Dodaj do ulubionych

Archiwum Roberta Bernatowicza

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 30.04.04, 21:41
Wywalić to. I wróżkę też. I astrologa też. Litości...
Edytor zaawansowany
  • Gość: mw1978 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 12:16
    świetny program i długo na niego czekałem od chwili kiedy znikł z radia zet.
    Jedna uwaga dotyczy czasy nadawania. lepiej jakby był ten program w tygodniu w
    godzinach do południa!
  • Gość: TREBOR IP: *.lepian.net / 83.16.67.* 25.05.04, 07:57
    Audycja jest super ,szkoda że niema powtórek w tygodniu a może są tylko ja nic
    o tym nie wiem. Pamiętam pana Bernatowicza z innych stacji i bardzo żałowałem
    że gdzieś się zapodział.
  • Gość: Humpty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.04, 11:10
    > Pamiętam pana Bernatowicza z innych stacji i bardzo żałowałem
    > że gdzieś się zapodział.

To my go Wam chętnie oddamy. Weźmiemy go za ręce, nogi i hop, hop przerzucimy
    ponad radiową skalą. Tylko pod jaki numerek? Do Zetki, do Smoka czy innej kataryny?

Już słyszę komunikat:
    Proszę Państwa, zaginął osobnik podający się za dziennikarza radiowego. Do
    poszukiwań zaangażowały się oddziały marines, prezydent Meksyku oraz blondynka
    szamanka. Beata Dobroń z radiowej Bzdurki przekazała nawet swoje błyszczące
    wahadełko. Ostatnio świadkowie widzieli poszukiwanego w okolicach Emilcina.
    Ktokolwiek wie...
  • Gość: mcjazz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 19:51
    Szkoda ze taka krotka jest audycja. tematy sa przedstawiane pobieznie, a to
    jedyne forum tak publiczne o tej tematyce. Wiem ze wzbudza kontrowersje i
    smiech u ignorantow ale wszyscy sluchaja z zaciekawieniem.... ciekawe..???
    Robert powalcz o wiecej czasu na antenie!!!!! Pozdrawiam sluchaczy.
  • Gość: Ziggy IP: 213.186.77.* 30.06.05, 07:09
    Nie jest to wbrew pozorom jedyne forum debaty publicznej na ten temat.

ufo.internauci.pl
    Tutaj macie świetną grupę pracującą nad tymi tematami metodami naukowymi.
  • Gość: Ivellios IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 19:55
    I nie tylko, także tutaj www.forum.zjawiska.hosted.pl można sobie podyskutować
    na tematy paranormalne i nie tylko :)
  • Gość: Woody IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 11:06
    TAK! Więcej czasu. Godzina to przynajmniej o godzine za mało. Napewno więcej
    osób słucha Roberta niż np. czegoś o Kaczkach.
  • Gość: kdt IP: *.srodmiescie.v.pl 08.05.04, 17:54
    Gratuluje bardzo dobrego programu, i jednocześnie mam nadzieję, że będzie trwał
    tak długo, aż zostaną wyjaśnione wszystkie sprawy z Archiwum ;)
  • Gość: Humpty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.04, 00:07
    Wiem, że dwóch piszących przede mną zwolenników bełkotu Bernarda Robertowicza
    nie żartuje. Im się to podoba. Wystarczy odwiedzić księgarnię, aby dostrzec tony
    podobnego chłamu sprzedawanego na tony. To jest przykre i prawdziwe. Tak jest na
    całym świecie.
    Przykro jest mi z innego powodu. Z badań przeprowadzanych dla Toku wychodził
    trochę inny przekrój słuchacza. Dlatego kłóci się z tymi badaniami obecność
    wrózek spod dworca kolejowego oraz tego smutnego spada z katarynkowego radia. To
    są inne światy. To dobrze, że słuchacze katarynek szukają czegoś więcej na
    radiowej skali, natrafiając na Tok lub PIN. Ale dlaczego te stacje mają zniżać
    się do ich poziomu. Może w ramach testu wprowadzić dodatkowo audycję dla dresiarzy?
    Humpty
    PS. Oj, Robertowicz - jak perfidny jesteś w swej głupocie!
  • Gość: kdt IP: *.srodmiescie.v.pl 10.05.04, 17:48
    > Wiem, że dwóch piszących przede mną zwolenników bełkotu Bernarda Robertowicza
    > nie żartuje. Im się to podoba.
    Akurat w tym zdaniu się z tobą zgadzam.

> Z badań przeprowadzanych dla Toku wychodził
    > trochę inny przekrój słuchacza.
    To znaczy jaki? Taki, którego nic nie interesuje poza polityką, sportem i
    prognozą pogody? Ale nie wiem po co się denerwujesz. Gdy mi się coś nie podoba,
    to zmieniam program... No chyba, że popsuło ci się pokrętło od radia.
  • Gość: zalogowana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.04, 18:23
    W TokFm jest tyle ciszy w eterze,że jest miejsce i na wrózkę i na Bernatowicza,
    i na Mikę, i na Sobalę i na Sułtanów Nocy i na wiele,wiele nowych rzeczy, które
    niekoniecznie muszą mnie interesować,ale na pewno są bardziej interesujące od
    czterokrotnych nieraz powtórek,nawet najbardziej interesujących rzeczy.
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 22.05.04, 21:49
    Gość portalu: zalogowana napisał(a):

> W TokFm jest tyle ciszy w eterze,że jest miejsce i na wrózkę i na
    > Bernatowicza, i na Mikę, i na Sobalę i na Sułtanów Nocy i na wiele,wiele
    > nowych rzeczy, które niekoniecznie muszą mnie interesować,ale na pewno są
    > bardziej interesujące od czterokrotnych nieraz powtórek,nawet najbardziej
    > interesujących rzeczy.

Problem polega na tym, że środki (zaangażowanie, pieniądze, czas), które zostają zużyte na naukawe audycje, mogłyby zostać poświęcone na coś sensowniejszego. Wolny czas antenowy nie znaczy jeszcze, że należy go zapychać byle czym.
  • Gość: przemilu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.04, 13:37
    alx pisał

> Problem polega na tym, że środki (zaangażowanie, pieniądze, czas), które zosta
    > ją zużyte na naukawe audycje, mogłyby zostać poświęcone na coś
    sensowniejszego.
    > Wolny czas antenowy nie znaczy jeszcze, że należy go zapychać byle czym.

Bogu dzięki, Drogiż Ty Mój ALX'ie, że ty nie dysponujesz tymi pieniędzmi, nie
    rozdzielasz czasu, nie zmuszasz do zaangażowania.
    Gdyby tylko tacy naiwni, wierzący jedynie w to co oficjalna nauka ogłosi, nami
    naszym czasem i pieniędzmi rządzili, to prawdopodobnie nadal zastanawialibyśmy
    się nad przejściem na trójpolówkę.
    Pozdrowienia
    Twój Nieustanny Wielbiciel
    PrzemIlu

P.S. A napisz coś mądrego jeszcze :)
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 27.05.04, 18:57
    Gość portalu: przemilu napisał(a):

> > Problem polega na tym, że środki (zaangażowanie, pieniądze, czas), które
    > > zostają zużyte na naukawe audycje, mogłyby zostać poświęcone na coś
    > > sensowniejszego. Wolny czas antenowy nie znaczy jeszcze, że należy go
    > > zapychać byle czym.

> Bogu dzięki, Drogiż Ty Mój ALX'ie, że ty nie dysponujesz tymi pieniędzmi, nie
    > rozdzielasz czasu, nie zmuszasz do zaangażowania.

Bo?

> Gdyby tylko tacy naiwni, wierzący jedynie w to co oficjalna nauka ogłosi,

No tak. Nie wierzę w sens porad wróżki Gabi, gdy mówi pani Eli, żeby wstrzymała się z inwestycjami przez najbliższe kilka miesięcy, bo urodziła się siódmego lutego sześćdziesiętego drugiego roku o dwunastej dziesieć i ma dziurę po drzazdze w kciuku lewej dłoni oraz relacjom Zdzisława z Wąchocka, który układając dach na oborze był świadkiem lądowania statku zbudowanego przez obcą cywilizację, więc jestem naiwny i wierzę jedynie w to, co głosi oficjalna nauka. Pewnie z tego samego powodu tworzę takie długie zdania.

> nami naszym czasem i pieniędzmi rządzili, to prawdopodobnie nadal
    > zastanawialibyśmy się nad przejściem na trójpolówkę.

No i oczywiście wymienione powyżej fakty są też dowodem na to, że pierwszy paliłbym na stosie nie tylko Kopernika, ale i tych wszystkich heretyckich chłopów, którym się, tfu, trójpolówki zachciało.

> P.S. A napisz coś mądrego jeszcze :)

Ok. Przypisywanie dyskutantowi ogólniejszej (przez co często fałszywej) tezy, niż ta, którą postawił, a następnie jej obalanie, w celu wykazania, że się myli jest wśród trzydziestu ośmiu metod erystyki Schopenhauera wymienione na pierwszym(!) miejscu. Jak jednak widać, chwyt ten nie zawsze się udaje.

PS: Ach, te przydługie zdania! Czy naprawdę musiałem się urodzić w sierpniu?
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 22.05.04, 21:51
    > > Z badań przeprowadzanych dla Toku wychodził
    > > trochę inny przekrój słuchacza.
    > To znaczy jaki? Taki, którego nic nie interesuje poza polityką, sportem i
    > prognozą pogody?

Nie. Takiego, któremu na hasło "dowiadywanie się z palca czy metryki o swojej przyszłości" na twarzy pojawia się silny grymas twarzy. Takiego, który nie jest w stanie słuchać, nie tyle mówienia o paranaukach, co poważnego ich traktowania.

> Ale nie wiem po co się denerwujesz. Gdy mi się coś nie
    > podoba, to zmieniam program... No chyba, że popsuło ci się pokrętło od radia.

