Dodaj do ulubionych

Wałbrzyski wstyd w Newsweeku.

IP: *.sattom.pl 31.05.11, 22:58
Pamietacie artykuł w Newsweeku o Walbrzychu?
Nie wszystkim sie spodobal tak przedstawiony Walbrzych...
Info ponizej:

Tekst linka
Edytor zaawansowany
  • Gość: fan miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.11, 23:08
    Inicjatywa piękna, ale patrząc na niektóre nazwiska ....

31.05.2011, g. 02:28 - *.walbrzych.vectranet.pl
    Piotr Kruczkowski - Wałbrzych

27.05.2011, g. 08:13 - *.ssp.dialog.net.pl
    Tomasz Pluta - Wałbrzych

• tumal1 31.05.11, 23:12
    Zapewne, główny sprzątający miasta jest niezadowolony. Ciekaw jestem czy mieszkańcy miasta jak pracownicy szpitala będą "zachęcanio-zmuszani" do głosowania na wybranego kandydata. A tak ciekawy jestem jak on to sprawdził, że MW zagłosowała na kogo innego niż Kruczkowski.
  • Gość: NIKT IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.05.11, 23:18
    Artykułu nie czytałam, ale Ładnie to zostało napisane... Z tym wspólnym domem bym nie przesadzała... :/ Wszędzie jest tak samo gó...anie. Za 600zł nie da się przeżyć w żadnym mieście. Ba 600... 1000... Emerytury są podobne we wszystkich miastach, koszty utrzymania jeszcze wyższe.
  • Gość: darek IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 00:23
    To tam zacytowali Rosiaka, że Lonio myśli o polityce nawet jak bzyka Alicję?
  • Gość: dreszcze IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 00:52
    Nie, to Stefanos E. wyzwala w sobie rządze władzy bzykając nowy towar.
  • Gość: Marta IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 04:45
    Czy ten Badora to nie z PISu? NO to panie adwokat łapy masz tak samo brudne jak twoi koleczy wiceprezydenci PiSowscy. Razem z Po zrobiliście to miasto II kategorii i jeszcze ten Pluta symbol niewinności heheh
  • Gość: Kibic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.11, 07:54
    Chciałem poprzeć inicjatywę, ale moja przyjaźń z Wałbrzychem ma nieco inny charakter niż już zdeklarowanych na liście pasożytów, którym myli się BEZINTERESOWOWNA PRZYJAŹŃ z pożywką, na której paśli się ostatnie lata...
    Ja KOCHAM TO MIASTO inaczej niż ci co je od lat dymają :)
  • Gość: Kalina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.11, 08:54
    Tacy panowie jak Pluta i Ewangielu mieli czelność wpisać się na listę przyjaciół Wałbrzycha!!!
    O TEMPORA, O MORES !!!
  • Gość: Sezar IP: *.walbrzych.vectranet.pl 01.06.11, 10:24
    Ja pier...le ludzie czego by nie zrobić wy i tak niezadowoleni. Nie chce nie wpisuj się. Wpisali się Ci co chcieli a czy to z PiSu' czy ze srisu jeden ... Jak Wam trudno pewne rzeczy zrozumieć. Wpisała się też Pani zamiatająca ulice w Wałbrzychu i pan pilnujący pisuarów w toalecie ze Szczawna. Jakieś bluzgi w ich stronę ? Eh...szkoda słów.
  • Gość: Wałbrzyszanin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.11, 13:08
    Chciałbys mieć przyjaciela obiboka i oszusta ? Bo ja nie.... resztę sobie sam dopowiedz albo doczytaj.
  • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 14:14
    www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/1282/walbrzyski-wstyd,76341,1
  • Gość: P&R IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 18:16
    Panie Badora (tzw mecenasie) ten układ się sypie i nic pan na tym nie zyska, ani pański kolega Pluta, wiernopoddańcze apele znane w PRL-u teraz nas irytują.
    Dla spokoju ducha i jego czystości, czytaj gazety wałbrzyskie bądź wybiorczą.
    Szcególnie polecam DB i artykuły pana Radczaka- wybitnie obiektywne tak jak pisanina pana Pluty. Życzę dobrej lektury.
    Co wy w tym pisie palicie ?
  • Gość: Psy II IP: *.walbrzych.vectranet.pl 01.06.11, 21:10
    Jak mawiał klasyk- "Ekstramocne"
  • Gość: miejscowy IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.11, 04:17
    Klasyk mawial " Radomskie" a nie jakies " Ekstra mocne".!
  • Gość: Góral IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.11, 12:25
    Właśnie dzięki takim jak Pluta WPWiK straciło ponad 100.000,00 bo zgodnie z wyrokiem musieli przyjąć zwolnionego Zawieruchę, a Pluta dla ratowania stanowiska przyczynił się do jego zwolnienia wraz z Głąbem, wrednie go szkalując. Jest to jeden z najbardziej świętych, pomimo że pracuje z wyrokiem.
  • Gość: zozole IP: *.multimo.pl 01.06.11, 18:32
    wielu przyjaciół to ten Wałbrzych nie ma. Ale może nie wszystkim przyjaciołom odpowiadało towarzystwo zgłoszonych już przyjaciół. Wcale się nie dziwię
  • Gość: lekarzspecjalista IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.11, 19:31
    Ja też się podpisuję dwiema rękoma
  • Gość: kawał chama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 20:35
    lekarzspecjalista napisał(a):
    > Ja też się podpisuję dwiema rękoma

A jedną nie potrafisz? No tak, skoro obie lewe...

• Gość: karzspecjalista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.11, 15:14
    Dwumiaręcyma chyba!
  • Gość: lawinka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 22:03
    "Boże chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę"
    Voltaire
  • Gość: Joanna IP: *.play-internet.pl 02.06.11, 09:21
    Czy na każdym forum musi się znaleźć grupa ludzi, którzy wiecznie utyskują, to jakaś masakra. Ten wpis został dokonany żeby wypowiedzieć się, MERYTORYCZNIE, a nie po chamsku, na temat tego, czy jestes przyjacielem Wałbrzycha...a nie do obrzucania M.Badory wyzwiskami. Szkoda, że żaden gbur nie ma cywilnej odwagi podpisac się nazwiskiem pod tymi plugawymi tekstami.
  • Gość: mm IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.06.11, 09:49
    A co mnie obchodzą inni z tej listy? To jest moje miasto rodzinne, tu sie urodziłem... Wpisalem sie na listę. A list p. Badury jest jest obiektywny.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 09:49
    A z czego tu się cieszyć jak głupi do Mobruka. Przepraszam - do sera.
    "Merytorycznie" to w Wałbrzychu wszystko znika co wcześniej powstało za PRL, a czego ten twój oczarowany Wałbrzychem mecenasina nie raczy zauważać.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 09:59
    Nawiasem mówiąc cały ten apel jest debilnie infantylny.
    Co to znaczy zostać przyjacielem Wałbrzycha?
    Cześć z ludzi wpisanych na tą śmieszną listę, to wrogowie miasta i jego mieszkańców.
    Żenada.
  • Gość: Maciej Badora IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.06.11, 09:28
    Dziękuje wszystkim, którzy zainteresowali się tą inicjatywą. Powstała ona spontanicznie i tak jak napisałem na stronie, nie będzie ona wykorzystywana politycznie - a zatem nie będę recenzował, usuwał itp nazwisk, które nie odpowiadają niektórym czytelnikom. Informuję przy tym, że wpisywane nazwiska nie są weryfikowane, a zatem każdy ma możliwość wpisania się pod nazwiskiem własnym lub pseudonimem.
    Jednocześnie proszę aby osoby, które w tym wątku lub w innym na forum wprost lub pośrednio krytykują bądź obrażają mnie lub omawianą inicjatywę, wykazały minimum cywilnej odwagi i zechciały podpisać się z imienia i nazwiska. Wtedy chętnie odniosę się do poszczególnych uwag. Wszystkich, którym pomysł się podoba dziękuję i proszę się uważać za jego współuczestników.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.11, 12:11
    > " ...Informuję przy tym, że wpisywane nazwiska nie są weryfikowane, a zatem każdy ma możliwość wpisania się pod nazwiskiem własnym lub pseudonimem..."

Skoro tak, to zechciej pan wyjaśnić jak sens ma eksponowanie listy nazwisk, która równie dobrze może być napisana pańską ręką lub ręką innego świra?
    Rozumiem, że w przeciwieństwie do mnie, Pan jako adwokat podpisany z imienia i nazwiska - w warunkach dużej konkurencji - potrzebuje reklamy. Ale bez przesady.

Ponadto warto wyjaśnić czytelnikom ( szczególnie tym młodym ) co pańskim zdaniem, obecni geniusze i cudotwórcy ekonomiczni wykreowali korzystnego dla Nich i dla miasta w miejsce takich (po)tworów PRL-u jak: huta Karol, huta szkła, zakłady włókiennicze ,zakłady "Rafio", Wytwórnia Sprzętu Sportowego, czy chociażby na takich miejscach jak zajezdnia autobusowa, basen wraz ze stadionem na Nowym Mieście, szkoła nr 4 w tejże dzielnicy, kino-teatr GDK itd, itp ?
    O koksownie na Podgórzu czy kopalnie wałbrzyskie nawet nie pytam, bo nawet ślepy jeśli nie widzi to poczuje.
    Tak więc, zanim zaczniesz pan kombinować jak koń pod górę, to przynajmniej warto ściągnąć klapy z oczu .
  • Gość: trol IP: *.walbrzych.vectranet.pl 05.06.11, 12:06

Szkoda de 90% tych zakladow to zostawili niemcy panie PRL. Koles dobrze napisal, ze byly one wylacznie eksploatowane bezmyslnie bez inwestowania i myslenia o przyszlosci a jak to sie skonczylo wszyscy wiemy.
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.11, 12:24
    Szkoda, to tego, że to 100% niemieckie miasto wpadło w łapy bolszewickiego ścierwa i potomków takich jak ty.
  • Gość: uwaga IP: *.play-internet.pl 06.06.11, 00:28
    Oj szanowny Panie ".". Czy nie lepiej uważać trochę ze słownictwem i polać przemęczoną głowę zimną wodą? Namierzenie Pana jest trywialnie proste. Po co się później w prokuraturze tłumaczyć za publiczne obrażanie ludzi?

Sama inicjatywa słuszna i potrzebna. Warto żeby każdy wałbrzyszanin choć przez chwilę się nad tym zastanowił.
  • Gość: Taki jeden IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.11, 00:37
    Inicjatywę popieram. I to bardzo.
    Nazwiska wręcz przeciwnie. (Te na spisie)

Ale.... aleee (ci co wiedzą, to wiedzą) ;)
    Tak. Idea wg mnie jest ważniejsza od nazwisk.

Tylko proszę nie trollujcie i nie straszcie się "namierzaniem", bo wszystko skończy się przedszkolem.
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.11, 02:12
    Oj szanowna "uwago", bolszewik to taki sam twór językowy jak Królowa Angielska.
    I jedno i drugie ma swoje miejsce w historii.
    Różnica polega jedynie na tym, że potomek królowej to szlachcic a bolszewika... to tylko potomek bolszewika.
    Jeśli szanowna "uwaga" czuje się z tego tytułu obrażona, to niech nie straszy dziwki wielkim przyrodzeniem, tylko ma pretensje do mamy i taty.

• Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.11, 02:21
    ...że nie noszą korony
  • Gość: trol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.11, 10:25
    Chlopie wez na wstrzymanie i spytaj sie swoich rodzicow, zeby zastanowli sie czy dobrze Cie wychowali.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka