• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy pracodawca dostaje pieniądze za staż? Dodaj do ulubionych

• IP: *.xdsl.centertel.pl 03.03.11, 20:00
    Jak w temacie, z tego co mi wiadomo stażysta dostaje od UP około 750zł na rękę za staż, a czy pracodawca dostaje także za zorganizowanie stażu pieniądze?

(...)''Staż trwa 3 miesiące ( lub krócej jeśli pracodawca wyrzuci delikwenta dyscyplinarnie)
    za Staż absolwent dostaje około 700zł od UP.
    firma również dostaje 700zł od UP za zorganizowanie stażu ! (...)''

Więc czy to prawda?

Edytor zaawansowany
    • 03.03.11, 20:50
      Pracodawca nie ponosi kosztów związanych z wynagrodzeniem, otrzymuje z urzędu około 570 zł rocznie, albo trochę więcej i nie musi zatrudniać stażysty po zakończeniu stażu. Stażysta natomiast dostaje z urzędu pracy 753 zł brutto.
      • Gość: gość IP: *.xdsl.centertel.pl 03.03.11, 21:21
        I to są potwierdzone informacje? Bo w internecie różnie pisze, tak samo jak pisze że stażysta dostaje 750zł na rękę
        • 07.03.11, 11:57
          Znalazłam taką informację:,,W okresie odbywania stażu osobie bezrobotnej przysługuje stypendium w wysokości 120% zasiłku, wypłacane przez urząd pracy''- czyli w zależności od tego ile wynosi zasiłek.Wiem, że stypendium miało się w tym roku nieco zwiększyć.Najlepiej spytać się w Urzędzie Pracy. Natomiast jeśli chodzi o pracodawców to ludzie różnie mówią- jedni mówią, że tak, drudzy, że nie.
          • Gość: pracodawca IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.03.11, 17:37
            pracodawca nie otrzymuje zadnych pieniedzy z UP
            • 07.03.11, 19:23
              tak jest pracodawca nie odtrzymuje żadnych pieniędzy z UP.Ma pracownika za którego nie ponosi żadnych kosztów
          • 07.03.11, 20:18
            Firma,która zatrudnia stażystę nie dostaje żadnych dodatkowych pieniędzy z UP.Sam zatrudniałem stażystów,więc coś na ten temat wiem.
      • Gość: uuuuu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.11, 11:03
        pracodawca nic nie otrzymuje z PUP-u, natomiast stypendium otrzymuje stażyta w kwocie 890,60 zł brutto / 765,45 zł netto.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.