Dodaj do ulubionych

Siłownia OSiR. Kuźnia mistrzów pod muchomorkiem.

14.08.13, 23:58
Moja ostatnia wizyta na siłowni OSiRu w Świebodzicach pozostawiła mnie w bardzo mieszanych uczuciach. Chciałem zobaczyć gdzie trenuje niesamowity zawodnik Mateusz Brzuchacz, wielokrotny mistrz i czołowy zawodnik rangi europejskiej. Mamy czym się pochwalić co do zawodnika, ale siłownia to już zgoła co innego. Miałem okazję bywać na wielu siłowniach, nawet w ubogich miasteczkach i musze przyznać że słowo niedofinansowane to najłagodniejsza forma określenia tego co się dzieje w Świebodzicach.
Siłownia znajduje się w wilgotnym, gorącym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek wentylacji mechanicznej. Czasami jak się otworzy okno, to trochę świeżego powietrza wpadnie. Sprzęt również wychował już nie jedno pokolenie młodzieży i pamięta czasy PRLu.
Wysokiej klasy sprzęt, nowy wystrój
(www.osirswiebodzice.hb.pl/strony/obiekty_hws_silownia.htm)
- co najmniej wprowadzanie ludzi w błąd.
Kolejną rzeczą to stęchłe i zagrzybione pomieszczenia szatni, z której korzystają również zamiejscowi zawodnicy gdy OSiR organizuje jakiekolwiek zawody sportowe w swoim ośrodku. Tylko odważne koksy nie wahają się korzystać z prysznica w otoczeniu zarodników grzyba.
Trochę wiedzy o grzybach i ich wpływie na zdrowie człowieka:
Dla zdrowych osób zarodniki grzybów w normalnych warunkach nie stanowią zagrożenia. Drogi oddechowe posiadają mechanizmy samooczyszczające.
W przypadku przeciążenia dróg oddechowych mogą jednak zawodzić – wtedy w oskrzelikach i pęcherzykach płucnych zarodniki tworzą czopy śluzowe i kiełkują.
Dochodzi do reakcji zapalnych i uszkodzenia tkanek (np. oskrzelowopłucna aspergiloza, występująca u ludzi z astmą). Zarodniki wywołują też infekcje, atakując płuca osób z silnym osłabieniem układu immunologicznego.
Objawy ataku grzybów to: nudności, bóle głowy, podobne do alergii objawy ze strony układu oddechowego, zmęczenie, bóle głowy, podrażnienia skóry i błon śluzowych, zapalenie spojówek i blokada nosa.
Wiele grzybów ma jednak właściwości kancerogenne i neurotoksyczne.

Grzyby te atakują między innymi płuca, układ nerwowy, gałkę oczną, mięsień serca i wywołują inne schorzenia, ogólnie objęte nazwą aspergilozy.
Jak stwierdzono choroby wywołane trującym działaniem mykotoksyn, czyli metabolitów pleśni (grzyby zwane rakotwórczymi) mają ścisły związek z powstawaniem chorób nowotworowych takich jak: rak wątroby, rak płuc, rak przełyku, żołądka, guzy mózgu i białaczki.

Na siłowni słyszałem historię że niedawno OSiR chciał zainwestować w remont siłowni, ale niestety był bardziej palące potrzeby jak remonty bardziej prestiżowych pomieszczeń księgowej, sekretarki i oczywiście, nie zapominajmy o najważniejszym dyrektorze.

Mam nadzieję że ten tekst zawstydzi trochę władze OSiRu i sprawi że zaczną dbać o dobro społeczeństwa jako o priorytetowym celu swojej działalności; no ale hola, ktoś powie, teraz w końcu zarząd może odebrać tą wiadomość na lepszym sprzęcie, w lepszych warunkach ☺ i lepiej skomunikować się z całym plebsem który korzysta z usług wielmożnego OSiRu.
Proszę o dużą liczbę odpowiedzi i wysyłanie adresu tej strony pod adres drogiego sekretariatu OSiRu. - osir@swiebodzice.pl

Pozdrawiam i działajmy

Edytor zaawansowany
  • forummm 15.08.13, 00:26
    To nic nie da jak będą mieli kasę to zrobią remont.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.