Dodaj do ulubionych

Pozew do sądu o przydział mieszkaniowy

IP: *.play-internet.pl 01.06.11, 13:15
portzebuje wzór pozwu do sadu o przydział mieszkania ,jak macie jakies linki do wzorów to podajcie ,bardzo zalezy mi na tym zależy .dzieki
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gość IP: *.walbrzych.vectranet.pl 01.06.11, 16:48
    Wniosek możesz wziąć na kredyt w banku na zakup mieszkania, tak jak większość młodych ludzi.
    Dzisiaj nie ma nic za darmo -do roboty się weź, a nie tylko się pie...isz i robisz dzieci z konkubentem, na które ja z żoną muszę pracować, kiedy Ty śpisz.
  • Gość: lok IP: *.play-internet.pl 01.06.11, 17:07
    Debilu nie wiesz o co chodzi to sie nie odzywaj.
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 01.06.11, 19:06
    spróbuj na www. forum prawników.pl
    albo porozmawiaj z Paniami z Mopsu, ja je bardzo chwalę
  • Gość: ktoś IP: *.centertel.pl 01.06.11, 19:30
    czy gmina odmówiła ci prawo do lokalu???????????to jest bardzo ważne bo do sądu składa się wniosek jak gmina odmawia prawo do lokalu,podejrzewam ,że chodzi ci o lokal socjalny wiem bo sama składałam taki wniosek w sądzie
  • Gość: lok IP: *.play-internet.pl 01.06.11, 23:45
    Niestety Urząd Miasta nie przyznał mi przydziału po babci(babcia zmarła) a byłem tam zameldowany 11lat i przyszło mi pismo z adm że ma wciągu 14 dni opuścić lokal:(
  • hopex 02.06.11, 07:38
    To będzie trudna sprawa. Umowy najmu nie dziedziczy się niestety i trudno będzie Ci wygrać. Będziesz musiał udowodnić, że mieszkanie 'było centrum Twoich funkcji życiowych' jak to się w nowomowie prawniczej nazywa. Tłumacząc z polskiego na nasze będziesz musiał udowodnić, że mieszkałeś stale w tym mieszkaniu, że miałeś tam swoje meble, pościel, rower. Poza tym jeśli babcia zameldowała Cię w tym mieszkaniu kiedy byłeś niepełnoletni to nietrudno będzie dowieść, że taka czynność była pozorna ponieważ i tak mieszkałeś z rodzicami, którzy winni byli zapewnić Ci opiekę i mieszkanie. Szkoda, że babcia nie zdążyła wykupić tego mieszkania, nie byłoby całej sprawy. Powodzenia.
  • Gość: wałbrzyszanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 10:02
    Art. 691. Kodeksu Cywilnego stanowi: § 1. W razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek niebędący współnajemcą lokalu, dzieci najemcy i jego współmałżonka, inne osoby, wobec których najemca był obowiązany do świadczeń alimentacyjnych, oraz osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą.
    § 2. Osoby wymienione w § 1 wstępują w stosunek najmu lokalu mieszkalnego, jeżeli stale zamieszkiwały z najemcą w tym lokalu do chwili jego śmierci.
    § 3. W razie braku osób wymienionych w § 1 stosunek najmu lokalu mieszkalnego wygasa.
    § 4. Osoby, które wstąpiły w stosunek najmu lokalu mieszkalnego na podstawie § 1, mogą go wypowiedzieć z zachowaniem terminów ustawowych, chociażby umowa najmu była zawarta na czas oznaczony. W razie wypowiedzenia stosunku najmu przez niektóre z tych osób stosunek ten wygasa względem osób, które go wypowiedziały.
    § 5. Przepisów § 1-4 nie stosuje się w razie śmierci jednego ze współnajemców lokalu mieszkalnego.

Tak więc to co napisał "hopex" jest jak najbardziej słuszne natomiast dotyczy to osób wymienionych w § 1. i z tego prawa nie mogą wnukowie, wnukowi nie przysługuje prawo do najmu lokalu po dziadkach chyba że mieszkałby tam z tobą któryś z rodziców (mieszkał a nie był zameldowany to jest różnica) wtedy on by byłby uprawniony do najmu lokalu a po śmierci rodzica dopiero ty

pozdrawiam
  • Gość: Kamila IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.06.11, 10:21
    Znam taką sytuację - skoczyło się w sądzie i to wygraną. Musisz napisać odwołanie do UM biura zajmującego się mieszkaniami z pisemnymi poświadczeniami świadków - sąsiadów babci że od dnia zameldowania mieszkałeś z babcią, opiekowałeś się nią, robiłeś zakupy itp. Możesz - jeśli tak było, zapytać lekarza babci czy wystawił by ci poświadczenie lub się podpisał pod takim czymś że przychodziłeś z babcią do lekarza i widać było opiekę. Jeśli dojdzie do rozprawy to pamiętaj KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI !!!!, wezwą innych członków rodziny, sąsiadów babci i twoich rodziców też mogą, i jeśli poświadczysz nieprawdę to masz sprawę o kłamstwo.Powodzenia
  • Gość: Sąsiad IP: *.walbrzych.vectranet.pl 05.06.11, 12:59
    a wystarczy że jeden sąsiad Cię nie będzie lubił...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka