Dodaj do ulubionych

Nie wygląda pani...

04.12.13, 09:41
Już kilka razy zdarzyło mi się słyszeć, że nie wyglądam jakbym urodziła 4 dzieci. I się zastanawiam jak to się na tę czwórkę wygląda. Jedna pani stwierdziła, że za młoda jestem na tyle dzieci. Reszta nie umiała sprecyzować.
Was się pytam-jak powinna wyglądać matka kilkorga żeby otoczenia nie dziwić? Stara, brzydka,, gruba?
--
Pozdrawiam smile Lidka, mama Patryka ,Maryjki, Pawła i Natalki
Edytor zaawansowany
  • la-mai 04.12.13, 10:33
    witaj, to mój chyba pierwszy wpis tutaj, ale czytam Was od dawna.
    Mam 4 i wiecznie to słyszę smile teraz spodziewam sie 5 wiec dodatkowo słyszę, że na ciążę tez nie wyglądam - 5 miesiąc. Poprostu nie wyglądam na matkę wink
    na siostrę dla mojej 16 letniej Najstarszej, na ciocię, starszą siostrę, sąsiadkę... dobrze ze nie na babcię :p
    Odnoszę wrazenie ze jko mama poczwórna powinnam być umęczona, z tłustymi włosami, zero make up lub kilkudniowy, ciuchy rozwleczone i wymięte. Znerwicowana, niewyspana, niezadowolona... ? tylko kto wie, czy wtedy bym nie słyszła ze "co z niej za matka" wink
  • alusia255 04.12.13, 10:47
    Dokladnie. Ja pamietam szczegolnie jak pracowalam z mlodymi ludzmi i jak oni sie dziwili, ze mam 3 dziecismile Nie mogli uwiezyc normalnie. Fajne to bylo. Hehe.
    Pytalam ich jak w takim razie powinnam wygladac jako matka trojki dzieci, ale oni ze zdziwienia nie mogli precyzyjnie sie wypowiedziecsmile
  • kajka271 04.12.13, 11:01
    U mnie też zawsze pytanie: Trójkę??? Niemożliwe!
    Pamiętam z dzieciństwa koleżankę, której mama była gruba i ona zawsze tak to tłumaczyła, że była w 4 ciążach dlatego jest gruba... może to o tę tuszę chodzi?
    Ps. Moja mama tez ma 4kę i gruba nie jest wink
    --
    Grzesiu
    Ewcia
    Piotrus
  • maman3 04.12.13, 11:15
    Ja mam ubaw, jak mam przy sobie całą piątkę smile . I fakt-matka powyżej trojga-gruba, zaniedbana.
  • magdak_1977 04.12.13, 11:24
    Mi też tak mówią. Ale myśle, że duże znaczenie ma tu uśmiech i pogodne usposobienie. Z założenia -matka kilkorga dzieci=matka Polka umęczona, zaniedbana i skrzywiona, bez uśmiechu, z zadyszką i tłustymi włosami, bo na nic czasu nie ma.
    tak samo jak rodzina wielodzietna = zacofana patologia, nieradząca sobie z kontrolą urodzeń itp.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkf4zk9618g.png
    Magda - szczęśliwa mama piątki
  • patrytka 04.12.13, 15:17
    kilka dni temu spotkalam kolezanke z trojka dzieci
    wlasciwie to ona mnie spotkala bo gdyby sie nie odezwala to bym jej nie poznala
    zaniedbala sie strasznie,duzo przytyla,brudne wlosy,brudny wozek,dzieciaki nawet buzi nie mialy umytej...cyt.bo wiesz,teraz z trojka ciezko cokolwiek zrobic,Mala nawet do toalety zabieram i klade ja na pralce,nawet podpaski nie moge zmienic wtedy kiedy chce... (??????)
    no tak no tak...i padlo pytanie do mnie:a co u Ciebie?
    a wiesz,ja mam czworke,maz od czerwca w De z malymi przerwami,caly dom na mojej glowie,wiesz palenie w piecu itp...no ale daje rade,prawko koncze,ale no latwo nie jest
    jej mina-bezcenna
    wiedzac,ze koles z ktorym ma najmlodsza corke zostawil ja dla innej-fakt ma nowego partnera ale chyba poprostu nie jest szczesliwa i jakos nie umie sie ogarnac
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/syy2iei3sd4kd3b5.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/tb73uay3sseinp1p.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpj37dt6qa.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4p3ogh0c8o.png
  • afroddytta 04.12.13, 21:00
    Ja też tak mam smile Ale u mnie to raczej kwestia chyba tego, że ogólnie nie wyglądam na swój wiek, poza tym na co dzień ubieram się raczej sportowo (jeansy, bojówki, buty trekkingowe itd.) z dzieciakami i wózkami raczej nie śmigam w szpilkach i garsonce wink
    Dziś byłam w przychodni i przewijałam małą w pokoju zabiegowym, były tam dwie pielęgniarki i przyszły popatrzeć i pogadać z moją córą, no i tak od słowa do słowa w końcu padło, że to moje 4 dziecko, obydwie panie w szoku i w końcu jedna mówi do drugiej '4 dzieci i zobacz jak Pani wygląda'. Miłe to było, bo jakaś ekstralaska to ja nie jestem big_grin

Jak byłam mała to pamiętam jak moja mama mówiła: urodzisz 2 dzieci to zobaczysz jak będziesz wyglądać, a teraz jak mi przygadywała po 4. ciąży, że powinnam schudnąć to jej mówiłam, że jakby urodziła 4 dzieci to.. (oczywiście wszystko z humorem, bez złośliwości).
  • guderianka 04.12.13, 16:41
    St
    > ara, brzydka,, gruba?

i szara i zmęczonawink

ja lubię jak tak mi mówią-bo odzywa się moja próżność i sprawia mi to przyjemność-ostatnio sąsiadka za mną cmokała jak szłam biegać-no no taka kondycja i tak wygląda po trójce dzieciwink fajnie wink
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/aj/bi/e83n/A8WTTObXAoZ7NOGD9X.jpg
  • aniutek.s 04.12.13, 23:15
    też dość często słyszę, że nie wyglądam na matkę trójki dzieci
    nigdy nie zapytałam, a jak powinna wygladać taka matka, ale z rozmowy zwykle wynika, że chodzi o zadbany wygląd, figurę
  • i-t-a 05.12.13, 23:33
    Też to znam. Niemożliwe, to czwarte dziecko? Nie... Albo to wszystko pani? Nie wygląda pani na 4 dzieci. Jakiś taki mit o grubej zaniedbanej mamie musi być.
    --
    Kasia - mama Franka (VII 2006), Uli (VII 2008), Hani (XI 2010), Aniołka Stasia((*) X 2012) i Józia (VIII 2013)
  • 3lina 19.12.13, 17:26
    Ostatnio uslyszalam, ze wygladam, jak przecinek. No coz, nie dojadam, nie dopijam, biegam "w te i we w te" big_grin Dziwnie to wyglada bez polskich znakow big_grin Skopiuje : "w tę i we w tę"
  • afroddytta 19.12.13, 21:34
    A ja wczoraj pierwszy raz usłyszałam słynne 'no to ma pani parkę' jak byłam z dwójką najmłodszych, odpowiedziałam, że nie tylko bo dwójka starszych już w przedszkolu i szkole i wtedy padło 'na czwórkę dzieci to pani nie wygląda' smile
  • ashleenc 27.12.13, 20:10
    ja przez wiele lat miałam taki obraz matki czwórki dzieci:
    Gruba, albo nadmiernie wychudzona zaniedbana kobieta w starych ciuchach
    Bieda w domu aż piszczy.
    To jest obraz z mojego dzieciństwa mam mieszkających w tzw. rynku, w moim mieście.

• afroddytta 29.12.13, 22:16
    A my w drugi dzień świąt byliśmy na spacerze na Warszawskiej Starówce z całą czwórką, w wózku podwójnym młoda w gondolce i starszak w spacerówce plus 4 i 7latek i powiem Wam, ze nie było to miłe ciągle słyszeć 'o matko!' czy "jeden, dwa, trzy, cztery!' Nie to, że ja się tym przejmuję, ale co ludziom do tego, niech komentarze zachowają dla siebie, nic mnie ich zdanie nie obchodzi.
  • 47jagodka 07.01.14, 01:14
    kiedy ja na pytanie czy mam dzieci odpowiadam ze owszem czworo zazwyczaj slysze "o boze"jak by to bylo jakies nieszczescie mam wrazenie ze niektorzy patrza z litoscia "biedna dziewczyna"zeby wiedzieli ile szcescia daje czworo pociech...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka