktorska musi być dobra i musisz mieć jak najlepszy dorobek (publikacje, konferencje, jakieś uprawnienia zawodowe, jeśli w twojej dyscyplinie to jest potrzebne) oprócz doktoratu. O wiele ważniejsze jest jednak to, że o etaty dydaktyczne jest teraz *bardzo* ciężko.
  --
  ...aut digito male pertinaci
 • doktorant2n 20.05.12, 10:29
  Prawda jest taka że na państwowej uczelni bez znajomości tylko z dr bez habilitacji jest bardzo cięzko o pracę a na prywatnych jest różnie (ale trzeba mieć wprowadzającego).
 • greylin 20.05.12, 11:16
  Na mojej uczelni (nauki ścisłe) nie ma praktycznie szans zostać na etacie. Inne uczelnie w pierwszej kolejności obsadzają etatami własnych doktorantów. (tzn. już doktorów).
  Ale oczywiście jestem optymistką i nie wykluczam, że gdzieś istnieją uczelnie z zapotrzebowaniem na ludzi z zewnątrz i prawdziwe konkursy :D

  --
  71/102(30GG)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka