Dodaj do ulubionych

sala zabaw michałek?

IP: *.xdsl.centertel.pl 19.07.10, 15:56
dla dzieci,nowa, na grota roweckiego ponoc?
Edytor zaawansowany
  • Gość: czytelnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 22:17
    To będzie nowe prywatne przedszkole, a nie sala zabaw. Poczytaj sobie:

dobryibezplatny.pl/archiwum/Tygodnik%20DiB%20nr%20003%20z%20dnia%2019.07.2010%20r.pdf
  • Gość: gość IP: *.18.199.lan.e-wab.pl 20.07.10, 20:38
    też czytałam i jestem przerażona że przedszkole ma być do 18, a do tego pobyt
    nocny i w weekendy. Ludzie to po co wam dzieci, skoro lepiej je oddać na cały
    tydzień do przedszkola? A jeszcze te języki obce, aż tyle? To kiedy te dzieci
    mają się bawić? Tez jestem nauczycielem i szkodą mi tych dzieci, jeśli tak będą
    tam cały dzień siedzieć.
  • Gość: ?????? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.10, 22:19
    I jeszcze jedna wazna sprawa.zeby zalozyc przedszkole trzeba byc po pedagogice,a
    z tego co pisze pan Rzasowski,ani on ani jego zona takiego wyksztalcenia nie
    posiadaja,wiec jakim cudem zostala podjeta uchwala o prowadzeniu przez osoby bez
    odpowiedniego wyksztalcenia(posiadaja wyzsze ale nie
    pedagogiczne)przedszkola,rece opadaja.kolesiostwo fajna rzecz
  • Gość: miki IP: 188.33.28.* 15.09.10, 23:12
    Cały Wałbrzych trąbi też o tym jak Pani Dyrektor z Michałka potraktowała przyszłą pracownice,która przyszła na rozmowę o prace.... Wszyscy o tym mówią!!! I tak zachowuje się Dyrekcja PRESTIŻOWEGO PRZEDSZKOLA????
  • Gość: Sara IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.10, 23:59
    czyli jak ?? ja jeszcze o tym nie słyszałam więc proszę o jakieś szczegóły
  • Gość: xxxx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.10, 13:08
    Miałam przyjemność z Panią Jowitą. Byłam jej pracownikiem i nie miło wspominam pracę u Tych Państwa. Na szczęście to już przeszłość. Słyszę, że nic się Pani Jowita nie zmieniła dalej traktuje pracowników jak zło konieczne. Współczuję rodzicom i ich dzieciaczkom, że muszą mieć z Nią do czynienia.
  • Gość: miki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.10, 09:28
    A ja jestem rodzicem jednego z przedszkolaków i bardzo sobie chwalę kontakty z dyrekcją, a co najważniejsze podoba mi się atmosfera w tym przedszkolu, a co najważniejsze mój synek uwielbia tam chodzić.
  • Gość: duska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.10.10, 17:15
    Czy to prawda że przemiał pracowników w michałku jest nieziemski? Przychodzi ktoś popracuje tydzień dwa a potem czesć?? Jeśli tak to gratuacje da państwa Rz-dzieci potrzebują STABILIZACJI i BEZPIECZEŃSTWA a to daje m.in ten sam widok pani na co dzien
  • Gość: ? IP: 212.160.172.* 14.10.10, 10:17
    A tak z ciekawości, proszę napisać, sama się Pani zwolniła czy Panią zwolniono?
  • Gość: tata IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.11.10, 23:08
    Fakt, kolesiostwo to fajna rzecz szczególnie gdy ma się znajomych na wysokich stołkach we władzach miasta Wałbrzych. Ale każdy kij ma dwa końce. Myślę, że Pani Dyrektor Rząsowska zanim zacznie obrażać i traktować z góry kolejnego rodzica, powinna się zastanowić nad faktem, że kiedyś - może w niedalekiej przyszłości - PO przestanie być partią dominującą w tym mieście, a układy mogą się skończyć szybciej niż sądzi.
    Poza tym Pani Dyrektor, ktoś kto zajmuje tak ważne stanowisko, powinien mieć odrobinę klasy i samokontroli. Może przydałby się jakiś kurs nauki dyplomacji i tolerancji? Rodzic to nie wróg publiczny nr 1. Rodzic, który decyduje się opłacać swojemu dziecku co miesiąc 490,00 zł. czesnego za przedszkole na pewno nie jest obojętny na los swojego dziecka i sugerowanie rodzicowi, że nie jest dobrym rodzicem i nie interesuje się swoim dzieckiem choćby tylko dlatego, że nie czyta ogłoszeń na tablicy, jest trochę nie na miejscu.
    W tym wszystkim najbardziej niesmaczne jest to, że Pani Dyrektor to business woman - zmienia branżę jak rękawiczki gdy tylko coś nie przynosi oczekiwanych zysków.Czyżby handel ślubnymi sukniami przestał się opłacać?Teraz Pani Dyrektor patrząc na dziecko idące do przedszkola widzi same złotówki - duże złotówki i pewnie przewiduje, że biznes będzie się rozkręcał.Zapomniała tylko Pani Dyrektor o jednym fakcie - w tym biznesie oprócz głowy do interesów i znajomości liczy się jeszcze w znacznej mierze pasja pracy czyli serce do dzieci i szacunek do ich rodziców.Żeby być dobrym pedagogiem, trzeba zwyczajnie lubić ludzi, nie traktować ich z góry bo same pieniądze i wysokie stanowisko nie czynią Panią ani lepszą ani mądrzejszą od innych.Zbyt wysoka samoocena i pewność siebie jeszcze Panią zgubią.
    Utrzymanie dobrych relacji z drugim człowiekiem, tym bardziej gdy jest on klientem, jest sztuką, której trzeba się nauczyć - niestety Pani Rząsowska z tej lekcji ma niedostateczny i należałoby się bardziej przyłożyć do nauki poszanowania godności drugiego człowieka, do wypracowywania kompromisów dobrym słowem, do słuchania bo rozmowa nie polega na monologu.
    Tracąc jednego rodzica, nie traci Pani jednego dziecka lecz każdą osobę, która zapyta mnie o moją opinię na temat tego przedszkola.
    Odradzam!!! Drodzy rodzice nie róbcie tego ani sobie ani swoim dzieciom. Na szczęście są w ty mieście jeszcze inne przedszkola.
  • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.11, 19:36
    To co wiem,to na otwarcie przeczkola malzenstwo R. zatrudnilo pracownika z uprawnieniami,a nastepnie ja zwolniono.
  • Gość: hahaha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 18:42
    Państwo rz to typowy przykład ludzi, którym wydaje się że są lubiani wbrew oczywistym dowodom, że każdy w najlepszym przypadku jedynie znosi ich towarzystwo. Jak można być tak zapatrzonym w siebie ?? Pani Rz określiła kiedyś siebie i swojego OBECNEGO mężulka mianem "wałbrzyskich Bekhamów"... żenada
  • Gość: beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.11, 22:48
    tak, też o tym słyszałam, ale myślałam, że sie przesłyszałam... to ona byla już zamężna?? a obecny ciekawe jak dlugo będzie znosił takie poniżanie wszystkich dookola ://
  • agnieszkaha1 30.03.11, 14:15
    "Ludzie po co wam dzieci" hmm to stwierdzenie zabrzmiało, jakby dziecko było przedmiotem, ale ok nieważne ... Przesadą jest oddawać dzieci na noc do przedszkola, a to że jest ono czynne do 18 to dobrze bo niektórzy rodzice pracują dłużej niż do 16. Z tego co się orientuję to dziecko nie jest zmuszone uczyć się wszystkich języków, a dobrze jeśli nabywają ich od najmłodszych lat bo akurat takie dzieci najszybciej sobie to wszystko przyswajają.
    A co do tego, że jesteś nauczycielem ... piszesz zdania tak poprawnie, że śmiem w to wątpić.

Forum Wałbrzych
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 15:20
    Pani dyrektor musi być miła w końcu płaci się za te przedszkole dużo kasy szkoda tylko że nie mają czasu na zabawę z programu wynika że ciągle są zajęcia dodatkowe .... dzieci uczą się przez zabawę tylko czy wszyscy o tym wiedzą..szkoda mi ich trochę i nauczycieli tam też...te kamery;/
  • Gość: Złośliwy IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.10, 19:40
    A suknie ślubne też już im przymierzają?
  • Gość: gosia IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.10.10, 20:00
    Niedawno dzwoniłam do Pani Rz. Chciałam dowiedzieć się o kilka interesujących mnie spraw związanych z przedszkolem. Bardzo wyniosła osoba, potraktowała mnie zdawkowo. Osoba pracująca w tak licznych branżach, z doświadczeniem powinna chyba wiedzieć jak rozmawiać z potencjalnym klientem. No cóż widocznie interesy szły kiepsko i w końcu trafiło na przedszkole.... Co będzie dalej?.... Poczekamy, zobaczymy!!!
  • Gość: GOŚĆ IP: *.swidnica.mm.pl 29.10.10, 22:53
    Ja również jestem rodzicem dziecka uczęszczającego do "Michałka" i jestem bardzo zadowolona,a co chyba ważniejsze moje dziecko też..))miła,ciepła atmosfera,jest czas na zabawę i zajęcia dodatkowe,co do personelu,rzeczywiście zmieniły sie dwie Panie,tzn.przyszły NOWE,ale proszę mi wierzyć,że dzieciom wyszło to na dobre..poprzednie sie nie sprawdziły..i dobrze,żeby potrafiły się do tego przyznać...pozdrawiam
  • Gość: DiDi IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.11, 13:05
    po pierwsze: każdy kto pracuje z dziećmi powiniem być miły -nawet jak nie ma na to ochoty! -a jak nie to polecam pracę na przykład na linii, gdzie nie ma potrzeby usmiechać się do słoików, zaworów... -na przykład....
    a że za to płacisz... -to też wymagasz. Nie musi się nikt do Ciebie uśmiechać jak tego nie lubisz...
    po drugie: właśnie tam dzieci uczą się przez zabawę! -też byłam przeciwna nauce, nauce i jeszcze raz nauce... -ale właśnie oni wiedzą(!) o tym, że dzieci uczą się przez zabawę. Byłam-widziałam! świetny pomysł!
    po trzecie: szkoda Ci nauczycieli? -a dlaczego? nie widzę powodu... kamery? dlatego Ci ich żal? Jeżeli uczciwie pracują to niczego nie muszą się obawiać! -jak się tak bardzo boisz kamer to nie wychodź na ulicę bo możesz się załapać na kamerę monitoringu miejskiego, a wtedy chyba powinno Ci być siebie żal...

...i dobrze, że się komuś chce... nie zazdrośćie innym tylko dlatego, że ciężko pracują na swój sukces! weźcie swój los w swoje ręce i weźcie się w końcu za siebie, za pracę, stańcie przed lustrem, wyłączcie telewizory i zacznijcie żyć WŁASNYM ŻYCIEM a nie zółcią jaka Was męczy po sukcesach innym (niejednokrotnie z pewnoiścią ciężko okupionych)
  • dora788 21.03.11, 15:08
    Moje dziecko z innymi dziecmi zostalo niedawno wyrzucone z przeczkola z placu zabaw . Jeszcze raz tak sie stanie Pani Dyrektor to obiecuje ze sama osobiscie pojade do sanepidu i powiem ze Pani nie stosuje sie do przepisow . I jeszcze jedno jest Pani najglupsza osoba bez wykrztalcenia , ktora zachowuje sie jak dama a taka wcale nie jest . Pani Dyrektor to nie wszystko miec znajomosci trzeba miec tez wykrztalcenie pedagogiczne zeby prowadzic tak powazna placowke jaka jest Przedszkole Michalek . A tak naprawde to Pani ma wszystkich w du......
  • Gość: GOŚĆ IP: *.swidnica.mm.pl 29.10.10, 23:30
    niestety nie Viola...))dodam jeszcze w sprawie "Michałka" kontakt z dyrekcją jest bardzo dobry..i nie rozumiem,dlaczego ludzie są tacy nieobiektywni i zwyczajnie zazdrośni..przecież to przedszkole jest dla naszych wałbrzyskich dzieci..
  • Gość: ;;; IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.10.10, 10:21
    ?
  • xxx.27 03.11.10, 18:04
    Odradzam!!!!!Współpraca z dyrekcja i wychowawczyniami-beznadziajna.Pani dyrektor przy podpisaniu umowy oczywiscie bardzo miła,sympatyczna-ale to wszystko do czasu aż się zwróci uwagę na coś-wtedy momentalnie się zmiania-wynisoła,opryskliwa aż wręcz nieprzyjemna a to chyba nie wypada dyrekcji prestiżowego przedszkola tym bardziej że wcale mało się nie płaci.A propo płatności-jak mozna brac pieniadze za miesiąc czesnego jak sie zrezygnuje z przedszkola???A niestety tutaj wypisując dziecko trzeba zapłacic za czesne 290 zł tylko z jakiej racji?Pytanie czy to jest zgodne z prawem??Bo jakos inne przedszkola nie stosują czegoś tak bzdurnego.Więc drodzy rodzice jeśli chcecie oddac swoje pociechy w dobre ręce i byc zadowoleni ze współpracy z dyrekcją jak i wychowawcami to omijajcie "Michałka" szerokim łukim i zapiszcie dziecko do innego przedszkola!!
  • Gość: ja IP: *.walbrzych.vectranet.pl 09.11.10, 18:49
    dlaczego prestizowe? na to miano trzeba sobie zapracowac.......nazwisko to jeszcze nie prestiz.
  • Gość: Otóż to IP: *.walbrzych.vectranet.pl 23.08.11, 22:57
    na prestiż trzeba bardzo ciężko zapracowac, niestety zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że pani Jowita jest bardzo wyniosła, często niegrzeczna po prostu, mój kontakt z tą panią był w innych okolicznościach, ale wspominam niemiło.
    Pani ta podobno chwali się świetnym wykształceniem i umiejętnościami, tym bardziej jest to żałosne, jak traktuje ludzi, wykształcenie = kultura osobista = odpowiednio wysoki poziom inteligencji ( a to również polega na poziomie domysłów, jak moje zachowanie może byc odebrane przez ludzi). Człowiek, który uważa się za człowieka na tzw. poziomie, powinien zachowywac się odpowiednio do tego poziomu, chyba ta pani jednak nie wie na czym to polega.
    Jednym słowem - SŁOMA Z BUTÓW WYCHODZI i zwykłe prostactwo, okraszone paroma dyplomami, co wcale nie jest równoznaczne z posiadaniem zwykłego rozumu przez tę panią.
    To przedszkole to tylko biznes, jak nie wypali, będzie inny, było chyba tego już sporo, dlaczego? Może braki w umiejętnościach jednak????
    A miłośc do dzieci??? Śmiem jednak wątpic, bo jeśli ktoś źle traktuje drugiego człowieka, to z całą pewnością nie potraktuje dobrze dziecka, szczególnie tego marudnego, niegrzecznego, tęskniącego za rodzicem.
  • Gość: Dorota P. IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.11.10, 17:56
    W odpowiedzi na przedstawiony mi dzisiaj zarzut - na forum jeszcze się nie wypowiadałam. Robię to teraz. To co myślę i czuję mówię wprost dlatego wszystko co miałam do powiedzenia Pani Dyrektor usłyszała ode mnie w dniu wczorajszym i dzisiejszym.
    Proszę również nie wkładać mi w usta słów, które nie wypowiedziałam - nigdy nie miałam konfliktów z personelem przedszkola z wyłączeniem Pani Dyrektor.
    Nigdy też nie powiedziałam nic złego o wychowawcach z grupy, do której uczęszczał mój synek.
    Uważam, że Panie te są miłe, a do swojej pracy podchodzą z zaangażowaniem i wysoką kulturą osobistą.
    Jeśli chodzi o kulturę osobistą Pani Dyrektor to w mojej ocenie jest ona na poziomie miernym i żadne wypracowane tytuły przed nazwiskiem tego nie zmienią bo brak jest chęci dostrzeżenia drugiego człowieka.
    Do rodziców:
    dziś usłyszałam na pożegnanie takie słowa od Pani Dyrektor kiedy zasugerowałam, że powinna zmienić swoje podejście do rozmów z rodzicami:
    ,,...nie będę pani słuchać bo jest pani osobą niekompetentną i bezrobotną. Dlaczego nie potrafi pani sobie znaleźć pracy w swoim zawodzie?Nie ma pani żadnego doświadczenia więc nie muszę pani słuchać bo wymądrza mi się tu pani...``

Zapisując swoje dziecko do tego przedszkola nich każdy najpierw się dobrze zastanowi czy takie traktowanie rodziców przez Dyrektora placówki nie będzie mu przeszkadzać.

Do Pani Dyrektor:
    nie wymądrzam się tylko mam odwagę powiedzieć, że jest Pani niegrzeczna. Nie wyzywam, nie obrażam - stwierdzam tylko fakt. To Pani mnie obrażała wielokrotnie. Poza tym nie wiem czy zdaje sobie Pani sprawę, że zacytowana powyżej Pani wypowiedź jest dyskryminacją ludzi bezrobotnych, których w Wałbrzychu niestety mamy wiele bo poziom bezrobocia w tym mieście jest znaczny.Proszę sobie zapamiętać, że człowiek bezrobotny to nie człowiek gorszej klasy lecz człowiek z chwilowymi problemami w zatrudnieniu głównie z przyczyn ekonomicznych.Dyskryminacja w naszym kraju jest karalna.
    Proszę sobie również zapamiętać, że posłałam syna do przedszkola właśnie dlatego, że podjęłam pracę i dlatego stać mnie było na opłacanie wyznaczonego przez Was dość wysokiego czesnego. A jeśli chodzi o kompetencje i doświadczenie w dziedzinie pedagogiki to w tej kwestii zdecydowanie nad Panią góruję. Wystarczy sobie policzyć i porównać ilość godzin przepracowanych w placówkach oświatowych. Ja mam staż dziesięcioletni, a Pani zaledwie dwumiesięczny w pracy z dzieckiem i jego rodzicem :)
    I kto tu się wymądrza?
    Pozdrawiam, a sukcesów w tej pracy nie wróżę.
    Dorota P.
  • Gość: DiDi IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.11, 14:05
    mam wrażenie, że czytam wypowiedź obrażonego 3 latka...
    Jest Pani dorosłą osobą i tak łatwo jest Panią obrazić?
    Chwali Pani personel mający kontakt z dziećmi i narzeka na relacje z Panią Dyrektor... Czy Pani przyszła na miłą rozmowę do przedszkola aby urozmaicić sobie czas czy zależy Pani na pozostawieniu dziecka pod dobrą opieką? Proszę oddzielić te dwie sprawy -będzie sie Pani lepiej żyło. Pisze Pani, że powiedziała Pani Dyrektor co o niej myśli -i świetnie! Obie sobie powiedziałyście co Wam się nie podoba! Gdybyście były mężczyznami może dały byście sobie "po razie" -i po kłopocie! Na razie to mam wrażenie, że musi Pani dać gdzieś upust swojej żółci... Skoro to Pani pomoże... Ale muszę Pani powiedzieć, że czytająć takie negatywne opinie o kimś pisane na forach śmiać mi się chce z ich autorów... Dlaczego pisząc o osobie ogólnie znanej nie ma Pani odwagi podpisać się swoim również nazwiskiem? Na prawdę nie ma Pani co robić? Stwierdza tu Pani "fakt"? Pani pisze jedynie o swoim SUBIEKTYWNYM odczuciu w rozmowie dwóch osób! Cytuje Pani wpowiedź Pani Dyrektor... Gratuluję pamięci! -chyba, że Pani rozmowę nagrała -to przepraszam! Polecam w takim wypadku z powództwa cywilnego wytoczyć proces Pani Dyrektor, za to że Pani się poczuła urażona -aczkolwiek nie radzę togo robić jeżeli nie poinformowała Pani Pani Dyrektor, że rozmowa będzie nagrywana...
    Czuje się Pani dyskryminowana faktem, że nie może Pani znaleźć pracy w zawodzie... Może warto pomyśleć o zmianie zawodu? -może warto podnieść kwalifikacje? Są w Wałbrzychu instytucje, które umożliwiają to zupełnie za darmo -ba, mało tego! Są nawet tacy (frajerzy?), którzy dofinansują Pani pomysł na samozatrudnienie -tylko trzeba chcieć! Polecam zacząć od Urzędu Pracy (prawie bez pracy można wyciągnąc kilkanaście tysięcy BEZZWROTNEJ(!) pomocy) a skończyć na przykład na Forum Aktywności Lokalnej. A swoją drogą uważam, że wielu bezrobotnych to niestety lenie, którym wygodniej brać zasiłek... Praca zawsze jest -trzeba chcieć (nawet nie trzeba umieć) się dostosować skoro to nie my możemy dyktować warunki.
    Pisze Pani, że się Pani nie wymądrza... i pisze Pani, że Pani góruje... Ma Pani tak świetne doświadczenie to proszę złożyć swoje CV w kilku placówkach i na pewno znajdzie Pani pracę... A skoro ma Pani taką przewagę to polecam założenie własnego przedszkola na przykład... Proszę spróbowac samej stawić czoło wszystkim instytucjom, które nas kontrolują i pilnują żeby nam przedsiębiorczym obywatelom (jak by nie było dającym pracę) łatwo nie było! ...proszę mi wierzyć -to tylko ładnie wygląda z zewnątrz... Oboje z Mężem mamy swoje firmy i niestety ludziom, którzych zatrudniamy wydaje się, że nam to tylko sam miód kapie z nieba... Praca na własnym to nie praca od 8-16, gdzie po wyjsciu do domu nie myśli Pani o tym co było... Tu się pracuje nawet siedząc późnym wieczorem w wannie (niestety nawet w tej najdroższej, która ma nas zrelaksować po cięzkim dniu)...
    Życzliwie życzę Pani wielu sukcesów!
  • Gość: aaaaaaaaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.11, 12:41
    A ja mam wrażenie, że napisała to Pani - Pani Jowito! Ale nic już Pani nie pomoże to forum jest wizytówka Michałka.
  • Gość: DorotaP. IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.03.11, 21:10
    Taką dwulicowość jaką posiada Pani Rząsowska rzadko się spotyka.To cecha wrodzona czy nabyta?
    Współczuję każdemu kto w przyszłości będzie miał coś wspólnego z tą panią.Ja na szczęście nie muszę Jej już oglądać ani słuchać.
    Pani Dyrektor, czemu nie zamieściła Pani tego wpisu w grudniu?Czy obawiała się Pani czegoś z mojej strony, że opowiem więcej faktów, zacytuję więcej wypowiedzianych przez Panią zdań, które mogłyby Panią pogrążyć, ośmieszyć?
    W czasie wypowiedzenia umowy czyli do końca grudnia trzymała Pani fason, a jak tylko zabrałam swoje dziecko z przedszkola to zaraz w styczniu wpis i znowu kpina ze strony Pani.Ale mnie już to nie wzrusza bo nie mam z Panią już nic wspólnego.
    Zajrzałam na stronę z ciekawości czy coś się zmieniło na lepsze.Widzę jednak, że jest coraz gorzej i coraz więcej niezadowolonych rodziców, poniżanych pracowników, coraz więcej opinii działających na niekorzyść Pani Dyrektor.
    Tym bardziej nie żałuję swojej decyzji, że zabrałam z przedszkola syna.Teraz żyjemy bezstresowo i nikt nam nie udowadnia, że jest lepszy od nas, że wszystko wie najlepiej.I nie musimy oglądać co dzień tego fałszywego uśmiechu przyklejonego na twarzy Pani Dyrektor.
    Mój syn wcale nie pyta o to przedszkole więc chyba nie było tam aż tak wspaniale.Teraz jesteśmy w przedszkolu gdzie jest zdecydowanie taniej, przyjemniej, gdzie nie ma mowy o złośliwych uwagach ze strony personelu, a tym bardziej dyrekcji.
    Szczęśliwe dziecko i szczęśliwi rodzice :)

Ps.Radzę wszystkim - omijajcie przedszkole ,,MIchałek`` szerokim łukiem.Nie warto tracić zdrowia i energii.Są w Wałbrzychu lepsze przedszkola...i tańsze!!!
  • Gość: olo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 12:34
    Podzielam opinię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: klars IP: *.walbrzych.vectranet.pl 10.03.11, 16:16
    Nie potrafię zrozumieć dlaczego w Pani tyle zajadłości, skoro nie ma Pani synka w tym przedszkolu już od stycznia to po co nadal "wiesza Pani psy" na tej placówce. Nie potrafiłyście sie Panie dogadać, nawet przyznam, że byłam po Pani stronie ponieważ zbulwersowało mnie sposób potraktowania Pani, ale dajmy już temu spokój. Dla mnie, jako rodzica, najważniejsze jest zadowolenie dziecka, jego chęc powrotu tam na drugi dzień, a sprawy personalne nie sa istotne. Najważniejszy jest uśmiech dziecka. To jak dyrekcja traktuje pracowników, jest sprawa poboczną, tu chodzi o dzieci. Panie wychowawczynie bardzo dbają o dzieci, w przedszkolu jest czysto, przyjemnie, ciepło, posiłki są smaczne a zajęcia interesujące i to chyba jest najważniejsze.
  • Gość: Alek IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.11, 21:29
    A mi się wydaje, że w placówkach oświatowych istotne jest wszystko.Również sposób traktowania pracowników - zdrowa atmosfera wpływa na wydajność i motywację...
    Cóż, niektórzy nie umieją być ludźmi więc trudno wymagać by traktowali innych jak człowieka, a nie śmiecia co można zdeptać i wyrzucić.
    Tak to jest jak przedszkole pozwala się prowadzić ludziom bez wykształcenia pedagogicznego, a jedynie z ambicjami biznes woomen.
  • Gość: Iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 07:51
    Wzorce idą z góry, a jaki przykład swoim zachowaniem daje Pani dyrektor? I skoro dla Pani dobro dzieci jest najważniejsze to nich się Pani nad tym zastanowi. Nie interesują Pani sprawy personalne, a powinny bo bardzo istotne jest jak dyrekcja traktuje pracowników. Sfrustrowany pracownik źle wykonuje swoją pracę, a to może odbić się na dzieciach. Wierzę, że Panie wychowawczynie robią wszystko aby dzieci czuły się dobrze, ale to samo powinna czynić dyrekcja, a może przede wszystkim dyrekcja. Powinni dbać aby zarówno dziecko jaki i rodzic byli zadowoleni. Ci Państwo Tyle lat prowadzą wszelakie biznesy, a jeszcze niczego się nie nauczyli. Dlatego wszystkie biznesy padają.
  • Gość: klars IP: *.walbrzych.vectranet.pl 11.03.11, 10:27
    Tak ma Pani rację, przekonała mnie Pani do swoich racji, pozostaje nam tylko kibicować "ciału pedagogicznemu" w tym przedszkolu. Wymaga się od wychowawców cudów, lecz niestety nie jest to docenione. Pozdrawiam
  • Gość: DorotaP. IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.11, 09:33
    Chyba źle mnie Pani odebrała. To nie moja zajadłość tylko odpowiedź na post DiDi z 10.01.2011r.
    Przeczytałam go dopiero teraz więc dopiero teraz skomentowałam.Mimo iż wiem czego można się spodziewać po pani Dyrektor to Jej tupet wciąż mnie zadziwia.Ja odpuśiłam już w grudniu, a post jest napisany w styczniu wiadomo dlaczego tak samo jak wiadomo na pierwszy rzut oka kto go napisał.Zajadłość raczej wypływa ze strony dyrekcji, nie sądzi Pani?
    Niestety moje zdanie jest takie, że wpływ dyrekcji na funkcjonowanie przedszkola jest przełożeniem na wszystko co się tam dzieje - ma to wpływ na kadrę pracowniczą, na kontakty z rodzicami, na klimat w placówce, a tym samym na dzieci.Nie twierdzę, że dzieciom dzieje się większa krzywda ale dobrze też nie jest.
    Choćby nie wiem jak bardzo wychowawczynie dbałyby o dobro dziecka i tak wszystko sprowadza się do jednego - że najważniejsze jest dobro samej Pani Dyrektor i to Ona jest tam najważniejsza i to dla niej powstało to przedszkole - nie dla dzieci.
    Dodam jeszcze tylko, że śmieszy mnie fakt iż zarzuca mi się anonimowość pisanych przeze mnie tekstów kiedy samemu nie ma się odwagi podpisać choćby imieniem :)
    Ja podpisałam się imieniem i starczy bo DiDi przecież wie jak mają na imię matki dzieci uczęszczających do przedszkola.A czy DiDi nie ma imienia? :)
    Jest takie powiedzenie: wymagaj pierw od siebie, a dopiero potem od innych.
    Pozdrawiam.
  • Gość: anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.11, 22:04
    bzdury pani pisze jak można zle traktować pracownika jeśli dyrektorka będzie sie wyżywać na personelu to co pani mysli ze one będą zadowolone i z usmiechem jak gdyby nigdy nic będą pracować z dziecmi będo wyładowywać złość na dzieciach
  • Gość: zula IP: 62.161.229.* 02.09.11, 16:32
    po pierwszych zdaniach mozna stwirdzic, ze znowu pisze to tzw Pani Dyrektor... :D bujaj garba! a przede wszystkim milcz jak do mnie mowisz! to jak w placowce wygladaja stosunki miedzy wladzami a podmiotami jest zanczace dla rozwoju dziecka. dziecko widzi i sie uczy od takich jadowitych suk (metafora). . przekupie kogo trzeba i ja zostane dyrektorem, a(!) i Ciebie wezme sobie do sprzatania moich kup w toalecie. oczywiscie w ramach odrobienia za poniesione straty moralne. jak ktos ma kase, duzo moze zrobic, zeby tak wlasnie bylo. kupic mozna wszystkich, a Ciebie tymbardziej! uwazaj do kogo sie odzywasz, bo trafilas na kamien i tego tak nie zostawie. nikogo nie bedziesz ponizac! To jest karalne!
  • samadhi.rose 22.09.15, 16:26
    Przedszkole językowe "Michałek" oraz szkoła językowa "Młody Kopernik" - niebezpieczna farsa i nieporozumienie

Piszę z perspektywy osoby, która miała (nie)przyjemność współpracować z wyżej wymienioną placówką i odniosła bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale czar niestety szybko prysł...

Zdaję sobię sprawę, że nie wszystkie "niedociągnięcia" o jakich wspomnę będą dla każdego tak samo istotne ale, niektórych z nich z pewnością nie można bagatelizować dla dobra dzieci uczęszczających do wyżej wspomnianego przedszkola i szkoły.

Żywienie - raczej niewiele należy oczekiwać, jeżeli płaci się 6zł za dzienne wyżywienie dziecka w przedszkolu, ale chleb z oczyszczonej mąki posmarowany margaryną (czemu nie masło??) napchaną tłuszczami trans, które między innymi podnoszą poziom złęgo cholesterolu
    w surowicy krwi nie jest pożywieniem odpowiednim dla intensywnie rozwijających się organizmów przedszkolaków
    , alternatywą do chleba z margaryną są zacukszone syropem fruktozowo-glukozowym (bardziej podnosi poziom cukru we krwi niż czysta glukoza) i doprawione niezdrowym tłuszczem palmowym płatki śniadaniowe pozbawione jakichkolwiek wartości odżywczych, na obiad zawsze lub prawie zawsze zabielona i przesolona zupa oraz
    podawany nawet dwulatkom smażony kotlet ( w ramach przypomnienia napiszę, iż potrawy smażone podaje się dzieciom po ukończeni 3 roku życia, jeżeli wogóle) na dodatek przyprawiona CUKREM suruwka. W podwieczorku też nie można
    doszukać się niczego wartościowego oprócz np. bananów. W menu można spotkać również ketchup z 30% zawartścią pomidorów, (reszta składu to cukier, ocet i konserwanty), wszechobecną przesłodzoną czarną herbatę
    , która podawana do posiłków upośledza przyswajanie żeleza. CZY TAK MAŁO CENI SIĘ ZDROWIE DZIECI?? Co ze zdrową żywnością w szkołach??

Kolejnym punktem do opisania jest traktowanie personelu przez panią dyrektor. Można streścić to w dwuch zdaniach.
    1. Dobra mina do złej gry oraz 2. Traktowanie ludzi jakby byli robakami. Nistety takie podejście do nauczycielek i personelu odbija się na dzieciach jako, że niejednokrotnie zdarza się, że dziewczyny płaczą lub poprostu są zdołowane złą atmosferą. W przeciągu
    miesiąca przez szkołę i przedszkole potrafi przewinąć się około 6 dziewczyn, które rezygnują po chwili ,chociażby z prostego powodu jakim jest
    nieposiadania żadnej umowy z placówką oraz z brakiem możliwości na jej otrzymanie w najbliższym czasie. Gdzie jest stabilność dla dzieci?? Rodzice!! zwracajcie uwagę komu zostawiacie pod opieką dzieci?? Widzicie nową nauczycielkę?? Spytajcie się dlaczego tu jest, co się stało z poprzednią?
    Personel nie przechodzi również szkoleń z pierwszej pomocy oraz BHP (podpisywane są tylko "świstki"), z badaniami okresowymi nie jest lepiej. W konsekfencji personel nie wie jak zachować się gdy dziecko zaksztusi się jedzeniem!!!!

Na dodatek szkoła nie zasługuje, jak narazie, na miano szkoły językowej, znowu zmiany w personelu i zapowiedziany brak podręczników do j. angielskiego do połowy października. Ponad to, klasa z 5 godzinami języka angielskiego w tygodniu wymaga poprostu odzielnego, autorskiego programu nauczania, którego nie ma!!!

Oczywiście nie płaci się za godziny dodatkowe, zebrania, pseudo rady pedagogiczne (pani dyrektor nie posiada wykształcenia pedagogicznego) i prawdopodobnie z
    tego powodu wywodzi się część problemów. Wcześniej prowadziła sklep z obuwiem, a później salon sukien ślubnych w Auchan w W-chu. Szkoła i przedszkole
    zdaje się być poprostu kolejnym sposoben na zarabianie pieniędzy, a dowodem na
    "gospodarność zarządu" jest postawienie fontanny na placu zabaw, który wymaga
    napraw. A fontanna jest po to by "zamknęła czakry" i chyba po to żeby jakieś dziecko wpadło do niej głową w dół...
    Nie widzę w tej placówce dbania o dobro dzieci tylko dbanie o swoje własne interesy...

Ela
    mama, pedagog oraz lingwistka z zamiłowaniem do zdrowego stylu życia

• beata1ch 07.10.15, 21:15
    Witam

Chciałam zapytać jak można się z Panią skontaktować i porozmawiać na temat tej placówki.

zaniepokojony rodzic
  • minimouse252 16.03.16, 22:01
    Nie polecam!!! We wcześniejszych postach jest wiele złego napisane o przedszkolu "Michałek". Poczatkowo myślałam, że ile ludzi tyle opinii, jednak okazuje się to wszystko prawdą. Od września 2015 "przewaliło" się bardzo duzo personelu (już wiadomo dlaczego, pani w poprzednim poście opisała to bardzo dokładnie). Nie podobało mi się to i myśłałam o wypisaniu dziecka z tego przedszkola, ale dałam "Michałkowi" szansę. Żałuję bardzo tej decyzji!!! Szykanowanie personelu odbija sie na dzieciach. Panuje bardzo nerwowa atmosfera w przedszkolu. Panie wychowczynie widać ze są spięte i zagubione. Jeżeli chodzi o dyrektorkę tegoż przedszkola, mogę powiedzieć jedno : opryskliwa, chamska, wyniosła. Kobieta nie potrafi rozmiawiac z drugim człowiekiem, na każdym kroku pokazuje swoją wyższość. Jednak taką postawą nie wie Pani co traci. Każde "zagranie" Pani, Pani Dyrektorjest szczegołowo opisywane i idzie na Wałbrzych. Każdy niezadowolony rodzic czy też osoba współpracująca z Panią przekazuję swoja opinię dalej i słownie i pisemnie. Może i nawet do kuratorium już coś dotarło. Czy o innych przedszkolach jest coś złego napisane? Otóż nie. O przedszkolu "Michałek" można juz esej napisać. Komu chcialoby się wypisywać coś złego na forum, kto ma na to czas, widocznie każdy ten czas znajdzie, bo tak zalazła Pani za skórę ludziom Pani Dyrektor. RODZICE odradzam każdemu zapisywania swojego dziecka do tego przedszkola. Łą
  • Gość: Agnieszka W. IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 19.04.12, 00:04
    Napisała Pani, że czytając takie negatywne opinie o kimś pisane na forach śmiać się Pani chce z ich autorów... Dlaczego pisząc o osobie ogólnie znanej nie mają odwagi podpisać się swoim nazwiskiem?
    Pani zwracając się do Pani Doroty nie ma odwagi podpisać się nawet imieniem!!! Określa się Pani jako niejaka DiDi Pfff ... żenada! Czyżby brak odwagi? :) Co prawda Pani wypowiedź nie odnosi się do osoby ogólnie znanej ... ale jakie to ma znaczenie? Wypowiedź krytyczna w odbiorze drugiej osoby musi być opatrzona podpisem jeśli chodzi o osobę ogólnie znaną?!!!
    I kolejna Pani wypowiedź cytuję ... "Praca zawsze jest -trzeba chcieć (nawet nie trzeba umieć)" Ha ha no brawo!!! To wyjaśnia dlaczego Pani tak broni Pani Dyrektor ... ona chce ... tyle, że nie umie :)))
    Na przyszłość ... proszę sobie darować wypowiedzi na forum ... albo wcześniej je przemyśleć, żeby się tak nie pogrążać!!!
    Pozdrawiam :)
    Agnieszka W. (tak,żeby było śmieszniej)! :)
  • spalt 30.10.10, 17:58
    Mój syn także chodził do tego przedszkola i nie podobało mi się to, że pani dyrektor o każdy wykonany do niej telefon była zła, bo też chce mieć czas dla rodziny, a przecież na głównej stronie przedszkola zapewnia,że "cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji". Druga sprawa: powiadomienia o chorobie dziecka zgłaszać od godz 9-12 czyli jak dziecko zacznie gorączkować o godz 17, to już nie można dzwonić tego dnia, tylko trzeba czekać i dzwonić (przepraszam słyszałem, że już nie można dzwonić tylko wysyłać smsy) na drugi dzień w wyznaczonych godzinach i w ten dzień jeszcze przywieziony jest posiłek, który pewnie nie przepada, tylko ktoś sobie za darmo zjada za nasze pieniądze. Smacznego pani dyrektor. Bardzo nie ładnie. Wypisałem już syna.
  • Gość: bezstronna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 10:23
    Szkoda, że tyle pary idzie w gwizdek.
    W przedszkolach jakie znam organizacja i zasady są bardzo podobne lub gorsze. Podobne, bo uczciwa jest i powinna być oczywista np. możliwość zgłoszenia, że dziecko od dzisiaj jest chore i od jutra nie będzie naliczna rodzicowi stawka za posiłiki za zgłoszoną nieobecność.
    Ale również oczywistym powinien być dla rodziców fakt, że jak zaniedbają ten obowiązek (zgołszenia nieobecności dziecka) będą musieli zapłacić za zamówione posiłki. A czy Pani dyrektor podzieli tę nieszczęsną porcję na pozostałe dzieci, czy odda bezdomnemu, czy zje sama - sprawa dyrektora. I jeszcze jedno proszę mi pokazać jakiegokolwiek pracownika, branżę, osobę do której można dzwonić bez ograniczeń, o każdej porze dnia i nocy. Jak sklep jest do godz. 18.00 to po 18.00 nie dzwonię do pani Zosi po bułki.
    A jak świat światem, każdy ma swoich zwolenników i przeciwników.
  • spalt 04.11.10, 22:49
    Czy normalne jest, żeby dyrektorka przedszkola odbierała telefony tylko przez 3 godziny dziennie? Jeśli to ją tak bardzo męczy, to dlaczego te telefony (smsy) nie można wykonywać np. do sekretariatu, dla mnie to jest chore. Jeśli chodzi o pieniążki to można je wpłacać na wiele sposobów np. na recepcji, w sekretariacie lub na konto. Ale jeśli chodzi o sprawy dotyczące naszych dzieci to już ta kwestia zaczyna być uciążliwa dla dyrekcji. Wiele dziwnych rzeczy dzieje się w tym przedszkolu ale wszystkie mają wspólny mianownik, wszystkie one dotyczą KASY. Więc, bezstronna osobo, następnym razem zastanów się troszeczkę nad tym co piszesz, bo to nie skarży się jedna osoba tylko popatrz ile jest już negatywnych wpisów i ile jest już w szatni pustych szafeczek, to chyba mówi samo za siebie
  • Gość: Złośliwy IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.10, 23:42
    Panie Marku proszę nauczyć żonę dobrych manier a pózniej brać się za biznes.Dworzysko,sukieneczki i inne biznesiki a tutaj 20 % dobrych opinii a 80 % złych.Może jakieś nowe stanowisko np.na Prezes Książa.
  • Gość: przedsiębiorca IP: *.chello.pl 04.11.10, 23:48
    hehe złośliwy jesteś ;)
    Ale to jest fakt.
    Z nim się załatwia sprawy szybko i sprawnie a z nią....
    Nigdy więcej.
  • Gość: chyba IP: *.chello.pl 05.11.10, 00:11
    Co dziwne,
    nagle taki atak?
    Bez związku z kampanią?

I czy warto się pakować w to ... ?
  • Gość: ja IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.11.10, 09:11
    Czy jak się widzi wyłącznie czubek własnego nosa, to można się jeszcze nauczyć dobrych manier?
    W przedszkolu dobrze przygotowanym technicznie, takim ładnym i kolorowym gdzie panie wychowawczynie są miłe z profesjonalnym podejściem do dzieci, zarządcą powinien być ktoś z klasą i wysoką kulturą osobistą, ktoś kto przyciąga klientów ( w tym wypadku rodziców ), a nie odstrasza.
    Wymądrzanie się i traktowanie rodzica z góry nie jest dobrą metodą pozyskiwania klienta.
    Pani Dyrektor miła i profesjonalna jest wyłącznie przy podpisywaniu umowy.
    Może czas zrobić konkurs na nowego dyrektora?
  • Gość: rodzic IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.11.10, 08:51
    To prawda, że każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak jeśli ma się więcej tych drugich to należałoby się zastanowić nad przyczyną.
    Poza tym jak można nazywać siebie bezstronną jeśli nie wykazuje się w pisanym tekście żadnym obiektywizmem i widzi się rację tylko jednej strony?
    A jeśli chodzi o podział posiłków dzieci nieobecnych w przedszkolu - może i jest to sprawa dyrektora jak je rozdzieli lecz proszę nie pisać o rozdawaniu biednym.Do takiego czynu Pani Dyrektor chyba nie jest zdolna, bo to nie przyniosłoby Jej żadnych korzyści.Pani Dyrektor to człowiek interesu więc prędzej zadba o własny interes niż kogoś biednego. Sam widziałem jak wychodzi ze słodką bułką z dziecięcej stołówki zajadając ją ze smakiem i tym przyklejonym, nieszczerym uśmiechem na twarzy.
  • Gość: ja34 IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.11.10, 13:01
    Witam
    Nie wiem od czego zacząć,ale chyba od tego,ze duzo nam obiecano ,a mało za te pieniadze dano!!To raz!!Dwa to uwazam ,ze jezeli dostało sie taki prezent od męza w postaci przedszkola to super tylko mimo wszystko nalezy sie wykazywac,a nie nianczyc wlasne dzieci a reszte olewac.Takto kazdy potrafi!!Co z tymi teatrami i filharmonią???Drodzy rodzice uwazam ,ze po takim czasie nalezaloby zorganizowac jakies zebranie i poruszyc pere kwestii.Kto jest za zebraniem???Pozdrawiam.
  • Gość: lala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.10, 16:43
    Mam dziecko w tym przedszkolu i należę do tych rodziców, którzy są zadowoleni, lecz równiez uważam, że należałoby zrobić zebranie z rodzicami. Po tych wszystkich wypowiedziach na forum, po wysłuchiwaniu poglądów, będąc w przedszkolu każdego dnia, również jestem za tym by zorganizować zebranie, ale takie ze wszystkimi rodzicami bez podziału na grupy, ponieważ problemy nie leżą w pracy z dziećmi a w większej grupie dyskusja może być efektowniejsza.
  • Gość: tola IP: *.xdsl.centertel.pl 08.11.10, 20:38
    witam, tez jestem za zebraniem, zwłaszcza, że to pierwsze było chyba ostatnim i bardzo mało efektywnym. Po dwóch miesiącach tak samo jak pani Dyrektor ma uwagi do rodziców tak rodzice maja uwagi do pani Dyrektor. Po dwóch miesiącach można już sobie pewna opinie wyrobić.
    Pozdrawiam
  • Gość: ja IP: *.swidnica.mm.pl 08.11.10, 22:48
    Witam,ja również jestem za zebraniem,mimo ogólnego zadowolenia,mojego i mojego dziecka,zgadzam sie z przedmówczyniami...proponuję aby każdy zainteresowany rodzic jutro zgłosił taką potrzebę u pań prowadzących grupę..pozdrawiam
  • Gość: ja IP: *.swidnica.mm.pl 08.11.10, 22:56
    witam,ja też jestem za zebraniem,mimo ogólnego zadowolenia,chętnie zapytam o teatr i inne....proponuję, zainteresowanych Rodziców, o zgłoszenie potrzeby u Pań prowadzących grupę i prosbę o przekazanie Dyrekcji..pozdrawiam
  • Gość: pinkGrenade IP: *.152.155.26.dsl.dynamic.eranet.pl 12.03.11, 01:25
    Hehe! To jest fakt! Mialo byc tak pieknie. Tyle Nam- rodzicom obiecano na pierwszym zebraniu. Niestety szybko zapomniano o obietnicach.
    1. Jedzenie (ktore codziennie przywozono z restauracji Maria) mialo byc wydawane do domu w przypadku kiedy dziecko nie bedzie chcialo/mialo ochoty na jedzenie. Niestety ani razu nie dostalismy oplaconego posilku! Moje dziecko wychodzilo z przedszkola glodne i bardzo spragnione. Gdy wchodzilo do samochodu od razu mowilo, ze chce pic. A w domu czesto zdazalo sie ze chcialo dokladke obiadu, co uwierzcie nie bylo normalne! Nie staram sie tu na sile wymyslac i oczerniac "Michalka", po prostu mowie jak bylo. Glownie dlatego zadecydowalam o wypisaniu dziecka.
    Wiem od znajomej ktora tam pracowala, ze jedzenie "przechwyca" Dyrekcja. Dlatego nie trafia do rak rodzicow. Prawda, ze pieknie?!
    2. Potwierdzam fakt, ze Panie opiekujace sie dziecmi zmieniane sa jak rekawiczki. Dziecko nie zdazy przywyknac do jednej, a juz pojawia sie na jej miejsce nastepna. To bardzo stresujace dla naszych pociech, nie sadzicie?! ...A Pani Dyrektor przebiera...i przebiera w pracownikach...
    3. Powiem krotko. Moim zdaniem jesli Pani Dyrektor nie potrafi porozumiec sie z rodzicem, pracownikiem- osobami doroslymi to co tu mowic o kontakcie z dziecmi?!
    Dobrze radze! Omijajcie to przedszkole bo predzej czy pozniej i tak bedziecie zalowac. Wiec lepiej zaoszczedzic sobie nerwow, stersow i pieniedzy.
  • Gość: ccc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.11.10, 20:21
    Po tym wszystkim co tu przeczytałam stwierdzić można tylko jedno: o ja pier...e. Przecie to przedszkole miało być takie super hiper wypas full serwis, wszystko miało być cacy i na wysokim poziomie, a okazuje się że najniższy poziom rerezentuje sama szanowna pani dyrektor. Żałosne. Ktoś tu pisze że przecież żaden dyrektor nie jest do dyspozycji 24h. Owszem zgadzam się w 100%. Ale w innych przedszkolach za przedszkole płac się dużo mniej. U państwa Rz miało być na bogato, kontakty z rodzicami miały być na wysokim poziomie, pani Jowita miała wychodzić do rodziców z sercem. A co wyszło w praniu?? Jedno wielkie szambo. Tak to jest jak na przedszkole patrzy się tylko poprzez pryzmat biznesu. Panstwo właściciele zapomnieli o jednym: w przedszkolu najważiejsze jest dziecko, a szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic.

Drugą sprawą jest ich strona internetowa która w mojej opinii jest najgorsza ze wszystkich stron wałbrzyskich przedszkoli. Menu z połowy października, kilka bezpłciowych fotek, zero konkretów, same ogóły, brak życia. Do takiego przedszkola moje dziecko nie pójdzie na pewno.
  • Gość: xxxx IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.11.10, 11:46
    Dlatego drodzy wyborcy zastanówcie się bardzo mocno czy głosować na P. Marka Rząsowskiego, który jest zmanipulowany przez swoją żonę (o której niepochlebne opinie na tej stronie przeczytałem). Ja osobiście za żadne skarby nie zagłosuje na tą osobę w nadchodzących wyborach chociaż przyznaje, że w poprzednich wyborach stawiałem na niego. Te 5 lat pokazały jakim jest człowiekiem i jakimi ludźmi się otacza oraz jak bardzo się zmienił. Obietnice kampanii będą realizowane jak te z "Michałka".
  • Gość: rodzic IP: *.chello.pl 08.11.10, 23:02
    Co jest ludzie?
    Wszystko było cacy i nagle taka nagonka?
    Bo wybory?
    Kurczę, aż bym się wyniósł stamtąd, żeby moje dziecko nie ucierpiało.
    Ale z kolei nie ma do tego podstaw.
  • Gość: tola IP: *.xdsl.centertel.pl 09.11.10, 18:37
    a ja myślę że to żadna nagonka, żeby coś się zmieniło musi ktoś zacząć, bo jednostka najczęściej machnie ręką, a w grupie siła (zwłaszcza, że ta grupa robi się duża - jeśli tu wypowiadają się faktycznie rodzice) i nagle się okazuje że "ja też tak myślałem, ale nie chciałem narzekać"
  • Gość: JG IP: 212.160.172.* 09.11.10, 09:27
    To może niech Pan Doktor teraz do Michałka zaniesie swój plakat wyborczy, poprawi się humor/uśmiech Pani Dyrektor (tak naprawdę to jak wnioskuje z forumowych rozmów jedyny zarzut w stosunku do Przedszkola) i agitka taka pełniejsza będzie. Pozdrawiam
  • Gość: haha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.10, 22:39
    Ale numer!! Strona www została zmieniona, wizualnie wszystko wygląda prawie tak samo "ale prawie" robi wielką różnice. Doszła rubryka aktualności, ale co najbardziej mnie zadzwiwiło to w zakładce "zajęć dodatkowych", gdzie opisane są ów zajęcia została zmieniona liczba odwiedzin aktorów z teatru i filharmonii. Chyba szefostwo przygotowuje się na odpór ataku rodziców, którym obiecano odwiedziny w/w w większej ilości w każdym miesiącu. No chyba, że ilość tych gości została zmieniona na poczet zajęć z rytmiki, lecz do tej pory rytmiki nie było, jak również gości z teatru również nie było.
  • Gość: Tata przedszkolaka IP: *.swidnica.mm.pl 09.11.10, 23:36
    A Hania jest zadowolona z przedszkola i z Pani Asi i Paulinki... :-)
    Całymi dniami śpiewa przedszkolne piosenki i bawi się w LABADO i LISA WITALISA.
    Uwielbia płatki z mlekiem i bułkę z Nutellą...
    A my rodzice podzielamy jej optymizm i zadowolenie...
  • Gość: miki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.10, 08:46
    Mój Oluś też uwielbia p. Asię i p. Paolinkę. Są to naprawde wychowawczynie z powołania. Zawsze uśmiechnięte, bardzo otwarte, bardzo dbają o dzieci, a co najważniejsze do każdego dziecka podchodzą indywidualnie.l
  • Gość: Dorota P. IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.11.10, 19:28
    Nie chodzi o to, że dzieci nie lubią przedszkola.
    Chodzi o podejście Pani Dyrektor do pewnych spraw, o jakość rozmowy z rodzicem, o poszanowanie godności i praw rodzica itp.
    Mój synek również bardzo lubi to przedszkole i super Panią Asię i super Panią Paulinę. Również śpiewa piosenki i chętnie opowiada co robił na zajęciach, co malował, co tańczył...
    Dziękuję obu Paniom za serce i opiekę, którą otaczali moje dziecko przez ostatnie dwa miesiące.
    Dziękuję również Pani z ,,dyżurki,, , która witała nas co dzień uśmiechem i dobrym słowem!!!
    Cały mój niesmak związany jest wyłącznie z osobą Pani Dyrektor. Jestem rodzicem, nie jakąś smarkulą, którą można obrażać bezkarnie tylko dlatego, że wypowiadam głośno ale grzecznie swoje zdanie, które to jest odmienne od zdania P.Dyrektor.
    Placówki oświatowe, a przedszkola wchodzą w ich skład, mają wręcz obowiązek dbania o jakoś i wysoką kulturę słowa, mają uczyć pozytywnych zachowań, mają kojarzyć się z łagodnością i uprzejmością. To nie twardy biznes nastawiony tylko na zysk i zysk przez wielkie Z.
    Jeśli P.Rząsowska nie umiała powstrzymać swojej arogancji i podniesionego tonu z nutą ironii i kpiny w tle podczas rozmowy ze mną, to czy mogę mieć pewność, że nie wybuchnie z porównywalną siłą przy moim synku gdy coś Jej się nie spodoba w Jego zachowaniu?
    Totalny brak ogłady i opanowania.
  • Gość: ola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.10, 07:26
    A w naszym przedszkolu gdzie czesne wynosi 160 zł. filharmonia i teatr lalek jest w każdym miesiącu (bez dodatkowych opłat) nie wspominając o innych atrakcjach. Szkoda tylko, że P. Basia zdecydowała się na odejście do Michałka, ale z tego co tu piszecie raczej sobie nie polepszyła pracy. Pani Basiu może nie jest za późno na powrót do poprzedniego przedszkola. Jest Pani super wychowawcą, dzieci Panią uwielbiają niech się Pani tylko nie da stłamsić Pani Dyrektor Rząsowskiej. Pozdrawiam, mimo wszystko życzę Pani powodzenia.
    Zadowolony rodzic (ale nie z Michałka).
  • Gość: mama IP: *.walbrzych.vectranet.pl 11.11.10, 14:12
    a gdzie jest przedszkole za 160zl?
  • Gość: Natalia IP: *.walbrzych.vectranet.pl 11.11.10, 19:17
    A dla mnie to forum to istna czysta złośliwość ludzi, którzy czepili się Państwa Rząsowskich a tylko cierpią za to dzieci. Ludzie z góry są uprzedzeni do Jowity i tyle. Niestety politykę też już ktoś tu wypomina...a to jest już pojazd po bandzie!!!!!!!! Ludzie zajmijcie się faktycznie swoimi dziećmi a nie uprawianiem polityki "w przedszkolu"!!!!!!
  • Gość: gość IP: *.xdsl.centertel.pl 11.11.10, 19:48
    a czy ulotki i plakaty na recepcji to nie jest czasem polityka w przedszkolu? a kto to tam zaniósł? rodzice z forum? bez przesady....
  • Gość: DorotaP. IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.11.10, 22:39
    Właśnie, bez przesady. Jakie uprzedzenie? Znam P. Rząsowską od końca sierpnia kiedy to zapisałam swoje dziecko do przedszkola. Nigdy wcześniej na szczęście o Niej nie słyszałam. A teraz chcę zapomnieć, że w ogóle Ją poznałam.
    Pani Rząsowska po prostu nie liczy się ze zdaniem innych, nawet jeśli jest to rodzic dziecka.Wysłuchiwanie próśb i oczekiwań rodziców jest wpisane w pracę Dyrektora przedszkola.
    Wystarczy mieć odmienne zdanie, a P. Dyrektor nie zostawia na człowieku suchej nitki, a wypowiedzianymi słowami wielokrotnie przekracza zakres swoich kompetencji np. P. Dyrektor nie ma prawa mi wypominać, że jestem osobą bezrobotną więc niekompetentną bo to nie ma związku z przedszkolem dopóki za nie płacę.
    Nawiasem mówiąc - mało kogo byłoby stać na przedszkole za 490 zl. gdyby nie pracował :)
    Mnie przynajmniej nie byłoby stać.
    Moim zdaniem takie uwagi są nie na miejscu, a dyrektor na poziomie nie odważyłby się mówić coś takiego i wiele innych, obraźliwych rzeczy, o których tu już nawet nie wspomniałam.
    Gdyby P.Dyrektor na początku nie obiecywała tak wiele to może nawet bym się nie czepiała. Ale pamiętam jak kładła nacisk na dobre relacje z rodzicami. Zachęcała nawet do tego, by wchodzić z dzieckiem na jakiś czas do sal by dzieci nie płakały, by przyzwyczaiły się do swoich Pań i do nowego otoczenia. Pamiętam takie zdanie: ,,my nie traktujemy rodzica jak intruza,,...
    Obiecanki cacanki...
  • Gość: Była ale sie zmyła IP: *.centertel.pl 06.12.10, 23:18
    Witam! Pracowałam od samego początku w przedszkolu "Michałek" i mogę powiedzieć wprost że nie miałam w życiu takiego opryskliwego i chamskiego pracodawcy. W czasie pracy byłam wzywana z byle powodu aby tylko usłyszeć w jakim to rozciągniętym swetrze przyszłam, potem znów że włosy nie takie. (nawet kazano mi je zafarbować przed 1m września) Mając umowę na czas określony Państwo Rz. wezwali mnie o godz. 17.05 po pracy, gdzie powiadomili mnie o tym że wypowiadają mi umowę. Gdy zapytałam z jakich to przyczyn?usłyszałam odpowiedz ze nie spełniam jej oczekiwań. Odpowiedziałam że z tego co się orientuje to oczekiwania rodziców i dzieci jak na dzień dzisiejszy spełniam , no więc odpowiedz była taka:"Ale moich pani nie spełnia". Wszystko jasne, ale kto tu jest najważniejszy. Może jednak nakręcić film Państwo Rząsowscy kontra Dzieci z Michałka. Byłam w ciężkim szoku kiedy to zostawiono mnie z licznymi pracami na Bal Jesieni i zaczętymi wierszykami i piosenkami jakie nauczyłam dzieci. Chciałam również podkreślić że kilkoro dzieci przyjeła Pani z mojego powodu ponieważ rodzice nie byli pewni co do zapisania swoich pociech z powodu różnicy wieku.(dzieci były 4letnie a ich córka 6letnia). Trzeba było przekonywać do tego że oczywście"Pańska córka nie będzie się tu nudziła, zadbamy o to, przygotujemy program, poprowadzimy osobno..."Dałam tu jeden z przykładów. Oczywiście 2 dni po tym zostałam zwolniona. Mimo wszystko zrobiło mi się szkoda tego że nie będe miała kontaktu z dziećmi i szczerze z moją współpracownicą, bo akurat ona jest moim zdaniem jednym z NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELI WSPOMAGAJĄCYCH w tym przedszkolu. Nie zdarzyło mi się usłyszeć że krzyczy na jakiekolwiek dziecko. Ciekawi mnie jeszcze jak sie miewają dzieci. Jak tam Wiktorek? Czy Maksiu już się rozkręcił? Czy Kacper wreszcie zaczął pić mleko?:)no i czy Olaf dalej wymiata tekstami? ... a no tak czy Maja dalej odpowiada "Nie jestem wyścigówką" gdy jej mówiłyśmy "Szybciej bo obiad" ?haha, niektórzy wiedzieli by o co chodzi. W każdym razie pozdrawiam wszystkie dzieciaki, nawet dwulatki, które pewnie nie potrzebują już nocników. Pa
  • Gość: ja IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.12.10, 19:24
    Proszę się nie martwić. Kiedyś to całe zło powróci do tej Pani ze zdwojoną siłą. Właściwie to już ich dopada (kolejne nie udane interesy, porażka w wyborach). I z tego co widzę przedszkole też nie ma świetlanej przyszłości. Ja bym swojego dziecka w życiu tam nie zapisała czytając to forum.
  • Gość: MIKI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.10, 11:33
    A nasze dziecko uczęszcza do tego przedszkola i jestesmy bardzo zadowoleni. A co do zarzutu, że jest tam zimno to juz typowa bujda, jest wręcz odwrotnie, jest tam zdecydowanie za gorąco!
  • Gość: Kika IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.11, 15:15
    Jasne jest gorąco bo jak na sali było 13 stopni i dzieci chodziły w sweterkach to napchali po 10 paczek waty w okna i poobklejali to taśmą
  • Gość: fw IP: *.fn.pl 25.03.11, 18:19
    BZDURA! Zawistni ludzie!!!!!!!!!!!!
  • Gość: tttttt IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.11, 23:43
    To proszę sobie sprawdzić, to nie bzdura tylko fakt
  • Gość: ola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.10, 12:51
    Przedszkole siódemka. Czesne 160zł. i 5 zł. posiłki przygotowane w kuchni przedszkola. Super przedszkole łącznie z dyrekcją i wychowawcami.
  • Gość: '; IP: *.walbrzych.vectranet.pl 13.11.10, 00:38
    czyli nie 160 tylko wiecej
  • Gość: :) IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.11.10, 21:58
    Czyli niecałe 300zł. z wyżywieniem, a nie 500zł. :) A przy tym miła atmosfera i pełne zadowolenie:)
    Nie widać różnicy?
  • Gość: cc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 10:50
    roznice zdecydowanie widac:) a przedszkole siodemka jest jak drugi dom dla dziecka! panie sa rewelacyjne a pani dyrektor to normalna kobieta z k7tora idzie porozmawiac na kazdy temat, zawsze doradzi, wytlumaczy. 160 + wyzywienie i rowniez sa dodatkowe zajecia, wyjscia do teatru, filharmoni, biblioteki...coz dodac ...nic
  • Gość: miki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.11.10, 17:52
    Już nie przesadzajmy z wychwalaniem tej Siódemki, sama byłam świadkiem jak ostatnio jedna z mam odbierała swoje dziecko, które "miało wypadek i nikt nie wie jak to sie stało" słowa wychowawczyni, a dziecko z przeciętym policzkiem zapłakane itd. Zatem świetna opieka!!
  • Gość: do miki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 21:27
    przedszkole ok, ale sama pomysl ze trudno jedenj pani zapanowac nad 30 dzieci. niektore mamy nie moga zapanowac na swoim dzieckiem a co dopiero nad taka banda. w kazdym przedszkolu zdarzaja sie wypadki i w tym michalku napewno tez mimo kamer.
  • Gość: Tata IP: *.walbrzych.vectranet.pl 30.11.10, 16:56
    Tylko że w Michałku 2 czasem 3 Panie na niewielką grupkę a nie 1 na 30 osobową bande jak w siódemce
  • Gość: gość IP: *.chello.pl 14.11.10, 16:06
    tak dla uzupełnienie informacji o kolejnym biznesowym zajęciu nowych państwa Rząsowskich (nie mylić z pierwszą żoną) to to że oni niewiele płacą czynszu za wynajęcie tego budynku - coś ponad 500 zł. Tak interesy to każdy może prowadzić
  • Gość: budowlaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 18:32
    Gość portalu: xxxx napisał(a):

> Dlatego drodzy wyborcy zastanówcie się bardzo mocno czy głosować na P. Marka Rz
    > ąsowskiego, który jest zmanipulowany przez swoją żonę

Gdzie Rząsowski kandyduje? Przecież ma fuchę w radzie nadzorczej Aqua-Zdroju. Jeszcze mu mało?
  • Gość: Tata przedszkolaka IP: *.swidnica.mm.pl 18.11.10, 00:08
    Ludzie, dajcie już spokój i zmieńcie TEMAT... Mija już 3 m-c, od kiedy moja córeczka Hania uczęszcza do Przedszkola Michałek i z dnia na dzień jest lepiej... Opieka jest b.dobra, jedzenie smaczne, program zajęć dopasowany do poszczególnych grup wiekowych... postęp w nauce j.angielskiego i francuskiego jest widoczny "gołym okiem". Dzieci są bezpieczne pod opieką 2-3 wykwalifikowanych osób, czego więcej szukać???
    Mam znajomych, których dzieci uczęszczają do innych przedszkoli; tam nie jest wcale tak "kolorowo", wielokrotnie jest tylko 1 osoba opiekująca/ grupę, dzieci "robią co chcą" byle tylko jakoś minął dzień, nikt się nie przykłada do zajęć itp..
    Nasze dzieci w Przedszkolu Michałek nie mają czasu się nudzić, cały czas odkrywany jest przed nimi świat i właśnie dlatego uczęszczają do tego przedszkola, czy komuś się to podoba czy też nie.
    Każdy ma prawo wyraźić swoją opinię ale jak do tej pory, to najwięcej mają do powiedzenia nie rodzice ale "ludzie z zewnątrz".. jak Pan Budowlaniec czy tzw."przeciwnik polityczny".
    Przedszkole MA SŁUŻYĆ DZIECIOM a nie walce politycznej...
    W obecnych czasach widać, że trzeba być odważnym w realizacji własnych pomysłów, dlatego też życzę Dyrekcji Przedszkola Michałek powodzenia w "walce" z przeciwnościami oraz tymi, którzy wielokrotnie przez zazdrość działają "unfair".
  • Gość: DorotaP. IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.11.10, 12:42
    W dzisiejszych czasach trzeba być odważnym i trzeba o wszystko walczyć. Jestem rodzicem i walczę z arogancją P.Dyrektor, a nie z przedszkolem.
    Jeśli P.Dyrektor obraża mnie, poniża moją godność, sugeruje mi, że jestem rodzicem zaniedbującym swoje dziecko bo np. nie czytam codziennie informacji na tablicy ogłoszeń - a to w Jej mniemaniu oznacza, że nie interesuje mnie własne dziecko - w mojej ocenie jest to przekroczeniem kompetencji P.Dyrektor i naruszeniem etyki pracy w oświacie.
    W placówkach oświatowych się nie walczy.Tu trzeba umieć słuchać drugiego człowieka. Moim zdaniem P.Dyrektor tej umiejętności nie posiada i będę mówiła o tym głośno bo nie można tak traktować innych ludzi - przekrzyczeć i odebrać prawo głosu bo JA tu rządzę ( gdzie JA wskazuje wyłącznie na osobę P.Dyrektor ).
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.10, 07:49
    P. Doroto gratuluje odwagi. Pani Jowita jest osobą, która nie zmienia się od lat. Najpierw traktowała tak swoich pracowników teraz rodziców. Jak pani wcześniej wspomniała jest niegrzeczną i arogancką osobą. Nie wiele jest osób, które mają odwagę Pani dyrektor to powiedzieć dlatego jeszcze raz gratuluje odwagi. Z takimi zachowaniami trzeba walczyć.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.10, 16:27
    najpierw piszesz że moja córeczka a później że "nasze dzieci" widać Jowitka nieźle działa że poprosiła kogoś ze Świdnicy aby przychylną uwagę o przedszkolu napisał.
    I jeszcze uwaga - jak nie zauważyłeś to wszyscy odnoszą się do osoby Jowity Rząsowskiej i jej chamstwa i ignorancji a nie do przedszkola.
  • Gość: wyborca IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.11.10, 21:07
    Gratuluje kolejnej przegranej Panie Marku!!!!!!!!!!!!! :) hi hi
  • Gość: kika IP: *.dynamic.chello.pl 01.12.10, 17:50
    A czy ktoś zauważył jak tam jest teraz zimno? Na kamerkach widziałam, że Dzieci w sweterkach siedzą więc coś tu chyba nie gra...
  • Gość: kika IP: *.dynamic.chello.pl 01.12.10, 17:57
    Może warto by się tym zainteresować w końcu chodzi tu o zdrowie naszych dzieci
  • Gość: trala IP: *.walbrzych.vectranet.pl 24.01.11, 08:30
    Co się tu dzieje?? A myślałam, że to fajne przedszkole
  • Gość: witamy! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.11, 12:31
    Witamy w gronie osób, którym Ci Państwo dokuczyli. Warto pisać o takich rzeczach, by uczulić potencjalnych pracowników aby nie próbowali podpisywać umowy o pracę z Rząsowskimi. A także rodziców aby nie zapisywali dzieci do tego przedszkola.
  • Gość: GOŚĆ IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.11, 17:23
    COŚ JEST NIE TAK......DLACZEGO GINĄ NIEKTÓRE WPISY???CZYŻBY PAŃSTWO RZĄSOWSCY SIĘ CZEGOŚ WSTYDZILI I POUSUWALI TE MNIEJ DLA NICH WYGODNE???
  • Gość: kla IP: *.walbrzych.vectranet.pl 27.01.11, 18:13
    Racja, obserwuję ten wątek, przez cały czas, było 75 wpisów, a wczoraj zrobiło się nagle 71. Zniknął m.in. wpis pana, który opisywał swoja pracę jako konserwator w tym przedszkolu.
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.02.11, 19:34
    Pozwólcie.że opowiem to co się dzieje w przedszkolu MICHAŁEK. Nielegalnie pracowłem jako palacz CO-konserwator.Legalnie zatrudniono mnie jako sprzątaczkę biurową-taką też mam umowę.A to dlatego że pan Marek Rząsowski oszukiwał URZĄD SKARBOWY i odprowadzał podatki z najniższej stawki krajowej czyli z wynagrodzenia sprzątaczki biurowej.Z zawartej umowy wynika,że obowiązuje mnie 48-godzinny czas pracy w tygodniu,a więc soboty i niedziele wolne.Na rozkaz pana Marka musiałem pracować w soboty i w niedziele oraz w każdy dzień świąteczny.O jakimkolwiek wekendzie mogłem tylko pomarzyć.Zdarzyło się jednak nieszczęście,że w 15-go stycznia br a więc w dzień wolny od pracy wyjechałem za Wałbrzych.O godzinie 12-tej zadzwonił do mnie pan Prezes Zarządu i delikatnie mi oznajmił,że już go to zaczyna CYTUJE-wkur....Zapytał dlaczego psie gówna leżą na terenie posesji i natychmiast wezwał mnie do siebie.Przerwałem więc miły wekend i za godzinę stawiłem się w przedszkolu.Szanowna małrzonka pana Prezesa,powiedziała mi,że to jest ostatni dzień mojej pracy i ona mnie tu nie chce więcej widzieć.Zabierając z kotłowni swoje rzeczy,Prezes Zarządu oświadczył,że będę miał samowolne porzucenie pracy.Ale to wszystko pestka.Jestem zdziwiony,dlaczego jedna z nauczycielek została zwolniona za to że poiwiedziała rodzicowi dziecka,że dziecko często płacze.pani Jowita zabrania mówić takich rzeczy nauczycielom.W tutejszym przedszkolu za prawdomówność jest się zwalnianym.pani Jowita zorganizowała zabawę dla dzieci z innych przedszkoli i zapowiedziała nauczycielką,że mają zrobić wszystko,aby rodzice tych dzieci przepisały je do MICHAŁKA.Cały personel przedszkola wie,że karzde dziecko głaskane i pielęgnowane przez panią Jowite to następne 500zł.Aby tych 500zł było jak najwięcej pani Jowita na początku jest miła,póżniej jednak wraca do rzeczywistości i jest chamska,opryskliwa i bezczelna.Niejaka Pani Przczółkowska nader interesowała się swoją córeczką to w obecności mojej i części personelu zmieszała ją zbłotem i wygnała za drzwi.Ostatnio wyrzucili kolejną nauczycielkę bez żadnej przyczyny,gdy ta żądała wyjaśnień to Prezes Rząsowski złapał ją za rękę wyrzucając za drzwi i zagroził interwencją policji.Żadno z nich nie posiada wykrztałcenia pedagogicznego czego zachowanie ich jest tego ewidentnym dowodem.LUDZIE-zabierajcie swoje dzieci bo ci samozwańcy zgubią wasze pociechy.Pozatym przedszkole wyremontowane przez nieletnich z ulicy rozsypuje się.Taniego mięsa to i psy nie chcą jeść.Z powarzaniem-sprzątaczka biurowa
  • Gość: Rodzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.11, 14:50
    Jestem rodzicem 3 latka. Oglądając reklamę Państwa przedszkola miałem nadzieje, że to placówka do której warto zapisać moją pociechę. Ale te wpisy na forum świadczą o złej reputacji przedszkola a zwłaszcza o jej dyrekcji, z którą rodzic niestety musi mieć kontakt. Znajdę inne przedszkole.
  • Gość: grtrt IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.11, 14:56
    rttr
  • Gość: r IP: *.xdsl.centertel.pl 18.03.11, 15:17
    a ja poprostu proponuje tym wszystkim co pisza jakie to jest zle przedszkole Michalek zalozyc wlasne naprawde Walbrzych potrzebuje kolejnych przedszkoli nie wiem na co czekacie!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Leszek IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.03.11, 10:13
    "Państwo" Rząsowscy przegrali kolejną sprawę w Sądzie.Przegrali wszystkie sprawy jakie personel przedszkola wytoczył przeciwko nim.Mniemam, że gdyby byli uczciwi to sprawy miały by się zupełnie odwrotnie.Za bezzasadne zwolnienie mnie (jako palacza C.O),Sąd nakazał skorygować kłamliwe i oczerniające mnie zwolnienie oraz zasądził na moją rzecz odszkodowanie w wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia do rąk własnych bez możliwości przekazania ich innym instytucją.Pan "prezes wraz z pierwszą damą przedszkola" oczywiście nie zastosowali się do wymogów Sądu i bezprawnie moje pieniądze przesłali do urzędu skarbowego.(zrobili mi na złość)Nie wiem czemu nie stać ich na własne wyżywienie skoro zdzierają po 500 zł od osoby. Codziennie wynoszą pełne torby jedzenia za które płacą rodzice dzieci.Złodziejstwo i oszustwo w całym ich życiu. Nie mają względu nawet na dzieci.No ale jak inaczej dojść do pieniędzy,co panie Rząsowski? Na domiar złego wyganiają dzieci z placu zabaw, co jest surowo zabronione przez sanepid,który wydał pisemne zarządzenie,które ja powinienem rozwiesić poza obrębem przedszkola."państwo" Rząsowscy zabronili mi tego robić, ponieważ ich zdaniem dzieci zniszczą plac zabaw.
  • Gość: ladyb IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.11, 22:34
    a wlasnie z przyjaciolka zastanawialysmy sie nad zapisaniem dzieci do tego przedszkola...przeczytalam forum i na pewno nie skorzystamy... uswiadomie rowniez pozostale kolezanki
  • Gość: do gość IP: *.walbrzych.vectranet.pl 26.03.11, 07:53
    widzę że konkurencja działa ostro.

to co napisałeś(aś) to sterta kłamstw , dowodem na to jest moja fakt iż moja przyjaciółka pracuje w tym przedszkolu , zaufaj mi - jest pedagogiem i ma kwalifikacje przedszkolanki , bo nie wiem czy wiesz ale sam papier pedagoga nie wystarczy (nie wiem może taj jest w przedszkolu w którym pracujesz faktycznie)

Ona bardzo sobie chwali tą prace , wspominała też o świeżym jedzeniu na które nikt tam nie narzeka.

Ja polecam wszystkim traktowanie z wielkim dystansem ZŁYCH czy DOBRYCH opinii o tym bardziej prywatnych instytucjach które rywalizują ze sobą.Nigdy nie wiadomo kto siedzi za klawiaturą.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.11, 18:16
    a jakie to są kwalifikacje przedszkolanki?
  • Gość: przedszkolanka IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.10.11, 23:55
    przedszkolanka to mała dziewczynka uczęszczająca do przedszkola
  • Gość: Tata IP: *.walbrzych.vectranet.pl 25.10.11, 07:53
    przedszkolanka - «wychowawczyni w przedszkolu»
    Kup encyklopedie lub sprawdź tu sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2510024
  • Gość: zwolniona IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.11, 22:42
    ja wiem jedno, przeszłam się do zus-u i się okazło, że za moje miesiace pracy ww zakłąd nie otrzymał składek..... na mój telefon do jaśnie pani J. usłyszałam ze nie wiem o czym mówię i słuchawka została rzucona ....... cóż nie pozostaje mi nic innego jak skierować sprawy do prawnika....

• Gość: już nie naiwny IP: *.centertel.pl 20.12.11, 10:37
    Z tymi płatnościami z Zus to u nich normalka - jak prowadzili inną firmę MIBID i prowadzili niby szkolenia z UE (wyłudzanie pieniędzy i nic więcej) to ich pracownicy też nie mieli odprowadzanych składek na ZUS.
    A nowa pani Rząsowska (dawniej Siczek) to przypadek kliniczny - kompletnie nie ma pojęcia o zarządzaniu jakąkolwiek firmą bądź osobami a zwłaszcza w stosunku do innych kobiet pracownic jest bardzo źle usposobiona o kulturze osobistej nie wspominając. (wyrzucanie na schody torby pracownicy, czy też zwalnianie kobiety w ciąży - sprawę przegrali oczywiście)
    Oni wspólnie nie mogliby poprowadzić porządnie kiosku z warzywami. Zapytajcie się ilu już księgowych zmienili bo nikt nie chce prowadzić ich ksiąg bo takie kombinacje robią - przede wszystkim przez swoją ignorancję w każdym temacie. Encyklopedyczny przypadek przewagi formy nad treścią - potrafią dużo gadać bez kompletnie żadnych konkretów.
    Przestrzegam wszystkich przed jakąkolwiek współpracą z nimi czy też pracy dla nich.
  • Gość: też juz nie naiwna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.12, 12:37
    Pozdrowienia dla już nie naiwnego :)
  • Gość: rodzic IP: 62.233.251.* 25.08.11, 09:23
    moje dziecko uczęszczało do klubu malucha w Złotoryi. na nasze nieszczęście otworzyło się również przedszkole Michałek. dziwnym trafem od miesiąca kiedy działa michałek, klub maluszka ma notorycznie kontrole, ponieważ Pan burmistrz wręcz nakazał aby klub zamknąć!! nie wiem jakie ma powiązania z panią dyrektor i co ich łączy, ale dziwnym sposobem wynajęła budynek po dawnej straży pożarnej dodam że bez przetargu za 480 zł!!!!!! niestety od dnia dzisiejszego my rodzice nie mamy co zrobić z naszymi pociechami ponieważ klub maluszka nie może już działać, chociaż byliśmy bardzo zadowoleni, dzieciaczki również radosne, zadbane, kontakt z przedszkolanką świetny. nie wiem czy znajdziemy równie dobre miejsce dla naszej pociechy. dodam jeszcze, że gdy zadzwoniłam do Pani Dyrektor Michałka z pytaniem o negatywne opinie o przedszkolu( bo jest tutaj ich troszkę) odpowiedziała, że nie ma czasu ze mną na ten temat dyskutować. i jak można oddać tam dziecko???? do tego wszystkiego budynek bo straży tak naprawdę nie nadawał się do użytku, sama wilgoć, a oni odmalowali tylko ściany...rodzice, apel do Was, zastanówcie się kilka razy przed podjęciem decyzji o oddaniu Waszego dzieciaczka do takiej placówki...
  • Gość: ola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 12:19
    Niestety to małżeństwo posługuje się takimi metodami. Najlepiej omijać ich jak śmierdzące jajo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: qwerty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.11, 11:05
    Zastanawiam się czy mówisz prawdę. W Strzelinie też otrzymali budynek od powiatu ale była to ruina, na remont której powiat nie miał kasy. Byłem w trakcie remontu zobaczyć co się tam dzieje - wymieniono piony kanalzacyjne i co oraz instalacje elektryczną. Nie ruszono okien ale to nie dziwota, bo to zabytek i trzeby by dtwarzać drewniane, bo inaczej konserwator się nie zgodzi. W remont i to kapitalny musieli włożyć kupę kasy. 490 zł za miejsce z wyżywieniem - drogo ale ujdzie. Tyle się płąci we wrocławiu. W strzelinie jest prywatna Bajka i płąci się 290 zł - dyrekcja też się nie przejmuje postulatami rodziców ale widać taki los rodzica.
  • Gość: xxx IP: 62.233.251.* 01.09.11, 12:22
    podejrzewam, że gdyby było wszystko ok mieliby odbiór budynku, niestety do dnia dzisiejszego go nie ma.....z niepotwierdzonych źródeł wiem, że przedszkolanki nie mają jeszcze przygotowanego programu edukacyjnego dla dzieci, nie wiedzą jak organizować im czas... dużo dowiadywałam się na temat tego przedszkola, ponieważ sama nie mam opieki dla naszej córeczki. jedno wiem na pewno, nie oddam córki do michałka.
  • Gość: kkkk IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.11, 11:17
    Drodzy rodzice Państwo Rząsowscy dobrze wiedzą co robią i gdzie to robią. Mają układy i układziki więc nie dziwcie się, że zamknięto klub Maluszka bo to konkurencja a takich oni najnormalniej w świecie likwidują dzięki swoim znajomością. Włożyli kupę kasy w remont nowego przedszkola? OK ale to nie ich kasa tylko zdobyta dzięki dofinansowaniom a nie ze swojej kieszeni. A czy sale są dostosowanie dla dzieci? Czy w każdej sali jak w normalnym przedszkolu jest również łazienka z toaletami czy tak jak w Michałku w Wałbrzychu dzieci muszą chodzić do toalety np z pierwszego piętra po schodach? Drodzy rodzice radze zastanowić się nad wysłaniem dzieci do tego przedszkola. A jeśli chodzi o Panią Dyrektor( choć tylko z nazwy bo kobieta nie ma pojęcia ani wykształcania pedagogicznego) to rzeczywiście rodziców traktuje dobrze tylko podczas podpisywania umowy, później nawet jeden dzień spóźnienia z opłatą robi już im aferę albo potrafi zadzwonić i pouczać że jest się złym rodzicem. Lepiej niech sama zajmie się swoją trójką... I jeszcze dodam, że pracowników przedszkola traktuje bardzo źle. Nie ma dla nich żadnego szacunku więc współczuję każdemu kto musi u niej pracować.
  • Gość: Gość ;) IP: *.gate.telkab.pl 06.09.11, 15:40
    Witam :)
    Jeśli chodzi o przedszkole "Michałek" ... :) No więc jeśli chodzi o Złotoryję to sale wyglądają ślicznie (widziałam je osobiście). Toalety są na każdym piętrze, zabaweczek dużo :) Ale.. i tu się zaczynają schody.. Wiem, że są tam zatrudnione osoby beż wykształcenia pedagogicznego,osoby,które nie mają skończonej edukacji przedszkolnej,a niektóre (z tego co się orientuję) to są po szkole średniej. Moja przyjaciółka "dostała" tam pracę. "Dostała" w cudzysłowie dlatego, że po rozmowie kwalifikacyjnej dostała tel., że została przyjęta i zapraszają ją na podpisanie umowy. Poszła i okazało się, ze jeszcze ta umowa nie będzie podpisana, a P.dr powiedziała tylko co oczekuje od swoich pracownic i że bardzo im gratuluje,bo konkurencja była bardzo duża, a jak będzie otwarcie to mają się nie zajmować dziećmi bo tego dnia robią to rodzice a ona mają ewentualnie oprowadzić rodziców po przedszkolu. Po czym któregoś dnia było otwarcie - przyszłe Panie przedszkolanki pracowały w ten dzień 8 godzin. Pod koniec imprezy moja koleżanka dostała informację, że P.dr chce z nią porozmawiać i że do niej zadzwoni na drugi dzień. Telefon dostała po dwóch dniach od sekretarki. Na rozmowie Pani dr powiedziała, że nie była aktywna na otwarciu. Gdzie moja koleżanka stała i rozdawała kiełbaski (bo panie z cateringu rady nie dawały), roznosiła dzieciaczkom balony, stała przy dmuchanych zamkach i patrzyła na dzieci czy im się nic nie dzieje, chodziła do przedszkola popatrzeć czy wszystko jest w porządku. Ja osobiście byłam na tym otwarciu i jest tam ślicznie, ale jeśli tak się traktuje przyszłych pracowników, którym najpierw się mówi, że jest się zatrudnionym a potem po 8 godz. stwierdza się, że nie są aktywne to dla mnie to jest śmieszne. A widziałam tam dziewczyny, które chodziły tylko po placu i rozmawiały ze swoimi koleżankami.. Widocznie P. dr nie widziała wszystkich sytuacji, ale może musiała kogoś zwolnić żeby mieć miejsce dla znajomej, która się mi wygadała, że dostała tam pracę, bo zna się z Panią dr, a gdzie kadra była już skompletowana...??? To jakie podejście się ma do dzieci na pewno się nie zobaczy po 8 godzinach latania między placem a oprowadzaniem rodziców.
    Pozdrawiam moją koleżankę i mogę jej tylko powiedzieć, że niech się cieszy, że tam nie pracuje :)
  • Gość: mama IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.09.11, 12:24
    Burmistrz zrobił sobie państwo w państwie. Mam nadzieję, że ktoś wexmie mu się za dupe, bo tylko my rodzice na tym tracimy. Co im przeszkadzało, że 12 dzieciaczków miało swój Klubik Malucha...? aż taki wielki zysk mieliby na naszych pociechach....śmieszne. Dzieciaczki były przyzwyczajone do swojego miejsca pobytu, a teraz wszystko legło w gruzach. A co z dziećmi z wiosek? przecież do michałka mają dostęp dzieci z miasta złotoryja! Krew sie gotuje jak o tym mysle!!
  • Gość: Tata IP: *.walbrzych.vectranet.pl 26.03.11, 17:55
    Moja 2,5 letnia córeczka chodzi do tego przedszkola od września. Przez te pół roku bardzo się zmieniła( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ). Personel tego przedszkola bardzo przykłada się do wychowywania dzieci. Codziennie jestem zaskakiwany coraz to nowymi umiejętnościami mojej pociechy. Chodzi z przyjemnością do tego przedszkola i często mam problem żeby z niego wyjść. Nigdy nie widziałem złego zachowania osób tam pracujących w stosunku do dzieci ani też do rodziców. Zachowanie Pani dyrektor do personelu? Nie wiem, nie widziałem, nie wypowiadam się. Dla mnie najważniejsze jest to że moje dziecko jest szczęśliwe.
    Monitoring sal jest i wiem że jest bezpieczne. Pozdrawiam Panią Basie z 2latków, najukochańszej Pani mojej córeczki.
  • Gość: marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.11, 19:38
    To pisałam ja - Marek.
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.03.11, 12:08
    Albo Jowita. W końcu to oni mają córeczkę miej więcej w tym wieku i w grupie Pani Basi. Jedno co im trzeba przyznać to to, że udało im się ściągnąć do tego nie cieszącego się chlubą przedszkola jedną z najlepszych przedszkolanek. Mam jedynie nadzieję, że konkurencja nie śpi i postara się podkupić Panią Basię. Naprawdę warto bardzo dobry pedagog. Aż żal, że ma takich pracodawców.
  • Gość: xxxxx IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.03.11, 12:19
    Widzę, że Pan Marek broni ostro przedszkola w końcu musi walczyć o przetrwanie (bo w polityce jest już spalony). Zwłaszcza, że z budżetu miasta dostanie duże dofinansowanie, a z tym wiąże się, że musi mieć dużo dzieci w przedszkolu. A forum nie jest zachęta do zapisania do niego maluchów. Żywię nadzieję, że ten biznes też Panu nie wypali za całe zło skierowane do innych ludzi. Kiedyś ktoś powiedział na nieszczęściu innych szczęścia nie zbudujesz i to się Pana tyczy Panie Marku i Pani Jowito. l
  • Gość: Tata IP: *.walbrzych.vectranet.pl 30.03.11, 18:25
    Mam na imię Andrzej nie Marek chyba że wiecie lepiej jak mi rodzice w metrykę wpisali.
  • Gość: Asia IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.08.11, 19:25
    Właśnie w tym tygodniu chciałam zapisaźć dziecko do tego przedszkola bo jak sie okazało są jeszcze wolne miejsca, pocieszyło mnie to, ale również trochę zaskoczyło bo wszystkie inne przedszkola na Piaskowej Górze są już dawno po zapisach i nie ma szans żeby zapisac dziecko w sierpniu. I już byłam zdecydowana.... Choć trochę mnie przerażała liczba zajęc dla 3 latków i jeszcze informacja od pani z którą rozmawiałam przez telefon - że dla 3 - latków od tego roku będą zamawiane podręczniki!!!! Poczułam jakby moje dziecko szło do szkoły a nie przedszkola.... Ale trafiłam na te posty o Michałku, i jednak postanowiłam że nie zapiszę dziecka do tego przedszkola... Wiadomo że gusty są podzielone, nikomu nigdy nie da sie w pełni dogodzić ale jeszcze tylu negatywnych opinii nie słyszałam o żadnym przedszkolu... A konkretnie o właddzach przedszkola, a nie ukrywam ze dla mnie to wazne bo chce byc w pełni informowana o zachowaniu i postepach mojego dziecka, żebym nie ,musiała ze strachem pytac o cokolwiek... Więc jednak zrezygnuję....
  • Gość: olek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 12:22
    GRATULUJĘ DECYZJI
  • Gość: mamusia IP: *.play-internet.pl 30.08.11, 23:11
    i jak mozna zapytać jakie Pani wybrała teraz przedszkole? Bo ja mam taki sam problem.Też chcialam dziecko zapisac do Michałka ale teraz sie waham a nie mam teraz zaduzego wyboru bo w większości przedszkoli miejsca są już zajęte. A ktoś słyszał o przedszkolu Na zielonym wzgórzu na białym kamieniu?
  • Gość: Asia IP: *.walbrzych.vectranet.pl 31.08.11, 08:19
    Słyszałam o tym przedszzkolu Zielone Wzgórze - od znajomej, ona super zachwalała, ale niestety jak dla mnie to za daleko trochę zeby wozic dziecko, a jesli chodzi o wybór przedszkola to tez mam w tej chwili wlasnie problem, bo pozostała mi tylko Wiolinka na p. Górze, czekam do poniedziałku bo moje dziecko jest pierwsze na liscie rezerwowej i jesli ktos zrezygnuje (co podobno czesto sie dzieje) to wtedy przyjma mojego synka, ale jesli sie okaze ze pechowo sie nie uda to sama nie wiem... albo kolejny rok siedzenia z dzieckiem w domu - co nie bardzo mi sie podoba bo chce isc do pracy, albo wtedy jeszcze raz rozwaze tego michalka... choc ciezko mi sie teraz zdecydowac po tym jak uslyszalam jakie sa problemy z p.dyrektor, choc sale kusza milym i przyjemnym wygladem, no i jak dla mnie (matki denerwujacej sie jak dziecko sobie poradzi w przedszkolu) bardzo fajna sprawa jest monitoring sal, przynajmniej na poczatek - kiedy mozna sobie popatrzec jak sie zaklimatyzuje dziecko... Trudny wybor... Ale czekam i trzymam kciuki za ta wiolinke :)
  • Gość: NIKT IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.08.11, 13:46
    Podręczniki to za dużo powiedziane... Bardziej kolorowanki edukacyjne ;)
  • Gość: Asia IP: *.walbrzych.vectranet.pl 30.08.11, 13:57
    Przez telefon usłyszałam wyraźnie: PODRĘCZNIKI dla 3-latków. Ale zresztą to nie ta kwestia zawazyła na mojej decyzji ale wszystko inne co przeczytałam na forum...
  • Gość: IZA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.11, 14:15
    Dziwię się rodzicom tych dzieciaczków, ze pozwalają zamieszczać zdjęcia ich pociech do oglądania dla ogółu na stronie przedszkola!
  • Gość: Tata IP: *.walbrzych.vectranet.pl 17.10.11, 17:11
    Ja tam jestem zadowolony.
    Te negatywne opinie o władzach Państwa z PO nie mają się w żaden sposób do wychowania jakie dają przedszkolanki dzieciom. To już drugi rok w tym przedszkolu i moje dziecko wspaniale się rozwija.
    A z Panią Dyrektor miałem przyjemność rozmawiać tylko w czasie zapisywania dziecka do przedszkola i co dziwne nie gryzła.
    Pozdrawiam Panią Paulinę i Panią Asię, moja córeczka bardzo was lubi.
  • Gość: tatata IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.11, 23:32
    Na szczęście w Strzelinie skończyło się królowanie Państwa Rząsowskich... i dobrze. Brawa za męską decyzję właściciela i szybkie podcięcie skrzydełek. Taki tupet i brak elementarnego wychowania to naprawdę niezbyt dobre cechy przy dyrektorowaniu w przedszkolu
  • Gość: jjjj IP: *.walbrzych.vectranet.pl 20.12.11, 16:24
    To sa ludzie, którzy nie zasługują na prowadzenie takiej instytucji jak przedszkole. Mają bardzo dobrych pracowników, których nie potrafią docenic. Traktują przedszkole jako kopalnie pieniędzy i tylko tyle. Rodzice płacą naprawdę duże czesne, a w przedszkolu się nic nie doinwestowuje, można by wzbogacić plac zabaw, kupić nowe gry i pomoce edukacyjne do sal.
  • Gość: zuza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.12, 15:07
    niby kopalnia pieniędzy, ale konta przedszkola już są zajęte przez komornika, za chwile okaże sie, że dzieci nie dostaną obiadu, bo Pani J. nie zapłaciła za catering, porażka na całej linii... poza tym najbardziej żenujące jest to, że dzieci, które nie potrafią jeszcze po polsku mówić dostają od Pani J. zaświadczenia, nawet certyfikaty o znajomości języka francuskiego - śmiać się, czy płakać ????
  • Gość: ola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.12, 12:43
    Płakać nad głupotą tych osób!!
  • Gość: beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 10:46
    Ponoć teraz państwo Rz zabierają sie za otwieranie domu starców... za dziećmi to przynajmniej ktoś w obronie stanie !!! Ludzie Ku przestrodze !!!!
  • Gość: bez złudzień IP: 193.22.252.* 23.01.12, 15:41
    cóż - oszukiwanie, okradanie to cechy nie do pozazdroszenia ........ jeśli chodzi o pomysł to fatycznie ci ludzie będą dosłownie i nie nawet w białych rękawiczkach "robieni".....
  • Gość: Marek IP: 77.247.181.* 23.01.12, 17:04
    HA!

To już znamy powód likwidacji PSP 31!

Jako dyrektorka domu starców pani Rząsowska będzie mogła na pieszo chodzić do nowej pracy
  • Gość: jowita rząsista-R IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.02.12, 22:07
    co wy tam wiecie o biznesie...........bo biznes trzeba "umić" robić a Ms J wie jak sie robi good biznes - Szkoła podstawowa nr 12 ma fantastyczne zaplecze na dom starców - nawet przy niewielkich nakładach da się na poddaszu wyodrębnić małe ale jakże przestronne m4 - w końcu jaśnie państwo R (w kręgach zaufanych - tzw wałbrzyscy bec(k)-HAMY) żyją pełną paszczą i hapią co się da i ile wlezie ... to ja pisałam JOwitA rząsistaa--- łubudubu łubu dobu niech żyje Marek Prezes mojego klubu
  • Gość: hehehe IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.02.12, 22:40
    powodzenia w szukaniu miejsca pod mostem dla Pani J. ... trochę to trwało, ale samo się pozamiatało :)
  • Gość: IZA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.12, 10:30
    napisz o co chodzi? Większości na tym forum chciałaby wiedzieć, że Pani J. wreszcie los dokopie.
  • Gość: jowita rz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.02.12, 21:02
    no faktycznie, czy możesz coś napisać więcej co los szykuje wielce hrabiance p.J ?

jo
  • Gość: śmieszne 10 zł... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.03.12, 22:51
    pamiętacie może jeszcze że to przedszkole mialo być niby "prestiżowe" ??? teraz przyjmują dzieci za 10 zł, żeby tylko skasować dopłate z Gminy, a potem dalej ciągną od rodziców za wyżywienie, zajęcia dodatkowe, ubezpieczenie itd (wiem, bo dzwonilam), a dziecko jako to gorsze i tak siedzi w kącie i nikt sie nim nie zajmuje - widać ze bardzo brakuje kasy państwu Rz. bo zaczynają przeczyć swoim wlasnym zasadom którymi sie tak szczycili. ponoc remontują taz poddasze, szkoda tylko że dachu nikt nie naprawil czyli bedzie latem sauna, a zima lodówa. dla dobra wlasnych dzieci omijajcie to miejsce szerokim lukiem...
  • Gość: hgh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.12, 10:44
    Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola od początku jego istnienia, lecz teraz kiedy pojawiła sie ta oferta za 10 zl, zastanawiamy się czy pozostać w tej placówce. Jeżeli to będzie tak, że zaczną do tego przedszkola uczęszczać dzieci z "różnych"rodzin z rożnymi tego skutkami, odejdziemy z Michałka. Wiem, że wielu rodziców o tym myśli. Szanowni Państwo Rząsowscy nie stawiajcie na pieniądze, lecz na jakość. Posiłki już nie są z Restauracji Maria, lecz z tańszego miejsca i długo nie trzeba było czekać na efekty. Wiele dzieci przestało jeść, a rodzice narzekają, że nie zostali o tym poinformowani.
    Z tymi "10 złotymi" za miesiąc to poprostu, tak jak było tu wspominane, chodzi o dofinansowanie z miasta. Na każde dziecko miasto płaci pieniążki i to nie małe, a rodzice tych dzieci podpisując umowę dostają kartkę z ogromną ilością rzeczy do kupienia jako wyprawkę. Zatem czekamy na rozwój sytuacji.
  • Gość: gosc IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.04.12, 08:02
    My również rozważamy rezygnację z tego przedszkola, a powodem jest bardzo niesmaczne jedzenie jakie od 3 miesięcy serwuje przedszkole
  • Gość: zzzzzzzzz IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.04.12, 18:21
    Jak się z za coś nie płaci to dostawca nie dostarcza towaru (cateringu)................... resztę sobie można dopowiedzieć.
  • Gość: IZa IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.04.12, 18:23
    Czyżby problemy finansowe Państwa RZ?
  • Gość: rodzic IP: 193.22.252.* 04.04.12, 18:23
    z mężem zastanawiamy się również, nad wypisanie dziecka z przedszkola prestiżowego przez małe jak się okazuje "p". rachunek jest prosty: moje dziecko max w przedszkolu jest 7 H, za co płacimy 490 zł, inne (10 PLN) płaci za 6 godzin - skąd ta różnica....
  • Gość: rezygnacja IP: 193.22.252.* 05.04.12, 08:38
    moi drodzy, my natomiast mamy taki plan:
    -odstąpić od umowy;
    -zapłacić za 1 miesiąc wypowiedzenia
    -zapisać dziecko w pakiecie 10 PLN

i tak moja córeczka chodzi ok 6h do przedszkola, także zysk jest niesamowity
  • Gość: piki IP: *.walbrzych.vectranet.pl 05.04.12, 14:10
    Jakiś czas temu ów przedszkole wprowadziło opcje standardową. Płaci się 200 zł i dziecko "wg informacji na www" nie uczestniczy we wszystkich zajęciach, w tych w których uczesniczą dzieci z opcji All Inclusive. I jak jest efekt tego?? A no taki, że te dzieci są wymieszane z pozostałymi dziećmi. Czyli płaci sie 200 zł, a dzieci korzystają z tych wszystkich możliwości co oferuje opcja All Inclusive.
  • Gość: mamuśka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.12, 15:28
    Tak sobie teraz myślę po przeczytaniu wpisów, że też daję się robić... moje córcia też chodzi do Michałka na 6, czasem 7 godzin, a płacę 490 zł, a jak wypowiem umwę, zapiszę dziecko za 10 zł, "wyprawkę" kupię za pierwsze zaoszczędzone czesne (i tak na pewno wszystkiego nie wydam), a potem to czysta oszczędność... Chyba czas zacząć dbać o swoje interesy, bo łagodnie z tymi ludźmi nawet porozmawiać nie można - od razu krzyk i wyzwiska. Wiem co mówię, bo już miałam "przyjemność" rozmawiać z Panią Jowitą o pieniądzach po tym jak mojego dziecka nie było dwa miesiące, a okazało się, że za wyżywienie mimo zgłoszenia smsowego musiałam zapłacić... szkoda słów
  • Gość: Baśka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.12, 11:45
    Mnie też to wkurzyło - po świętach przechodzę na opcję 10 zł. Jedzenie i tak jest ostatnio po prostu ohydne, bo moje dziecko słynne z tego że je wszysto tam jedzenia nie chce, także dla syna - duże śniadanie przed wyjściem, a dla Państwa Rz - 10 zł na konto za cały miesiąc :)
  • Gość: w nawiązaniu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.04.12, 22:48
    ja swoją Zuzkę wypisałam jakieś 4 miesiące temu, po akcji z p. Rząsowską - która miała wielkie pretensje do mnie, ze na Zusię czekałam w głównych holu i jak to ona określiła panoszyłam się, cóż sprawdzała czystość pomieszczenia do cateringu ,,,, niestety co tam zauważyłam skłoni\lo mnie do natychmiastoweej reakcji wypisania Zuzy z pseudo prestiżowego przedszkola...
    nie ma cateringu z Marii - z prostej przyczyny - brak płatności za faktury - nie wiem dokładnie jaka jest zaległość ale jak sądze musi być dość duża bo p, Barańska nie zwykła szybko reagoać na długie terminy płatności,,,,czyli musiało być coś na rzeczy.........nazwijmy po imieniu okradają nas rodziców i innych przedsiębiorców ,,,,,,,,,ps moja zuza chodzi teraza do 7 - polecam, szczeg\olnie grupę 4/5 latków prowadzoną przez p. Agnieszkę
  • Gość: mama IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.04.12, 20:20
    my płacimy 10zł a miasto daje im na dziecko ok 400zł. I tak na swoje wyjdą. Tak działają przedszkola niepubliczne w Wałbrzychu. To dopiero biznes.
  • Gość: fy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.12, 00:43
    To ja już wolę płacić 300 zł i dalej posyłać dziecko do "normalnego" przedszkola
  • Gość: oooooooooooo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.12, 09:48
    Nie mam dziecka w tym przedszkolu, ale jestem przerażona tym co tu piszecie. To znaczy, że dzieci w tym przedszkolu dzielone są an te lepsze i gorsze. Zależy ile rodzic zapłaci. Straszne. Od małego mają przypięta łatkę "ja mogę korzystać ze wszystkiego, a ja nie bo moja mama nie zapłaciła" tragedia. Kto posyła tam dzieci?
  • Gość: plakac sie chce IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.12, 19:14
    najgorsze jest to, że dziecko w ofercie 10 zl za miesiąc nie ma wyżywienia i jak w przedszkolu rozosi się zapach obiadu to część dzieci na niego idzie, a część nie, a właśnie tym dzieciom z oferty 10 zl pewnie najbardziej by taki obiad smakował... płakać się chce...
  • Gość: mala IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.12, 19:20
    straszne, jak pazerność na kase potrafi negatywnie wpłynąć na doświadczenia naszych dzieci... jak można robić taką krzywde tym maluchom i spać spokojnie ??
  • Gość: anna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.04.12, 19:38
    Witam wszystkich. To o czym piszecie to wszystko prawda, bo mój synek też chodzi do Michałka i po tym czego się dzisiaj dodatkowo dowiedziałam od opiekunki grupy mojego syna odchodzę do innego przedszkola. Właściciele wpadli na pomysł, że należy dzieci biedniejsze jakoś odznaczyć od tych z opcji 200 i 490 zł, dlatego chcą żeby dzieci nosiły na rączkach opaski w różnych kolorach. Jest to dla mnie nie do przyjęcia i nawet jeśli ostatecznie tego pomysłu nie zrealizują to i tak sam fakt myślenia w tych kategoriach dla mnie dyswalifikuje to przedszkole na zawsze. Po prostu uważam, że nie jestem w stanie i przede wszystkim nie chcę jeszcze tłumaczyć dziecku dlaczego jest tak, że on idzie na obiad, a jego najlepszy kolega nie. Zła jestem na siebie, że w ogóle posłałam tam dziecko i ryczeć mi się chce jak pisze o tym co się tam dzieje.
  • Gość: kkkkkkkkkkkk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.12, 07:38
    Właściciele myślą tylko o jednym o kasie, w oczach mają monety. Za sam pomysł z opaskami właścicielom powinni odebrać możliwość prowadzenia przedszkola!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: obserwator IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.12, 11:45
    ludzie, czemu w Was jest tyle złości i nienawiści???? skoro uważacie się za mądrzejszych to sami otwórzcie jakieś przedszkole, bo w wałbrzychu niestety ich brakuje. nie podoba się to zapiszcie dziecko do innego przedszkola ale niestety żadne nie jest idealne
  • ga-laxy76 19.04.12, 12:53
    A wiem że tam jest bardzo fajnie a takie bzdury i głupoty piszą pracownicy innych przedszkoli z zazdrości że gdzieś jest lepiej a druga osób piszących żle o tym przedszkolu to zwolnione osoby z pracy w tym przed. bo właścicielka jest za bardzo wymagająca i flustraci piszą głupoty ze złości jak ktoś chce się coś dowiedzieć o czymś lub kimś to głupi szuka na tym forum. aha nie pracuje tam i nie mam tam dziecka a wiedze posiadam od osoby tam pracującej, i od jednej znajonej mamy.
  • ga-laxy76 19.04.12, 12:54
    ga-laxy76 napisał:

> A ja wiem że tam jest bardzo fajnie a takie bzdury i głupoty piszą pracownicy inny
    > ch przedszkoli z zazdrości że gdzieś jest lepiej a druga osób piszących żle o t
    > ym przedszkolu to zwolnione osoby z pracy w tym przed. bo właścicielka jest za
    > bardzo wymagająca i flustraci piszą głupoty ze złości jak ktoś chce się coś do
    > wiedzieć o czymś lub kimś to głupi szuka na tym forum. aha nie pracuje tam i ni
    > e mam tam dziecka a wiedze posiadam od osoby tam pracującej, i od jednej znajon
    > ej mamy.
  • Gość: Katarzyna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.04.12, 22:52
    Zwracam się do rodziców dzieci chodzących do Michałka - czy nie uważacie że powinniśmy jakoś zasugerować dyrekcji, że jedzenie po zmianie dostawcy jest nie do przyjęcia ?? starałam się sama coś zasugerować p. dyrektor, ale powiedziała że nie ma dla mnie w tym zakresie czasu (?) i na tym się skończyło. Moje dziecko ostatnio skarżyło się na bóle brzucha, a jak zapytałam co było na obiad w przedszkolu, to dowiedziałam się, że smażona kiełbasa. Może się nie znam, ale to chyba nie najlepsza dieta dla dzieci. Może jak każdy z nas coś zasugeruje, to coś się zmieni w tym zakresie...
  • Gość: IZA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.12, 10:53
    Jak napiszemy prośbę o zmianę dostawcy cateringu i podpiszę się pod nią większość rodziców to może szanowna dyrekcja znajdzie czas na rozważenie tej kwestii inaczej zagrozimy, że wypiszemy nasze dzieci z przedszkola i biznes okaże się nie dochodowy
  • Gość: Marta IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.04.12, 14:42
    Również jestem za zmianą cateringu, tylko jak to wszystko zorganizować, rodzice musieliby się jakoś spotkać żeby to napisać, podpisać i zanieść do dyrekcji
  • Gość: znajomy królika IP: *.centertel.pl 23.06.12, 07:33
    Czy ktoś może wie dlaczego się chwalą że są najlepszym przedszkolem na Dolnym Śląsku?
  • Gość: Tata IP: *.walbrzych.vectranet.pl 24.06.12, 16:35
    bo wygrało w konkursie gazety wyborczej na najlepsze przedszkole.
  • Gość: konkurs IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.06.12, 22:48
    zasady: 1/ zgłoś swoje przedszkole
    2/ wyślij 30 sms`ów
    3/ masza najlepsze przedszkole w całej Polsce:)

• Gość: rych IP: 212.160.172.* 27.06.12, 15:38
    Bosze jak wszystko jest proste, tylko czemu...
  • Gość: złotoryja IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.07.12, 22:44
    a czy to prawda ze w złotoryji jest po 1 złoty czesne / miesięcznie ?
  • Gość: gw IP: 78.9.164.* 27.07.12, 08:39
    galeria roolez
  • Gość: oj oj IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.08.12, 21:48
    nie ma już u paaaaństwa Rz różnych pakietów ?? dziecka nie można już oddać za darmo do wyciśnięcia z dopłaty miasta ??
  • Gość: rysiek z klanu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.08.12, 21:33
    Rząso-cy z pewnością wyjdą na przeciw oczekiwaniom i sami po spłaceniu wszystkich swoich zaległośic wobec dostawców będą z własnej kasy finansować Gminę :) a jak nie to złotousta J. w swoistym stylu wytłumaczy podstawę dlaczego nie finsnsują tej impresy sami..........
    Wałbrzyscy bIZNESMENI Rz do roboty do kopalni....zzłodzieje
  • Gość: ku przestrodze !!! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.09.12, 22:58
    zastanówcie sie ludzie komu ufacie i komu zostawiacie swoje dziecko...

wiadomosci.wp.pl/kat,1629,title,W-Walbrzychu-tez-odchodza,wid,98621,wiadomosc.html?ticaid=1f196
  • Gość: zuzia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.12, 13:31
    Czyżby kolejni pracownicy mieli dość Państwa RZ i odeszli do konkurencyjnych przedszkoli? Ciekawe dlaczego? Żal tylko tych biednych dzieciaczków, które przecież już się przyzwyczaiły do swoich pań.
  • Gość: jasia IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.09.12, 23:27
    a jacy nauczyciele znowu odeszli i gdzie , bo może tam poślę mojego synka
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 23:43
    Załatw sobie dochodzącą guwernantkę.
    Tak będzie lepiej dla zdrowia psychicznego twojego synka.
  • Gość: Gość IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 06.09.12, 09:50
    Znowu jakieś zmiany w Michałku? Ciekawe dlaczego odchodzą ci dobrzy i chwaleni przez rodziców nauczyciele. Pani Basi też nie widziałam ostatnio.... Co dalej ........
  • Gość: MIREK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.12, 11:34
    Dalej to to, że przez nieumiejętność zarządzania zasobami ludzkimi stracą Państwo Rz kolejny interes. I dobrze ha ha....................
  • Gość: aaaaaaaaaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.12, 11:40
    Wróciła tam skąd przyszła. Dzieci są przeszczęśliwe :)
  • Gość: DZOWITA IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.09.12, 20:41
    dzieci przeszczęśliwe ale rodzice ciągle martwią się o kolejnych dobrych nauczycieli...........ponoć ci co odeszli, przez ostatnie 2-3 miesiące pracowali non profit..........żenada państwo Rz.fi
    w tym roku mieliśmy już: zmianę nauczycieli; zmianę firmy "karmiącej", zmianę firm organizujących zajęcia dodatkowe............zmieńmy Rz
  • Gość: Miski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.12, 14:59
    Basiu nikt za tobą nie tęskni!
  • ola-olga 09.10.12, 17:34
    witam
    nie wiem jak było wcześniej ale mój syn chodzi do przedszkola od miesiąca i nie słyszałam aby ktoś skarżył się na jedzenie. Moim zdaniem jadłospis jest ciekawy i dość zróżnicowany. Po dzisiejszej zupie koperkowej mój 5-letni syn stwierdził że była pyszna. Dzieci dopiero uczą się smaków wiec nie musi im od razu wszystko smakować.
  • onalive 18.10.12, 11:11
    Ja również nie rozumiem, drodzy rodzice Michałek nie jest jedynym przedszkolem w tym mieście, trzeba dziecko przepisać i po sprawie. Chyba nie mieliście okazji mieć dziecka w innym przedszkolu w Wałbrzychu. Ja osobiście na razie nie narzekam, wręcz przeciwnie jestem zadowolona pomimo, ze moja córa również nie je obiadków ale dzieci są różne, mają różne smaki, są również niejadki. Pozdrawiam
  • zaneta1zaneta1 17.02.14, 18:03
    Czy ktoś z Państwa, mających na co dzień styczność z wałbrzyskim przedszkolem 'Michałek', może wyjaśnić mi, na jakiej podstawie, z końcem stycznia, zakończona została współpraca z Panią Basią?
    Przy takiej rotacji pracowników, jednoczesne pozbywanie się doświadczonego, a zarazem oddanego dzieciom nauczyciela, jak dla mnie jest niewytłumaczalne...
  • rudzielec09 27.01.16, 17:39
    W zwiaku z ukazaniem sie ostatniego ogloszenia w przedszkolu,chcialabym zeby kazdy rodzic wiedzial ze tresc tego ogloszenia nie dotyczy Pana Jacka Zasady.
    Poniewaz wspolpraca z Panem Jackiem zaopatrujacym placowke w wyzywienie zostala zerwana juz jesienia, na dzien dzisiejszy bylabym skolonna zaplacic nawet i wiecej poniewaz dzieci w innych przedszkolach dostaja pelnowartosciowe jedzenie oraz od stycznia swiezo wyciskane soki z warzyw i owocow.
    Pozdrawiam
  • bfp1972 19.05.16, 19:56
    Witam .
    Szukam rodziców , którzy tak jak ja uważają , że wraz ze swoimi dziećmi , w sposób karygodny zostali potraktowani przez Panią dyrektor przedszkola " Michałek " w Wałbrzychu .
  • anzie969 22.06.16, 11:33
    My zostaliśmy potraktowani w sposób karygodny. Przeszkole nie powinno być prowadzone przez takie osoby jak Jowita Rz. Kobieta w ogóle nie ma pojęcia o prowadzeniu przedszkola. Dobrze ze wiele osób juz ma wyrobiona opinię na temat tego przedszkola i dobrze wie ze nie warto tracić zdrowia i energii na gierki z pania dyrektor. Jak się wspomni komukolwiek o predszkolu "Michałek" , ludzie odpowiadaja" tak wiem słyszałam- łem".
    Wałbrzych jest mały i opinie sa bardzo dobrze rozgłaszane i całe szczęsćie, może w końcu któs zrobi z tym porządek. Jeszcze tak ode mnie, szkoda takiego bydynku na przedszkole które nie potrafi byc prowadzone przez osoby które mają do tego predyspozycji i przede wszystkim serca. Przerobienie go na przedszkole państwowe zdecydowanie byłoby korzystniejsze dla wielu mieszkańców Wałbrzycha.
  • ale.gapik 19.09.16, 11:29
    Witam serdecznie
    Również poznaliścmy strone Pani Dyrektor było super do moentu kiedy dyrekcja wiedziala ze moze miec pieniadze z nas jak powstal problem niestety wyszlo drugie oblicze tylko pieniadze sie licza a nie dobro dzieci Czy cos Panstwo zrobili w tej kwestioi czy sobei odpuscili.
  • alialione 18.06.19, 22:42
    Niestety większość tych opinii to smutna prawda, mój syn też uczęszczał do tego przedszkola, na szczęście już jest w innej placówce o której mogę wypowiadać się w samych superlatywach.
    1. Zmiany personelu - tragedia, co się zaprowadzało dziecko nowa twarz, na zapytanie do P. Dyrektor dlaczego są takie zmiany i dlaczego nie znamy wychowawców naszych dzieci odpowiedź: "ja mam zapewnić dzieciom opiekę a nie przedstawiać wychowawców rodzicom", no tak jak trzeba by to robić co tydzień to rzeczywiście wynikł by niesmak, tylko ja was się pytam rodzice, jak możemy oddać nasze dzieci pod opiekę jakiejś pani? A jak ta Pani ma na imię? Kim ona jest? Sprzątaczką czy pedagogiem? Dla mnie to absurd. Odchodziły Panie naprawdę związane z dziećmi, wspaniali pedagodzy i nie mieli okazji nawet pożegnać się z dziećmi, nie wierzę że z własnego wyboru.
    Na zebraniu z rodzicami gdy rodzice poruszyli temat zmian personelu, mąż P. Jowity stwierdził że to normalne taki rynek i żebyśmy uwierzyli że wszystkie przedszkola mają taki problem że się zmienia kadra bo panie rodzą dzieci, bo karta nauczyciela w przedszkolach państwowych i że wszędzie zmienia się przynajmniej 50% personelu - no niestety dla mnie to mydlenie oczu - jakoś w innych przedszkolach zmienia się 1 Pani góra 2 do roku tu rotacja była rzędu 300% w ciągu roku, Panie nie zdążały poznać dzieci, w ciągu roku zostały 2 "stare" Panie na całe przedszkole, jedna z nich też odeszła, jak Panie miały znać dzieci, zasady pracy przedszkola, jak miały realizować program? Tego się nie da zrobić przy takiej rotacji, nie wspomnę o tym że przedszkole przyjmuje dzieci od 2 roku życia a takie maluchy najbardziej potrzebują stabilizacji
    2. Posiłki - syn był głodny, dosłownie pochłaniał wszytko co podeszło mu pod ręce, nie był w stanie bez jedzenia dojechać 10 minut do domu!!!, a teraz odbierany o tej samej porze nieszczególnie jest zainteresowany jedzeniem - no chyba że lodów:) mało tego zdecydowanie przybrał na wadze.
    Na zebraniu z rodzicami jedna mama podniosła pod dyskusje temat wyżywienia dzieci na co cytuje usłyszała od P. Jowity "przepraszam ale nie jest Pani dla mnie kompanem do dyskusji w temacie wyżywienia dzieci, od tego jest dietetyk" no przepraszam bardzo ale kto jest kompanem do dyskusji na jakikolwiek temat dotyczący naszych dzieci jak nie my rodzice? te słowa dla mnie przeważyły - dziecko już tam nie wróciło ani jednego dnia....
    3. Zajęcia dodatkowe - angielski to było oglądanie bajek po angielsku - bo nie było personelu, ogólnie często zajęcia się nie odbywały o czym nie byliśmy jako rodzice informowani tak z obserwacji to przez cały rok nie było przynajmniej 40% zajęć dodatkowych które zgodnie z ofertą powinny być w programie.
    4. Może i jest małpi gaj, dmuchane zamki, wielka sala gimnastyczna, sala do gotowania - ale rodzice po co to jak nie spełnia się podstawowych potrzeb dziecka, gdzie stabilizacja, gdzie wychowanie, gdzie podstawa programowa, pewnie łatwo dzieci zabrać na godzine do małpiego gaju, na godzinę na dmuchany zamek, nie trzeba się nimi przecież zajmować - wystarczy popilnować, ale czy to jest dla nich ważne? A gdzie kreatywność, zabawa, rozwijanie wyobraźni?
    5. Jak zapisywałem syna wszytko miało być w cenie, wycieczki, zajęcia dodakowe itp, nagle wszytko dodatkowo płatne, ok ja rozumiem wszytko kosztuje ale bez przesady. Do tego podwyżki opłat powiedzmy zmiana ogłoszona (kartka powieszona na drzwiach) 10 września że od września czesne jest wyższe - no wybaczcie moim zdanie kompletny brak poszanowania dla rodziców, taka sama była zmiana godzin pracy placówki, nie jakiś czas na przystosowanie - 2 dni wcześniej powieszona kartka że za 2 dni przedszkole będzie czynne krócej, mało tego informacja że jeżeli nie odbierzemy dziecka na czas to pierwsze pół godziny płatne tyle drugie tyle, ja rozumiem że czasami zmienia się warunki ale wzajemny szacunek wymaga czasu na dostosowanie który da możliwość znalezienia innej placówki jeśli nowe warunki nam nie odpowiadają.
    6. Mam takie odczucie że to przedszkole robi wszytko na pokaz, robimy piknik rodzinny niech będzie telewizja pompa niech wszyscy wiedzą że było wow, damy lody - o kurcze lody - trzeba o tym poinformować wszem i wobec (w obecnym przedszkolu lody są codzienni i jakoś nikt się nie chwali), basen - jeden dzień w wakacje rozłożymy basen no może 2 na cał e przedszokle - pochwalimy się wow są baseny - (w obecnym przedszkolu baseny są codziennie i to nie 2 czy 3 i jakoś nikt nie robi z tego wow - dowiaduje się tego od dziecko - no może raz od pani żeby na wakacje zostawić kąpielówki), jest to ewidentnie biznes, robienie wszystkiego na pokaz żeby się pochwalić, ja przynajmniej mam takie odczucie
    7. Półkolonie - dla mnie nieporozumienie - dzieci z przedszkola dosłownie schodziły wtedy na drugi plan, nawet potrafili oddelegowywać personel z przedszkola - no bo przecież tam trzeba się było pokazać.
    8. Brak szacunku dla rodziców - oczywiście P. dyrektor przy zapisywaniu bardzo miła życzliwa osoba - potem z kijem nie podchodź, skoro traktuje nas rodziców w taki sposób nie chcę nawet myśleć jak traktuje personel, a wybaczcie w złej atmosferze i konflikcie nie stworzy się odpowiednich warunków dla dzieci, Panie zawsze będą poddenerwowane i nawet najlepszy pedagog nie zapanuje nad tym aby nie przenieść tego na dzieci.
    Ja zmieniłem przedszkole dla syna, teraz mimo że nie ma małpiego gaju, dmuchanego zamku, sali do gotowania, to jest dzieckiem spokojniejszym, widać że jego potrzeby są zaspokajane, a ja doceniam spokój, harmonie i domową atmosferę jaka panuje w nowym przedszkolu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.