Droga ekspresowa S3 NIE dla Wałbrzycha! Dodaj do ulubionych


Droga ekspresowa S3 prowadząca z Lubawki do Świnoujścia przebiegająca tylko kilka kilometrów od Wałbrzycha (przez Stare Bogaczewicze) Nie będzie dostępna dla wałbrzyskich kierowców. Węzły będą zlokalizowane w Kamiennej Górze i Bolkowie, planowany węzeł w Starych Bogaczewicach nie powstanie. Jak informuje pracownik Wydziału Promocji Miasta UM, Andrzej Rąkowski, wybudowanie wjazdu na S3 z Wałbrzycha jest niemożliwe.Dla drugiego co do wielkości miasta Dolnego Śląska-dla Wałbrzycha ważne jest to, że gdy będziemy chcieli dojechać szybko dobrą drogą do Świnoujścia, najpierw będziemy musieli dojechać do Kamiennej Góry lub Bolkowa, by na drogę S3 wjechać.

Poprostu skandal. Jak zwykle w Wabryzchu NIEDASIE!

cały artykuł:
W środę, 24 września, odbyło się w Jaczkowie spotkanie konsultacyjne na temat przebiegu drogi szybkiego ruchu Świnoujście-Lubawka-Praga.

Droga ta ma przebiegać przez Jaczków w gminie Czarny Bór i tu ma powstać Miejsce Obsługi Pasażerów (MOP). W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli projektanci drogi S3 z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu, by wysłuchać ich uwag. Nie będzie wjazdu na S3 z Wałbrzycha, a z Kamiennej Góry i Bolkowa. Gmina Wałbrzych nie zabiega o taki wjazd.

Plany
S3 to będzie nowa droga równoległa do istniejącej drogi powiatowej, dwujezdniowa, przekroczenie doliny Lesku odbędzie się 300-metrową estakadą.
- Mieszkańcy nie obawiają się powstania drogi szybkiego ruchu, ponieważ będzie ona oddalona od zabudowań, odizolowana ekranami dźwiękochłonnymi i nie będzie kolizyjnych skrzyżowań z istniejącymi drogami - mówi wójt gminy Czarny Bór, Andrzej Chmielewski.
Droga ma przebiegać przez tereny prywatne, głównie nieużytki i tereny po byłej żwirowni. Właścicielom będą proponowane odszkodowania. Wysokość odszkodowania będzie negocjowana z zainteresowanymi. Planowana Miejsce Obsługi Podróżnych to będzie parking z zapleczem: gastronomia, toalety. Kilka osób znajdzie tu pewnie pracę.
- Droga ta jest uwzględniona w Planie Zagospodarowania Przestrzennego od wielu lat. Zmieniały się jej wersje, miała przebiegać poza gminą. Teraz znów znalazła się w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego uchwalonym w ubiegłym roku - wyjaśnia wójt Chmielewski.

Spotkania konsultacyjne odbywają się we wszystkich gminach, przez które ma przebiegać droga, od Legnicy do Lubawki. Wojewoda będzie brał pod uwagę ewentualne zastrzeżenia mieszkańców. To wojewoda właśnie podejmie ostateczną decyzję o lokalizacji drogi S3 na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do ostatecznej lokalizacji jeszcze bardzo daleko. Być może uda się ją zrealizować na Euro 2012, ale jest to wątpliwe.

Niemożliwy wjazd
Dla drugiego co do wielkości miasta Dolnego Śląska-dla Wałbrzycha ważne jest to, że gdy będziemy chcieli dojechać szybko dobrą drogą do Świnoujścia, najpierw będziemy musieli dojechać do Kamiennej Góry lub Bolkowa, by na drogę S3 wjechać. Jak informuje pracownik Wydziału Promocji Miasta UM, Andrzej Rąkowski, wybudowanie wjazdu na S3 z Wałbrzycha jest niemożliwe.
- Od dawna gmina Wałbrzych prowadzi rozmowy z Dolnośląską Dyrekcją Dróg Wojewódzkich w sprawie budowy łącznika z S3. Droga wojewódzka ma prowadzić od Szczawna-Zdroju do Kamiennej Góry lub Bolkowa - informuje Andrzej Rąkowski.
- S3 mogłaby jednocześnie być obwodnicą Kamiennej Góry i mieć dogodny wjazd od strony Wałbrzycha.
Elżbieta Gargała; www.tygodnik.walbrzyski.pl
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.