• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Gdzie w Wałbrzychu można zrobić ciekawe zdjęcia? Dodaj do ulubionych

• 26.06.01, 00:00
    Ale takie zupełnie inne od wszystkich. Moga byc brzydkie lub
    piekne, ale NIEPOWTARZALNE. Moga to byc widoki,
    krajobrazy, budynki, smietniki, latarnie, ludzie,
    samochody. Cokolwiek takiego znacie - napiszcie.
  • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 26.06.01, 00:00
    Ja na poczatek proponuje okolice Dworca Fabrycznego (chyba, ze od mojej ostatniej
    tam bytnosci zaszly jakies dramatyczne zmiany), bo dzieki tamu mozemy podziwiac
    prawdziwie wojenny krajobraz. Oczywiscie, o ile ktos lubi.
    Moze jeszcze (standardowo) przelomy Pelcznicy i Szczawnika? W kazdym swietle
    wygladaja fantastycznie, a jesli sie przypadkiem trafi na mgle, klimat jak w
    sredniowieczu. Eee, to znaczy, tak mi sie wydaje, bo nie mialem okazji wtedy zyc.
    Ale jesli ktos kojarzy angielski serial o Robin Hoodzie sprzed kilkunastu lat
    (akurat jest powtarzany w tv regionalnej), wie, o czym mowie! :)
      • Gość: koza IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 09.07.01, 19:45
        Zajebisty widok (sam sie przymiezam do utrwalenia go ale jakos nigdy nie ma
        czasu)mozna zaobserwowac stojac na ul Wysockiego nieco powyzej Skarbka i
        patrzac na Chelmiec. Palce lizac, zwlaszcza przy dobrej widocznosci w trakcie
        zachodu slonica. Obok kopuly Chelmca widac szyb kopalni Thorez. Wyglada to po
        prostu niesamowicie
        PZDR
        • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 09.07.01, 22:10
          Gość portalu: koza napisał(a):

> Obok kopuly Chelmca widac szyb kopalni Thorez. Wyglada to po
          > prostu niesamowicie
          > PZDR

To oczywiscie jest szyb Jan, jak mniemam? Czy jakos trzeba sie ustawic tak, by
          zobaczyc... inne szyby? :)
          • Gość: Ott IP: *.sympatico.ca 10.07.01, 01:20
            Kiedys na szybie "Jan" byla Stacja Ratownictwa Gorniczego kop Thorez. Kto wie
            co tam jest teraz?????
            • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 10.07.01, 09:01
              Bylo na szybie Jan muzeum, ktore teraz jest na szybach Julia i Sobotka. Obecnie
              na terenie szybu Jan sa, o ile sie nie myle, jakies hurtownie. Sam Jan mial byc
              rozebrany, ale jakos nikt sie do tego nie kwapi. Sciagnieto tylko - spory kawal
              czasu temu - nadbudowke na szczycie szybu, tak ze kolo windy jest obecnie "na
              wierzchu", niczym nie osloniete.
              • Gość: koza IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 10.07.01, 12:43
                Oczywiscie ze chodzilo mi o szyb Jan i zdaje mi sie ze tam dalej jest muzeum, w
                kazdym badz razie kiedys bylo rownoczesnie i na Janie i na Julii
                • Gość: Ott IP: *.sympatico.ca 10.07.01, 18:32
                  Dzieki za info. Cholera, chyba juz jestem stary, bo o czym nie pomysle, to juz
                  jest czas przeszly i w dodatku dokonany.;o(. Chyba pojde na piwo.
      • 16.07.01, 16:57
        A co do ciekawych zdjec to przypomnialo mi sie cos. Mieszkalem kiedys na 9
        pietrze na Bialym Kamieniu. Jak ktos sie orientuje ulica Miczurina. Z mojego
        balkonu mialem dopiero niezle widoki na panorame Wałbrzycha i Szczawna Zdroju.
        Moglem podziwiac tez "piekne" kopalnie, koksownie i haldy. Bylo minelo -
        kopalnie likwiduja, haldy zarosly drzewami, prawie nie ma juz klebow dymu,
        tylko zielen i zielen. No jeszcze krajobraz ratuje wielka pochodnia na
        Sobiecinie - az sie lezka w oku kreci. Gdzie ten Wałbrzych z tamtych lat
        • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 16.07.01, 19:37
          Nooo..... I nie ma juz wydobycia wegla. W zwiazku z tym mala zagadka - kiedy
          wydobyto ostatnio tone wegla w Walbrzychu (dzien, miesiac i rok)???? Nagrody
          oczywiscie nie bedzie. :)
          • 17.07.01, 09:55
            No siakosc chyba ze 3 lata - czy nie - nie mam glowy do dat
            • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 17.07.01, 10:43
              To sie zgadza. Poczekam jeszcze do jutra - moze ktos sie bedzie chcial
              wykazac... A jak nie, podam prawidlowa, pelna odpowiedz.
              • 17.07.01, 11:01
                A moze jednak bedzie nagroda - cooooo???
                • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 17.07.01, 11:08
                  Okej, jako nagrode podesle zwyciezcy jakies ladne zdjecie ktorejs z naszych
                  kopaln... Ale najpierw PELNA odpowiedz - dzien, miesiac i rok. Rok juz znamy
                  zreszta - trzy lata temu... Podpowiem jeszcze, ze ostatnia tona wegla wyjechala
                  na powierzchnie mniej wiecej w polowie roku i mialo to miejscie w Zakladzie
                  Przetworczo-Wytworczym Antracytu, na terenie szybu Chrobry... :)
                  • 21.08.01, 16:25
                    Dobra powiedzmy ze nikt nie zna dokladnej daty a ja bylem najblizej wiec mozna
                    mnie uznac za zwyciezce oki??? w takim razie mozesz mi to zdjecie wyslac. ja
                    tez moge ciekawymi fotkami sie pochwalic z malej kolekcji wiec jak tylko ktos
                    ma ochote na poogladanie to na maila prosze pisac. sivasec@poczta.fm
                    • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 21.08.01, 16:37
                      Okej, niech bedzie. Swoja droga zapomnialem calkiem o tym watku. A co do zdjec,
                      proponuje www.fotogaleria.hm.pl , a i na serwerak regionalnych jest tego
                      masa. :P A data to 29 czerwca 1998.
                      • 07.09.01, 15:27
                        Na 100% kazdy tam byl i kazdemu sa znane ruiny starej wiezy tuz ogok punktu
                        wysokosciowego na Wzgorzu Gedymina. Wieza wali sie w oczach ale i tak nocne
                        ogniska w jej sasiedztwie tworza nbiesamowity nastroj.
                        Obok znajduje sie jeszcze cos czego do konca nie potrafie okreslic. Wyglada na
                        jakis wielki okragly bunkier ale czy nim jest - tego nie wiem??? wejscie jak do
                        czogu czyli od gory zalane jest szczelnie betonem. Dodatkowo jak sie pochodzi w
                        sasiedztwie to mozna jeszcze trafic na fragmenty murow i podziemnych
                        pomieszczen.

Moze ktos wie wiecej o tych obiektach??? to bardzo chetnie poczytam.
      • 31.10.01, 11:55
        A co do zdjec to mam fajne zdjecia z przedwojennego Walbrzycha. Jak ktos jest
        zainteresowany to prosze o maila.
    • Gość: Ania IP: 10.3.1.* / *.acn.pl 27.06.01, 15:30
      Wybierz sie do lasku od strony Sobiecina.
      Ja w zimie spotkalam na lesnej drozce mala sarenke .... cudowna.
      Zaluje do dzis ze nie mialam ze soba aparatu - byla tak bliziutko mnie ...

Nie ma nic piekniejszego niz spacer wsrod drzew. Polecam.
      • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 28.06.01, 16:32
        Wiele ciekawych zdjec mozna tez zrobic po drugiej stronie Ksiazanskiego Parku
        Krajobrazowego, to jest od strony Lubiechowa czy tez linii kolejowej do
        Wroclawia. Malo popularne miejsce, a warte uwagi bez dwoch zdan! :)
        • 28.06.01, 16:50
          A w sobote jak pogoda dopisze to wybiore sie w takie rejony na wycieczke
          rowerowa z moja Monią. Myslalem wogole o ksiazanskim parku. Takie extremelne
          sporty hehe na goralu za 400 zl. Ale zawsze to coś. Lasek, bezdroza i cisza -
          miodzio.
          • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 28.06.01, 17:06
            No i tak trzymac! A to, ze za 400 zlotych nie szkodzi, tylko nie jedz trasa GP
            rowerow gorskich :)). Tak przy okazji, jakies poltora miesiaca temu przez
            srodek parku na po zjezdzie od amfiteatru w strone Pelcznicy w miejscu, gdzie
            rosnie sobie Cis Bolko, plynely sobie scieki... :((( Ostatnio bylem tam 2
            tygodnie temu, ciekawe, czy zrobiono cos z tym?...
            • 29.06.01, 09:48
              To takie cos widzielm jak bylem w Karpaczu. Pekla chyba rura kanalizacyjna i
              scieki plynely przez alejke do spacerowaniai prosto do gorskiego potoku.
              Wysmienicie i zapach tez byl calkiem przyjemny
              • Gość: Olin IP: *.satkabel.com.pl 29.06.01, 20:15
                Dzisiaj tam bylem, sprawdzilem. To juz dwa miesiace. Scieki sobie wyplywaja ze
                studzienki, wpadaja do niegdys czystego strumyka, ktory wprawdzie 100 metrow
                dalej wpada do Pelcznicy, ale nie zmienia to faktu, ze z powodu sciekow
                fragment czerwonego szlaku jest niedrozny. :((( No i ten smrod... Kurcze, moze
                w jakim tam zarzadie kanalizacji po prostu o tym nie wiedza? Jutro chyba
                zadzwonie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.