Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza?

22.03.11, 08:56
W czwartek mam pierwszą wizytę u dr. Rysza i tak się zastanawiam ile kosztuje wizyta, miałam mieć dopiero w maju, ale oddzwoniła pani z przychodni że zwolniło się miejsce, cieszę się, bo może w końcu dowiem się jakiś konkretów.
Obserwuj wątek
    • ak-69 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 22.03.11, 17:12
      >Wersja pierwsza 120 zł wersja druga 130 zł, wersja trzecia 250 zł, wersja czwarta 300 zł.

Biorę to za żart. Jeśli jest tak faktycznie, no to nieźle. Ciekawe ile kosztowałaby 10 wizyta, nie mówiąc o 15.
      Swoją drogą ciężko znaleźć na wyszukiwarce jakiś konkretów. Jeśli byłbym tak znanym i cenionym przez wielu specjalistą w obojętnie jakiej dziedzinie wykupiłbym profesjonalną priorytetową w przeglądarkach stronę i aby dotrzeć do danych gabinetu wystarczyłoby wpisać moje nazwisko.
      • very.martini Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 22.03.11, 18:19
        Po pierwszym kontakcie z drem Ryszem zauwaztlbys, ze jest to ostatnia na swiecie osoba, ktora dbalaby o PR i zawracalaby sobie glowe takimi duperelami, jak pozycjonowanie stron ze swoim nazwiskiem. Jezdzi dwa razy w roku na urlop, a poza tym jego swiat to padaczki. Reszte robia zadowoleni pacjenci - mnie przeciez nie oswiecilo ktoregos ranka, ze jest taki doktor, tylko gdzies musialam o nim uslyszec, nie? Uslyszalam 3 lata temu, od dwoch jestem bez napadu.

No i nie przerazaj mnie tym odczytaniem posta o kosztach wizyt, tam jest mowa o kolejnych WERSJACH, a nie WIZYTACH;)

16%VOL
        22%VAT
        • sysa26374 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 23.03.11, 08:13
          Dokładnie martini, zupełnie się z Tobą zgadzam!
          Wiadomości o tym lekarzu krążą wśród ludzi, on sam nie musi się nagłaśniać. To nie prywatna fundacja, która się reklamuje i zdziera kasę - z biegiem czasu coraz większą.
          Niebawem również muszę stawić się u niego na wizytę prywatną, ale cena nie odgrywa tu roli. Ilekolwiek by to kosztowało (pomijając już te wersje), i tak wiem że warto.

Poza tym to pacjenci sami podlizują się lekarzom. Najpierw ich przyzwyczajają, wpychaja im prezenciki czy kasę w kieszeń, a potem sami nazywają ich łapówkarzami. Nie tędy droga, w końcu to ich praca.
          • misia-gumisia Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 23.03.11, 09:17
            Zadałam to pytanie tylko dlatego, że nie wiem na ile mam być przygotowana, i tu cena nie gra roli tylko jeśli to tak dobry specjalista nie chciałabym aby mi brakło, nie znaczy to, że mam zamiar wzjąść 50 czy 100 zl. Będę jechać pociągiem z odległego miasta i aż boję się zapytać czy z centralnego jest jakieś połączenie, wiem że to dość daleko, jednak muszę czymś się tam przedostać. Ale pewnie zaraz mnie skasujecie tekstami, że forum to nie miejsce na takie pytania, hihi !
            • sysa26374 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 24.03.11, 06:59
              Najlepiej telefonicznie skontaktuj się z samym lekarzem. Też to muszę zrobić, bo do tej pory przez 5 lat za nic mu nie płaciłam, nawet za pierwszą konsultacyjną wizytę. Jednak niemal przed rokiem wyjechałam ze swojego miejsca zamieszkania i tym samym straciłam ubezpieczenie rodznne (zresztą niebawem i tak przekrocze próg wiekowy). Poza swoim powiatem bez choćby tymczasowego meldunku nie mogę rejestrować się w "bidzie", robotę "na czysto" też nie łatwo znaleźć, dlatego pozostała mi tylko prywatna polisa. Na jesieni do lek. Rysza dostałam się tylko dzięki pewnej osobie, bo w przeciwnym razie rejestracja nie wydałaby mi karty leczenia. Gdy wypisał mi skierowanie na RM, a spytałam gdzie mogę je zrobić mając prywatne ubezpiecznie, zdziwił się i poskreślał pieczątki ze skierowania z dopiskiem "bez NFZ", nawet recepty nie wypisał. W sumie mu się nie dziwię, bo taka durna ta polityczna gra, zatem i służba zdrowia obrywa. Oznajmił że na przyszłą wizytę wystarczy w rejestracji zaświadczenie z PUP, ale koło się tu zamyka. Musiałam RM zrobić prywatnie i treaz za 2 miesiące wizyta, a ja stoję przed dylematem, jak oznajmić lekarzowi że wraz muszę stawić sie na wizytę prywatną. Nie obawiam się kwoty, bo nie powinna być zrażająca (napewno niższa niż w fundacji EPI, bo sam mi to kiedyś oznajmił), ale jego reakcji.
              Mi Twoje pytanie nie przeszkadza. Też nie jestem z W-wy, ale i nie z drugiego końca Polski. dojazdy to największa strata czasu, ale już tak bywa.
              Moim zdaniem najbliżej do tego szpitala jest z dworca zachodniego, bo 10 min marszem:) przecina się za dworcem park, mija szkołę i prosto ul. Bitwy Warszawskiej, po przecięciu Grójeckiej trafiasz na Banacha. Z centralnego na Jerozolimskich też są dojazdy, bynajmniej autobus 512 jadący na Szczęśliwice zatrzymuje się pod centralnym i jedzie obok szpitala ulicą Żwirki i Wigury. Kiedyś tramwajem nr 7 spod szpitala do centrum też jechałam. Jeśli nic sie w tych liniach kumunikacyjnych nie zmieniło, to spoko dojedziesz.
    • ak-69 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 23.03.11, 11:46
      Widzę, że źle zostałem zrozumiany. To oczywiste, że zdrowie ważniejsze niż pieniądze. Zwłaszcza dla mnie. Choruję od 20 lat i przy ilości leków i ich dawkach (teraz 2000mg dziennie) masę pieniędzy już na nie wydałem. Uwagę zawsze zwracałem nie na cenę lecz skuteczność i tak samo bym zrobił w przypadku lekarzy. Teraz leczę się u dr Michalak w Gdańsku i za wizyty w szpitalu nie trzeba jeszcze płacić.
    • mogra1 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 27.03.11, 09:10
      Jeśli dobrze pamiętam to 2 lata temu zapłaciłam w granicach od 80 - 120zł . Podaję zakres bo tylu specjalistów zaliczyłam że trudno spamiętać. Jeden liczył sobie nawet 220 zł ( wizyta z tego roku). A dr Rysza uważam niestety za przereklamowanego. Zwykły lekarz z przychodni dobrał mi leki bardziej skutecznie niż on. No i jest strasznie gburowaty. Pozdrawiam i życzę udanej wizyty :)
      P.S Po to jest to forum żeby się wspierać i nikt nikomu głowy nie utnie jak się komuś pomoże i poda cenę wizy u lekarza. Może jak poczytają lekarze to obniżą te wygórowane stawki.
      • keszelm Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 27.03.11, 10:23
        mogra1 napisała:

> No i jest strasznie gburowaty.
        No nie jest to dobra praktyka formułować publicznie opinie nieprzychylne. Ja ma odwrotne zdanie o Panu doktorze. Widziałem jak bardzo jest życzliwy nawet dla " uciążliwych" pacjentów.
        On ma nie tylko ogromne doświadczenie, ale widać, że praca dla chorych to jego pasja.
        Możesz przecież leczyć się gdzie indziej u kogoś innego. I powodzenia.
        Może kiedyś zmienisz zdanie, ale czy przeprosisz?

• sysa26374 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 28.03.11, 10:36
          To, że tyle osób pisze o tym lekarzu, nie świadczy że jest on przreklamowany. Przecież nie dla reklamy i nagłaśniania się tu pisze. Każdy chwali lekarza, który był dla niego najbardziej skuteczny. I zgadzając się z keszelm, nie pisałabym tak na lek. Rysza. Też mam odwrotne - rzecz jasna - pozytywne zdanie na jedgo temat.
          Raczej ci, co leczą tylko prywatnie - są uprzejmi, uśmiechnięci - jakże wypromowani w witrynach - owszem wiedzę nt. epi mają bogatą, ale o skuteczności leczenia pozytywnego zdania wyrazić nie mogę.
          Każdy ma swojego lekarza, który wydaje się być najbardziej skuteczny i dlatego o nim pisze.
      • very.martini Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 07.04.11, 21:32
        Gburowaty??? Gburowate to są panie w dziekanacie, przynajmniej jedna w moim.
        Jest po prostu na maksa skoncentrowany na tym, na czym powinien. Ale swoją drogą, jest też dostępny dla pacjentów - pamiętam, jak w czasie mojej wizyty zadzwoniła komórka, dzwonił jakiś pacjent z odległego miasta, który dojeżdżał pociągiem, i dr Rysz mu tłumaczył, jak ma dojechać tramwajem z dworca na Banacha, bo to był jakiś szpitalny pacjent:) Potem mnie strasznie przepraszał:)
        Nie widzę tu miejsca na gburowatość.

16%VOL
        22%VAT
            • izabelle_1 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 30.07.11, 14:17
              @misia... witam, czy możesz mi cos bliższego powiedzieć o Twojej opiniii o tej nieszczęsnej cenie? Mnie padaczka dotyczy od wczoraj..... nie mogę znaleźć namiarów na dr Rysz, prywatnie z forów nie wynika mi to jednoznacznie, zależy mi na adresie i cenie, będę w tej sprawie mogła pytać osobiście dopiero w poniedziałek, chcę się przygotować....

pozdrawiam
              • very.martini Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 31.07.11, 11:24
                To jest mężczyzna;)

ul. Mielczarskiego 1 (Kabaty)
                tel. 22 648 49 56
                Ile kosztuje wizyta, to Ci nie powiem, bo dawno nie byłam, ale na pewno więcej niż 100zł, jak to prywatne wizyty w Warszawie. Raczej nie licz na to, że się umówisz z tygodnia na tydzień.

16%VOL
                22%VAT
                • czarulek05 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 31.07.11, 13:28
                  Wizyta u dr.Rysza kosztuje 140zl,tyle płaciłam 19-ego lipca.Doktor przyjmuje tez w prywatnym gabinecie na Komisji Edukacji Narodowej(nie pamietam numeru) tam bylam na wizycie w lipcu.Nastepnym razem spotkamy sie w szpitalu na Banacha.Takze z doktorem mozna zobaczyc sie w trzech miejscach w Warszawie.Na wizyte u doktora trzeba czekac okolo 2 m-cy.W Warszawie placilam juz 300zl za wizyte takze uwazam,ze nie jest to duzo.pozdrawiam!
                  • sysa26374 Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 31.07.11, 20:06
                    Tak... poza szpitalem na Banacha dr przyjmuje w przychodni na ul Mielczarskiego 1 i w prywatnym gabinecie na Al. KEN 86/25. W obu miejscach wizyta kosztuje podobnie, bowiem 140 i 130 zł. To nie tak drogo jakby się mogło wydawać. No może jadąc z drugiego końca Polski trzeba się wykosztować. Prywatny nr kom do niego też chyba mogę podać... sam go upublicznia na własnej pieczątce (502 277 717). Prywatnie trochę szybciej mozna się dostać, ale nie powiedziałabym, że tak błyskawicznie...
                    • very.martini Re: Ile kosztuje wizyta u dr. Rysza? 01.08.11, 00:14
                      > Prywatnie trochę szybciej mozna się dostać, ale nie powiedziałabym, że tak błys
                      > kawicznie...

Nie dziwię się, bo większość czasu dr poświęca jednak szpitalowi, dla mnie to i tak zbawienie, że przyjmuje te kilka godzin w tygodniu poza państwową instytucją - jak fajny nie byłby lekarz w gabinecie, nienawidzę tej całej biurokracji dookoła, ble.

16%VOL
                      22%VAT

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka