Dodaj do ulubionych

MEDYCYNA PRACY - Brak zdolności !!!

18.12.18, 19:55

Witam mam pytanie jaki okres musi być leczenia aby można było przy epilepsji pracować jako Operator Maszyn tzn lekarz mi w medycynie pracy podbił badania? Dodam że w marcu byłem u lekarza gdzie wypisał mi skierowania na diagnostykę tzn pierwszy atak miałem w marcu. W czerwcu udało mi się pójść do szpitala zrobić pełną diagnostykę bo nie chciało mi się czekać na NFZ . Czyli zrobiłem TK głowy z kontrastem , EEG i takie tam . W szpitalu wyszło że mam tendencję do napadowości gdzie przepisano DepakineChromo 2x dziennie rano i wieczorem od tamtego czasu nic się nie dzieje i w sierpniu byłem na kontrolnym EEG i wyszło w normie bez tendencji do napadowości. I moje pytanie brzmi czy kiedy będę mógł iśc pracować jako operator maszyn od marca czy od czerwca dopiero kiedy zacząłem brać leki ?

Bardzo proszę o pomoc.
Edytor zaawansowany
  • marcinek22d 21.12.18, 10:41
    W marcu była pierwsza wizyta tak więc od marca powinien być liczony okres leczenia. Zapytaj lekarza neurologa co o tym myśli ale według mnie sprawa jest podobna jak z możliwością zrobienia prawo jazdy. Musi minąć okres 2 lat bez napadów, po kilku miesiącach leczenia nikt nie weźmie odpowiedzialności żeby pozwolić ci pracować przy maszynach. Nie wiem jak w medycynie pracy ale to raczej neurolog powinien wydać decydującą opinie a nie jakiś lekarz ogólny.
  • gregorio223 21.12.18, 19:56
    Po roku to ja wiem że mogę pracować przy maszynach jak nie mam ataków tą informację mam z medycyny i od neurologa. Tylko chodzi mi czy od marca czy od czerwca od brania leków dopiero ? Bo w marcu rozpocząłem diagnostykę lekarz mi przepisał Prewenit Intensiv marcu. A w czerwcu dostałem drugiego ataku i poszłem na badania do szpitala ale teraz jest okej :) Powiedz mi mam szansę na rentę socjalną w ZUS ?Mam przepracowane 3 lata od 2015 a w 2017 roku skończyłem się uczyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.