Dodaj do ulubionych

FRONDA - poziom kloaki.

01.07.12, 21:27
63 numer FRONDY .Na okładce Karol Darwin z gołębiem na głowie.Gołąb ma aureolę, czyli to jest chrześcijański DUCH ŚWIĘTY i co on robi? . Ano sra Darwinowi na głowę ,pytanie brzmi co to ma oznaczać, czyżby dominację prawdziwej religii nad bezbożną teorią ewolucji. Ten sposób wyrażania katolicyzmu przegiął pałę . Gdybym ja narysował ,, srającego BOGA,, UZNANO BY TO ZA OBRAZĘ UCZUĆ RELIGIJNYCH. i zapewne prokurator z ochotą by mnie wziął w obroty.
Ale co wolno wojewodzie to tobie smrodzie chciało by się rzec. www.xlm.pl/fronda-63-darwin-pass/
Edytor zaawansowany
  • Gość: kaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.12, 21:36
    lepszy byłby wizerunek Biedronia z Jurandem w dupie
  • Gość: real IP: *.dynamic.chello.pl 01.07.12, 22:26
    Oczywiście, ze ilustracja " Frondy" to głupota.
    Nie znają 57jurand. Jest on niewątpliwie potomkiem małpy, co potwierdza trafność teorii Darwina.
  • Gość: kermit IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.12, 22:48
    Jak zdecydowana większość forumowiczów mówi: JURAND- idź do psychiatry!Może pomoże!
    Weź to pod uwagę!
  • pozor_vlak 02.07.12, 06:25
    Ewolucja to bzdura.
    Wąż gadający z parą golasów pod jabłonką to jest to!!!!
  • Gość: ??? IP: *.play-internet.pl 02.07.12, 09:12
    Nie mówiąc o tym że poziom antyprasy tworzonej przez mętniaków z "Krytyki politycznej" jest znacznie nizszy, to Jurand daje sobie swiadectwo mizerne - któż bowiem z uzytkowników tego szamba czyta szacowną , jak na to forum, "Frondę"?
  • pozor_vlack 02.07.12, 09:21
    > Wąż gadający z parą golasów pod jabłonką to jest to!!!!

Licentia poetica - kumasz pozorku ?
    Czy mam znowu na białym czołgu przyjechać do ciebie i wytłumaczyć ci na czym polega wolność twórcza?
  • pozor_vlak 02.07.12, 12:17
    Najprawdopodobniej to, do czego się modlisz to właśnie jest licentia poetica hebrajskich koczowników.
  • pozor_vlack 02.07.12, 12:37
    Tak, pozorku.
    Katolik modli się co wieczór, wierzy że w niebie wśród aniołków będzie miał niekończącą się emeryturkę, a diabeł ma rogi, ogon i jest koniecznie czarny.
    Prymitywnie to wszystko pojmujesz.
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.12, 12:45
    Mógłbyś precyzować kiedy pisze "vlak" do "pozora" a kiedy "pozor" do "vlaka", bo nie bardzo mogę połapać się w tej schizofrenii ?
  • pozor_vlack 02.07.12, 12:54
    Na tym poje...m Forum koegzystują trzy pozory
    pozor vlak - uwaga na pociąg
    pozor vlack -uwaga na złego psa
    pozor flack - uwaga śpiewa Roberta Flack
  • Gość: dido IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.12, 18:35
    Z Robertą Flack to Cię poniosło...Dobre!
  • pozor_vlak 02.07.12, 13:05
    Daję uroczyste słowo, że nie mnożę bytów i nie prowadzę sam z sobą shizofrenicznych dialogów.
    Jestem chamski, głupi i ordynarny wyłącznie jako POZOR_VLAK (jedyny, oryginalny jak Becherovka) Za podróby odpowiedzialności nie ponoszę. Tak mi ku... wasza w dupe jebana mać dopomóż bóg.
  • pozor_vlack 02.07.12, 13:08
    Nawet Antychryst pozorku wyraz "Bóg" pisuje z wielkiej litery.
  • pozor_vlak 02.07.12, 13:17
    pozor_vlack napisała:

> Nawet Antychryst pozorku wyraz "Bóg" pisuje z wielkiej litery.
    Tylko jeżeli mówimy o tym jednym konkretnym, o imieniu Bóg vel Jahwe.
    Przy założeniu że liczba potencjalnych bogów w uniwersum zawiera się w przedziale od 0 do nieskończoności, odwołałem się do ogólnego znaczenia, a więc "boga" z małej litery. Bo skąd mam wiedzieć który i czy w ogóle którykolwiek miałby mi ochotę dopomóc.
  • pozor_vlak 02.07.12, 12:55
    > Katolik modli się co wieczór, wierzy że w niebie wśród aniołków będzie miał nie
    > kończącą się emeryturkę, a diabeł ma rogi, ogon i jest koniecznie czarny

A żebyś sie nie zdziwił...

BTW- katolik powinen wiedzieć, że jego organizacja bynajmniej nie kwestionuje darwinizmu

"nie ma sprzeczności między ewolucją a nauką wiary o człowieku i jego powołaniu, pod warunkiem, że nie zagubi się pewnych niezmiennych prawd" (encyklika Humani generis, Pius XII, 1950r.)

"Dzisiaj, prawie pół wieku po publikacji encykliki, nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą. Zwraca uwagę fakt, że teoria ta zyskiwała stopniowo coraz większe uznanie naukowców w związku z kolejnymi odkryciami dokonywanymi w różnych dziedzinach nauki. Zbieżność wyników niezależnych badań - bynajmniej nie zamierzona i nie prowokowana - sama w sobie stanowi znaczący argument na poparcie tej teorii"( JP II, 1992r.)

Pytanie które należy postawić: autorzy frondy to katolicy czy sekciarze?
  • fuj_fuj 02.07.12, 13:28
    Kościół idąc z "duchem czasu" i chcąc jakoś utrzymać się na powierzchni, musi niekiedy nagiąć swe dogmaty do obecnego paradygmatu naukowego, wbrew temu co sam głosił i czego bronił ( a takżę egzekwował za pośrednictwem świętej inkwizycji) przez ponad tysiąc lat.
    Podobnie się rzecz miała z "deklaracją" Jana "Kremówki" dotyczącą możliwości istnienia życia w kosmosie (inteligentnych ras), gdzie nasz wielki papież taką możliwość dopuścił. Co w jawny i ostry sposób kłóci się z nauczaniem kościoła.
    Co do samej teorii ewolucji to kościół nadal się z nią nie zgadza, wciąż promuje kreacjonizm (creatio ex nihilo) i tzw. "inteligentny projekt", a to że ktoś gdzieś kiedyś coś chlapnął i poszło to w eter, nie świadczy jeszcze że takie jest jego ostateczne stanowisko.
    Zresztą, jak tu wierzyć instytucji budowanej na kłamstwie ?

--
    "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

— Fryderyk Nietzsche
  • fuj_fuj 02.07.12, 12:41
    Nie oburzaj się Jurandzie - wszak tonący brzytwy się chwyta. I jak widać nie jest to sławetna brzytwa Ockhama.
    Fronda w sposób graficzny zaprezentowała pewną jakość w przedstawianiu argumentów stronie przeciwnej - to tak zwane obsrywanie, które zwizualizowano pod postacią defekującego ptaka.

--

— Fryderyk Nietzsche
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.12, 14:38

Fajne są te przekomarzania "pozorów", "vlaków", "fuji...muji" , etc. na tematy religijno-mistyczno- egzystencjonalne .
    Jako żywo, można je przyrównać do dyskusji rybek akwariowych na temat znajomości życia w oceanie.
    Gratuluje nieograniczonej wyobraźni i osobiście prosiłbym o więcej :)
  • fuj_fuj 02.07.12, 15:04
    Gość portalu: trzy(...)sropek napisał:

> Jako żywo, można je przyrównać do dyskusji rybek akwariowych na temat znajom
    > ości życia w oceanie.

Ta analogia jest kompletnie nieadekwatna. Chyba że za rybki akwariowe podstawić piewców religijnych, którzy w swej wiedzy nt okalającej nasz rzeczywistości zatrzymali się na poziomie mitów tłumaczących stworzenie świata, człowieka i zachodzących w świecie zjawisk przyrody.

> Gratuluje nieograniczonej wyobraźni i osobiście prosiłbym o więcej :)

Gratuluję poczucia humoru i życzę dalszej dobrej zabawy. Żywię nadzieję że poprzez zabawę, cokolwiek z tego dotrze do zakutych łbów.

"Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła" - Papież Leon X

--

— Fryderyk Nietzsche
  • 57jurand 02.07.12, 15:19
    do fuj fuj. Absolutnie mnie to nie rusza.Obrażeni powinni się czuć chrześcijanie bo przecież Duch Święty to postać z ich bajki a nie z mojej.Oto jak katolicy wpadną w swoje sidła,,
    Czytelnicy oburzeni okładką ,, FRONDY,, rozważamy możliwość złożenia doniesienia do prokuratury z powodu obrazy uczuć religijnych. Niech choć raz ten paragraf Kodeksu KARNEGO służy jakiejś sensownej sprawie, w tym przypadku zdemaskowaniu niesłychanej wręcz hipokryzji., Tak toną że aż miło oto łajba Świdnicka 30,9 % DOMINICANTES 80 % średnio w Polsce 40% dziura w burcie zajebista i się poszerza.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.12, 16:43
    fuj_fuj napisał(a):

> Gratuluję poczucia humoru i życzę dalszej dobrej zabawy. Żywię nadzieję że
    > poprzez zabawę, cokolwiek z tego dotrze do zakutych łbów.
    ..................................
    Powiem tak panie fuj_fuj :
    Dla mnie to rybka co wchodzi do zakutych łbów . Rozwesela mnie tylko to co z nich wychodzi.
    Tak trzymać.
  • Gość: dido IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.12, 18:42
    A Pozor-flak,57 Jurand i Fujfuj to jedna i ta sama osoba co sobie odpisuje?Proponuję zmienić motto Swojego GURU na-co mnie nie zabije to mnie wzmocni.
  • Gość: nauczycielka w-f IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.12, 18:48
    Bzdura, 57jurand ma klopoty z ortografią, fuj_fuj pisuje poprawnie.
  • fuj_fuj 02.07.12, 18:54
    To tylko gra pozorów i taka 'stuczka', dla uwiarygodnienia tożsamości ;-)

--

— Fryderyk Nietzsche
  • fuj_fuj 02.07.12, 18:43
    > Powiem tak panie fuj_fuj :
    > Dla mnie to rybka co wchodzi do zakutych łbów. Rozwesela mnie tylko to co z
    > nich wychodzi.
    > Tak trzymać.

Miało być z przymrużeniem oka, a wyszło jak zwykle...
    Oszczędzę Ci uszczypliwego komentarza, a i Ty bądź bardziej powściągliwy w swoich.

--

— Fryderyk Nietzsche
  • Gość: dido IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.12, 18:49
    Fujfuj do mnie palisz?Ja też z żartem.
  • fuj_fuj 02.07.12, 18:56
    Gość portalu: dido napisał(a):

> Fujfuj do mnie palisz?

Nie nie, spoko, nie palę i nie piję do Ciebie.

>Ja też z żartem.

No to dawaj ten żart. Pośmiejemy się ;-)

--

— Fryderyk Nietzsche
  • Gość: dido IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.12, 18:58
    To ja też Ci zdradzę sekret..Jestem Anka Grodzka!
  • Gość: dido IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.12, 19:07
    A tak serio to jestem kobietą i mam na imię Ewa.Pozdrawiam:-)
  • Gość: dkh IP: *.w2-6.abo.wanadoo.fr 02.07.12, 19:48
    tnij.com/kkiX1

tnij.com/kkiX1
  • Gość: ls IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 20:48
    ANUS MUNDI to określenie użyte w 1942 roku przez Hauptsturmfuhrera Heinza Thilo, lekarza SS, który obóz zagłady nazwał "odbytnicą świata".
    Niech ateistów nie zwiedzie napis "Gott mit uns" cynicznie wytłoczony na klamrze jego pasa.Zarowno starotestamentowych Żydów, jak prawosławnych Rusinów i katolickich Polaków pan doktor traktował tak samo jak Cyganów.
    Transcendentnie i anihilacyjnie ....
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 21:03
    A ty traktował byś inaczej nację złożoną -dla przykładu- z takich "dkh "?
    Dlaczego nie napiszesz , że w Szwecji jeszcze nie tak dawno eliminowano osoby chore psychicznie?
  • lekarzspecjalista 03.07.12, 21:13
    A, bo nie było czasu.
    Nam nie wolno o wszystkim pisać dopóki obowiązują nas umowy z NFZ albo ZUS.
    --
    JKM: "dupa" to określenie neutralne. Natomiast na myśl o d***kracji, czyli Rządach L**u, można się tylko porzygać!
  • Gość: fgh IP: *.play-internet.pl 03.07.12, 23:47
    W Polsce nadal o wiele bardziej cynicznie dokonuje się cichych egzekucji na pacjentach zakładów psychiatrycznych:

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wstrzasajace-wyniki-kontroli-NIK-w-zakladach-psychiatrycznych,wid,14725569,wiadomosc.html?ticaid=1ebdf&_ticrsn=3
    I jak światopogląd, nie zmienia się wam? Tak samo mieli szkopy za Hitlera, też udawali że nie widzą morderstw.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.12, 11:29

Wyjaśniam mniej rozgarniętym. Chodzi o podświadome reakcje mózgu, często demaskujące wbrew naszej woli skrywane sekrety - Coś na zasadzie: "Upss, wypsnęło mi się."

Przykład:

Gość portalu: ls napisał(a):
    > ANUS MUNDI to określenie użyte w 1942 roku przez Hauptsturmfuhrera Heinza Thilo
    > , lekarza SS, który obóz zagłady nazwał "odbytnicą świata".
    > Niech ateistów nie zwiedzie napis "Gott mit uns" cynicznie wytłoczony na klamrz
    > e jego pasa.Zarowno starotestamentowych Żydów, jak prawosławnych Rusinów i kato
    > lickich Polaków pan doktor traktował tak samo jak Cyganów.
    > Transcendentnie i anihilacyjnie ....

PYTANIE (autor "?"):
    A ty traktował byś inaczej nację złożoną -dla przykładu- z takich "dkh "?
    Dlaczego nie napiszesz , że w Szwecji jeszcze nie tak dawno eliminowano osoby chore psychicznie?

ODPOWIEDŹ:
    lekarzspecjalista napisała:
    > A, bo nie było czasu.
    > Nam nie wolno o wszystkim pisać dopóki obowiązują nas umowy z NFZ albo ZUS.

Towarzystwo wyłapało w czym rzecz i pokumało kto jest kim?
  • Gość: telewidz IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.07.12, 11:43
    Id a podświadomość to nie to samo, pomieszały ci się topografie freudowskie. Ale intencja zasadniczo słuszna, bo lekarzspecjalista i Is to jedni z większych idiotów na tym je.b.anym forum.
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.12, 12:49
    Gość portalu: telewidz napisał(a):
    > Id a podświadomość to nie to samo, pomieszały ci się topografie freudowskie.

Jak już dotrze do twojej mózgownicy, że z cytowanych wypowiedzi wynika, iż lekarzspecjalista i Is to ta sama osoba, wtedy zrób nam jeszcze wykład i udowodnij dlaczego Id nie jest składową podświadomości i przy okazji wyjaśnij czym różnią się unconscious i preconscious od conscious - topografie telewizyjny :)
  • Gość: telewidz IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.07.12, 13:10
    Mnie tylko chodziło, żebyś nie spinał się intelektualnie tak jak ci, których demaskujesz. Ale przynajmniej dzięki mnie po wikipedii pobuszowałeś. Oby tak dalej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka