Re: padaczka Dodaj do ulubionych

Witaj, jestem ojcem 20-miesięcznego chłopca,który choruje praktycznie od urodzenia.
Duzo zależy od rodzajów napadów jakie ma Twoja córka. jak czesto się pojawiają, jak długo trwaja, jak bardzo przeszkadzają w funkcjonowaniu dziecka. Depakine ( właściwie to kwas valproinowy) jest jednym z najstarszych leków ale za to dobrze poznany. W tej chorobie praktycznie każdy lek (a syn brał ich już 7 plus dieta ketogenna) w ulotce opisany jest słowami: "działanie leku nie jest do końca poznane". I chyba nie nalezy się tym przejmować - jak działa to dobrze jak nie działa to zmienić i szukać działajacego. Zdązyłem się juz nauczyć zasady: jeśli lek choć troche pomaga, to juz jest coś i ewentualne skutki uboczne musiałyby być bardzo poważne żeby zmienić taki lek. W tej chorobie nigdy nie wiadomo czy zachowanie dziecka wynika z samej choroby czy z działania leków. Profesora Jóźwiaka poznałem osobiściejak lezeliśmy z synem w CZD- wydaje się dobrym lekarzem. Polecam dr Bachańskiego - może trochę chaotyczny ale naprawdę się stara. Wrażenie chaosu może wynikac z olbrzymiego obłozenia pacjentami.
W razie wątpliwości pisz - jak coś wiem to podpowiem.
Przemek
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.