Dodaj do ulubionych

reakcja na nowego braciszka...

29.09.10, 09:28
Witam,

chciałabym się Was poradzić jak reagować na ssanie palca u mojej 4 latki, której 3mce temu urodził się braciszek...kciuk zaczęła ssć jaki mc temu, więc w sumie nie od razu...jest środkowym maluchem, więc podobno w najtrudniejszej sytuacji...ogólnie jest dzieckiem z dość silnym charakterem, upartym i niestety histerycznym (to od zawsze), i teraz ten paluch....ssie w domu i w przedszkolu...czy wystarczy zwracanie jej uwagi, żeby tego nie robiła i poświęcanie Jej wiecej czasu, czy coś jeszcze warto, tylko co?...

bardzo liczę na Wasze doświadczenie i radysmile

pozdrawiam,
--
Asia, mama Michałka, Uli i Adasia
Obserwuj wątek
    • zuzek2007 Re: reakcja na nowego braciszka... 29.09.10, 12:10
      Moja srodkowa coreczka po urodzeniu mlodszej siostry zaczela byc płaczliwa, staram sie ja wiecej przytulac, rozmawiac i byc z nia, ale chyba to wszystko.
      Moze lepiej nie zwracać nadmiernej uwagi na to ,ze ssie kciuk, moze jej przejdzie, bo zbytnie skupienie sie na tym moze miec odwrotny skuteksmile
    • 2007e Re: reakcja na nowego braciszka... 30.09.10, 13:41
      Ja do tej pory mam klopot ze sredniakiem, a minelo juz 16 m-cy odkad sie maly pojawil na swiecie. Jest okropnie zazdrosny i nikt sie dla niego nie liczy tylko mama. W przedszkolu tez dosc nerwowo, chyba ze zajety zabawa. Na razie to jest nie do opanowania. Staram sie jak najwiecej uwagi mu poswiecac, ale mnie tez to meczy nie moge byc tylko jego mamusia. Najgorsze, ze z tata cos kontaktu nie moze zalapac. Martwi mnie to bardzo, ale pracujemy nad tym, zeby bylo lepiej. Musi sie udac w koncu.
    • asia889 Re: reakcja na nowego braciszka... 01.10.10, 20:00
      Takiej dużej to chyba warto jednak zwracać uwagę. Jeżeli wcześniej tego nie robiła to nie jest jeszcze nawyk. I na pewno warto podkreślać jaka jest duża i mądra, bo potrafi to i to ... Zwróć uwagę jeszcze, czy rozdzielasz sprawiedliwie pochwały na dzieci, bo odruch jest taki, że najbardziej skupiamy się na najmłodszym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka