Dodaj do ulubionych

Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :)

02.07.12, 11:42
Zawsze powtarzam że są dwa zawody, w których mimo kryzysów i ogólnej nędzy, wiedzie się dobrze, Są to - zawód ksiądz i zawód polityk.
Dziś analizie poddamy pensje i dodatki posła.

9892,30 zł – poselskie uposażenie
Co miesiąc, bez względu na liczbę przepracowanych dni, tyle dostaniesz z sejmowej kasy. Możesz się spóźniać, pić alkohol w pracy, czytać gazety i bawić się grami w swojej komórce, gdy jesteś na sali posiedzeń.
2473 zł – dieta Do pensji doliczana jest dieta na pokrycie kosztów związanych z wydatkami poniesionymi w związku z wykonywaniem mandatu. Ale to wersja dla naiwnych wyborców. Prawda jest taka: wydajesz, na co chcesz i ile się da.
12 500 zł – prowadzenie biura Z tych pieniędzy zapłacisz za telefon i wynajem biura poselskiego. Kup sobie ładne meble, plazmowy telewizor, dvd, a nawet kamerę wideo. Daj pracę w biurze żonie albo kochance. I co miesiąc ciesz się z kolejnego przelewu na koncie.
Bezcenne – immunitet
Od kiedy zostałeś posłem, policjantom z drogówki możesz pokazywać gest Kozakiewicza. I drwić z przepisów. Immunitet chroni od wszelkiej odpowiedzialności za łamanie prawa. Bez zgody kolegów posłów nie można ci go odebrać.
300 zł – boisko do piłki nożnej Bądź jak pan premier i jego koledzy. Gdy cię znudzi posiedzenie, wyskocz pograć w piłkę nożną. Nawet w czasie głosowań. Boisko (jego wynajęcie kosztuje w stolicy ok. 300 zł za godzinę) masz za darmo.
140 zł – kort tenisowy
Nie jesteś amatorem piłki? Idź za friko na kort tenisowy. Godzinka raz w tygodniu pozwoli zachować kondycję i urozmaici nudne sejmowe życie
40 zł – basen
Nie po to na remont sejmowego basenu poszedł milion złotych, by z niego nie korzystać. To miejsce ma wiele zalet – jest komfortowe i nie uświadczysz tu ludzi z hałaśliwymi bachorami. A przede wszystkim jest na miejscu – w sejmowym kompleksie.
30 zł – sauna Posłanki mają do dyspozycji swoją saunę, posłowie swoją. Po pływaniu wskocz na gorący odpoczynek, a potem zrelaksuj się na wygodnym leżaku.
360 zł – darmowe przejazdy pociągami
Koniec podróżowania drugą klasą i w tłoku! Za twoje i kolegów posłów bilety kolejowe w pierwszej klasie Polacy płacą około dwóch milionów złotych rocznie. Miesięcznie wychodzi po ok. 360 zł na posła. Żal nie korzystać!
240 zł – darmowe przejazdy PKS
Szkoda się tłuc po Polsce PKS-em, gdy drogi dziurawe, objazdy, korki itd. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten horror, bądź spokojny. Za autobus też Ci zapłacą podatnicy. Rocznie na bilety PKS dla posłów idzie jakieś 130 tys. zł.
1000 zł – darmowe loty po kraju Każdy musi sobie w życiu polatać! Dlatego z pracy i do pracy najlepiej podróżuj samolotami. Nic nie płacisz i nie ma tu żadnych ograniczeń. Pamiętaj, że średnio twój bilet kosztuje podatników 500 zł, więc to nie lada gratka. Lataj, póki możesz!
300 zł – darmowe wysyłanie listów Od dziś kartki na święta możesz wysyłać wszystkim krewnym, znajomym, a jeśli fantazji ci nie zabraknie, to znajomym znajomych. Masz prawo wysłać co roku 2,5 tys. listów albo pocztówek. Bez obaw! Nikt nie kontroluje, do kogo piszesz.
2200 zł – noclegi w Warszawie Możesz spać w hotelu poselskim – nie jest zbyt komfortowy, ale są tam fajne nocne imprezy w poselskim gronie. Ale jeszcze lepiej wynająć w Warszawie mieszkanie. Dostaniesz na to ekstra pieniądze. Będziesz mógł sprowadzić do stolicy rodzinę i brać pieniądze za wynajem własnego mieszkania.
630 zł – noclegi w hotelach poza Warszawą Weekend z Zakopanem? Czemu nie! Na noclegi w hotelach możesz wydać co roku 7600 zł. Nikt nie sprawdzi, czy pojechałeś spotkać się z wyborcami czy zbijać bąki.
172 zł – darmowe limuzyny Zapomnij o taksówkach! Najważniejszy numer telefonu w Sejmie, który musisz znać, to numer do sejmowego dyspozytora. U niego zamówisz limuzynę, gdy potrzebujesz podjechać do knajpy, na dworzec czy gdziekolwiek.
100 zł – dyżur karetki i lekarza Karetka, którą mijasz wchodząc do Sejmu, nie sterczy tam dlatego, że się zepsuła. W czasie posiedzeń jest do Twojej dyspozycji, gdy tylko się kiepsko poczujesz. Tak samo jak sejmowy lekarz. Nie korzystaj z prywatnych wizyt, bo w stolicy wydasz co najmniej 100 zł.
3000 zł – tablety Poseł mówi, poseł dostaje. Jak parę razy pokrzyczysz podczas obrad Komisji Regulaminowej, że ciężko Ci się w Sejmie pracuje, że brakuje tego czy owego, to po jakimś czasie dopniesz swego. Twoi poprzednicy zażądali tabletów, czyli przenośnych komputerów i Sejm właśnie je zamawia.
350 zł – zagraniczne delegacje Nie ma na Ziemi takiego miejsca, do którego nie możesz teraz pojechać! Tajwan, Chile, Australia – masz to za darmo! Żeby z takich wyjazdów jak najczęściej korzystać, warto zapisać się do Komisji Spraw Zagranicznych albo założyć w Sejmie jakąś dziwaczną grupę, np. Owocnej Współpracy między Polską a Krajami Pacyfiku. Wówczas łatwiej znaleźć pretekst do „służbowego” wyjazdu.

SUMA 31 000 zł

No i co, zaraz zaczną się komentarze zawistników, co to jak tylko komuś lepiej, to go 'obsobaczą' ;-)


--
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

— Fryderyk Nietzsche
Obserwuj wątek
  • Gość: Franek Kimono Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) IP: *.play-internet.pl 02.07.12, 19:18
   30.000 zł to bardzo dużo pieniędzy
   3 tyś to również sporo pieniędzy

   Ale czy to jest priorytetem ?
   Oczywiście pieniądze są ważne, ale ważniejsze jest to jakim jesteś człowiekiem , bo doczesne życie to jest chwilka, moment ...

   A jeśli podczas tej krótkiej przygody na ziemi czyniłeś bliźniemu źle , to nawet datki na KK pod koniec życia niewiele pomogą.
   Brzmi jak dyrdymał ,ale czasami warto zastanowić się nad tym w tym całym burdelu.
   • sol.77 Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 02.07.12, 19:57
    Gość portalu: Franek Kimono napisał(a):

    pieniądze są ważne, ale ważniejsze jest to jakim jesteś człowiekiem
    > , bo doczesne życie to jest chwilka, moment ...

    Proponuję jako dewizę zawiesić w sejmie ;)
    kto wie ... może cud,nie tylko irlandzki ? ;)

    --
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
   • fuj_fuj Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 02.07.12, 21:50
    Franek Franek... Twój wpis zabrzmiał niczym kazanie tych hipokrytów w kieckach, którzy straszą ludzi śmiercią (memento mori), wychwalają życie w ascezie, nakazują wyrzec się "dóbr doczesnych" a sami opływają w dostatki i śmieją się pod nosem z naiwności swych dojnych krów.
    Dobrze żyć to żyć podług pewnych uniwersalnych zasad. I nie są to zasady moralne kościoła rzymskokatolickiego. Tam jest za dużo absurdalnych zakazów i nakazów, które mają związek z samymi doktrynami KK i przykazaniami "wymyślonymi" przez patrystów po to aby kontrolować i manipulować.
    Odzieranie ludzi z godności poprzez ich upadlanie i okradanie nie jest czymś z czym należy się godzić.

    --
    "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

    — Fryderyk Nietzsche
     • sol.77 Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 08:20
      Spokojnie,czytałam fuj fuj'a, to prawda dość ciekawie pisze,zastanowiła mnie jego upartość aby dowieść,że kk to instytucja która działa na szkodę robiąc ludziom "wodę z mózgu" przy okazji okradając.Nie,nie piszę tego z wyrzutem,zagadką dla mnie jest właśnie ta wytrwałość, cóż takiego musiało sie wydarzyć?
      Zawsze jest przyczyna i skutek ....
      --
      Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
      • fuj_fuj Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 10:39
       Wrrrrrrr..... rozpisałem się w odpowiedzi, niestety przypadkiem odświeżyłem stronę i cały długi tekst zniknął - ku wielkiej mej sromocie :/ Nie będę silił się na powtórkę. Napiszę krótko - ma upartość w głoszeniu swoich poglądów ma prosty rodowód, i nie jest to trauma ani żadne inne przykre doświadczenie z dzieciństwa, wręcz przeciwnie. Podstawą do niej była i jest ciekawość, ta nieograniczona i niezaspokojona. Ta która nie zadowala się "ostatecznymi" odpowiedziami, niepodważalnymi, nie poddającymi się krytyce i weryfikacji/falsyfikacji.

       www.youtube.com/watch?v=cV_gwz37YqE&feature=related
       Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli - źle, ale złe postepowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. - Steven Weinberg


       --"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

       — Fryderyk Nietzsche
       • Gość: J.Kowalski Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 11:09
        > Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli - źle, ale z
        > łe postepowanie dobrych ludzi, to zasługa religii.
        - Steven Weinberg

        Uogólnienie i wybiórcza analiza procesów społecznych fuj_fuj.
        Co wspólnego ma religia z moimi złymi postępkami ?
        Jeżeli czyniłem zło, to dlatego, że taki jestem. Nie konsultowałem tego z księdzem, nie wyczytałem w Biblii i nie myślałem wtedy o Bogu. Przykro mi, jestem w miarę normalny.
        • sol.77 Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 11:54
         Filmik OK z tym,że nie wniósł niczego nowego o czym bym wcześniej nie myślała czy nie zastanawiała się.
         fuj fuj mam nadzieję,że się nie przeliczysz licząc na to,że osoby które Cię czytają TU, czy być może jeszcze gdzieś indziej - zechcą włączyć myślenie .
         Żyjąc na tym świecie już trochę czasu mam wrażenie,że "logiczne myślenie" jest jednak przywilejem danym nielicznym. :) czy może to jakieś lenistwo intelektualne.         --
         Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
         • fuj_fuj Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 12:05
          Ani liczę, ani nie liczę :-)
          Sieję memy i tyle.
          Skoro fakty, i dość często doświadczenie własne, nie przemawiają, to już nic do takich "zabetonowanych" ludzi nie przemówi. Dlatego jestem orędownikiem zniesienia tej trwającej od tysięcy lat i wciąż skutecznie przeprowadzanej, masowej indoktrynacji, która właśnie do takiego stanu rzeczy prowadzi. Ludzi są głusi i ślepi na fakty ! Ale skoro od dziecka są tak właśnie kształtowani... zresztą są tu lepsi specjaliści od psychologi rozwojowej ;-)

          --
          "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

          — Fryderyk Nietzsche
        • fuj_fuj Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 11:59
         > Co wspólnego ma religia z moimi złymi postępkami ?

         Nie wiem skąd te pytanie. Nie wierzę że nie rozumiesz o co chodzi.
         Skoro zasady moralne którymi się kierujesz w życiu wypływają z nauki określonej religii, to wszystko co czynisz, czynisz podłóg nich. Niektóre z Twoich złych (obiektywnie) postępków są naturalną konsekwencją stosowania tychże zasad. I nie piszę tu o odstępstwie od tych norm i zasad, ale o ich realizowaniu !
         Skąd tyle wojen religijnych, skąd te podziały, animozje, nienawiść, wywyższanie jednych ponad drugich ? Surowe nakazy i zakazy wynikające raczej z zabobonu i pokrętnej interpretacji "hermeneutów" sprzed tysięcy lat, zdenominowane i zdewaluowane w czasach dzisiejszych - wszystko to jest jednym wielkim anachronizmem i nie przystaje do dzisiejszych czasów.

         > Jeżeli czyniłem zło, to dlatego, że taki jestem.

         Przecież to co napisałeś jest czystym potwierdzeniem zdania ogólnego "źli ludzie czynią zło".
         Skoro jednak jesteś dobrym człowiekiem, ale w imię wiary idziesz i wysadzasz się na placu targowym, albo nie pozwalasz lekarzowi na transfuzję krwi swojemu dziecku, bądź też piętnujesz i stosujesz różnego rodzaju sankcje i kary za stosowanie antykoncepcji, zabiegów in vitro, przeprowadzanie aborcji, seks przedmałżeński i wiele innych - to jesteś złym człowiekiem.
         Otwórz oczy ! :)
         --
         "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

         — Fryderyk Nietzsche
  • sol.77 Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 12:25
   Napiszę raz jeszcze: ludzie musieliby włączyć myślenie lub w poniektórych przypadkach posiąść mózg.
   A to raczej graniczyłoby ........ z cudem :)
   Większość jest odporna na logiczne argumenty
   lub swój byt,wegetację uważa za wystarczające - i nijak nie przekonasz,ze pod płaszczykiem wiary,religii są rąbani /w przypadku religii/ o świeckiej stronie już nie wspomnę,bo trzeba być kompletnym głupcem by nie dostrzec co się dzieje,a jeszcze większym by biernie znosić w pokorze.

   --
   Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
   • Gość: do wszystkich Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) IP: *.range86-130.btcentralplus.com 03.07.12, 12:51
    Mowcie co chcecie, a prawda jest taka, ze bez wzgledu na religie i przekonania, czlowiek jest istota chciwa, pazerna. Tak naprawde wszystkim chodzi o pieniadze. Jesli dziecko umieraloby wam z glodu, to kradlibyscie a nawet zabijali, zeby je nakarmic. Gdyby ktos wam zaproponowal prace za 30 000 jak np poslowi, to wzielibyscie ja bez wahania, nawet jesli mielibyscie swiadomosc, ze ta praca to robienie swinstw, a moze gorszych rzeczy. Niewiele osob na tym swiecie jest naprawde z natury hojnych i brzydzacych sie podloscia.
    Ludzie szumnie chwala sie, ze sa cywilizowani. A g...... prawda; to co ludzi trzyma w ryzach to strach przed konsekwencjami, utrata stabilizaci, co niesie za soba nimoznosc przetrwania. Do prawdziwej cywilizacji ludzkosci jeszcze daleko.
    Religie wymyslono po to, zeby dac zludna nadzieje zycia wiecznego, poniewaz ludzie w genach maja zapisana wole do przetrwania.
    Zadna istota na tym swiecie nie jest tak pazerna i zaslepiona jak czlowiek. Bez opamietania niszczymy nawet wlasna ziemie, nature, zeby tylko nam bylo dobrze.
    Suma sumarum, pecunia non olet, i kazdy z was bedzie kombinowac i udawac, jesli chodzi o kase.
    Teraz mozecie na mnie nawrzeszczec.
     • fuj_fuj Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 14:08

      >>>Niewiele osob na tym swiecie jest nap
      >> > rawde z natury hojnych i brzydzacych sie podloscia.


      > Bzdury.Nie wszyscy zapisywali sie do partii, pomimo że były wtedy talony na sam
      > ochody, przydziały mieszkań, stanowiska kierownicze.

      Zgadzam się panie Kowalski. O naszych wyborach, postawach i zachowaniu stanowi wychowanie, wpajane wzorce i ta nasza "ludzka" część natury która jest w stanie okiełznać tę zwierzęcą część naszej natury (popędy i instynkty).
      Oczywiście są to rzeczy dość względne i relatywne. Wystarczy stworzyć odpowiednie warunki aby to co dziś uważam za niedopuszczalne, jutro stało się moim udziałem (patrz postawy ludzkie w czasie wojen i zagrożenia życia).

      --
      "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

      — Fryderyk Nietzsche
    • sol.77 Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 14:12
     Gość portalu: do wszystkich napisał(a):

     > Mowcie co chcecie, a prawda jest taka, ze bez wzgledu na religie i przekonania
     > , czlowiek jest istota chciwa, pazerna. Tak naprawde wszystkim chodzi o pieniad
     > ze.

     Mam nadzieję,że sie mylisz i nie wszystkim chodzi o kasę i władzę ...
     Może jakaś wrażliwość/w współczucie dla drugiej istoty.
     Dam Ci prosty przykład - w jednym ze swoich postów wspomniałam,ze moje dni we Wałbrzychu sa policzone /:(/ - mimo wszystko współczuje tym którzy musza zostać i liczyć na szczęście aby składowisko nie paliło się juz nigdy lub znalazł się ktoś kto rozliczy Mokrzyckiego za jego k.u.r.e.s.t.w.o
     Idąc Twoim tokiem myślenia - powinnam olać temat,bo w momencie gdy się przeniosę czystego powietrza będę miała pod dostatkiem, i cóż w sumie mogliby mnie interesować ludzie,którzy nawet nie zadadzą sobie trudu aby zrozumieć co wydziela sie w momencie np. palenia się opon.
     Mogłabym np. profitować na składowisku bawiąc się w politykę /co mi tutaj zarzucano/ jednak widzisz motywy które mną w tym przypadku kierują sa bezinteresowne, ot taka ludzka życzliwość i nie zrozumienie tej DRUGIEJ strony - jak można spokojnie wieczorem iść spać, mając na sumieniu zdrowie/życie wielu istot podobnych mi? Jakim trzeba być człowiekiem by pieniądz przekładać nad inne istoty ludzkie i czy ten ktoś zasługuje na miano "człowieka"?
     Wiem,wiem zaraz ktoś mi dokopie,że altruizm wyrazem /zobaczcie jaka ja dobra jestem/ samouwielbienia itp. ale szczerze mam to w poważaniu, co kto myśli o mnie.Uważam,że wszystkie takie niegodziwości powinno się piętnować i naznaczać aby Ci skoncentrowani na dobrach doczesnych mieli coraz to mniejsze pole do popisu i aby czuli presję,ze nie wszyscy to "motłoch"

     Pozostałe zdania w Twoim poście zostawię b/k

     --
     Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
   • Gość: J.Kowalski Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 13:10
    A co ty sol.77 chcesz włączyć.
    Należę do pewnej społeczności i nie zamierzam się z niej wypisywać, mogę ją w miarę możliwości naprawiać i dostosowywać do rzeczywistości.
    Nie wyrzeknę się jej , bo nie mam w zwyczaju być chorągiewką na wietrze.
    Nie wyrzeknę sie starej żony , bo zrobiła się gderliwa i kosi mi cała wypłatę, a nowa sąsiadka jest całkiem, całkiem i chętna. Nie wyrzucę psa, bo się przeprowadziłem do mniejszego mieszkania i mi wadzi, itd. i itp. Tacy jak wy, zostawali kiedyś Volksdeutschami , bo dostrzegli co sie dzieje i zaczęli mysleć [ ;-) ].
    Każda zdrada jest podła i zła.
    • fuj_fuj Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 13:52
     Widzę że się oburzyłeś.
     Przecież nikt Ci nie każe zmieniać "społeczności". Wiedz jednak że pierw należysz do ogólnoludzkiej społeczności, a dopiero później przynależysz do konkretnej grupy zamieszkującej określony obszar geograficzny, umiejscowiony w określonym czasie. I to właśnie "usytuowanie" czasoprzestrzenne determinuje Twój światopogląd. Żyłbyś 700 lat temu w odległych Chinach to miałbyś zupełnie inne wyobrażenie o świecie, o życiu i o tym co po życiu. Jesteś biernym konsumentem życia, serwilistą który nie trudzi się i nie podejmuje żadnego wysiłku poznawczego w celu zweryfikowania "prawd objawionych" - pomimo wielu świadectw które tym "prawdą" przeczą i je obalają.
     Wiara religijna i jej wizja świata były dobre parę tysięcy lat temu, gdy - wypierając mity - tłumaczyły świat i zachodzące w nim zjawiska. Teraz zupełnie dobrze (obalając wiele religijnych "niepodważalnych prawd") radzi sobie z tym nauka.


     --
     "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

     — Fryderyk Nietzsche
    • sol.77 Re: Do malkontentów - nie wszystkim jest źle ! :) 03.07.12, 14:19
     Gość portalu: J.Kowalski napisał(a):

     > A co ty sol.77 chcesz włączyć.
     > Należę do pewnej społeczności i nie zamierzam się z niej wypisywać, mogę ją w m
     > iarę możliwości naprawiać i dostosowywać do rzeczywistości.

     Spokojnie,ja Ci nie narzucam nic ,bo niby jakim prawem?
     Ale dobrze by było gdyby to ZAWSZE działało w dwie strony ...

     pozdrawiam ...


     --
     Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka