prezent na komunia dla swojego dziecka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Cześć,
    syn ma komunię i zastanawiam się co Mu kupi z tej okazji...oczywiście tel komurkowy albo komputer i tego tymu prezent odpadają. Ma być coś innego, myślałam o złotym łańcuszku ale ma srebrny łańcuszek i poświęcony medalik na komunię więc chyba nie bardzo. Biblia albo Pismo św kupuje babcia.
    Macie jakieś pomysły ??
    Ja dostałam zegarek ale syn nie nosi smile
    • Moim własnym dzieciom to w prezencie daję trzy dni stania przy garach i jeden dzień latania jak z piórem.
    • Własnym dzieciom nic nie kupowałam, prezentem od nas było przyjęcie i całe przygotowanie do sakramentu. Ja sama nic na komunię od mamy nie dostałam, mąż od rodziców również, znam wiele rodzin gdzie rodzice swoim dzieciom nie dają prezentów z tej okazji, może to zależy od regionu, tradycji rodzinnych? A zegarek u nas zwyczajowo kupuje matka chrzestna.
      --
      D., 1999
      M., 2000
      W., 2009
      N., 2010
      • Mój syn dostał od nas pięknie wydany album dla dzieci o świętych+gry biblijne na płytach CD.
        Rozpowiedzieliśmy po całej rodzinie, żeby -jeśli ktoś ma potrzebę sprezentowania mu czegoś-prezenty nie przysłaniały najważniejszego prezentu, jaki dostanie w tym dniu, czyli przyjęcia Ciała Pana Jezusa.

--
        Umiejętność świętowania jest równie ważna jak praca http://s2.rimg.info/59d5728760d0627702d6a1226bd53126.gif
    • my także nie dawaliśmy prezentu córce, przygotowanie, wszystkie starania, przyjęcie było naszym prezentem smile
    • Nasze dziewczynki w Dniu Pierwszej Komunii nie dostały prezentu od nas.Ale postanowiliśmy ,że pokażemy im Wilno i Matkę Boska Ostrobramską- trochę na to zbieraliśmy, ale i Goście tez się dołożyli- powiedzieliśmy im co chcemy"dać" dziewczynom.W końcu oprócz Wilna odwiedziliśmy też kilka sanktuariów Maryjnych w Polsce- zrobiła się nam taka mała prywatna pielgrzymka. Było cudownie, dziewczynki zachwycone. Jestem pewna,że tego prezentu nie zapomną nigdy. My zresztą też!
    • Moje doswiadczeniesmile
      Starsza miala komunie w lokalu. Niemniej od nas tez dostala prezent o tresci religijnej.
      Mlodsza miala obiad w domu w najblizszej rodzinie, czyli my i siostry. A w prezencie dostala laptopa. I mimo ze nie jestem jednak zwolennikiem takich prezentow na tego typu uroczystosci przyznam, ze mlodsza corka miala wiecej radosci w swoim dniu niz starsza. Niestety co bysmy sobie nie zyczyli dzieci sa tylko dziecmi i prezenty sa dla nich wazne.
      --
      Aleksandra 10/07/1995 3250, 50
      Izabela 05/05/2000 3300, 56
      Kornelia 18/11/2008 3040, 47,5
      http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/2zBkToh.jpghttp://lb4f.lilypie.com/2zBkp1.png
      • Jeszcze slowka, moze nie na temat, ale... nasza najstrsza corka za rok konczy 18 lat i oczywiscie od jakiegos czasu zatsnawiam sie gdzie i jak wyprawic urodziny. I moje dziecko mnie totalnie zaskoczylo. Nie chce imprezy; chce jedynie obiad z nami i siostrami a w prezencie pieniadze ktore przeznaczylibysmy na impreze. Chce sobie z nich oplacic pierwszy roku studiow. I pomimo dasow rodziny, dostpsujemy sie do jej zyczenia. Wiem we dziewieciolate nie potrafi podjac takiej decyzji, ale wydaje mi sie te imprezy komunijne sa bardziej dla doroslych niz dla dziecka. Trzeciej corce tez nie bedziemy wyprawiac komunii. Bedzie rodzinny obiad z tortem a w to miejsce kupie jej to o czym bedzie marzyla.
        --
        Aleksandra 10/07/1995 3250, 50
        Izabela 05/05/2000 3300, 56
        Kornelia 18/11/2008 3040, 47,5
        http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/2zBkToh.jpghttp://lb4f.lilypie.com/2zBkp1.png
        • 27.04.12, 23:20
          smile Bardzo fajnie to rozwiązaliście. U nas ten pomysł nie przejdzie. Wspaniale że starsza córka tak postanowiła z urodzinami.
          My być może kupimy ten tel na kartę- chociaż bardzo nie chciałam, a może nic i ten tel kupi sobie po komuni ? Zobczymy smile

PS. śliczne imię ma najmłodsza córeczka. Bardzo m się podoba.
          • ja moim dzieciom nie dawałam prezentów z okazji komunii.
            A to jak dzieci reagują na prezenty zależy tylko od rodziców. Dla moich przeżyciem było przyjęcie hostii, nie prezenty.
            • 28.04.12, 13:48
              Moja dostanie łańcuszek z krzyżykiem od nas. Bo medalik zgubiła na wf w pierwszym tygodniu...
              --
              Córeczka ur. 2004, Synek ur. 2006,
              Kornelia ur. 29.12.2010
              • My kupiliśmy starszemu rolki z kaskiem i ochraniaczami+ obraz o treści religijnej, a młodszemu dołożyliśmy się do pieniędzy od chrzestnych i kupiliśmy później BMX-a, o którym syn marzył.
                --
                Krzyś-1.02.2001, Paweł-10.05.2002, Wojtuś-4.07.2005, Olga-25.06.2008, Madzia-3.10.2010 A tu są zdjęcia: ludzie.gazeta.pl/goska81-gryfino/0,0.html
        • nasza najstrsza corka za rok konczy 1
          > 8 lat i oczywiscie od jakiegos czasu zatsnawiam sie gdzie i jak wyprawic urodzi
          > ny. I moje dziecko mnie totalnie zaskoczylo. Nie chce imprezy; chce jedynie obi
          > ad z nami i siostrami a w prezencie pieniadze ktore przeznaczylibysmy na imprez
          > e. Chce sobie z nich oplacic pierwszy roku studiow. I pomimo dasow rodziny, dos
          > tpsujemy sie do jej zyczenia.

Cudownie mieć takie rozsądne dziecko...
          • Własnie to samo pomyślałam, jak to się robi, żeby wychować dzieciaka tak mądrze?
            --
            "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
    • 18-latka to nie 9-latka, nie można oczekiwać takich decyzji od malucha jeszcze w gruncie rzeczy. Kiedy jak nie w wieku 9 lat jest czas na cieszenie się z typowo materialnych prezentów? Nie jestem temu przeciwna, właściwie chciałam tylko dopisać, że jak dziecko nie dostanie prezentu od rodzoców nie znaczy, że wogóle nie dostanie. Moje dziewczyny dostały i rower i cd i aparat fotograficzny i kolczyki złote i zegarek. A obrazków mamy pełno, każda dostała na chrzest Matkę Boską i płaskorzeźbę czy coś takiego Anioła Struża do powieszenia nad łóżkiem, złoty medalik z Matką Boską, Biblię dla najmłodszych dzieci. Biblie dla starszych dzieci mamy dwie kupione jeszcze przed komunią jak tylko dziewczyny nauczyły się czytać, mieliśmy już inne religijne książki-prezenty z różnych okazji. Na pamiatkę komunii wszystkie dzieci dostały z kościoła srebrne krzyżyki i obrazy, jedna Jezu ufam Tobie, druga Ostatnią Wieczerzę. Mieliśmy obrazy przywiezione z Częstochowy i z Lichenia. Gdzie to wszystko trzymać? Sklep z dewocjonaliami można założyćsmile
      --
      D., 1999
      M., 2000
      W., 2009
      N., 2010

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.