Ale tu właśnie chodzi o to, żeby nie trzeba było zmieniać programu. Chodzi o brak audycji obrażających inteligencję i zdrowy rozsądek. To wszystko.
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 22.05.04, 21:58
    Gość portalu: alx napisał(a):

> [...] na twarzy pojawia się silny grymas twarzy.

Ta. Ale mi masło maślane w maśle wyszło...
  • Gość: incognito IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.04, 21:59
    Widzę,że jesteś z tych co by Kopernika na stosie palili...w imię inteligencji
    i zdrowego rozsądku właśnie...
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.05.04, 13:52
    Gość portalu: incognito napisał(a):

> Widzę,że jesteś z tych co by Kopernika na stosie palili...w imię inteligencji
    > i zdrowego rozsądku właśnie.

To źle widzisz.
  • Gość: zark IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 21:25
    cały problem w tym, że słuchając różnych katarynek co jakiś czas kręciliśmy
    pokrętłami (między innymi z powodu R B i innych tego typu bzdur (śmieci?)) i
    zwykle wreszcie trafialiśmy na TOK, które było oazą ciekawych rozmów,
    komentarzy i wiadomości BEZ wielkich,wspaniałych, jedynych, najlepszych, ....,
    przebojów z rzadka zastępujących reklamy, aż tu nagle sru! jakiś R.B. zaczął
    obsrywać naszazyl i nasze poczucie inteligencji... . Po prostu przykre!
  • Gość: Daniel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 17:30
    To najlepsza audycja w jakkimkolwiek polskim radiu. Bardzo się cieszę że po
    kilku latach nieobecności Robert Bernatowicz znów powrócił.
    A co do ludzi którzy uważają tą audycję za śmieszną , bzdurną itp. Naprawdę wam
    współczuję jak można być aż tak ograniczonym jak wy. Pewnie wasze życie
    sprowadza się do zarabiania pieniędzy , jedzenia, spania i załatwiania potrzeb
    fizjologicznych. Jesteście naprawdę pustymi ludźmi i nie stać was na chwilę
    zastanowiena nad tym co niewyjaśnioone.
  • malgosia_e 21.01.06, 18:40
    audycja dla dresiarzy to calkiem niezly pomysl. tym bardziej ze moglbys moj
    drogi pozanac inny swiat a nie ograniczac sie do swojej rzeczywistosci. byloby
    smiesznie.
    calus
  • Gość: Draco IP: *.mit.pl 27.05.04, 16:22
    Rzeczywiście nie pasują do profilu. A może pasują tylko profil się tak zmienia.
  • Gość: pajtu IP: 81.210.54.* 29.05.04, 17:48
    Dlaczego oni nigdy nie zapytają o opinie kogoś normalnego
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 29.05.04, 18:33
    wreszcie udało mi się usłyszeć końcowy fragment zjawiska paranormalnego zwanego archiwum Roberta B.
    1.To zlot ufoludków, oni sami w sobie nie są szkodliwi, niech sobie interpretują zjawiska na swój sposób, czują się ze sobą fajnie -grupy wsparcia są potrzebne
    2.Strasznie razi prezenter Wielki Nieomylny Guru Robert, ma drewniany głos w którym słyszę upór, brak dystansu, sztywność )nie tego co czasem trzeba, ale myślenia)juz nie wymagam od niego autoironii, refleksji....
    3.Koniec był wyborny - Prosto z audycji poleźli wespół zespół na wycieczkę do kręgu bardzo tajemniczego - widzę ich korowód - tropicieli cudów i zacieków, z wahadełkami i innymi antenkami -przynajmniej spędzą miło czas w lesie
    4.Są tak poważni niestety, ze az prosi się, zeby wpuścić ich w maliny
    proponuję eksperyment;
    -wykonać gdzies w Polsce bardzo tajemnicze koło (dokumentacja wykonywania paranormalnego obiektu)
    -wypusćic racę, czy cóś świecącego w niebo
    I poczekać w krzakach
    Po kwadransie akademickim pojawi sie korowód z Guru Robertem na czele........
    a potem będą snuć piękne teorie o naszym kręgu w łamach archiwum.......
    a moze ktoś ma inny pomysł
    jeżeli gnieżdżą się na poważnie w naszym tokefemie to dlaczego by nie skorzystać ich zapału -
    tak mało się śmiejemy, trzeba nam śmiechoterapii
    w sumie bawiłam sie świetnie dzięki
    Wróżki sa bardziej szkodliwe bo nawet nie są zabawne....
    ptok wykluty z toczka bardzo tajemniczo
  • Gość: Humpty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.04, 18:51
    Przecież otrzymałeś odpowiedź z ust samego ściemniacza. Gdy bełkotał bzdury w
    związku z domniemanymi wydarzeniami nad Meksykiem, powiedział, że rząd
    meksykański zwrócił się z prośbą o ekspertyzę do ZNANEGO i SZANOWANEGO...
    ufologa. I dalej uzasadniał, że nie proszono o to naukowców, bo oni na ogół są
    SCEPTYKAMI i nie wiadomo, do jakiego specjalisty się zwrócić. Prawda, że proste :)
    A jak sobie wyobrażasz okoliczność, gdy Bernatowicz stara się zapytać o
    cokolwiek specjalistów? Każdy naukowiec wyjdzie od paradygmatów nauki, od
    metodologii swojej dyscypliny. A tego gościa takie odpowiedzi po prostu
    doprowadzają do mdłości.
    I jeszcze uwaga zupełnie BTW: kiedyś posłuchałem patentowanych bredni padre
    Ridzollo z toruńskiej radiostacji. I wiecie co? Zostało mi do dziś. Uwielbiam
    porównywać wersje dzienników tam i po normalnej stronie świata. Uwielbiam też
    słuchać,jak mistrz czarodziej lewituje w studio metr nad mikrofonem. Wspaniałe
    są też telefony wielbicieli. Posłuchajcie, warto! To jest po prostu sekta. I
    podobnie jest z Bernatowiczem. Zwykły ściemniacz i sekciarz.
  • wilkstepowy7 01.06.04, 02:19
    Jako samotnik słucham wszystkiego.
    Ale jako samotnik słucham i myślę.
    Bawię się i wściekam. Zależy od stopnia wytrzymałości na głupotę danego dnia.
    Radyjo Maryja czasem też ma ciekawe chwile.
    Lubię słuchać róznych ludzi, pod warunkiem, że mogę ich wyłączyć. Jest to rodzaj podsłuchiwania, lepsze od słuchania świstu wiatru
    Ale ktoś normalny, niezahartowany byłby zakłopotany gdyby go zmuszono do wyrazenia opinii . Dlatego Oni proszą o opinię kogoś równie nawiedzonego w danym temacie. I wszyscy sa zadowoleni
  • Gość: Nypel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.06, 16:38
    Szkoda, że to ja a nie p. Bernatowicz, dokonałem najbardziej sensacyjnego odkrycia wszechczasów, o jakim marzą wszyscy poszukiwacze obcych cywilizacji. Od lat kilkudziesiąciu kierują w niebo swe radioteleskopy, astrolodzy w "tem temacie" stawiają horoskopy. Jacyż to żałośni biedacy, mają bowiem pod nosem to, czego z takim trudem szukają,na co wywalili wiele miliardów dolarów. Na czym polega moje "wiekupomność" mojego odkrycia?
    Dnia pewnego kręcąc z nudów gałą radia trafiłem na bardzo silny sygnał radiowy. Z początku myślałem, że to kolejny komercyjniak na antenie, bowiem - niczym ten sam producent batoników i środków odchudzajacych - zachwalali bez przerwy rzeczy nawzajem się wykluczające: macierzyństwo połączone z zawsze dziewictwem, i to tej samej osoby!Nie mogłem uwierzyć, że można być jednocześnie tłustym(zjeść ciasto) i chudym(mieć ciastko), więc z tym większym zainteresowaniem wsłuchiwałem się w wywody tej stacji...Po kilkunastu minutach słuchania, analizowania i przykładania stosowanego tam systemu wiar, miar i wag do skrzeczącej rzeczywistości już wiedziałem: ODKRYŁEM SYGNAŁ OBCEJ CYWILIZACJI!!Choć zapewne miliony słucha wraz ze mną tego niezrozumialego, obcego normalnie funkcjonującemu mózgowi bełkotu - to ja pierwszy skonstatowałem ten fakt i odkryłem pierwszą, mocno udokumentowaną, silną emisję radiową obcej nam cywilizacji! Cywilizacji o niezliczone lata świetlne odległej od Ziemi, ludzi i ziemskich spraw dnia naszego poszedniego! Wyprasowałem więc śpiesznie klapy "tatynego" surduta pod przyszłe medale za pierwszeństwo, zacząłem się nawet rozglądać za wolnym placem w mieście, rzeźbiarzem i ludwisarzem gotowym odlać w spiżu moją skromną(?) postać w co najmniej 2000 egzemplarzy... Naiwny sądziłem, że odkrycie to, na miarę nowej Epoki, bodaj czy nie większe od wagi znanych "betlejemskich urodzin" czy odkrycia M.Kopernika, co to "wstrzymał w sobie wiarę a ruszył rozumem" spowoduje lawinowe zapotrzebowanie na moje posągi, wszak Mikołaj przy mnie - tak mi sie wydało - to zaledwie mały Mikkołajek!!
    Niestety, wkrótce okazało się, że wszyscy wielcy rzeźbiarze, wszystkie ludwisarnie i upadające odlewnie obłożone są już zamówieniami na co najmniej kolejne 10 lat, a wszyscy leją dzień i noc w spiżu...postaci duchowego patrona właściciela złapanej właśnie przeze mnie radiostacji obcej cywilizacji!!Smutny zawróciłem do domu, ale na pocieszenie została mi świadomość, że ani Stanisław Lem, ani Deaniken, ani setki innych tuzów literatury s-f się nie myliło! Obce cywilizacje mają na rozwój człowieka wpływ przemożny i nie do przecenienia, i to już od wielu tysięcy lat, a opstatnio zaczęły nawet emisję radiową na dostępnych nam częstotliwościach! Dlatego proszę p. Bernatowicza o zaoszczędzenie sobie zakału a nam czasu i atłasu, włączenie Radyja i skupienie się nie na banalnych kręgach w zbożu, ale na innych, o wiele ciekawszych symbolach i znakach, jakie ta niewątpliwie obca cywilizacja od wielu wieków lansuje, którymi handluje i których wieledziesiąt metrów liczącymi kopiami stygmatyzuje nam życie nie tylko codzienne, ale coraz częściej wielohektarową, przeznaczaną za friko na ich tam wkopanie tzw. "przestrzeń publiczną".
    Dziwne, że dniami i nocami rzęsiście oświetlone, w sposób oczywisty "paranormalne" jakoś nie skusiły ani jednego badacza rzeczy oczywiście paranormalnych...! Z nieznanych mi powodów wolą oni wydeptywać zboże indywidualnych rolników, powiększając straty wywołane "kręgami", latać za świetlnymi zajączkami po polach, bagnach i lasach, a nie widzą rzeczy zdwać by się mogło oczywistych, wręcz bijących po oczach! A może w ich przypadku działa słynna maksyma:"sąsiedzkiego szukacie pod lasem, a OBCEGO nie widzicie pod nosem"??
  • hidalgo333 30.05.04, 21:40
    Miałem kolegę który chodził z wahadełkiem w kieszeni.
    Przed każdą decyzją czy potrawą wyciągał to wahadełko i radził się....
    Jeszce kiedyś mogłem sie z nim kłócić
    Stracił calkowicie kontakt z rzeczywistością
    Oni wierzą w te kosmiczne energie bezkrytycznie
  • Gość: Piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 22:24
    Po wysłuchaniu audycji Roberta Bernatowicza o zamachu na J.F Kennedy'ego,
    czekam aż wymyśli podczas swojego programu proch !
  • Gość: tozcek IP: 62.233.153.* 30.05.04, 23:32
    szkoda, ze tego nie słyszałam
    pewnie z utesknieniem czekałeś aż wybuchnie jako królik doświadczalny doświadzcajacy dobrodziejstwa świeżo wynalezionego prochu
    -Królik rozrywkowy rozerwany dzięki całkiem nowym doświadzceniom
    Myślę,że teraz będę polować na archiwum, bo to świetna rozrywkowa audycja
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 04.06.04, 23:02
    Archiwum jest już jutro?
    Spróbuję posłuchać, może znowu będzie śmiesznie. Ciekawe, czy wrócili z wycieczki do kręgu bardzo tajemniczego. A moze nie wrócili, bo wpadli w trójkąt bermudzki, a może porwali ich marsjanie w odwecie sa deptanie Marsa i zakłócanie spokoju. Boję się tylko, że zapomnę jutro włączyć radio
    proszę o budzenie
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 05.06.04, 20:33
    Tajemnicza sprawa.B.Tajemnicza sprawa paranormalnego zjawiska zniknięcia z ramówki sobotniej. Niewyjaśniony fenomen.Tajemnicze zaginięcie okrętu pod banderą Archiwum i ludzi -ekipy R.B.
    Guru Ufo czyli Roberta Bernatowicza coś porwało? Resztę też?
    mOże bęą w powtórce, jak w lustrze......
    Upewniam się, czy nie pomyliłam ramówki:
    z ramówki: 17.00-18.00 Archiwum Roberta Bernatowicza - obce cywilizacje, parapsychologia, zjawiska paranormalne"
    ani po 17,0, ani po 18.0 ani śladu archiwum
    przez 2 godziny muzyka przerywana wiadomościami, nudno, deszcz
    to już wolę cokolwiek, może być archiwum
    "programy: Sobota 17.00-18.00, prowadzący - Robert Bernatowicz
    Największe tajemnice w historii ludzkości, obce cywilizacje, tajemnicze zaginięcia okrętów i ludzi - to tylko wybrane tematy tej wyjątkowej audycji.
    Przez godzinę Robert Bernatowicz przedstawia fakty i teorie, których często nie potrafi wyjaśnić współczesna nauka. Autor audycji - wraz z kilkunastoosobowym zespołem współpracowników - po całym świecie poszukuje niewyjaśnionych fenomenów, które potem prezentuje na antenie TOK FM."
    czekam na wyjaśniennnnnnnnie
    potok
  • Gość: tomas21 IP: 213.199.192.* 05.06.04, 21:07
    Wszystko byloby dobrze, gdyby prowadzic dyskusję o programie, ktory faktycznie
    pojawia się na antenie( faktycznie tj, regularnie i na zywo ). A prawda jest
    niestety taka ,ze Bernatowicza czesto bez powodu nie ma( sluchacz wtedy ma
    naprwde waszego radia dosc), a jezeli jest, to z tasmy ( jak to mialo miejsce
    przed dwoma tygodniami).Troche to pachnie amatorszczyzna.Po za tym dobor
    materialow i gosci zapraszanych do studia nie zawsze jest najwyzszych
    lotow."Nautilus" z Zetki sprzed lat -to bylo dopiro cos! Mam nawet do dzisiaj
    ponagrywane tamte audycje , m.in. o tajemnicach fatimskich , o ktorych jakos
    dziwnym trafem redaktor nie chcial nic powiedziec w zeszlym tygodniu.W Zetce
    mowil o tym cala godzine, no coz...
    Bernatowicz popraw się ! Twoj fan z Poznania
  • fijat 05.06.04, 21:51
    czerwone światlo -nawet fan puscił farbę:
    "wszystko byloby dobrze, gdyby prowadzic dyskusję o programie, ktory faktycznie
    > pojawia się na antenie( faktycznie tj, regularnie i na zywo )"
    acha, Guru od Ufo pojawia się i znika bez słowa
    to jakiś tajemniczy rytuał ufologów?
    Zabawa w ufo-kotka i ufo-myszkę ze słuchaczami?
    Tu jestem, o, już mnie nie ma, ale za tydzień na pewno będe i też mnie nie ma..
    Kiedyś rajcowały mnie różne paranormalne zjawiska,
    ale teraz podchodzę do nich bardzo ostrożnie
    a jeżeli autor audycji o niewyjaśnionych okolicznościach robi słuchaczy -ufo-fanów w bambuko!!! moja ostrożność zapala czerwone światełko a potem
    czerwone światło; czerwone wielkie światło
    taka audycja to prawdziwe UFO -nie do złapania -świetna
    ale dlaczego zabiera czas antenowy w ramówce!!!!!!!!!!!
    to skandal
    kpienie z nas, słuchaczy
    czerwone światło,czerwona kartka
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 12.06.04, 20:32
    Dziś słyszałam fragmenty archiwum RB
    nie wiem, jaki Robercik B. był kiedyś w Nautilusie....
    Słyszę go teraz, a teraz jest nieprofesjonalny (czy można stracić profesjonalizm z wiekiem???)
    1. nie przeprosił ani nie wyjaśnił nieobecnosci tydzień temu
    2. Temat o grających misach (spodkach?) byłby może ciekawy gdyby
    -zaprosił eksperta od dźwięku
    -lub eksperta o muzykoterapii
    -gdyby nie przerywał słuchaczom głupimi uwagami
    -gdyby nie przerywał wszystkim b.głupimi uwagami najczęściej nie na temat
    -gdyby napisał przynajmnie krótki konpsekt audycji -bo bałagan informacyjny, nieodpowiednia muzyka w przerywnikach
    -gdyby ta audycja nie była tak jawnie sponsorowana przez jakąs leczniczą firmę
    a szkoda, bo akurat temat o prastarej mądrości buddyjskiej mógłby być ciekawy
    ale panu Robertowi udalo się go entuzjastycznie sknocić
    podobał mi się dźwięk wydaawany przez misy, ale nawet historia o nich pełna niekonsekwencji
    efekt -guru Robert lewituje z miskami na plecach
  • Gość: lupus71 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.04, 17:49
    to zabobony dla matołów
  • Gość: ll IP: *.student.pw.edu.pl / *.student.pw.edu.pl 09.06.04, 23:09
    Jedyna taka audycja w eterze!
    Tak trzymać!
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 09.06.04, 23:52
    Gość portalu: ll napisał(a):

> Jedyna taka audycja w eterze!
    > Tak trzymać!

Z jakiego jesteś wydziału? Prowokacji czy Różczkarstwa? :-)
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 10.06.04, 00:01
    może i jedyna, ale bardzo rzadko występująca
    gdzie się podział R.B.& company
    dlaczego nikt nie przeprosił słuchaczy za nieobecność R.B w ramówce w sobotę
    dlaczego nikt go nie zastąpił
    gra w kulki ? lubi znikać? ale dlaczego nie wyśle umyślnego ucznia w eter zamiast pustki
    tajemnica państwa astralnego?
    Nie rozumiem lekceważenia radia i słuchaczy niezaleznie od zawartości merytorycznej audycji
  • Gość: baks IP: *.magma / *.magma-net.pl 11.06.04, 13:11
    Audycja p. Bernatowicza, wrozek i astrologow to zenada. Jesli to radio ma
    wplywac na ludzkie opinie, to czekacie chyba na idiotow. Nie mozna jednoczesnie
    stracic dziewictwa i zachowac cnote. Trzeba zdecydowac. Radio dla ludzi
    szukajacych powaznych opinii, albo chlam. Rownajac do poziomu Faktu czy
    Superekspresu tracicie jedych sluchaczy, a nie zyskujecie duzo innych, a jesli
    to takich, na ktorych nie powinno wam zalezec.
    PS. Dziekuje p. Podolskiej za bardzo inteligentne i ciekawe prowadzenie
    programow.
  • nemoo 14.06.04, 01:00
    popieram
    czasem słyszę te wróżki i wieści z krainy ufo
    chyba wróżki są gorsze
    ale to ufo-atrakcje też robią niezłą wodę z mózgów naiwnych słuchaczy
    df
    naiwny = bezkrytycznie wierzący koleś w słowo mówione lub drukowane
    Ok słuchajcie, ale krytycznie
    MYŚLENIE = aktywność szarych komórek
    korę mózgową (zbudowaną z szarych komórek) ma każdy
  • maslany_leibnitz 15.06.04, 16:02
    Wypowiedzi godne naukowców. Jeśli nie można czegoś wytłumaczyć to znaczy, że
    tego nie ma. BP. UFO: nie ma relacji świadków, nagrańvideo, zdjęć, rejestracji
    radarowych, śladów lądowań, kręgów zbożowych, artefaktów, implantów wyjmowanych
    z ciał ludzi przez chirurgów. Nie ma tego. Wszystko jest albo sfałszowane albo
    wymyślone. Prawdziwi z was pseudoracjonaliści, bo zamiast zastanowić się nad
    ty, co was otacza, wieszacie na kołku swój rozum.
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 15.06.04, 20:55
    Rzetelna robota dziennikarska polega m.in. na tym ,żeby pokazać zjawisko z różnych stron i pozostawić słuchaczom możliwość własnej interpretacji
    a Guru Robert tego nie potrafi. Nie potrafi nawet wysłuchać ciekawych głosów słuchaczy (czasem ciekawszych od niby ekspertów) do końca, tylko przerywa i w dodatku nie na temat
    Guru RB jest nierzetelnym, nieprofesjonalnym dziennikarzem, bo nie pozwala pomyśleć, zastanowić się nad niewyjaśnionymi zagadkami...nie potrafi stworzyć warunków na spojrzeni e zróżnych stron dla gimnastyki rozumu własnie
  • Gość: Rafal_84 IP: 217.153.157.* 17.06.04, 12:03
    Archiwum Roberta Bernatowicza jest jednym z bardziej populatnych audycji w
    radiu Tok-Fm . O tym fakcie świadczy dobitnie ilość śłuchaczy dzwoniących na
    podczas jego audycji . Jestem za awiekszeniem czasu antenowego do 2 godzin dla
    tej audycji .
    Rafał_84
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 17.06.04, 14:32
    > Jestem za awiekszeniem czasu antenowego do 2 godzin dla
    > tej audycji .

Może przerzucisz się na "Nie do wiary"? Ostatecznie telewizja lepiej się do tego nadaje. Można na własne oczy zobaczyć relacje świadków, nagrania wideo, zdjęcia, rejestracje radarowe, ślady lądowań, kręgi zbożowe, artefakty, implanty wyjmowane z ciał ludzi przez chirurgów i całą masę fajowych rzeczy.
  • maslany_leibnitz 18.06.04, 19:17
    Gość portalu: alx napisał(a):
    Można na własne oczy zobaczyć relacje świadków, nagrania wideo, zdję
    > cia, rejestracje radarowe, ślady lądowań, kręgi zbożowe, artefakty, implanty
    wy
    > jmowane z ciał ludzi przez chirurgów i całą masę fajowych rzeczy.

Humorek dopisuje? To dobrze. Bądź wesołym ignorantem.
  • Gość: alx IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.06.04, 19:57
    maslany_leibnitz napisał:

> Gość portalu: alx napisał(a):
    > > Może przerzucisz się na "Nie do wiary"? Ostatecznie telewizja lepiej się do > > tego nadaje.
    > > Można na własne oczy zobaczyć relacje świadków, nagrania wideo, zdję
    > > cia, rejestracje radarowe, ślady lądowań, kręgi zbożowe, artefakty, implan
    > > ty wyjmowane z ciał ludzi przez chirurgów i całą masę fajowych rzeczy.
    > Humorek dopisuje? To dobrze.

A co? Nie mozna zobaczyć?

> Bądź wesołym ignorantem.

Żeby wierzyć paranaukowcom? Nie, dzięki. Ale wesoły mogę być. :-)
  • Gość: ptok IP: 62.233.153.* 18.06.04, 21:47
    Raz widziałam w tv Nie do wiary. Gość chyba w muszce zapowiedział sensacyjny materiał z jego osobistej podrózy z Ameryki południowej (?środkowej?)
    no to patrzę chciwie. Kamera pokazuje jakies ruiniaste rozwalone garażowate pawilony i zacieki na ścianach jako krew... potem nie wiadomo dlaczego docierają do porządnego budynkuu muzeum(ex szkoły?) ze skrzypiącymi drewnianymi schodzami a tam mamy obserwować jakieś bardzo cudne zjawisko. Niestety, widziałam tylko cień kamerzysty i kurz na schodach na którym mieliśmy podziwiać ślad stopy -no to było przeżycie!!!!!!. z dwojga złego wolę słuchać archiwum bo przynajmniej śmmieszne momenty ma(ale niestety rzadko utrzymuje cotygodniowość w eterze -może guru robert funkcjonuje wg innego czasu)
  • Gość: StaryFan IP: *.magma / *.magma-net.pl 13.08.04, 20:10
    Nautilus - the best program in tok fm, jakich mało na tym świecie.
    Panie Robercie, brakuje jeszcze podkładu muzycznego łodzi podwodnej, jak za dawnych lat. Wiem inne radio i (R) ale jakiś podkład przydałby się. Ale mimo to jest dobrze, że jest. tak trzymać. już się nie mogę doczekać nowego sezonu.
    Odnośnie Nautilus.org: mp3-jki mogłyby mieć lepszą jakość, a zdjęcia większą rozdzielczość, ale to drobiazg prawda?

Pozdrawiam całą ekipę nautilusa.
    Stary fan (fajnie było kiedyś posłuchać radia w czwartki na lekcjach historii).
  • Gość: Robert Jasiński IP: *.internet.piotrkow.pl 10.09.04, 15:11
    Często słucham pańskich udycji, i uważam, że są bardzo ciekawe
  • Gość: Jerzy z Wieży IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 21.09.04, 16:03
    w sobotę słuchałem audycji na temat wing makkers, potem wsszedłem na tą
    stronę. przypadkowo otworzyłem jakiś plik z różnymi ruchomymi figurami,
    przedmiotami, szlaczkami, tylko nie pamiętam jak tam wszedłem, może mi ktoś
    pomóc?
  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.04, 09:38
    Proszę wejść na post >>18-wrześniowy Bernatowicz<<.Tam jest podana strona.
  • Gość: mcjazz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.04, 19:53
    Szkoda ze taka krotka jest audycja. tematy sa przedstawiane pobieznie, a to
    jedyne forum tak publiczne o tej tematyce. Wiem ze wzbudza kontrowersje i
    smiech u ignorantow ale wszyscy sluchaja z zaciekawieniem.... ciekawe..???
    Robert powalcz o wiecej czasu na antenie!!!!! Pozdrawiam sluchaczy.
  • Gość: Dana44 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 23:09
    Bravo Bernatowicz i spółka!!!!!!! jest to program dla widzących inaczej więc
    reszta niech da sobie spokój. Bez nas nie byłoby postępu. Niejednego Galileusza
    spaliłaby i teraz na stosie nie tylko święta inkwizycja ale i zwykli swoi.
    Dajcie sobie spokój chyba że też Was intryguje NIEZNANE. A coraz więcej nas
    będzie, bo takie czasy. Darujcie sobie. Już nikt tego nie zatrzyma.........
    Pozdrawiam wszystkich INNYCH.........
  • Gość: jan IP: *.chello.pl 02.10.04, 21:43
    tak jest , wywlić , p. Bernatowicz to beznadziejny przypadek...
  • Gość: Mendoza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.04, 11:56
    No, dobra - to nieprawda, ale trzeba rozpatrywać obie strony równania. Problem
    pojawia się wtedy, kiedy mamy zająć się tą drugą, a wtedy zapytamy: a co jeśli
    to wszystko prawda? I co wtedy? Po której będziesz stronie, jeśli to prawda?
  • Gość: Tomek T. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.04, 21:13
    Ja uważam że Robert porusza ciekawe tematy, które nie zawsze są omawiane na
    publicznym forum, gdyż nie są do końca wyjaśnione, a na niektóre pytania brak
    odpowiedzi które by mogła zaakceptować dzisiejsza nauka. –( to nie znaczy że
    nie wolno ich zadawać!!!)
  • Gość: AZ IP: *.mimuw.edu.pl / *.mimuw.edu.pl 28.10.04, 15:54
    Trafiłem kiedyś na tę audycję w radiu i myślałem, że to dla jaj, jakaś parodia
    czy inny kabaret. Jakoś nie może mi się pomieścić w głowie, że dorośli ludzie
    mogliby brać w takim czymś udział na poważnie... Bardzo bym prosił pana
    Bernatowicza o wyjaśnienie któregoś razu na antenie, że to wszystko żarty...

• Gość: GryfX IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.04, 13:15
    Podziwiam takich gości jak ten powyżej. Dla nich świat i życie jest tak
    proste jak ten jeden zwoj znajdujący się w ich czasce
  • Gość: 2012 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.04, 23:05
    Tak to juz jest, potrzebni sa na swiecie i naukowcy i tacy co beda u nich
    zamiatac w laboratorium. Jak sie ma prosty i nieskomplikowany umysl
    jednokomorkowy to i zamiatanie jest latwe, przyjemne i proste. Jednak
    rozwiniety umysl to jest prawdziwy i cudowny dar i tylko ci ktorzy taki maja sa
    w stanie to pojac. I o to chodzi...
  • Gość: Lucki IP: *.lubin.dialog.net.pl 04.12.04, 17:33
    Bardzo ciekawa audycja, porusza wiele tematow o ktorych nie slyszy sie w innych
    mediach. Mozna poznac fakty zatajane i ukrywane przed opinia publiczna przez
    wiele lat.
  • Gość: niedar IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.net.pl 04.12.04, 17:38
    takich audycji jest stanowczo za mało !!!!! Jedyne co boli to czas nadawania,
    można by powtarzać ze dwa razy w tygodniu np o godzinie 22 - sobota to czas
    imprez !!! Brak informacji o powtórkach w ramówce TokFm !!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka