Ma貫 dzieci ma造 k這pot... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ma貫 dzieci ma造 k這pot….
    Teraz wiem, 瞠 to powiedzenie to prawda. Ma貫 dzieci wymagaj wiele wysi趾u ale jeste鄉y w stanie to wszystko ogarn望 , czujemy 瞠 mamy nad tym kontrol i ka盥y problem jeste鄉y w stanie rozwi您a. Gorzej z nastolatkami!! Jestem w豉郾ie po dwuletniej walce o syna, kt鏎y wpad w nieciekawe towarzystwo (wagary, bunt, papierosy itp.). Jako dziecko cichy, spokojny, nie鄉ia造 trudno nawi您ywa kontakty , wi璚 jak nawi您a to na ca貫go.
    Jak widzia豉m w swoim otoczeniu takie problemy to m闚i豉m: „ Gdzie rodzice, jak mo積a do tego dopu軼i itd…” I mnie dopad這.. Walczyli鄉y 2 lata wszelkimi dost瘼nymi 鈔odkami: pro軸, gro嬌, rozmow , 郵edzi豉m odprowadza豉m do szko造, psycholodzy , pedagodzy nawet rozmawia豉m z kole瘸nk kuratork s康ow . Niewiele pomog這- 列IANA. Mia豉m ju tak do嗆, 瞠 czasami mia豉m ju takie my郵i. 瞠 odpuszczam niech si stoczy. Uwierzcie naprawd !! P豉ka豉m ogl康aj帷 zdj璚ia jak by malutki i taki grzeczny pouk豉dany..
    Jedna pani psycholog powiedzia豉: „ To co da豉 pani dziecku w dzieci雟twie ta mi這嗆 i rodzinne relacje zaprocentuje jak dojrzeje, hormony przestan szale zm康rzeje!...”
    Najgorsze by這 obwinianie samej siebie, gdzie pope軟i豉m b陰d!?
    Teraz jest ju dobrze. Dumny synek przyni鏀 鈍iadectwo uko鎍zenia I klasy szko造 zawodowej, trzecie podej軼ie po liceum, a potem technikum. Jeszcze ca造 czas si martwi ale ju widz du膨 popraw, zmieni towarzystwo . ( a tak w nawiasie uwa瘸jcie na 鈔edniaki bo istnieje wed逝g mnie co takiego jak syndrom 鈔edniaka.)
    • Szyszko, fajnie ze sie tym z nami podzielilas... Zycze Wam z calego serca zebyscie te walke wygrali, wierze ze tak bedzie. Ja zawsze bylam grzeczna dziewczynka, a zbuntowalam sie w wieku 35 lat, to pozno, znam wielu doroslych, ktorzy przechodzili taki bunt jak Twoj syn, to naprawde fajni teraz ludzie a ich rodzice przez to ze sie nimi martwili, szukali pomocy, stali sie tez lepszymi ludzmi... Powodzenia i dystansu zyczewink, Ewa
      Ps. Ja czasami sie juz nie moge doczekac tego buntu i zycze sobie zeby go potraktowac jak naturalny etap w zyciu dziecka
    • szyszka.5 napisa(a):

> ( a tak w naw
      > iasie uwa瘸jcie na 鈔edniaki bo istnieje wed逝g mnie co takiego jak syndrom 鈔
      > edniaka.)

Kiedy obi這 mi si o uszy, ale z jednej strony bardzo og鏊nie, a z drugiej strony skranie przera瘸j帷o.
      Mog豉by rozwin望?
      Dzi瘯uj i pozdrawiam
      w-13
      • Kt鏎a pani psycholog mi o tym powiedzia豉 i po g喚bokich przemy郵eniach oraz rozmowach z kole瘸nkami dosz豉m do wniosku, 瞠 co w tym jest. Najstarsze jest pierwsze wi璚 si陰 rzeczy we wczesnym dzieci雟twie dopieszczone, a w nast瘼nych latach we wszystkim pierwsze czyli np: przedszkole, szko豉, komunia itp. znaczy w centrum uwagi. Najm這dsze to nie musze pisa bo sama wiesz rozpieszczone przez wszystkich, a 鈔edniak najmniej zauwa瘸lny. Mo瞠 nie mam racji lecz w moim przypadku rzeczywi軼ie tak by這, nawet kole瘸nka kiedy mi wypomnia豉, 瞠 opowiadaj帷 „Jak tam dzieciaki?” najmniej opowiadam o 鈔edniakach nawet niekt鏎e kole瘸nki pami皻a造 imiona najstarszej i najm這dszego.
        Po u鈍iadomieniu sobie tego stara豉m si wi璚ej uwagi po鈍i璚a „字edniakom”.
        • Nie ma wi璚 "syndromu 鈔edniaka", tylko syndrom zaniedbywania 鈔odkowego dziecka. Niestety, tak czesto bywa, szczeg鏊nie, jesli jest ma豉 r騜nica wieku mi璠zy dzie熤i i "鈔odkowe" dziecko nie jest innej plci.
          A nastolatki si buntuj - taki wiek. Mo瞠 te mniej dostrzegane buntuj si, bo wtedy nareszcie ca豉 rodzina zajmuje si w豉snie nimi.
          --
          zpopk.blox.pl
          • M鎩 鈔odkowy czasami m闚i...."albo zaczynamy co od najstarszego albo najm這dszego,a od 鈔odka to nie 豉ska"...
            Ja te kiedy czyta豉m o 鈔edniakach,瞠 cz瘰to sa zaniedbywane,bo najstarsze ,to najstarsze ,a najmlodsze to najm這dsze,a sredniaki musz sobie same radzi .

--
            Ania,Irek,Julia(01.02.2004),Wiktor(24.03.2006),Kacper(02.05.2007)
            www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ba0785698678a63.html
            • Moja mama byla srednia i zawsze uwazala ze miala najgorzej, malza sredni brat jest alkoholikiem. Znam wiele rodzin z podobymi problemami. My zawsze staramy sie dopieszczac Ize, ale i tak trudno jej dogodzic... Taki charakter, typ???
              --
              Aleksandra 10/07/1995 3250, 50
              Izabela 05/05/2000 3300, 56
              Kornelia 18/11/2008 3040, 47,5
              http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/2zBkToh.jpghttp://lb4f.lilypie.com/2zBkp1.png

Wysy豉j powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby upro軼i zarz康zanie powiadomieniami zaloguj si lub zarejestruj si.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj si

Nie pami皻asz has豉 lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na ka盥y temat

Tysi帷om u篡tkownik闚

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno軼i za tre嗆 wypowiedzi zamieszczanych przez u篡tkownik闚 Forum. Osoby zamieszczaj帷e wypowiedzi naruszaj帷e prawo lub prawem chronione dobra os鏏 trzecich mog ponie嗆 z tego tytu逝 odpowiedzialno嗆 karn lub cywiln. Regulamin.