Dodaj do ulubionych

Pies asystujący dla osoby z epilepsją

11.06.09, 16:54
Nie wiem czy już był taki wątek.
Czy "zdobycie" w Polsce jest możliwe? Może ktoś posiada takiego psa.
Chciałbym się dowiedziec jak przedstawia się sytuacja OSÓB chorych
na epilepsję w tym względzie, czy nie jest tak, że takie psy są
przeznaczone tylko dla osób niesprawnych motorycznie, osób
niewidomych? Bo dużo się pisze na ten temat istnieja nawet fundacje
zajmujące się szkoleniem psów aqsystujących, natomiast nie spotkałem
się aby jaka kolwiek osoba chora na epilepsją posiadała takiego psa,
takie fundacje koncentrują się raczej na szkoleniu psów dla osób z
innymi rodzajami niepełnosprawności.
Obserwuj wątek
    • niebieska2 Re: Pies asystujący dla osoby z epilepsją 12.06.09, 09:59
      Rozmawiałam na ten temat kiedyś z moim lekarzem i podobno trudno zdobyc takiego
      psa w Polsce. Jest to bardzo popularne w USA, ale nie wiem jak wygląda sprawa
      dostarczenia psa do Polski. Ja osobiście wolałabym kota, i miałam kiedyś
      takiego, który po każdym moim ataku kładł się na łóżku przy mojej głowie, ale
      mój obecny kot jest małym, puszystym egoistą biegającym za ptaszkami po
      ogrodzie.. ;) W każdym razie i tak uważam, że pies jest najlepszym stworzeniem
      do ostrzegania i pilnowania. Podobno najczęściej są to labradory, a one są
      naprawdę słodkie.
      • tabby1 Re: Pies asystujący dla osoby z epilepsją 12.06.09, 14:30
        Widziałam program w tv gdzie dziewczyna miała padaczkę, w ogóle nie wychodziła z
        domu z powodu lęku, a o atakach ostrzegał ją ptaszek, który nagle zaczynał latać
        jak oszalały po pokoju.
        Mojej kotce jest to obojętne, chce tylko jeść i spać lub wbijać we mnie pazury
        niby, że w zabawie ;P
        tabby
    • misti5 Re: Pies asystujący dla osoby z epilepsją 02.05.17, 02:57
      Są osoby które niby posiadają takie psy ale są to psy samouki osobiście nic mi nie wiadomo by ktokolwiek miał psa przeszkolonego w zakresie epilepsji. Sam choruję na epi i z chęcią bym takiego psiaka widział u siebie myślałem o psie dla osoby niewidomej ale niestety odmówiono mi ponieważ jednak widzę 90% utraty wzroku too nie 100 więc odpadam.
    • milamala Re: Pies asystujący dla osoby z epilepsją 18.05.17, 22:06
      Zdarzylo mi sie poznac (w Holandii) dwie osoby z epilepsja posiadajace takie psy. Obie bardzo sobie chwalily. Pierwszy pies wyczuwa atak i ostrzega, dzieki temu dziewczyna moze jeszcze przed atakim przyjac najbardziej bezpieczna pozycje. Dzieki pieskowi dziewczyna zaczela (przy ok. 10 atakach dziennie) wychodzic na zewnatrz.
      Drugi piesek nie wyczuwa kiedy nadchodzi atak, ale za to pomaga wlasicielowi podczas ataku, bo wlasiciele "lubi"sobie robic spacery w czasie trwania ataku. Piesek blokuje pana zeby ten nie lazil bez sensu i nie wszedl na cos niebezpiecznego.
      Czy w Polsce takie pieski sa, to tego niestety nie wiem, ale wiem ,ze sa bardzo pomocne, wlasicielom przywracaja zycie.
      • piesasystujacy Re: Pies asystujący dla osoby z epilepsją 11.10.19, 22:47
        Witajcie ,
        Nie wiem czy jeszcze kogoś zaciekawi wątek pasa asystującego dla chorego z epilepsja/ wada serca. Ja posiadam takiego psa i zdobył tez certyfikat. Fakt , ze trafił do mnie przypadkiem i na swojej drodze spotkałam ludzi którzy potrafili stwierdzić, że mój pies ma predyspozycje do wykrywania ataków . Później trafiam na oficjalna listę fundacji zgłoszonych w ministerstwie z opisami szkoleń psów dla osób niepełnosprawnych oto link: www.gov.pl/attachment/484164ec-3554-499f-a0fb-2a994352ed7f Rejestr psów asystujących wchodzimy przez BIP rejestr certyfikujący psy asystujące . Nas wyszkoliła Pani Kinga z Fundacji Małe i Duże . Wykazała się duża cierpliwością i elastycznością ... w metodach szkoleniowych🙂. Nasz pies jest nie przekupny 😉. Bardzo jej dziękujemy. Dzięki Luckymu udało mi się tez zminimalizować skutki udaru ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka