Dodaj do ulubionych

Teatr Mumerus (Kraków) - repertuar na wrzesień

15.09.12, 11:56
We wrześniu Teatr Mumerus zaprasza do Krakowa oraz do Nowego Sącza:

- 16 września, godz. 19:00, Teatr Zależny PK, ul. Kanonicza 1 - "Cyrki i ceremonie"

- 17 września, godz. 19:00, Teatr Zależny PK, ul. Kanonicza 1 - "Cyrki i ceremonie"- 24 września, godz. 17:00, Mała Galeria, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 35, "Jarmark cudów", spektakl plenerowy wstęp wolny.

O SPEKTAKLACH:

„Cyrki i ceremonie”

Scenariusz i reżyseria: Wiesław Hołdys
Aktorzy: Olga Przeklasa, Ewa Ryks, Karol Piotr Zapała, Robert Żurek
Konsultacja malarska: Jan Polewka

„Cyrki i ceremonie” to spektakl zainspirowany obrazami Witolda Wojtkiewicza, jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych polskich malarzy, zmarłego w roku 1909 w wieku 29 lat. Świat płócien, grafik i rysunków Wojtkiewicza: ludzie przemieniający się w lalki i lalki transformujące się w ludzi, tajemnicze ceremonie przemieniające się w podejrzane cyrki, powracający wciąż do magicznego kręgu obłąkani, ogrody zarośnięte bujnym, zeschłym zielskiem, drzewa pełne powieszonych pesymistów, błaźni i kapłani uwięzieni w maskach, cukiernie oferujące trujące ciasta – wszystko to znajduje swoje odbicie w teatrze aktorów, lalek, masek, klaunów i tancerzy. W przedstawieniu pada niewiele słów – wszystkie one pochodzą z tekstów Romana Jaworskiego – przyjaciela Wojtkiewicza, prekursora literatury z pogranicza dwóch rzeczywistości: realnej i opartej na halucynacjach.

Więcej: www.mumerus.net/index.php?zone=spektakle&am...


"Jarmark cudów"

"Gdzież się one czasy podziały,
Kiedy kiełbasy po świecie latały?"


Jarmark to miejsce, gdzie prezentuje się różne cudowne przedmioty, czary i remedia, a także na którym występują wędrowni kuglarze, szarlatani, pątnicy, dziadowie i żebracy. Na tym jarmarku gra muzyka, leczy się wszelakie choroby, wypędza diabła, śpiewa nabożne pieśni, a nawet można się uwolnić od opętania . Czasem też pojawiają się czarownice w towarzystwie pokutników. Można też zobaczyć kukiełkowy teatr przedstawiający Nędzę z Bidą, co z Polski nie wynidą, a czasami pojawia się na nim diabeł w swojej własnej, to jest strasznej, postaci. "Jarmark cudów" to sowie czyli błazeńskie zwierciadło.

Scenariusz, reżyseria, produkcja: Wiesław Hołdys
Scenografia: Jan Polewka
Muzyka: Barbara Zawadzka
Wykonawcy: Beata Kolak, Anna Lenczewska, Olga Przeklasa, Karol Zapała, Robert Żurek
Kapela: Ewa Ryks, Dominik Klimczak, Michał Braszak / Józef Michalik / Lesław Wydrzyński, Janusz Witko

więcej: www.mumerus.net

Spektakle odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka