Re: Wyplukanie -- co to znaczy? Dodaj do ulubionych

polarbeer napisał:

oj meczysz sie wink ale odpowiem

> Ty nie wyjasniles co masz na mysli piszac o "wyplukaniu", (wrecz przyznales, ze
> to "ksiazkowa" terminologia ktorej nie rozumiesz)

Alez rozumiem ale nie jestem zlotolubem i nie wiem jak to sie nazywa inaczej. Normalnie przekrecania czyich wypowiedzi to moglbys uczyc na uczelni jakiejs.

> Pytanie "z czyjego punktu widzenia standart zlotoa nie ma sensu" nadal zostawil
> es bez odpowiedzi

Jesli przyklad historyczny jest brakiem odpowiedzi to nie mamy o czym dyskutowac. Jestes ignorantem.

> -- Co mogloby byc bardziej merytoryczne niz takie proste pyta
> nie?. To wlasnie jest pytanie najbardziej metoryczne: W czyim interesie jest st
> andart zlota a czyim jest obecny uklad. Pamietaj ze srodki sa zawsze ograniczon
> e i zawsze ktos kozysta a ktos traci.

Zawsze ktos kupuje marchewke a ktos jej nie kupuje. Wyjatkowo zgadzam sie z kadi-mali ze wszystko i tak trzyma za pysk wladza.

> Co do zrodla ktore podales -- Rzeczywiscie nie skomentowalem, ale to dlatego ze
> mi szkoda czasu na dyskusje z kims kto rzuca 10 stron tekstow do czytania a sa
> m wstawia dwie linijki komentarzy ktore zupelnie lekcewazaco traktuja rozmowce.

Raczej rzucam konkretny cytat i podaje źródło.
A jesli ci szkoda czasu to odpusc sobie komentowanie.

> .. Nazwijmy to ekonomia czasu i lustrzanym odbicem podejscia rozmowcy. Owszem z
> aczalem czytac ten tekst o Wielkiej Depresji, ale wpadlem w jeszcze wieksza dep
> resje widzac tyle luk w faktach i konkluzjach autora -- Podejme sie przeczytani
> a, ale jedynie wowczas gdy ty wskazesz mi najwazniejsze tezy ktore ten artykul
> stawia i powodu dla ktorego piszesz ze "standart zlota nie ma sensu"

Bo to juz przerabiano. Jedni mieli standard złota inni nie. Ci co mieli rozwijali sie wolniej i mieli odplyw swojej waluty. Co wiecej wystepował skurcz walutowy. To wszystko zacytowałem.

> Ty traktujesz ksiazki i artykuly to jako absolutna prawde objawiona -- a tak ni
> e jest -- To sa to jedynie opinie... Ludzie nie sa Bogami z wiedza i spojrzenie
> m absolutnym -- Widza jedynie to co przed nimi i w nich -- zawsze maja ogranicz
> enia.

Za to ty traktujesz brak ksiazek jako objawienie wink bo nie chcesz uparcie powiedziec ze sie myle podajac jakiekolwiek zrodlo. Chetnie zmienie zdanie, ale cien faktow by sie przydal. Jesli nie, standard zlota nie ma sensu bo to przerabialismy. Co wiecej to byl Polski eksperyment. Masz faktografii na peczki. to w koncu kilkadziesiat lat temu (mniej niz sto).

> Co do odejscia od standartu pozlacanego -- Alez oczywiscie ze tak! "Pozalacany"
> standart to nie zaden standart i nie ma sznas na stowrzenie systemu ktory sam
> siebie naprawia. To standart "nadgnitego jablka" ktory trzeba wyrzucic z koszyk
> a. Taki standart nie ma zadnych obroncow na tym forum i nikt nie bedzie na ten
> temat dyskutowal (W tym oge sie mylic, ale zaryzykuje taka teze). Zamistst jedn
> ak wyrzucic nadgnite jablko gdy go odkryto, decydenci zdecydowali ze lepeij je
> schowac na dnie koszytka i wstawic do nowo "nowoczesnej" lodowki - Teraz po kil
> kudziesieciu latach swiat ma rezultaty...

hm... to dlaczego odeszli od normalnego standardu?
Bo byly wojny? Bo wladza robila co chciala? Zawsze tak bedzie.
Przeczytaj całą dyskusję (1-100)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-148
(101-148)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.