Dodaj do ulubionych

Brazylijskie Jiu Jitsu i MMA- proszę o poradę

13.01.14, 13:57
Witam wszystkich, mam 23 lata i na padaczkę choruję od 4 lat. Regularnie biorę leki Keppra i depakine chrono 500, ataku już nie miałem od ponad 1,5 roku a jak występowały to podczas snu(drgawki do 10s). Chciałbym poznać waszą opinię na temat sportów walki, bardzo mnie pasjonuje ta dyscyplina, lubię tego rodzaju wysiłek fizyczny i chciałbym trenować te 2 sporty, ale np. wykluczając samą walke z partnerem, tylko nauka technik, walka na worku, tarczach, różnego rodzaju chwyty itp. Chodzi o to że bardzo lubię wycisk na treningu, ale nie chcę też narażać głowy na urazy...

Pozdrawiam was :)
Edytor zaawansowany
  • walczaca1984 24.04.14, 22:44
    Witaj ja od ponad pół roku walczę w brazylijskim jiu-jitsu, nie mam doświadczeń z mma ale powiem Ci o Jiu-Jitsu sport typowo siłowy- coś ala zapasy. Kontuzji mało, wysiłek duży z miesiąca na miesiąc czuję jak mi przybywa siły fizycznej niestety tkanka tłuszczowa nie spala się szybko a raczej mało co. Jeżeli chcesz osiągnąć rzeźbę polecam dołozyć jeszcze siłkę. Ja miałam 2 kontuzje- kolano- nieprawidłowy przewrót z zahakiem o nogę przeciwnika- 2 tyg bólu i eliminacji z ćwiczeń i teraz skręconą kostkę- mija wina - 4 tyg z czego 1 tydz wytrzymałam bez walki. Siniaków miałam na początku mnóstwo brzuch, plecy, nogi i ramiona, teraz już mniej. MMA jest z tego co widziałam walką dyskotekową- idziesz robisz rozpierduchę i cześć. Zaś Jiu-Jitsu by wygrać musisz mieć 1 przeciwnika. Ja po pół roku jestem w stanie zwyciężyć z facetem 120 kg i wzrostu 190 cm sama mając 170 cm i 90 kg. Haczyk- 1 przeciwnika. Sport wciągający poszłam dla jaj 1 raz i zostałam. Teraz nie umiem tygodnia nawet z kontuzją wytrzymać by nie walczyć. Czekam 2/3 treningu na sparingi by móc walczyć i wyładować emocje. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie życia bez Jiu-Jitsu. Na pewno polecam
  • walczaca1984 24.04.14, 22:46
    Aha i urazy głowy się zdarzają poza tym na Jiu-Jitsu nabawisz się uszu "kalafiora" zniszczenie tkanki. Poza tym musisz pamietać że w tym sporcie typowo kontaktowym poza technikami dźwigni sa wszelkiego rodzaju duszenia a nie wiem czy z Twoją chorobą jest to wskazane. Pół na pół sparingów to dźwignie na kończyny + duszenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.