Dodaj do ulubionych

Baby boom nie dla nas

IP: *.range86-180.btcentralplus.com 25.06.11, 22:49
polskalokalna.pl/wiadomosci/dolnoslaskie/walbrzych/news/baby-boom-nie-dla-nas,1261036
Nigdzie nie moge znalezc statystyk zgonow. A tu ludzie padaja jak muchy. Byc moze w krotszym okresie czasu bedzie nas mniej niz to progozuja.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ogarniety IP: *.walbrzych.vectranet.pl 25.06.11, 22:58
    Bedzie mniej, niech placa nam ciagle glodowe pensje na poziomie 1100 na reke, niech wszystko drozeje coraz bardziej (zycie codzienne, nieruchomosci, leki) niech sluzba zdrowia bedzie prywatna ... Nie wyobrazam sobie w tym momencie wychowywania jednago dziecka, nie mowiac o dwojce czy trojce (i nie tylko ja zreszta, prosty rachunek ekonomiczny, coraz mniejsza liczbe Polakow na to stac).
  • Gość: ls IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 23:15
    to ci pomogę:"W województwie dolnośląskim w latach 2003-2009 obserwujemy wzrost liczby
    zgonów. Generalnie związane jest to ze starzeniem się populacji regionu. Liczba zgonów na
    1000 ludności w 2009 roku wyniosła na Dolnym Śląsku 10,7, najwyższa była w powiatach:
    dzierżoniowskim, wałbrzyskim, jeleniogórskim i mieście Jelenia Góra – powyżej 12,0, zaś
    najniższa – poniżej 9,0 w powiatach: lubińskim, polkowickim i wrocławskim(...) wzrost liczby ludności z tytułu migracji dotyczy głównie obszaru metropolii wrocławskiej – miasta Wrocław i okalających go powiatów. Potencjał Wrocławia, a także podwrocławskich miejscowości, gdzie ulokowało swoje siedziby wielu atrakcyjnych pracodawców, a jednocześnie tańsze są grunty i mieszkania, przyciąga nowych osadników. Tracą natomiast obszary peryferyjne, wśród których wskazać należy, niestety, na pozostałe duże miasta regionu. Najbardziej niekorzystny bilans migracji dotyczył powiatów: wałbrzyskiego, kłodzkiego i lubińskiego, ale również miast Jelenia Góra i Legnica oraz powiatu świdnickiego."
    resztę poczytaj sam jest po polskiemu i z obrazkyma:
    www.dawg.pl/public/uploads/userfiles/file/Analizy/Analiza_roz_spol_w_swiet_progra_zesp_1.pdf
  • Gość: staruszekportier IP: *.18.111.lan.EkoNet.info 26.06.11, 03:17
    [...] jedną z najwspanialszych życiowych prawd jest to, że na miejsce starca, który umiera, przychodzi kolejny.
  • Gość: Le Roi Lion IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 09:17
    Skaza: Otaczają mnie kretyni...
  • Gość: staruszekportier IP: *.18.111.lan.EkoNet.info 26.06.11, 09:25
    Timon: Na wygwizdowie małpa udziela mi porad egzystencjalnych
  • Gość: Jeszcze_tu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 09:41
    Będzie mniej. I zarówno mniej urodzeń jak i ludzie młodzi ewakuują się z tego polskiego "czarnobyla". Sam jestem już na wylocie z tego miasta (czekam na koniec budowy). Zresztą dużo osób z mojej rodziny też już wyjechała.
    Ale cóż, rządzący na ten stan bardzo mocno pracowali.
    Ostatni zgasi światło.
  • Gość: whatever IP: *.range86-180.btcentralplus.com 26.06.11, 10:39
    Dzieki za info. Istotnie perspektywa rozwoju miasta i z tego wzgledu nie wyglada rozowo, nie wspominajac katastroficznej infrastuktury mieszkaniowej, drog, bezrobocia, co zreszta jedno z drugim sie wiaze. osobiscie zgadzam sie z przedmowca, ze populacja powinna trzymac sie na tym samym poziomie, ani malec ani wzrastac. Zawsze najlepsza rownowaga w przyrodzie.
  • Gość: Jeszcze_tu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 11:04
    Populacja trzyma się poziomu, jeżeli zapewnione są warunki życiowe.
    Jeżeli robi się gorzej, zwierzęta migrują.
    Człowiek to też zwierze i inteligencję swoją ma. Dlatego migrujemy z Wałbrzycha.
    Tak jak napisałeś, bieda, nędza, rząd nic nie robi z menelami i bydłem na ulicy niszczącym mienie. Praca za głodowe pensje a i popatrz jeszcze co się stało z zarządem WSSE InvestPark. Firmy się odwrócą od Wałbrzycha po takiej akcji. Miasto upada i nic tego nie zatrzyma przy takich ruchach jakie widzę. Zostanie tu patologia i ludzie, którym zależy na władzy, nie ważne kim. Z resztą takimi to łatwiej kierować, wystarczy tanie wino.
  • Gość: ls IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 13:44
    A daj se chłopie spokój z tymi komunałami!
    Tak jak napisałeś, bieda, nędza, rząd nic nie robi z menelami i bydłem na ulicy
    > niszczącym mienie. Praca za głodowe pensje a i popatrz jeszcze co się stało z
    > zarządem WSSE InvestPark. Firmy się odwrócą od Wałbrzycha po takiej akcji. Mias
    > to upada i nic tego nie zatrzyma przy takich ruchach jakie widzę. Zostanie tu p
    > atologia i ludzie, którym zależy na władzy, nie ważne kim. Z resztą takimi to ł
    > atwiej kierować, wystarczy tanie wino.

Elita to ... elita i jest władna manipulować i rządzić tą "gołotą".
    Wałbrzyska elita jest za słaba: albo zbyt biedna albo za mało liczna albo za głupia.
  • Gość: demo IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 13:31
    Jak to należy dążyć do równowagi? Gdyby równowaga nie została kiedyś naruszona nigdy nie powstałyby miasta? I to jakiekolwiek miasta. A co do ucieczki z Wałbrzycha to nie ma co się dziwić. Ludzie aktywni w Wałbrzychu są przegłosowywani przez hmmm... no nazwijmy ich "mniej aktywnymi". I dlatego głosują.... nogami.
    I wybierają Wrocław/Warszawę/Lodyn/etc.
  • Gość: whatever IP: *.range86-182.btcentralplus.com 26.06.11, 18:44
    Mowiac o rownowadze mam na mysli, to ze tyle dzieci powino sie rodzic ile osob umiera. Na swiecie dominuje globalne przeludnienie, niszczymy przyrode, zabieramy tereny zwierzetom, zuzywamy w zastraszajacym tempie wode, zasoby naturalne, zatruwamy, zanieczyszczamy. W takim tempie ziemia nie wytrzyma. Big baby boom mial swoja racje bytu ladnych pare lat temu kiedy jeszcze pewne procesy niszczenia ziemi byly odwracalne. Teraz uwazam liczba ludnosci powinna byc stabilna, nie wzrastac, ale tez nie malec, poniewaz wtedy odczujemy gorzkie skutki kryzysu ekologicznego i ekonomicznego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka