Dodaj do ulubionych

WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam

06.09.10, 08:40
Dziekuje tamci za sugestie.
W tym watku wpisujemy fajne miejsca na rodzinne wyjazdy, zwłaszcza te przystosowane do rodzin
z wieksza liczbą dzieci.Wpisujmy tez miejsca, które odradzamy. Prosze w tytule watku umieszczacz
oplecam/odradzam i nazwe osrodka i miejscowosci.
Obserwuj wątek
      • anggie2 Re: WYJAZDY dużych rodzin-jeszcze pytanko 06.09.10, 10:11
        to ja polecę osrodek w którym bylismy w tym roku. Posiadaja domki 4 i 6 osobowe.
        Głowne zalety to :
        - duzy plac zabaw,
        - bezpeiczny teren ,
        - duze i dobrze wyoposazone domki,
        - do morza jakies 100 -150 m
        - niskie cenysmile

Osrodek LAZUR w Dźwirzynie.

www.lazurmorze.pl/
        --
        Borysek - 04.07.09
        Igorek - 21.03.07
        Michał - 16.12.01
    • 3bitt Re: WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam 06.09.10, 10:59
      To ja mogę polecić miejsce na wakacje, które moim dzieciom wydało się rajem, a nam też - finansowym big_grin
      Wysowa Zdrój (między Gorlicami, a Krynicą), a dokładnie rzecz biorąc ośrodek wczasów rodzinnych- Zacisze.

www.zacisze.wysowa.pl/
      Jeśli ktoś jest nastawiony na nie wiadomo jakie luksusy to niech nawet stronki nie otwiera, ale jeśli kogoś interesują wczasy w środku lasu, Prysznice i stołówka w innym budynku niż nocleg (nocleg może być tez w domkach), wokoło rzeczki, strumyczki, drzewa i dużo oswojonych zwierzaków. Pełno placów zabaw, pijalnia wód, rezerwat ptaków, odkryty basen, jaskinia solna. Jedzenie przepyszne i w ilościach nie do przejedzenia. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to polecam.
      Moje smyki pytają czy za rok też pojedziemy i czy "za rok" mogłoby być jutro big_grin
      • tamcia35 Polecam-Wysowa oraz okolice Gorlic 06.09.10, 11:54
        Potwierdzam, Wysowa i okolice to piękne tereny, zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny czyli ogromny plus a co za tym idzie - nisze ceny niż w znanych kurortach typu np. Krynica górska. Poza tym okolice Gorlic to teren gdzie ja obecnie mieszkam i ogromnie polecam do zwiedzania szczególnie dla osób z mniejszymi dziećmi , gdyż w tym przypadku odpadają wysokie góry.
        --
        Matka -Polka ,trzech synów,córeczka,i cała reszta smile
    • latajacamysz polecam - CHATA WUJA TOMA, Mazury-Dąbrówno/Okrągłe 06.09.10, 11:47
      150 km od Warszawy, pensjonat nad jeziorem, bardzo czystym i z płytkim brzegiem.
      Pyszne jedzenie! Świeże i bardzo dobrze przyrządzone, byliśmy zachwyceni.
      Pokój dla nawet do 7 osób (poddasze, schody) reszta mniejsza (2-4)
      Kajaki, pomost do łowienia ryb, plac zabaw, grill, duży teren. Raczej dla dzieci już swobodnie biegających, bo do jeziora jest strome zejście, z wózkiem było by ciężko.

Chata Wuja Toma
      --
      swiatlatajacejmyszy.blogspot.com
      • tamcia35 Polecam - Park Linowy "ABlandia" 06.09.10, 11:58
        w Krościenku nad Dunajcem ( i nie tylko, mają kilka takich parków ) . Doskonała zabawa dla dzieci już od wieku przedszkolnego aż po 90 latków wink Polecam ich stronę internetową. Mają quady, wspinaczki linowe, podwieszane place zabaw , skoki na linie, w bardzo bliskim sąsiedztwie baza noclegowa i restauracje oraz parkingi i bary . Super sprawa, byliśmy tam w ostatni weekend, moi synowie byli ogromnie zadowoleni a średniak przeszedł calutką trasę czerwoną w wyej wymienionym parku smile
        --
        • tamcia35 Polecam-Skansen i muzeum w Stróżach :) 06.09.10, 12:03
          na trasie Nowy Sącz - Gorlice .Doskonałe dla rodzin z młodszymi dziećmi, oprócz ciekawego muzeum mają tam świetny plac zabaw , z dala od ruchliwej drogi, mini ZOO , restaurację , sklepik z miodami i pamiątkami z wosku . Polecam stronę internetową "Sądecki Bartnik"
          --
    • tamcia35 Polecam- Skamieniałe miasto 06.09.10, 12:30
      Ciężkowice w pow. tarnowskim smile
      www.ciezkowice.pl/?strona=00014
      oprócz tego w niedalekiej odległości Dworek Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej ( około 3 km od Ciężkowic ) z pięknym pałacykiem i parkiem .
      --
    • tamcia35 Polecam - Zakopane 06.09.10, 12:32
      kwatera mojej forumowej koleżanki Kasi:
      www.kurkowscy.pl/
      Przyjazna atmosfera, doskonała domowa kuchnia, gospodarze sami mają dzieci więc mile widziane rodziny z dziećmi smile
      --
        • tamcia35 Re: Polecam - Zakopane 07.09.10, 07:14
          Najlepiej zadzwonić i zapytać o jaki pokój chodzi i czy z wyżywieniem czy bez , wtedy podają dokładną cenę smile . Ja osobiście u nich jeszcze nie byłam ale moje koleżanki jeżdżą i bardzo sobie chwalą doskonałą atmosferę i świetną kuchnię ( gotuje tam sam pan Kurkowski ) .W każdym razie ja wybieram się do nich tylko właśnie teraz , po wakacjach bo nie lubię tłoku, choć w Zakopanem raczej trudno o niezatłoczone miejsce przez cały rok wink
          --
    • goska81-gryfino Re: WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam 07.09.10, 07:11
      Międzywodzie- PORTUS. Blisko plaży, blisko miasta, blisko lasusmile Wszędzie blisko. Jedzonko wyśmienite, domki z łazienkami lub bez, miejsce na ognisko, w ogóle można super odpocząć od wszelkich domowych obowiązków. Cisza i spokój. Rewelacja jak dla mnie.
      Link do strony:
      www.portus.com.pl/osrodek_portus_wczasy_miedzywodzie.html
      --
      Krzyś-2001, Paweł-2002, Wojtuś-2005, Olga-2008, Madzia- czekamywink
      • nata76 nie polecam-Darłówko Hotel Plaza 07.09.10, 10:11
        Byłam co prawda tylko z dwójką małych dzieci,ale i tak juz się czułam,że mam o dwa dzieci za dużo.
        Hotel nastawiony absolutnie na turystów z niemiec, zwłaszcza w wieku emerytanlym i po prostu personel służył tylko im. My z nasza dwójka bylismy taksowani spojrzeniami, biada jak jeszcze wózek w holu zostawilismy....
        Na basenie,wyobrazcie sobie,pani z recepcji stała nad nami i patrzała,czy pampers załozony,czy dziecko czyste itp. czułam sie jak ostatnia chołota.
        W barku przed hotelem powiedziano mi,że nie moge wjechac z wózkiem,choc nie zamierzałam,ale juz tak na wejscie...

zostalismy tam krócej niz zamierzalismy. przypuszczam,ze z nasza czwórka chyba by nas nie wpuscili....

a hotel reklamowany jest jako rodzinny....
        • heca7 Re: Obóz dla dzieci-polecam 07.09.10, 14:54
          Co prawda moje jeszcze trochę za małe ale na przyszły rok najstarsza moze pojedzie.
          www.zhp.michalin.pl/?utm_source=FF&utm_medium=FF
          Obóz kosztuje 700zł ( tak było w tym roku). Mój mąż jako dziecko tam jeździł, potem jako ratownik. Znamy kadrę osobiście, część z ławek szkolnych. Obóz jest nad samiutkim jeziorem. Plaża zajebista, bezpeiczna, piękny piasek,ratownik. Lasy. B. czyste jezioro. Obok, dosłownie parę metrów jest pole namiotowe- tanie. Korzystające z tej samej plaży. Na polu w weekendy rozbijają namioty rodzice dzieci przebywających na obozie, którzy przyjechali w odwiedziny. W tym roku my byliśmy tylko na polu ( odwiedziliśmy tylko znajomych z kadrywink ) z 3 dzieci pod namiotem i spotkaliśmy sąsiadów moich teściów ( 5 dzieci, przyjechali odwiedzić jedno z nich na obozie).

--
          Dzieciaki 2002
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
        • justyna.w36 Re: nie polecam-Darłówko Hotel Plaza 20.07.11, 16:48
          CAŁKOWICIE SIĘ NIE ZGADZAM, BYLIŚMY TAM 2 TYGODNIE TEMU Z RODZINĄ I ZNAJOMYMI, W SUMIE 5 DZIECI, CO DZIENNIE SĄ ANIMACJE DLA MALUSZKÓW , PRZEZ KILKA GODZIN ZAJMUJE SIĘ NIMI PANI ANIA- SUPER SYMPATYCZNA, WÓZKI TRZYMALIŚMY W 2 MIEJSCACH W HOTELU, PLAŻA POD NOSEM, MIŁY , UŚMIECHNIĘTY PERSONEL, CIEKAWE ZABIEGI W SPA - I TO 4 W GRATISIE, WODA W BASENIE TROSZKĘ CHŁODNA, ALE AKURAT MIELIŚMY SŁONECZNĄ POGODĘ, WIĘC MIŁO BYŁO SIĘ OCHŁODZIĆ !!
    • latajacamysz POLECAM - Kłoda, pensjonat w puszczy 70km od wawy. 21.09.10, 11:37
      Bardzo polecam, przepiękny i ze wspaniałą atmosferą niewielki pensjonat w puszczy Kozienickiej, przy wsi Ryczywół. Opodal rzeka, wrzosowiska, a przede wszystkim lasy!

Kuchnia wyśmienita, naprawdę domowa, bo właściciele gotują dla wszystkich to samo co dla siebiesmile
      Wszystkie pokoje z łazienkami, kominek w holu, z kanapami, tv. Dom otoczony ogrodem, ogrodzony teren (chyba możliwość przyjazdu ze zwierzakami) plac zabaw, parking.
      Naprawdę polecam, jeździłam tam jako dziecko przez lat naście, teraz jeżdżą tam moje smyki z babcią!

KŁODA

--
      swiatlatajacejmyszy.blogspot.com
    • sli-maczek Re: WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam 05.10.10, 18:28
      www.chatawewsi.pl
      Bardzo fajna agroturystyka. Bylismy z dwojka dzieci,znajomi ze swoja dwojka, ale w przyszlym roku planujemy zawitac z trojka i na pewno sa na to warunki. Sa zwierzatka, pyyyyyszne swojskie jedzenie (mleczko od krowy, wedliny robione, maselko robione, za domkiem warzywniak, codziennie swiezy drozdzal), wspaniala,rodzinna atmosfera...widzialam na stronie ze organizuja rowniez imprezy 'spotkanie na sianie', ale to chyba cos dla starszych dzieci niz mojesmile Moze i tak grandzily pani, ale pani dzieci lubi, traktuje jak dobra ciocia. No jest przeuroczo!
    • tamcia35 Domki letniskowe w Moszczenicy- POLECAM :) 21.10.10, 09:14
      Beskid Niski zaprasza - okolice Gorlic
      adres strony : www.domki-moszczenica.cba.pl
      Przyjmują osoby z małymi dziećmi, ze zwierzętami smile ( pies, kot itp )
      a co do atrakcji na miejscu mogę się skontaktować z chętnymi mailem , bo to jest w mojej miejscowości i mam kontakt z właścicielami. Ceny bardzo konkurencyjne, zapraszam smile

--
    • maly_ksiaze Polecam 26.10.10, 12:18
      Witamsmile
      Polecam gospodarstwo agroturystyczne "Pod Jasionem" w Lubaniu na Dolnym Śląsku podjasionem.blogspot.com/

. Celem naszego wyjazdu były góry Izerskie i Śnieżka. Gospodarstwo wybraliśmy online "na czuja" i nie zawiedliśmy sięsmile O ile pokoje może nie są przystosowane na "wielodzietnych" ale są dość duże i myślę, że z 4-5 dzieci można się umościc w dwu pokojach. Pozostałe atrakcje w samym gospodarstwie: duuużoo zabaweksmile z czego większość drewnianych, plac zabaw, zwięrzęta - kury, kozy, króliki - to na miejscu, więcej zwierzaków u sąsiada(darmo), świetna kuchnia - ooogromne śniadania przyrządzane przez gospodynię - członkinię "slow food". Atrakcje dookoła w promieniu 1h dojazdu autem: Zamek Czocha("Tajemnica twierdzy szyfrów"), góry Izerskie, Karkonosze, Zamki Dolnego Śląska, rewelacyjne restauracje na rynku w Jeleniej Górzesmile, "Pchli targ" w niedzielę również w Jeleniej - rewelkasmile, "artystyczna wioska" - Wolimierz, generalnie bardzo łatwo znaleźć co tam komu pasuje, jak również uzależnić kierunek atrakcji w zalezności od pogody, poziomu zmęczenia etc.- my zrobiliśmy tak: ładnie - góry, pada(zmęcznie po górach)-okolice. Ceny na stronie - ale można negocjowaćsmile. Zdecydowanie nie polecamy jednej "atrakcji" - Festiwal "Sami Swoi" w pobliskim Lubomierzu(to tam kręcono film). Obrzydliwy, wiejski festyn w najgorszym wydaniu.
      Jednak największą atrakcją są właściciele gospodarstwasmile Przesympatyczni, ciepli ludziesmile.
      Polecamysmile

MTM
      --
      filcowanka.blogspot.com/
      • mama.rozy Re: Polecam 31.10.10, 09:55
        wczoraj byłam u nowo poznanych ludzi.nie są wielodzietni,chociaż do tego dążą.mają domek z gospodarstwem,taka trochę agroturystyka,bez telewizji,za to dużo zwierząt,cudowna atmosfera.domek jest w lesie,w Puszczy Mariańskiej.można wynając cały domek lub tylko jakieś pokoje.zresztą wszystko znajdziecie na ich stronie.
        jeśli ktoś lubi ciszę,spokój i kozie mleko,to znajdzie tam wszystkosmile
        www.uroczysko.net.pl
        --
        www.boniowka.pl/
          • mama.rozy Re: bibba 31.10.10, 12:53
            www.uroczysko.net.pl/
            teraz wklejam linka,może będzie lepiej.
            ale daj znac,jakby się nie chciał otworzyc,mój komputer ostatnio coś szaleje...smile
            no,pięknie tam jest...
            --
            www.kresy.pl/wsparcie
            • mama.rozy Re: polecam 02.11.10, 11:28
              ze wstydem sobie przypomniałamsmile
              tam spotkałam mojego męża,stamtąd są wszystkie moje ówczesne przyjaźnie
              kiedyś było to miejsce typowo studenckie,teraz przyjeżdżają byli studenci ze swoimi dziecmismile
              miejsce dla tych,którzy w czasie wypoczynku chcieliby też podciągnąc się duchowosmile
              www.jamna.dominikanie.pl/
              --
              www.kresy.pl/wsparcie
      • monstermama Lido di Spina piaszczysta plaża 09.02.11, 16:15
        Rezerwowaliśmy przez tę agencję

www.mediatore.it/
        Fajna okolica dla dzieci - na długiej piaszczystej plaży ciąg placów zabaw. a domki w lesie sosnowym, więc na sjestę jak znalazł.
        Mi się marzy Liguria w tym roku, ale dzieci chętnie by wróciły do Lido di Spina.

--
        tu jesteśmy
      • chrust5 Re: Włochy?? gdzie?? 04.04.11, 17:57
        Szukamy miejsca na jakies dziesiec dni: Wielkanoc - weekend majowy, z wlasnym dojazdem, wiec jak najblizej: Istria? Krk? nie wiem co jeszcze?
        Rodzice + 3 maluchow.
        Czy jest szansa na piaszczyste plaze? Wiem, ze sa dalej, ale za Splitem, tam na pewno nie dotrzemy.
      • maly_ksiaze Park albatros - toskania - polecam 06.06.11, 05:53

Hejkasmile
        Wrocilismysmile Park albatros na zachodnim wybrzezu - blisko sieny i pizy jest miejscem stworzonym dla rodzin - wlasciwie wszystko o czym mozna pomarzycsmile przy spoko cenie.
        Natomiast nie polecam agroturystyki casa carlicchi, o ktorej pisalem poprzednio - miejsce bardzo przyjemne i w zasadzie super ale...zupelnie nieprzystosowane do wypoczynku z dziecmi - a szkoda.

Pozdrawiamsmile
        --
        filcowanka.blogspot.com/
        • mamanadii PERDO w Pobierowie 11.07.11, 09:09
          Polecam www.pedro-pobierowo.pl.
          Byliśmy w 5 osób w czerwcu, było tak super, że wracamy tam we wrześniu. Domki przystowowane na 6 osób + małe dziecko. Nowe domki, super wyposażone, dwie łazienki, ładny teren wokoło, plac zabaw, blisko plazy i centrum ale bardzo spokojna okolica. Bylismy super zadowoleni.

--
    • agni71 Re: polecam - Kamratowo w Wiśle 20.07.11, 20:20
      www.kamratowo.pl/
      Bardzo lubię to miejsce, warunki są bardzo dobre. Mimo, że apartament nie jest bardzo duzy, to jest tam mnóstwo praktycznych rozwiązań, typu wieszaki, półki, schowki, dlatego spokojnie mozna sie pomieścić ze wszystkim. Jest czyściutko i naprawdę wygodnie, bylismy tam juz 3 razy i na pewno jeszcze wrócimy. Ja się tam czuję prawie jak w domu, a trudno mnie zadowolić wink
      Jedzenie, które mozna wykupic na miejscu jest bardzo smaczne. Mnie szczególnie zachwycają wypasione śniadania smile
      Jest bardzo fajny teren dla dzieci do wybiegania, plac zabaw, gokarty.
      Jedynie brakuje mi mikrofalówki w kuchni.
      Miejsc do spania w sypialniach na górze jest 6, więc bez problemu i bez kombinowania można się wygodnie wyspać (do tego pościele z satyny bawełnianej - może jestem sybarytką, ale zdecydowanie wolę to niż sprane, szorstkie pościele, jakie się czasem dostaje na kwaterach). Dodatkowo na dole jest sofa, ale nie korzystaliśmy do spania. Apartamenty polecam szczegolnie dla osób z dziećmi od 3-4 lat (strome schody).
    • elwrar Re: WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam 11.08.11, 17:05
      A my w tym roku byliśmy w Bornym Sulinowie to taka mała mieścina pod Szczecinkiem.Zlokalizowana jest nad jeziorem czyli na plaży korzystaliśmy z rowerów wodnych, kajaków, łódki. Moi faceci to zagorzali wędkarze więc jak tylko była chwila to cała trójca koczowała gdzieś w krzakach i namiętnie łowiła rybkismile
      Do lat 90 stacjonowały tam wojska radzieckie jest tam mnóstwo zabytków do zwiedzania jest nawet taki Pan który organizuje wycieczki całodniowe i obwozi po zabytkach. Także w pochmurne dni było co robić.
      Było tam o tyle fajnie gdyż nie ma tam tłoków jak nad morzem cisza, spokój. Jedynym minusem to brak fast foodów ale w jednym z pensjonatów można było zjeść pyszny domowy obiadeksmile
        • sabina211 Re: WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam 06.08.12, 11:24
          Jeśli bierzecie pod uwagę Beskidy to polecam miejsce idealne dla rodzin wielodzietnych (do 2+6-7) W piątkę byliśmy w lipcu, ale obiekt jest całoroczny. Dzieci do lat trzech nie płacą nic. Raczej trzeba rezerwować kilka miesięcy wcześniej, w marcu nie było już terminów na sierpień...Serdecznie polecam.

www.weglowka.republika.pl/
    • maly_ksiaze Re: WYJAZDY dużych rodzin- odradzam!! 25.08.12, 17:46
      Hejkasmile

Dziś odradzam:

www.szlakginacychzawodow.pl/
      Totalna ściema, trzy zwierzaki na krzyż, kilka starych chałup i poskupowane stare narzędzia poukładane niby tematycznie. Jedyna atrakcja to możliwość lepienia garnków z gliny i pseudoatrakcja świeży chleb ze smalcem bądż masłem - pajda za 2pln i do tego ogórek kiszony osobno - 2,50 pln!!! Pomiędzy chałupami plastikowa zjeżdżalnia imitująca plac zabaw, która jak się okazało była największą atrakcją dla naszych dziecismile

Byliśmy mocno zniesmaczeni tym miejscem...a szkoda bo zapowiadało się nieżle...

--
      filcowanka.blogspot.com/
    • gruszka72 Re: odstąpię rezerwacje domku nad morzem 13-20.07 24.06.13, 14:29
      bardzo sympatyczny domek (pół dużego bliźniaka), sprawdzony przez nas w zeszłym roku, w Poddąbiu - zaciszna miejscowość idealna na spokojny wypoczynek, blisko do morza, wokół piękne dębowe lasy. Domek dla 6-7 osób, czyli idealny dla sporej rodzinki (na dole salon z kuchnią, na górze 3 sypialnie, 2 łazienki). Muszę się rozstać z tym wyjazdem ponieważ jestem w ciąży (piaty dzidziuś smile ), jak się moment temu okazało zagrożonej i nie mogę jechać przez 10 godz samochodem. Kontakt do mnie na mail: agnieszka@weles.edu.pl
    • gzubk Kudowa Zdrój - polecam 03.07.14, 16:04
      www.verdemontana.pl/
      najważniejsze że mają aqua park - dla moich dzieci mogłoby już nic poza tym nie istnieć

byliśmy w zeszłym roku, w pakiecie wakacyjnym dostaliśmy jeden dzień gratis
      polecam
      • kubara1 Re: Kudowa Zdrój - polecam 09.07.14, 09:38
        ja niezmiennie polecam dla tych, którzy lubią ciszę, spokój dobre jedzenie i przepiękną przyrodę
        majątek Kryjany w Wężówce na Mazurach
        byliśmy tam już 3 razy
        cudowne miejsce, idealnie dla rodzin z dziećmi, jedzenie boskie, mnóstwo miejsca dla dzieci do biegania, zwierzątka, las obok, czyste jeziora w pobliżu
        --
        Basia, mama Marysi, Hani i Stefankasmile)
      • kubara1 Re: Kudowa Zdrój - polecam 09.07.14, 10:49
        ja niezmiennie polecam dla tych, którzy lubią ciszę, spokój dobre jedzenie i przepiękną przyrodę
        majątek Kryjany w Wężówce na Mazurach
        byliśmy tam już 3 razy
        cudowne miejsce, idealnie dla rodzin z dziećmi, jedzenie boskie, mnóstwo miejsca dla dzieci do biegania, zwierzątka, las obok, czyste jeziora w pobliżu
        --
        Basia, mama Marysi, Hani i Stefankasmile)
    • efkaka12 Polecam - Beskidy, Kocurzonka w Jaworzynce 18.11.14, 11:40
      Polecam to piękne miejsce - www.kocurzonka.pl W domu są 4 duże apartamenty (można jeździć grupą rodzin, wtedy każdy ma własne mieszkanie), w tym kuchnia i łazienka w każdym. Jest duży teren do biegania dla maluchów, nie ma samochodów, bo dom położony jest na końcu wsi. Cisza i spokój. Do różnych atrakcji niedaleko. W Istebnej jest Aqapark, wyciągi narciarskie, park linowy. Obok leży Koniaków a tam koronki i nie tylko smile.
    • proost Re: WYJAZDY dużych rodzin-polecam/odradzam 10.02.19, 20:26
      Polecam. Róża Wiatrów Darłówko. Teren ok 2 ha, domki, pokoje, fajne wyżywienie, atrakcje. Ośrodek blisko plaży (200 m). Niesamowicie przyjazne miejsce. Pierwszy raz dotarliśmy tam 12 lat temu. Wracamy co roku, często 2 razy w roku. To taki nasz drugi dom ...

--
      Tarot. WrożbitaWojciech. Potwierdzenia sprawdzalności
      na wrozbitawojciech.blogspot.com
      Rozkład partnerski lub godz. rozmowy - 35 zł !
      Niedrogo, szybko, trafnie. Zapraszam !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka