31.12.18, 17:37
Czy to prawda, że zniżka 37 % na PKP z okazania KDR funkcjonuje tylko wtedy, gdy jadą minimum dwie osoby ?
Obserwuj wątek
    • andaba Re: PKP 01.01.19, 20:31
      Nie wiem. A może tak jest, tylko pokrewieństwo tych osób nie jest sprawdzane smile

Mój syn jechał z koleżanką i nauczycielką na zawody na Wybrzeże. Wszyscy mieli KDR i jechali ze zniżką (spokrewnieni nie są, nazwiska inne).
    • grrrrw Re: PKP 09.01.19, 16:15
      Bardzo przykre.
      czyli osoby niespokrewnione, aby tylko były okazicielami KDR, mają każdorazowo zniżkę 37 % na EIC i IC.

Wprowadzając KDR dla osób, które mają juz odchowane dzieci, nie wzięto pod uwagę, że te osoby moga już być wdowcem lub wdową !!!

Ulga na kolej to najbardziej liczaca się znizka z przewidywanych na KDR, bo starsze osoby raczej nie sa zainteresowane tańszymi biletami na basen, muzeum czy do parku narodowego.

A tu taki babol !
        • sabina211 Re: PKP 17.10.19, 19:18
          To albo nie chcą się połapać, albo nie znają przepisów...Przez ostatni rok jeździłam regularnie (co kilka tygodni) na trasach dalekobieżnych zawsze z zniżką (KDR). Różni przewoźnicy, niejedna kontrola...Czasem prosili o okazanie karty, ale nigdy o wskazanie, kto ze mną jedzie. Czyżby martwy przepis? Ale jeśli to dlaczego dawało się kupić bilet dla jednej osoby ze zniżką przez internet?
    • rycerzowa Re: PKP 06.11.19, 10:18
      To jest chyba tak, że gdy jedzie jedna osoba, to ma po prostu jedną zniżkę, wynikającą z KDR.
      A gdy co najmniej dwie - to różne zniżki sumują się.
      Na przykład jedzie babcia z KDR i wnuczka uczennica, też posiadaczka KDR.
      Wtedy babci sumuje się zniżka senioralna i KDR a wnuczce szkolna i KDR.

empatia.mpips.gov.pl/karta-duzej-rodziny/-/journal_content/56_INSTANCE_uyCA4a3cpnMo/10180/169498;jsessionid=2678aa9b9d0de75bf88c8f5579b3?p_p_state=pop_up&_56_INSTANCE_uyCA4a3cpnMo_viewMode=print

1) PKP Intercity S.A. oferuje 30% zniżkę dla każdej osoby posiadającej Kartę Dużej Rodziny na przejazdy jendorazowe, jeżeli przejazd tym samym pociągiem, w tej samej klasie będą odbywały jednocześnie minimum 2 osoby, również w przypadku gdy osoby nie są członkami tej samej rodziny. Zniżka łączy się z ustawowymi ulgami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka