Dodaj do ulubionych

segregacja odpadów

13.07.05, 19:19
czy ktoś wie, gdzie teraz można segregować odpady w Falenicy, bo pojemniki
przy bazarze zniknęły,chyba,że już je odstawili, a ja jeszcze o tym nie
wiem;) wiecie gdzie stoją jeszcze jakieś kontenery?
Obserwuj wątek
    • otw Re: segregacja odpadów 13.07.05, 22:55
      Drobne smieciuszki (papierki, torebeczki) - bezposredni na chodnik.
      Gruz - na droge, lub przy drodze (jesli jest asfaltowa). Sprzed AGD, RTV - w
      krzaki lub na skraju lasu. Stary samochod - wglab lasu.;)
      A serio, to nie wiem; soryy za ironie, jesli jestes ekolozka i Cie to zabolalo.
      Ale jak zobacze rzeczone trojkolorowe pojemniki to dam znac.
      • nimod3 Re: segregacja odpadów 14.07.05, 00:38
        no tak, a jak jest problem ze złomem... spokojna głowa... wystarczy wystawić
        przed drzwi,zaraz jest cynk i siatka przyczepowych zwiadowców podjeżdża
        transportowcem pod rezydencję, migiem ładuje wszystko,co da się opylić dalej ..
        żeby po cięzkiej pracy z satysfakcją dobrze wykonanej roboty móc ugasić
        pragnienie wyskokowymi trunkami (fiolet jest w modze;) - zwłaszcza w takie
        upalne dni jak dziś ;).full serwis rzecz jasna. ci to mają węch do złomu;)
        wyczuwają z takiej odleglości,że huhuuu ...:p
        • petronelka95 Re: segregacja odpadów 14.07.05, 10:35
          No właśnie ja też przez pewien czas segregowałam odpady natomiast później był
          problem z wywiezieniem ich, bo pojemniki były przepełnione lub wogóle ich nie
          było. W Józefowie rozdawane są kolorowe worki i później MPO czy jakaś inna
          firma zabiera je nie pobierając od właściciela żadnych opłat! Jest to kolejny
          dowód na to jak nasz Burmistrz dba o Falenicę!
          • terjan Re: segregacja odpadów 17.07.05, 23:02
            Wlasnie zostal otwarty watek na Forum Praga Polunie.Remb.Wawer i przenosze
            swoja wypowiedz:
            A chodzi o to,ze z naszych ulic zniknely pojemniki na szklo,
            plastiki i makularure. Aby wyjasnic sprawe, skierowano mnie z dzielnicy do
            stolecznego ZOM. Tam pan Ś., zajmujacy sie tym tematem poinformowal mnie ze
            pojemnikow nie bedzie, bo mieszkancy wrzucaja do nich inne smieci. Nie jest to
            dla mnie zaden argument. W Falenicy przy bazarze byl pojemnik na
            plastiki,zrobiony z drutu i doskonale bylo widac,ze sa tam wrzucane zgniecione
            butelki plastikowe.Poza tym pojemniki ustawione np. przy szkolach byle naprawde
            zapelniane wlasciwie. Teraz jak wyjasnil pan, niska zbudowa bedzie podpisywac
            nowe umowy na smieci. Ciekawe czy to co starano sie dziecim w szkole wpajac
            trzeba teraz odwolac? Czy gdzies w Wawrze jeszcze sa pojemniki?
            • terjan Re: segregacja odpadów 17.07.05, 23:06
              Dodam jeszcze, ze pan S. byl dosc niegrzeczny, powiedzial, ze byly na ten tamat
              spotkania z radnymi i zarzadem dzielnicy. Byly spotkania? No i co? mamy placic
              taka sama stawjke jak za wywoz smieci w Srodmiesciu? Jezeli wszystkie odpady
              biologiczne kompostuje, opakowania papierowe pale w kominku, to czemu mam miec
              tyle smieci? Pan Ś. oświadczyl, ze rodzina czteroosobowa produkuje worek smieci
              co cztery dni. Dziwne, bo ja przy trzech osobach, mam pelem worek raz na dwa
              tygodnie, wlasnie dzieki segregacji. Od dwu dni jezdze z odpadami szklannymi i
              nie ma ich gdzie wyrzucic!
              • capricornn Re: segregacja odpadów 18.07.05, 09:30
                to się w głowie nie mieści, mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia,tylko jakieś
                gbury wiedzą lepiej co jest nam potrzebne - dość tego!!! znowu będzie więcej
                śmieci w lasach wawerskich. Ja również kompostuję odpady i przy segregacji
                szkła, butelek "pet" mam tylko 2 worki w miesiącu.
                Likwidacja pojemników to granda, co na to wydział ochrony środowiska w naszej
                kochanej dzielnicy.
                • terjan Re: segregacja odpadów 18.07.05, 10:54
                  W dzielnicy jest jedna odpowiedz: smieciami zajmuje sie teraz miasto.Ale co na
                  to nasi radni i Zarzad, moze ktos tu sie wypowie? Mieszkancy sa oburzeni takim
                  postawieniem sprawy - rozmawialem z wieloma osobami. Dzielnica (jak tlumaczy
                  urzedniczka) tylko oproznia kosze na smieci (uliczne). Ludzie! Walczylismy
                  kiedys o te selektywna zbiorke odpadow.Czy tego naprawde nie mozna
                  zalatwic!!!!!!!
    • glenkora1 firmy wywożące śmieci 18.07.05, 22:34
      Nie znam się na tym, ale przecież teraz każdy sam decyduje z usług której firmy
      korzysta. Może trzeba wziąć przykład z Józefowa i wybrać od stycznia 2006 taką
      firmę, która zaproponuje kolorowe worki na różne odpady i będzie je wywozić w
      odpowiednie miejsca. Nie wiem dlaczego to takie skomplikowane. Pojemniki
      oczywiście też muszą wrócić, nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.
      Szkoda, że każda prosta sprawa, od schodów na dworcu PKP, aż do zużytych puszek
      musi przebrnąć przez dziennikarzy, sąsiedzkie dyskusje, forum i
      inne "instytucje", przecież to czyjś podstawowy obowiązek...
      Może jestem idealistką, ale tacy też czasem się przydają...

--
      Ustaw Pajacyka jako swoją stronę startową, pomożesz nakarmić głodne dzieci
      • terjan Re: firmy wywożące śmieci 19.07.05, 11:29
        Glenkoro, teraz kazdy decyduje z jakiej firmy korzysta, ale wlasnie Miasto
        przygotowuje nam zuniformizowane umowy i samo bedzie decydowac ile masz smieci w
        swoim domu! Stad moj glos wolajacego na puszczy! Dlaczego mam co cztery dni
        placic za worek smieci (jak powiedzial pan Slusarczyk, (na 4 osoby), kiedy
        dzieki kompostowaniu odpadow, zbieraniu makulatury, szkla i plastikow, nie
        produkuje wiecej smieci niz 1 worek na dwa tygodnie. Mialem umowe na 1 worek na
        tydzien i nie zapelnialismy go. Oczywiscie, jezeli mam wszystko pakowac w jeden
        worek, to pewnie bedzie co cztery dni, ale na tym polega specyfika niskiej
        zabudowy, ze nie wrzucamy odpadkow biologicznych do worka na smieci, tylko
        produkujemy kompost. Ale tego nie chca brac pod uwage!
    • poziomka001 Re: segregacja odpadów 31.07.05, 22:26
      Właśnie się zastanawiałam co się stało z tymi pojemnikami bo ja od tygodnia
      wożę w bagażniku worek butelek plastikowych i drugi worek ze szkłem i nie mam
      gdzie tego wyrzucić. Jak nam nie oddadzą tych pojemników to będzie niewesoło.
      Natomiast z makulaturą nie ma problemu. W Międzylesiu jest skup i wszystko tam
      wywożę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka