PL google tlumacz Dodaj do ulubionych

Ku mojemu vita.
Jestem w 1927 roku na obszarze Starego Casual górniczego
w Mayrauschachtes urodził.
Od ca.1932 żyliśmy w Hermsdorf, strome trzecią wznoszenia
W latach 1928 i 1932 żyliśmy w górze Bożej, chronić ulicę.

Mój ojciec pracował na szczęście Paweł Dittmann Pomocy pit
Heydschacht Steiger jako maszyna. Jest on również w
Uczniowie wymieniają szczyt szkoła Wałbrzych reprezentowane.
W sierpniu 1948 roku, moi rodzice byli jeszcze w Hermsdorf.
Mój ojciec był polski dla pracowników dydaktycznych, ani
tak długo tam trzyma.
Może mogę z mojej pamięci dla niektórych
przydatne wskazowki.

Moje dni szkolne na Dolnym Hermsdorf r.
W 1931 roku moja rodzina przeniosła się do Bożej góry .. Dolna Hermsdorf
Poszedłem do mojego wpisu (lub miałem) przejdź do protestanckiej przedszkola.

Wielkanoc 1933 byłem zapisany do szkoły ewangelickiej Parku. Szkoła składała się z dwóch budynków, które zostały przypisane od górnej do chłopców, niższe dziewcząt.

Szkoła znajduje się za parku publicznego Hermsdorf.
Moim pierwszym nauczycielem był młody nauczyciel nazwie Turek był w pierwszych trzech lat, mój nauczyciel klasy.

Na pamiątkę tego czasu mam następujące nauczycieli: p. Radek,
H. Fell Brich, H. Pankrats i Cantora Wagnera.
Czy na zdjęciu naszej wycieczki szkolnej do Kynau Kynsburg tym obecności nauczycieli i
Turek ze swoją dziewczyną, "Uschi" i widzimy uczniów w swojej klasie pod zamkiem. Następujące nazwy studenckie mam w mojej pamięci.

Eberhart Kaufmann, Herbert Geisler, Werner Preuss, Kassner, Fischer, Heinz Hoppe, Gerhard Friebe, Heinz Bergmann, Karlheinz Knoch, pęcherza moczowego Horst, Schinke, Drescher, Pöschel, Heinzel, Heidrich, Kassner, oko Egon. Helmut pokora, duży, Hofmeister, Falk Hein, Poier.
To był 1936, przekwalifikowanie dużej społeczności szkolnej, tj. Szkoła Park stał się szkołą dla dziewcząt, mamy chłopaków z dawnej szkoły katolickiej w dolnej wsi, w pobliżu urzędu pocztowego i administracji lokalnej. Naprzeciwko szkoły był Pätzoldbäcker gdzie masz "Warszawska" dla 10 grosza plasterka. Warszawa została przeniesiona z pozostałościami starych ciastek wszelkiego rodzaju razem, a piecze ponownie z wisienką
przesadzony.
Od tego czasu po moich nauczycieli w mniej lub bardziej dobre wspomnienia pozostają. Dyrektorem szkoły był H.Meißner. Walki wśród studentów, karał w sposób, że jest on z dwóch przeciwników w pomieszczeniu urządzeń, wziął parę rękawic bokserskich brakowało ich i wraz z nimi udał się na plac zabaw, więc mogą lam do dołu razem.

Jako nauczyciel, w tym H. oczu H.Seidel i Traut H. Fetter, działał H.Weigel i H.Walter i H.Preuß, H. Friedricha, H.Zeh, później rektor) i H. Gabriel, był to również kantor Kath . Kościół. Był najgroźniejszych wszystkich nauczycieli, miałem szczęście do niego mieć ostatnie dwa lata jako nauczyciel.
Przed rozpoczęciem klasy były początkowo kath.Schüler że nie byli obecni na mszy porannej, smarowane przez niego.
Byłem najbardziej denerwuje, że my, studenci - mieli się prowadzić "Dziennik wojenny", który został pominięte podczas wakacji i oczywiście musiały być przesunięte w ostatnich dniach urlopu - nawet podczas letnich wakacji.
Najlepiej latem doznałem każdy rok z rodzeństwem z naszych dziadków w Sadewitz ust Schill 1937) w Kanth. Tu były oferowane wszystko, aby zadowolić serce dziecka, zwłaszcza, że ​​wieś była tuż przy Weistritz. Przy dobrej pogodzie, byliśmy ciągle w wodzie i mogli w weekendy z koni domenie pana Johnstona w przejażdżkę impregnatów.

Gdy byłem w szkole od około 1936 roku byłem również członkiem protestanckiego chóru kościelnego pod chóru Wagnera. Podczas gdy inni byli Hanne Preuss, Erna Prädelt, Inge Ilchmann, Gunter Heisler, Rudi Opitz. Szczególnie zabawne, gdy nie czynić dla kantora kościoła jeszcze i Erna Prädelt na muzyce organowej został trafiony.
Oczywiście nie było kłopotów. W czasie zimy Hermsdorf zaoferował nam idealną ośrodek sportów zimowych. Byliśmy już przywiązany do drzwi pod narty i udać się w kierunku wysokiego lasu lub w kierunku gór Boga. Najczęściej poszliśmy do "płaskowyżu" nad kolejowym Konrada Thaler.

Oczywiście byliśmy dziećmi wchodzące do szkoły również członkami młodych ludzi.
Tak długo, jak doszło do gier harcerskich, byliśmy entuzjastycznie, mniej radość, musieliśmy maszerować, przynajmniej każdym razie tak było. Ponieważ miałem trochę muzycznie uzdolniony, dołączyłem do maszerującą grupę, możemy, podczas gdy inne były wiercenia, trzymaj nasze ćwiczenia.

Wielkanoc 1941 była ukończenia szkoły, bo nie jestem "uczeń model" był i mój wniosek, zaświadczenie do życzenia pozostawia wiele lewo, doszedłem do następującej Roku Country "nie uważa, co oznaczało, że byłem obowiązkowe roku w kraju, w rolnik
musiał zakończyć.

Dietrich Dittmann w październiku 2004 r.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.