Dodaj do ulubionych

Zacinanie się w mówieniu

01.09.10, 17:51
Witam. Od pewnego czasu (ok. 2 m-cy) zauważyłam, zresztą nie tylko
ja, że się zacinam przy mówieniu. Nie chodzi o jąkanie się tylko mi
w pewnym momencie brakuje odpowiedniego słowa, tak jakby mi
gdzieś "uciekło" i zaczynam kilka razy powtarzać pierwszą sylabę
tego wyrazu. Czy to mogą być skutki uboczne leków? Czy może mi
pamięci "ubywa"?
Edytor zaawansowany
  • very.martini 01.09.10, 18:37
    Ja też mam takie wrażenie, trochę mi to przeszkadza w pracy (uczę
    języków:P), ale słowa zazwyczaj szybko mi się przypominają i obracam
    takie sytuacje w żart;). Podejrzewam związek z Topamaxem.
    Zresztą tysiące zdrowych ludzi... nooo.. yyy.... ma to na końcu
    języka...

16%VOL
    22%VAT
  • zielonavet 03.09.10, 23:05
    Witam tak o ile można to tak nazwać to "normalne" skutki uboczne farmakoterapii. Nie wiem na czym teraz jesteś ja na Depakinie i Topiramacie i staram się maskować jak bardzo czasem mi brakuje słów, już nie mówiąc o pamięci krótkotrwałej, następczej, czy ciągłej senności. Pozdrawiam
  • qbishtal 06.09.10, 09:47
    Też mam coś takiego - mówisz coś, wiesz co masz powiedzieć, ale w pewnym momencie się zatrzymujesz i szukasz któregoś ze słów bo nie możesz go sobie przypomnieć. Jest to denerwujące bo strasznie hamuje rozmowę z kimś, kto mnie nie zna. Ale nie zawsze tak jest, mam wrażenie że tylko jak jestem zmęczony albo niewyspany.
    Biorę lamitrin, timonil i odstawiam już dosyć długo kepprę.
    --
    happy epi
  • anna-b55 06.09.10, 18:07
    Zastanawiam się czy to ma coś wspólnego ze zamianą lamotrixu na lamitrin?
  • qbishtal 06.09.10, 21:03
    Chyba dużej różnicy pomiędzy lamotrixem a lamitrinem nie ma. Głównym składnikiem jest lamotrygina. Może być najwyżej w cenie.

--
    happy epi
  • very.martini 07.09.10, 15:21
    Ale różne są substancje pomocnicze. Czasem może Ci szkodzić taka pierdoła jak barwnik - jedna firma barwi tabletki, a druga nie, jedna używa soi, druga nie, i już jest różnica. Ja wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale teraz widzę różnicę.

16%VOL
    22%VAT
  • kropka_a 07.09.10, 15:26
    Anno a mogę zapytać dlaczego przechodzisz z lamotrixu na lamitrin? Ja jestem na lamotrixie i tez teraz w kilka dni po atatku (dużym) widzę, ze się zacinam, brakuje mi słowa.
    Pozdrawiam Aneta
  • anna-b55 09.09.10, 15:00
    Pani mgr w aptece powiedziała mi, że jest to tańszy odpowiednik lamotrixu. Chodzę prywatnie do neurologa, który wypisuje mi receptę z "nadmiarem", dlatego płaciłam więcej za leki. Nie wiem czy przyczyną jest zmiana leku.
    Pozdrawiam
  • pkrg 12.09.10, 21:13
    anna-b55 napisała:

> Witam. Od pewnego czasu (ok. 2 m-cy) zauważyłam, zresztą nie tylko
    > ja, że się zacinam przy mówieniu. Nie chodzi o jąkanie się tylko mi
    > w pewnym momencie brakuje odpowiedniego słowa, tak jakby mi
    > gdzieś "uciekło" i zaczynam kilka razy powtarzać pierwszą sylabę
    > tego wyrazu. Czy to mogą być skutki uboczne leków? Czy może mi
    > pamięci "ubywa"?
    Cześć choruje na epi od 3 tat i też mam taki problem jak TY że się zawieszam i nie wiem co powiedzieć a nie wspomne już o pamięci zaczełem czytać książki i od razu jest poprawa
  • oazowiczka2 12.09.10, 22:21
    Mam tak samo! Już jakiś rok temu <jak nie dłużej> zauważyłam, że się przycinam w mówieniu, opowiadam o czymś i w połowie zapominam co miałam powiedzieć, często nie mogę wypowiedzieć danego słowa, zapominam jak się nazywają najprostsze przedmioty. Jest to strasznie denerwujące...
    Gdy to się wszystko zaczęło przyjmowałam orfilil i neurotop. Teraz mam kepprę i orfilil.
  • oazowiczka2 12.09.10, 22:22
    A! i o ciągłej senności nie wspomnę. Usnę wszędzie i w każdych warunkach.... Ostatnio przespałam 20 godzin i dalej byłam zmęczona....
  • ak-69 12.09.10, 23:53
    >też mam taki problem jak TY że się zawieszam i nie wiem co powiedzieć a nie wspomne już o >pamięci zaczełem czytać książki i od razu jest poprawa

Ja mam problem z prędkością podejmowania decyzji. Z pamięcią do niedawna też były problemy, ale ostatnio trochę się poprawiło. Bardzo często, też zwłaszcza ostatnio, gdy o czymś sobie pomyślę, powtarzam to sobie ponownie. Od bardzo dawna czytam jedynie publikacje specjalistyczne, ale ostatnio przymierzam się do czytania "normalnych" książek. Widzę, że początkowo mogę mieć z tym problemy, bo jak przeczytam, jakiś fragment muszę się nieźle skupić, żeby to zrozumieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka