Dodaj do ulubionych

Minister zdecydował: Mo-BRUK bez pozwolenia

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 14:28
www.walbrzych.info/pl/wiadomosci,News,14029,minister-zdecydowal-mo-bruk-bez-pozwolenia.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: mobruk IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.11, 14:31
  HHHHUUUURRRRRRAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: walbrzych IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 14:38
  ale skladowisko dalej funkcjonuje i truje
 • Gość: antyM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 14:56
  Decyzja Ministra Środowiska unieważniająca pozwolenie na prowadzenie instalacji przez Mo-BRUK została poprzedzona kontrolami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, o które wnioskował Prezydent Wałbrzycha. Prezydent wystąpił do Wojewody o weryfikację posiadanych przez Mo-BRUK uzgodnień w zakresie gospodarowania odpadami.

  źródło: Rzecznik prasowy UM


  Ha, ha, nic ci Kruczku nie pomoże. Nic nie zrobiłeś w tej sprawie! Gdyby antymobrukowcy nie wywlekli sprawy Mobruka latem 2009 r., trułby nas do dziś. Dowody na lewą decyzję wojewody są w sieci w filmach WaSza i w blogu Boa
  www.youtube.com/watch?v=n3a5CHE-WNY
  Ciekawe, kto wypłaci mieszkańcom odszkodowanie za działalność bandyckiego Mobruka w mieście i kto go tu sprowadził?
  Teraz trzeba dopilnować, żeby każdy podpisany pod zezwoleniami dla Mobruka, został przykładnie ukarany.
  I oczywiście pamiętamy, że jeszcze buduje się zakład granulatu cementowego na Podgórzu, zakład produkcji carbomixu na Sobięcinie i coś na Gaju, o czym nie ma nigdzie informacji.
  img824.imageshack.us/i/nowymobruk.jpg/
 • Gość: Wałbrzych IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 15:30
  www.youtube.com/watch?v=PDSjP091WI0&feature=player_embedded - Działanie Mo-bruk'u można porównać do pewnych momentów pokazanych w filmiku.
 • Gość: IXI IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 15:41
  Co z drzewami wyciętymi na Sobięcinie ? Kto za to odpowie ?
 • Gość: z Podgórza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 15:51
  Gość portalu: IXI napisał(a):

  > Co z drzewami wyciętymi na Sobięcinie ? Kto za to odpowie ?

  Odpowie ten kto wydał rok temu decyzję o wycięciu, czyli Kruczkowski. W styczniu 2011 znów wydał zgodę na wycięcie 179 drzew, tym razem na Gaju, a nigdzie nie ma informacji co tam będzie. Zgodnie z ustawą, społeczeństwo musi być poinformowane o wszystkich inwestycjach ingerujących w środowisko. Na razie jest foto na dowód, że Mobruk coś buduje.
  img824.imageshack.us/i/nowymobruk.jpg
 • Gość: lupus IP: *.centertel.pl 25.03.11, 17:07
  Osoby pełniące funkcje inspektora i kierownika a także projektant powinny zostać poinformowane że działają na szkodę mieszkańców W-cha i całej fauny i flory. Zna ich ktoś?
 • Gość: Rebel Yell IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 17:28
  Za zielen odpowiada Krukoszenko jako prezio, a kolejny/a po nim to ogrodnik miejski (tak funkcjonuje takie stanowisko).

  Grunt zeby zwineli ten majdan i zrekultywowali teren za wlasne nie miejskie pieniadze.

  No za to dzisiaj strzele strzemiennego.
 • Gość: woland IP: *.opera-mini.net 26.03.11, 01:15
  " Rebel Yell" chciałbym wierzyć , że naprawią szkody, które Nam wyrządzili. To g... powinno być zamknięte w trybie natychmiastowym, każdy dzień zwłoki to ogromne straty środowiskowe. Nie znam się na bumaszkach, liczę na inteligencję walczących.. Właśnie teraz „Nasi” radni ukażą się Nam w całej krasie, będziemy mogli zobaczyć, jakich to ludzi "wybraliśmy", jak z determinacją będą walczyli o usunięcie tego syfu i naprawienie szkód (płuca nam wymienią i inne przeżarte organy) wyrządzonych przez Mokrzyckiego i jego dziwnych popleczników. Jestem święcie przekonany , że radni z tych wspaniałych partii będą starali się ze wszystkich sił - tak jak do tej pory za pomocą deklaracji - jak ktoś ładnie napisał- łącząc się z Nami w bólu,. Potwierdzą tym samym, że partie polityczne nie są organizacjami przestępczymi, bo są z Nami, więc nie mogą uczestniczyć w jakiejś zmowie „polityczno-biznesowej”. Wstrzymam się ze świętowaniem , ale kciuki trzymam mocno, i buty solidne czekają. Się pójdzie na hasło manifa! Mała laurka dla „walczących” od lat na forach: Dzięki Waszej pracy, jest nadzieja, że wkrótce wszyscy odetchniemy "pełną piersią"! Pozdrawiam Was!!
 • Gość: bom IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.03.11, 16:19
  Nie tylko drzewa na Sobięcinie, ale wydrążona hałda, po której biegała zwierzaki(zające, sarny). Kto zrekultywuje ten fruwający pył i potężną jamę w haładzie.
 • Gość: Only Wałbrzych IP: *.play-internet.pl 26.03.11, 17:25
  Do "bom" Koleś, Mokrzycki myśli, że mu wszystko wolno! Sukin-kot podniósł łapy na Naszą własność! Nie przypominam sobie, żeby jakiś prezio pytał Nas o zgodę i dostał ja na rozpieprzanie hałd! Pracowałem w kopalni w latach 70 i z Naszych pieniędzy wybudowano NASZ SZPITAL GÓRNICZY zawłaszczony teraz przez jakiegoś dobrego wujka. Także z Naszych pieniędzy prowadzono rekultywację hałd, Kruczkowski z tego co wiem "pracował" na Victorii, był utrzymankiem górników, tak jak większość pracujących na powierzchni, jak zresztą pół województwa. Tak odwdzięcza się tym którzy harowali na niego i tym, którzy już nigdy nie wyjechali na powierzchnię!! Myślą, że zorganizują sobie Wielką Mszę razem z ich obłudnymi niby-wierzącymi, a taki np. "Only Wałbrzych" im odpuści!! Nie doczekanie wasze, wam "raj" pisany taki jaki zrobiliście dla mieszkańców Wałbrzycha. Tam będziecie zapieprzać na ścianie do końca świata, dusząc się pyłem, zabijani przez metan bez wody jedzenia i światła!!! Kto dał Tobie koleś zgodę na sięganie po Naszą własność?! W zębach przeniesiesz hałdę na miejsce!
 • Gość: Dzięki Boa 666 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.11, 09:09
  Dzięki Boa 666, stokrotne dzięki :)))))
 • Gość: Anty-Mobrukowi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.03.11, 16:24
  Dzięki dla: Boa, Wasza i Tych, którzy nadal walczą o miasto - WALKA JESZCZE NIE ZAKOŃCZONA !!!
 • Gość: ja IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.03.11, 16:56
  Brawo Panie Prezydencie Kruczkowski. Swoimi staraniami udowodnił Pan, że warto było na Pana głosować.
 • Gość: ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.03.11, 17:52
  Akurat Kruk się starał - HE, HE, HE ,EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, PITOLISZ JAK POTŁUCZONY - warto było głosować! Tak dziękujemy ci za:
  najwyższe opłaty a kraju na MOPS,
  maksymalne stawki od nieruchomości,
  najlepsze drogi w województwie, ba w Polsce,
  brud, smród i UBÓSTWO
  zaniedbane parki, chodniki, budynki ...

  ale wszystko niszczą mieszkańcy i prezio niczemu nie jest winien!
 • Gość: gringo IP: *.40.99.54.threembb.co.uk 26.03.11, 17:58
  Podsumowując:
  Jakiś minister coś zadecydował...
  Na forum wałbrzyskim powstał wątek...
  Kto zechciał, ten swoje trzy grosze dodał/dopisał...
  A Mo-bruk jakoś nie wyparował od powyższych faktów...
  I nie wyparuje.
  Polska widziana z oddali to naprawdę bardzo dziwny kraj...
  Pozdrawiam, gringo
 • Gość: Only Wałbrzych IP: *.play-internet.pl 26.03.11, 19:19
  Do "gringo" Tylko nie wracaj!! Mieszaj sobie w spodniach a nie na forum głupku!
 • Gość: Wałbrzych IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.03.11, 21:47
  Mobruk znowu wypróżnił jakiegoś śmiecia zwanego oświadczeniem: "Oświadczenie Zarządu Mo-BRUK S.A. dotyczące pozwolenia zintegrowanego dla instalacji w Wałbrzychu. OŚWIADCZENIE W związku z wydaną w dniu 16 marca 2011 r. decyzją Ministra Środowiska dotyczącą stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody Dolnośląskiego z dnia 27.07.2007 r. w przedmiocie udzielenia firmie Mo-BRUK pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji zlokalizowanych w Wałbrzychu przy ulicy Górniczej 1 i 4, (znak decyzji DIŚoa-281-38/11665/11/MT) informujemy, że w ocenie Emitenta decyzja Ministra została wydana z naruszeniem prawa. Przywołana powyżej decyzja Ministra Środowiska wskazuje na rażące naruszenie prawa przez Wojewodę Dolnośląskiego. Według Emitenta takie naruszenie nie miało miejsca, a Wojewoda prawidłowo wydał decyzje, o których mowa w decyzji Ministra Środowiska. Ponadto należy zauważyć, że decyzja Ministra nie stawia zarzutów co do działalności spółki Mo-BRUK S.A., odnosi się wyłącznie do prawidłowości lub nieprawidłowości wydania decyzji administracyjnych, związanych z zakładem w Wałbrzychu. Wobec powyższego, obecnie przygotowane jest odwołanie Emitenta od decyzji Ministra, które zostanie złożone w określonym przepisami terminie. Zarząd Emitenta informuje, że decyzja Ministra Środowiska jest nieprawomocna i nie wpływa na prowadzoną obecnie przez spółkę Mo-BRUK S.A. działalność w Wałbrzychu. Funkcjonowanie pozostałych zakładów Emitenta w lokalizacjach w Korzennej k. Nowego Sącza, Karsach k. Ożarowa oraz spółki zależnej Raf-Ekologia Sp. z o.o. odbywa się na podstawie odrębnych pozwoleń zintegrowanych. Dotyczy to także realizowanych i planowanych inwestycji Emitenta w Karsach, Górażdżach oraz Piekarach Śląskich. Zarząd Emitenta wskazuje jednak na znaczącą niedogodność kontynuacji działalności składowiska oraz zakładu recyklingu w Wałbrzychu, gdyż obecna sytuacja wymaga żmudnych procedur odwoławczych. Jednakże, w ocenie Emitenta ryzyko zaprzestania lub ograniczenia działalności Emitenta w ww. lokalizacji jest niewielkie z uwagi na fakt, że decyzja Ministra Środowiska została wydana stronniczo z naruszeniem prawa." - Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie - przerośnięty obrzydliwy tupet.
 • Gość: T.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 00:49
  Fragment tekstu oświadczenia Zarządu Mo-BRUK S.A.:
  "...Dotyczy to także realizowanych i planowanych inwestycji Emitenta w Karsach, Górażdżach oraz Piekarach Śląskich..."
  Pytanie:
  Czy w Karsach, Górażdżach i Piekarach Śląskich Mo-Bruk planuje usadowić się ze swoim morderczym interesem w centrum wymienionych miejscowości, oraz na terenie szkód górniczych, tak jak to ma miejsce w Wałbrzychu i w odległości kilkudziesięciu metrów od siedzib ludzkich?

  Fragment tekstu oświadczenia Zarządu Mo- BRUK S.A:
  "...Jednakże, w ocenie Emitenta ( trafne określenie truciciela) ryzyko zaprzestania lub ograniczenia działalności Emitenta w ww. lokalizacji jest niewielkie z uwagi na fakt, że decyzja Ministra Środowiska została wydana stronniczo z naruszeniem prawa."

  Komentarz "Gościa":
  ...Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie - przerośnięty obrzydliwy tupet.
  ===========

  Tupet, to najbardziej łagodne słowo.
  Dopatrując się stronniczości i naruszenia prawa w decyzji Ministerstwa Środowiska, Emitent de facto domaga się prawa do legalnego wytruwania środowiska i ludności.
  Gratuluję aktywnego współudziału w przedsięwzięciu Prezydencie Kruczkowski .
 • Gość: antyM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 10:08
  Prezydent Piekar Śląskich pogonił Mo-Bruk na etapie wydawania decyzji o środowiskowiskowych uwarunkowaniach, więc widać jak Mokrzycki bezczelnie łże.

  Natomiast tu jest pole do popisu dla naszego prezydenta:

  "Oświadczenie Zarządu Mo-BRUK S.A. dotyczące pozwolenia zintegrowanego dla instalacji w Wałbrzychu.

  Zarząd Emitenta informuje, że decyzja Ministra Środowiska jest nieprawomocna i nie wpływa na prowadzoną obecnie przez spółkę Mo-BRUK S.A. działalność w Wałbrzychu."  Niech teraz Kruczkowski wystąpi do WIOŚ i do marszałka o wstrzymanie z urzędu funkcjonowania Mo-Bruku, do czasu wyjaśnienia, czy pozwolenie zintegrowane jest legalne.
  Ciekawe, czy się Kruczkowski odważy?
 • Gość: gość IP: *.walbrzych.vectranet.pl 27.03.11, 10:16
  no i po co bawią się w unieważnianie decyzji tylko na polityczne potrzeby, a trzeba było kontrolować i karać...ale racja przecież do tej pory kryto tą firmę, ale teraz kiedy ludzie otwarcie protestują to wymyślają unieważnienia, nie biorąc pod uwagę, że teraz prawilny prezydent, jak i min środowiska, który wcześniej nie reagował, faktycznie doszukują się nieważności decyzji, z tym że jeżeli okaże się to błędem organu to my za to będziemy płacić...a trzeba było karać na czas i pilnować by firma działała zgodnie z wytycznymi pozwolenia, poza tym prezydent wydając decyzję o zaakceptowaniu miejsca działania i formy działania firmy nie miał wcześniej do niczego uwag, ba teraz pozwala na wycinkę tak dużej ilości drzew...coś tu nie gra?
 • Gość: izzy_ofender IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 10:41
  Ja pie... jak to możliwe że taki pie...ny mobruk pozwala sobie jawnie na takie bezczelne oświadczenie ze szczególnym naciskiem na ostatnie zdanie. Nie mogę ku... zdzierżyć tego pie...nego wrzoda na walbrzyskiej doopie.
  Żeby uprzedzić ataki - byłem na referendum, na samorządowych też byłem!
 • Gość: sobięciniak IP: *.158.216.100.pat.umts.dynamic.eranet.pl 27.03.11, 11:05
  Proszę zablokujmy budowę CARBOMIX na terenie SOBIĘCINA działka przy ul.Kosteckiego MOB-RUK to zbrodniarz naszego środowiska
 • Gość: z Podgórza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 11:24
  Carbomix to lewa inwestycja. Nie dostał jeszcze decyzji środowiskowych, ale już wyciął drzewa. Uwagi do raportu Mo-Bruka można składać w Urzędzie Miasta do 4 kwietnia. Ale drzewa już wycięte, teren ogrodzony.
  www.youtube.com/watch?v=36UOaooQXe8
  www.youtube.com/watch?v=fH_HFWMoZTo
  Raporty oddziaływania na środowisko nadają się tylko do prokuratury!!! Ale Kruczkowski święcie w nie wierzy, nawet w badania włókien azbestu pod śniegiem.
 • adamsky1972 27.03.11, 11:35
  Czytam oświadczenie rzecznika Mo- BRUK-u ro jako żywo staje mi przed oczami biznesmen z branży hazardowej, który stając przed szacowną komisją sejmową, w kilku niewyszukanych słowach dał im do zrozumienia, nie bacząc na to , ze oglądają to miliony, że ma ich w doopie.
  Józef M., prezes Mo- BRUK , ma dokładnie takie samo podejście. Aż się krew burzy.
  Minister jest głupi, departament prawny ministra jest głupi, wszyscy są głupi, tylko ON
  LORD AZBEST, ma zawsze rację.
  Bardzo mnie interesuje szczegółowo, czym uzasadnił minister swoją decyzję o stwierdzeniu nieważności Pozwolenia Zintegrowanego. Ktoś już wspomniał, że takli tryb "wyrzucania" MO- BRUK- u z Wałbrzycha, być może zatrzyma proceder, ale nie spowoduje, że będą musieli zabrać cały ten syf, który teraz przecieka, bo same kwatery też nie spełniały wymagań do składowania w nich tych trujących śmieci. A Mo- BRUK nie zapłaci ani grosza , ani złotówki jakiegokolwiek odszkodowania , bo decyzja wojewody, choć teraz usunięta , to dla Mo- BRUKU była legalną podstawą działania. Dlatego dalej trzeba drążyć temat przeciekającego składowiska i ZRO i nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu, a nie tylko szukać wad administracyjnych decyzji w momencie jej wydawania. To co, wojewoda, czy też jego służby aż takimi ignorantami byli, że dopuszczono się się rażącego naruszenia prawa ????
  Trudno w to uwierzyć.
 • Gość: antyM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 15:20
  Pierwszy do skazania jest wałbrzyski Inspektorat WIOŚ, ale wałbrzyska prokuratura nie dopatrzyła się ich winy zaniedbania obowiązków, chociaż miała wszystkie materiały z bloga boa, filmy WaSz'a i zdjęcia przeciekającego składowiska. Nie wszczęli postępowania z doniesienia mieszkańców i umorzyli postępowanie przekazane im przez ABW, o czym protestujących poinformował Kruczkowski na spotkaniu w Ratuszu. Skąd prezydent ma informacje o pracach prokuratury? Nie on składał doniesienie, tylko antymobrukowcy. A powinien był złożyć już po pierwszych interwencjach mieszkańców w 2004 r., wtedy gdy wydał zgodę na Zakład Recyklingu i wjazd do miasta tysięcy beczek z odpadami niebezpiecznymi.
  Pozwolenie zintegrowane wojewody jest z 2007 r., wylewanie zawartości beczek zaczęło się w 2004. Gdzie wtedy był Kruczkowski?
 • Gość: gość12 IP: *.180.247.200.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.03.11, 16:08
  Wałbrzyska prokuratura potrafi tylko złodziei batoników z reala ścigać. Za białe kołnierzyki z urzędu i biznesu się nie wezmą. Przecież to sami swoi. Chyba nie sądzisz, że akurat prokuratura w tym mieście jest przejrzysta i najuczciwsza ze wszystkich urzędów. Tylko gdzie z kolei złożyć doniesienie na prokuratora o niedopełnienie obowiązków, utrudnianie postępowania i uporczywe zaniechanie działań dowodowych . Oczywiście w interesie konkretnych osób. Podsumowując, dla mnie to , że wałbrzyska prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w działaniach Inspektoratu Ochrony Środowiska i innych osób , to akurat najlepszy dowód na to, że przestępstwo było. Tak to jest z wałbrzyską prokuraturą. Wystarczy być znajomym królika.
  Można im przypisać sporą część winy za obecny stan rzeczy. Józek M. nie pozwoliłby sobie na taką bezczelność, jeśli bałby się naruszać prawo. Coś w tym jest , że ani on, ani inspektorat OŚ, ani prezio nie boją się w tak oczywisty sposób działać ze szkodą dla zdrowia i życia w rozmiarach powszechnych. SKANDAL.
 • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 16:44
  Wystarczy przyjrzeć się korelacjom rodzinnym i zależnością służbowym osób mających wpływ na politykę miasta a wszystko stanie się jasne.
 • Gość: rw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.11, 18:12
  "....materiały z bloga boa, filmy WaSz'a" - haa, ha.. ale mi to dowody!
 • Gość: re IP: *.play-internet.pl 28.03.11, 05:24
  "rw" Ty kpisz czy o drogę pytasz?
 • qwe33 27.03.11, 18:33
  tu piszących.
  Ja widzę to tak:
  ... zakładając wariant optymistyczny, (czyli taki w którym minister ani "sam z siebie" nie wycofa się z decyzji, ani nie zostaje do tego "przekonany") zamknięcie wysypiska trwać będzie bardzo, bardzo długo.
  Po pierwsze - Mo-BRUK się odwoła. Na 100%! Procedury odwoławcze, następnie arbitrażowe
  i - co nie wykluczone - sądowe, to w naszej dzisiejszej i najbliższej rzeczywistości - lata całe.
  W tym czasie, nie będzie mowy ani o usunięciu zgromadzonych już odpadów ani o rekultywacji terenu a jedynym, co ewentualnie może udać się "załatwić" to czasowy zakaz/blokada przyjmowania nowych odpadów.
  Kiedy już ta urzędniczo-sądowa batalia zakończy prawomocnym "skazaniem" Mo-BRUK'u na zaprzestanie działalności, usunięcie zgromadzonych odpadów i rekultywację terenu, okażę się, że Mo-BRUK to niewypłacalny bankrut.
  Oczywiście jako niewypłacalny bankrut, nie będzie miał środków na nic a tym bardziej, na wykonanie sądowego wyroku.
  Trzeba wiedzieć, że koszt takiej "operacji" będzie niebagatelny - dziesiątki, a może nawet setki milionów zł.
  Zatem cały ten trujący syf, zostanie w wałbrzyskiej ziemi na kolejne długie lata, kiedy to następni, następni i następni(?)... włodarze miasta zgromadzą w końcu środki (z naszych podatków oczywiście) na rozbrojenie tej ekologicznej bomby.

  O wariancie pesymistycznym, wolę nawet nie myśleć i...
  oby się moje słowa w goowno zmieniły.

  Ament
 • adamsky1972 27.03.11, 21:17
  Możliwe, ze to tak będzie procedowane. Włodarzom miasta podziękujemy osobno. A co do dowodów, typu nagrania, filmy i blog boa66, to wbrew pozorom dzięki temu prokuratura nie może udawać, że coś nie istnieje, albo że jest tam coś, czego w rzeczywistości nie ma. swoje te nagrania i blog zrobiły. Oby więcej takich ludzi. I nie obchodzi mnie to, czy ktoś odniósł na tym polityczną korzyść czy nie. Jedno wcale nie wyklucza drugiego.
  Nie wiem, czy minister nadał części swojej decyzji klauzuli natychmiastowej wykonalności, np. w części dotyczącej dalszego gromadzenia odpadów niebezpiecznych do produkcji węglo- świństwa, czy w zakresie przyjmowania odpadów przemysłowych na składowisko.
  Ale wiem jedno, już nie będzie Kruczkowski podpisywał po cichu Józkowi decyzji jak leci.
  A zawdzięczamy to takim właśnie ludziom jak autorzy nagrań, bloga i innych "dowodów".
 • Gość: antyM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.11, 22:56
  adamsky1972 napisał:
  > Ale wiem jedno, już nie będzie Kruczkowski podpisywał po cichu Józkowi decyzj
  > i jak leci.

  I o to właśnie chodzi! Minister ministrem, ale decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu zależą WYŁĄCZNIE od prezydenta miasta. Tak stanowi prawo.
  Dlatego w poniższe idiotyczne tłumaczenia Kruczkowskiego, mogą uwierzyć tylko idioci, a nie ludzie myślący:

  Oto treść stanowiska UM w Wałbrzychu:

  Składowisko odpadów przemysłowych na terenie Pola Mieszko byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Wałbrzych” istnieje od 1992 roku. Późniejsze decyzje związane z lokalizacją i warunkami funkcjonowania, które doprowadziły do powstania składowiska w obecnym kształcie, zapadały na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Nie jest prawdą, jakoby Prezydent Wałbrzycha posiadał w tym względzie jakiekolwiek istotne uprawnienia.
  www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,8494

  Jeżeli prezydent nie zna swoich uprawnień, godząc się na azbest w centrum miasta i najgorsze, zabójcze dla ludzi toksyny w tysiącach beczek - to należy takiego prezydenta pilnie odstawić do pomieszczenia za kratkami. Mo-Bruk w Wałbrzychu działa tylko dzięki Kruczkowskiemu i jego partii.
  Nagła aktywność Mo-Bruka z nowymi inwestycjami wiąże się z tym, że Mo-Bruk obawia się, iż mimo WYGRANYCH przez PO wyborów, sąd je unieważni. Nie będzie Kruczkowskiego - nie będzie i Mo-Bruka. Dlatego Mokrzycki tak bardzo napiera na szybkie wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na granulat cementowy na Podgórzu i spalarnię na Sobięcinie. Mo-Bruk wie, że nikt inny, tylko prezydent Wałbrzycha może wydać pozytywną decyzję. Tak samo, jak je wydał w 2002 i 2004 r.
  Z Zabrza i Piekar Śląskich prezydenci pogonili Mo-Bruka, więc ostatnią ostoją Mokrzyckiego w Polsce jest Wałbrzych z Kruczkowskim. I tylko z Kruczkowskim. • Gość: Legiony Mobruku IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.11, 09:25
  > Nagła aktywność Mo-Bruka z nowymi inwestycjami wiąże się z tym, że Mo-Bruk obawia się, > iż mimo WYGRANYCH przez PO wyborów, sąd je unieważni

  Bezedura. Trzeba zapieprzać, żeby unijne dotacje nie przepadły. Ot, i padł kolejny mit stworzony przez antyM.
 • Gość: antyM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 10:21
  Gość portalu: Legiony Mobruku napisał(a):

  > Bezedura. Trzeba zapieprzać, żeby unijne dotacje nie przepadły. Ot, i padł kole
  > jny mit stworzony przez antyM.

  Mit? Najpierw załatwiasz dotację, a potem lokalizację? Od kiedy Unia rozdaje pieniądze na inwestycje ulokowane w wirtualnej rzeczywistości?

  Ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, jest procesem, który ma dostarczyć podejmującemu decyzję organowi administracji publicznej informacji, czy ingerencja inwestycji w środowisko, została zaplanowana w sposób optymalny i czy korzyści wynikające z jej realizacji rekompensują straty w środowisku, jakie zwykle są niemożliwe do uniknięcia. Środowisko jest tu rozumiane nie tylko jako środowisko przyrodnicze, ale także jako środowisko społeczne.
  www.parp.gov.pl/index/index/1635
 • Gość: ponury żniwiarz IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.11, 11:16
  eurokasa.pb.pl/2191231,7194,mo-bruk-ma-dotacje-na-badania
  mobruk.biznes.net/groupposts/view/9554 ... gdzie m.in. czytamy:

  W dniu 18 marca br. Mo-BRUK S.A. otrzymał kwotę 808 540,20 zł z tytułu przyznanej dotacji na realizację przedsięwzięcia pn. "Utworzenie Centrum B+R proekologicznych technologii przetwarzania odpadów." Dotacja wpłynęła na podstawie podpisanej w dniu 7 stycznia 2011 umowy pomiędzy Ministrem Gospodarki, a Mo-BRUK S.A.


  Swoją drogą niezły burdel panuje w rządzie. Jeden minister pomaga w dotacji, drugi unieważnia pozwolenia.
 • Gość: bom IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.03.11, 22:22
  No, to Pawlak - tak to jest jak rolnik się zna (choć znam bardzo dobrze wykształconych).
  Paranoja.
  Mobruku won z Wałbrzycha - zabierz zabawki i pobaw się w Korzennej na własnym podwórku.
 • qwe33 28.03.11, 23:14
  qwe33 napisał:

  > Po pierwsze - Mo-BRUK się odwoła. Na 100%!

  A nie mówiłem?...
 • Gość: zielony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 22:49
  Mobruk wyemitował akcje, kto je kupił wiele osób się domyśla, a tu minister wyciął Mo-Brukowi numer. I co ten przekręt wciska posiadaczom akcji?

  "Zarząd Emitenta informuje, że decyzja Ministra Środowiska jest nieprawomocna i nie wpływa na prowadzoną obecnie przez spółkę Mo-BRUK S.A. działalność w Wałbrzychu.
  Zarząd Emitenta wskazuje jednak na znaczącą niedogodność kontynuacji działalności składowiska oraz zakładu recyklingu w Wałbrzychu, gdyż obecna sytuacja wymaga żmudnych procedur odwoławczych. Jednakże, w ocenie Emitenta ryzyko zaprzestania lub ograniczenia działalności Emitenta w ww. lokalizacji jest niewielkie z uwagi na fakt, że decyzja Ministra Środowiska została wydana stronniczo z naruszeniem prawa."

  newconnect.pb.pl/2397353,10663,oswiadczenie-zarzadu-mo-bruk-s-a-dotyczace-pozwolenia-zintegrowanego-dla-instalacji-w-walbrzychu
  Ha, ha, ha!
  Minister naruszył prawo, bo składowisko nie leży w obrębie miasta, nie na terenach pokopalnianych, zabudowa mieszkaniowa jest na północy (wg Mobruka), a nie na wschodzie, brak tam cieków wodnych, beczki nie zawierają toksyn i nie było tam nigdy pożaru. No i badania tego syfu są wiarygodne, np. azbestu pod śniegiem i skażenia wód bez piezometrów.


 • Gość: jackie IP: *.centertel.pl 28.03.11, 23:20
  Kur.wa mać, co tu się dzieje, gno.je nas trują i okradają i jeszcze kpią w żywe oczy, toż to gorsze niż okupacja szkopsko-sowiecka bo wtedy wiadomo było kto jest kto!
  Nalezy poprosić UE o pomoc aby rozgoniła tą sitwę i zamknęła Mobruk, jak trzeba będzie to siłą np.przy pomocy unijnych sił szybkiego reagowania czy jak to zwą, pomoooocy!!!!
  Jak temu gnoj.stwu z urzedów, sądów, prokuratur, policji nie wstyd pozostawać biernym w obliczu jawnego łamania prawa, ku.rwa, ludzie są granice konformizmu, to wy będziecie z tym żyli jak zrobi się z tego większy smród niż teraz, kto wie może nawet wy bekniecie za zaniechania, co wyście tu k.urwa narobili? Nie macie wstydu na lustro codziennie patrzeć?
 • Gość: Moim zdaniem IP: *.play-internet.pl 29.03.11, 03:25
  "jackie" Tak nie mają wstydu, nie są nawet ludźmi to demony, zombie moralne. Tchórzliwi i podstępni, a co gorsze mają władzę i poparcie "pożytecznych głupców" tzw. autorytetów, "artystów" "dziennikarzy". Niektórzy z tych "pożytecznych.." maja "trochę" za złe premierowi, że niby..., coś tam.. ale generalnie to "swój chłop" w końcu razem stoją po jasnej stronie mocy i będą grali do końca świata i jeden dzień dłużej. Podobnie jest i w naszym mieście. Tylko, że Nasi zombie mają "celebrantów" na miarę "wałbrzyszka"- prymitywnych i głupich, - przypominają wynajętego głupca, który piłuje gałąź na której siedzi, i myśli o tym, co kupi za pieniądze, które dostał za pracę, którą właśnie wykonuje. Głupi głupcy. A My? Dalej popierajmy wszelkie akcje, piszmy, ale nie dajmy ponieść się emocjom, szkoda zdrowia! Jeśli trzeba będzie stanąć i zamanifestować to stańmy! Nie można im odpuścić! Takie jest moje zdanie.
 • agnieszkaha1 30.03.11, 13:20
  Noo ale zamkną to składowisko? Bo jak na razie to dalej funkcjonuje. A jak zamkną to co wtedy z odpadami?? Gdzie będą składowane??


  Forum Wałbrzych
 • Gość: lupus IP: *.centertel.pl 30.03.11, 14:42
  Jak to gdzie, niech sobie niemcy sami znajdą miejsce a nie eksporują do Polski odpadów. Wszędzie byle nie w takiej lokalizacji jak nasza. Poczytaj trochę Boę 666 to się dowiesz jak wybiera się miejsca na składowiska we właściwy sposób.Co za głupia baba się tu pojawiła albo robi platformianą dywersję.
 • Gość: yyyy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.11, 18:33
  BOOOA, ha, ha.... a któż jest ten BOA!? Może wreszcie ten wasz guru zejdzie i poprowadzi was na ratusz
 • Gość: ex radny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 18:56
  Właśnie jutro w ratuszu będzie sesja dotycząca w punktach 8 i 9 przyblokowania zapędów Mobruka
  www.bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=6287&idmp=237&r=o
  Miejmy nadzieję, że wszyscy radni będą za przyjęciem mpzp
 • Gość: ja IP: *.walbrzych.vectranet.pl 01.04.11, 00:39
  I jak to sie skonczylo?
 • Gość: kika IP: *.centertel.pl 30.03.11, 23:00
  Już 2 razy poprowadził , cymbale. Dzięki temu wszyscy się dowiedzieli o Mobruku, ty tłuku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka