Dodaj do ulubionych

Robert Baer: Izrael zaatakuje Iran we wrzesniu

21.07.11, 03:48
To jest w sumie bardzo interesujacy artykul:

www.zerohedge.com/article/cvn-77-ghw-bush-enters-persian-gulf-cia-veteran-robert-baer-predicts-september-israel-iran-w
Ogolnie teza wiodaca jest taka, ze rzad Izraela dazy do wojny z Iranem i ma nadzieje wciagnac w nia USA. Artykul opiera sie wprawdzie na opiniach jednego czlowieka, ale wyglada na to - ze jest on doskonale poinformowany i nawet dosyc slawny:
en.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer
Zgodnie z jego slowami atak na Iran jest rzecza pewna i nastapi najprawdopodobniej we wrzesniu.

U nas na forum bylo kilka watkow o Iranie - wiec ta tematyka nie jest obca - dlatego nadal uwazam, ze takie dzialanie skonczy sie wielka awantura, zwlaszcza, ze jak slusznie zauwaza autor powyzszego artukulu - Iran ma problemy wewnetrzne i wojna moglaby sie rezimowi przydac.

Kolejny artykul jest na temat uruchomienia notowan gieldy ropy w Iranie:
www.zerohedge.com/article/guest-post-iran-opens-oil-bourse-harbinger-trouble-new-york-and-london
A jak ktos chce wrocic do starych watkow - to linki sa tu:
forum.gazeta.pl/forum/w,17007,118146318,118146318,Gielda_Obama_QE2_Iran_i_co_z_tego_moze_wynikac_.html
forum.gazeta.pl/forum/w,17007,71090201,71090201,USA_kontra_Iran_czy_obawiacie_sie_konfliktu_.html
forum.gazeta.pl/forum/w,17007,19703652,,Teraz_Iran.html?v=2
forum.gazeta.pl/forum/w,17007,29818752,,iran_straszy_czy_jest_tak_glupi_ze_nie_wie_co_robi.html?v=2

Edytor zaawansowany
  • przycinek.usa 21.07.11, 03:54
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,81646424,81646424,CNN_U_S_preparing_the_battlefield_in_Iran.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,115092413,115092413,Iran_i_ekalacja_napiecia_na_bliskim_wschodzie.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,18847466,,Mobilizacja_w_Korei_Pln_.html?v=2
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,119400174,119400174,Wikileaks_Obama_skasowal_Tarcze_przez_Rosje.html

a dla przeciwagi - takie wypowiedzi w ktorych mowiono, ze atak na Iran nastapi juz w przyszlym tygodniu - przypominam to:
    www.zerohedge.com/article/vips-sends-memo-obama-warning-israel-may-bomb-iran-early-month
    ... i nic sie nie wydarzylo.
  • kurt76 21.07.11, 09:47
    Moment jest dosc dogodny, w koncu po wiosnie narodow dookola Izraela panuje bur*el, dotychczasowe rezimy walcza o przetrwanie lub juz nie istnieja.

Szansa, ze ktos pojdzie na pomoc Iranowi znacznie zmalaly.
    Do momentu powstania jakiejs koalicji anty izraelskiej byloby juz pozamiatane.

Dodatkowe korzysci: ucieczka kapitalu do bezpiecznej przystani czyli Obama moglby pare miesiecy upchnac na rynku swoje obligi....
    --
    kurt
  • przycinek.usa 22.07.11, 04:12
    pomyslalem, ze warto zadac pytanie o ew. atak na Iran osobie najbardziej zainteresowanej i zapytalem jednego ze swoich pracownikow - oryginalnego iranczyka, ktory na dodatek slabo mowi po angielsku. Odpowiedzial mi, ze Iran to jest "third country" - na co ja go pytam co ma na mysli, czy chodzi mu o to, ze to jest moze third world country? Na co on mowi, ze USA jest potega, a Iran jest third country i nie ma szans z USA. He he he, patriota, nie?

Trudno mi bylo sie z nim dogadac, bo malo wygadany facet, choc podobno ma ukonczone wyzsze studia iranskie, co mnie troche w sumie dziwi, bo oni tam podobno maja niezle zajecia z angielskiego. Niezaleznie od tego, czy jemu chodzilo o third czy tez moze o third world - faktem jest, ze on zupelnie i absolutnie nie wierzy w to, ze Izrael zaatakuje Iran.
    Oceniam jego przekonanie na calkowite i szczere. Odnioslem tez wrazenie, ze jest troche kiepsko z jego mysleniem, zeby nie uzywac bardziej dosadnych okreslen, z szacunku do tych wyzszych studiow, ktore ma. (podobno)

Przy okazji niejako zaczalem sie zastanawiac nad tymi wszystkimi problemami, zwiazanymi ze zbrojeniami, bo inny pracownik, tyle ze zewnetrzny, czyli tzw. kontraktowiec - ni z gruszki ni z pietruszki oswiadczyl mi, ze pracowal dla znanej firmy zbrojeniowej - (nazwy nie wymienie) gdzie dowiedzial sie szeregu pasjonujacych rzeczy - i zaczal mi te wiedze przekazywac jako przyklad jakie zagrozenie istnieje ze strony Chin. Zasunal mi kilka takich ciekawostek, ze zglupialem i zaraz go przytomnie zapytalem - jak to sie ma do tych jego clearance'ow, ktore mu dali - ze mi tak w otwartym grypsie podaje te cala wiedze, bo ja przeciez do niedawna bylem w bloku, ktory uznawano tutaj za nieprzychylny. Dlatego byc moze utracilem niezwykla okazje dowiedzenia sie konkretnie na temat szczegolow uzbrojenia strategicznego Chin w swietle najnowszych raportow wywiadowczych. Pozniej nawet pomyslalem, ze trzeba sie bylo ugrysc w jezyk i sluchac jak gadajo osoby wtajemniczone w te wszystkie operacje. Z drugiej jednak strony troche sie boje, bo przeciez to moze byc prowokacja i przykro byloby pojsc siedziec za sluchanie wiedzy do ktorej nie ma sie odpowiedniej klasyfikacji zezwolen. Co jak co - moja firma nie pracuje nad uzbrojeniem strategicznym. No ale nic, pomyslalem, ze poszukam odpowiednich wyrazow w internecie i okazuje sie, ze tych wszystkich rewelacji nie da sie w zaden sposob zweryfikowac i troche mnie to zdziwilo. Nie ma bowiem takiej prawdy, ktorej nie daloby sie zweryfikowac googlem - co w tym przypadku wydaje sie byc dosyc problematyczne. Brak jakichkolwiek wynikow napawa mnie pewnym pesymizmem, bo cos wyskoczyc musialo - a nie wyskakuje. To zas powoduje we mnie pewna troske, bo moze oznaczac, ze typ mowil prawde i wtedy klops pelny.

Rownoczesnie jednak znalazlem caly szereg ciekawostek i postanowilem sie podzielic.
    Na poczatek idzie link do artykulu, gdzie sie mowi, ze wycofalismy nuki z Angli:
    www.fas.org/blog/ssp/2008/06/us-nuclear-weapons-withdrawn-from-the-united-kingdom.php
  • przycinek.usa 22.07.11, 04:55
    interesujace linki:
    www.fas.org/nuke/guide/china/nuke/index.html
    www.armscontrol.org/factsheets/Nuclearweaponswhohaswhat
    www.cdi.org/news/nuclear/nuclear-arsenals.pdf
    www.guardian.co.uk/news/datablog/2009/sep/06/nuclear-weapons-world-us-north-korea-russia-iran
    To tyle.
    Wszystko pieknie, ale wyglada na to, ze sa to obecnie informacje hmm "przedatowane".
  • przycinek.usa 22.07.11, 04:57
    nuclearweaponarchive.org/China/ChinaArsenal.html
  • letelete 22.07.11, 13:58
    Przycinek, czy Ty spotkałeś kiedykolwiek jakiegoś rozgarniętego... przedstawiciela narodów zamieszkujących Bliski Wschód?
    Nie jestem żadnym rasistą, ale Oni są jak małe dzieci.
    To w ogóle temat na osobny wątek.
    Posłuchaj choćby, jak i co mówią do nich (i do nas też oczywiście) ich politycy, nauczyciele, autorytety. Przecież u normalnie myślącego człowieka to wzbudza śmiech.

Zdaję sobie sprawę, że zaraz spadną tu na mnie gromy różnych "politycznie poprawnych", ale mnie ten bełkot o równości obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg.

A "nasi" władcy, zamiast nadać temu właściwy wymiar, wykorzystują ich dziecinne wrzaski. Wróg jest potrzebny, żeby lud miał się czym zająć, a jeśli ten wróg sam się jeszcze napatoczył, czemu tego nie wykorzystać.
  • szczurek.polny 22.07.11, 15:40
    Ciocia Wikipedia podaje, że Chiny mogą mieć około 180 gotowych do użycia głowic, czyli mniej niż Francja i mniej więcej tyle samo, co UK. Dla porównania Stany - 1950 sztuk i Rosja - 2430.

en.wikipedia.org/wiki/List_of_states_with_nuclear_weapons
  • zeenek 22.07.11, 17:12
    że tak ironicznie rzeknę.
  • llukiz 22.07.11, 21:04
    że też se ironicznie rzeknę
  • tartaczek 23.07.11, 00:35
    Temat przerabiany juz dwa lata temu - przez media , jasnowidzow i wszystkich innych. Innym slowem - odgrzewane kotlety. Zeby nie myslec o czyms innym.
  • herr7 26.07.11, 16:08
    Co na tym zyska? Konsolidację Irańczyków wokół swoich mułłów? Amerykanie ze wszystkim swoimi problemami pośpieszą mu na ratunek? Zyskają "wdzięczność" Chin za to, że chcą im odebrać surowce energetyczne?
  • przycinek.usa 01.12.11, 07:40
    www.washingtonpost.com/world/national-security/georgetown-students-shed-light-on-chinas-tunnel-system-for-nuclear-weapons/2011/11/16/gIQA6AmKAO_story.html
    Tytul jest tylko atrakcyjna zapowiedzia - poniewaz wcale nie wiadomo dokladnie ile ich maja.
    Wprawdzie artykul wymienia te liczba jako zalozenie na podstawie odkrytych struktur, ale nikt tego nie wie dokladnie na pewno. Nawet moj znajomy kontraktor. Jednak artykul powyzej daje nam pewien oglad sytuacji i jest jawny, czyli za ujawnienie informacji publicznej nie groza mi zadne konsekwencje. -)

Nadal nie moge wiec powiedziec ile sztuk ujawnil mi moj kontraktor, podpowiem jedynie ze zgadza sie liczba zer. Kurcze, te wojskowe tajemnice. Lepiej nic nie wiedziec, no nie?

A artykul jest ciekawy. Naprawde fascynujacy.

Zwlaszcza ten fragment o 40 tysiacach pojemnikow ochronnych na glowice w Rosji.
    Mysle, ze forumowicze w Polsce powinni dokladnie zaczac uczyc sie chinskiego.
    To sie moze w zyciu przydac. -)

Acha, Post wprowadzil jakies zabezpieczenie przeciw czytelnikom, wiec podaje zapasowy link do tego artykulu tu:
    www.thefiscaltimes.com/Articles/2011/11/30/WP-Georgetown-Students-Expose-Chinas-Nuclear-Weapons-Secrets.aspx#page1

• przycinek.usa 05.11.11, 20:09
    To dosyc ciekawa sprawa. Na temat Iranu mowi sie ostatnio bez przerwy, wybralem pierwszy z brzegu watek, aby te sprawe poruszyc, moze byly inne lepsze, ale niech bedzie tutaj.
    Agencja FARS podala informacje, ze Iran przedstawi 100 dokumentow dowodzacych bez zadnej watpliwosci zaangazowania USA w teroryzm przeciwko ludnosci Iranu i rejonu [Bliskiego Wschodu].

english.farsnews.com/newstext.php?nn=9007272030
    W ogole ciagle ktos mowi o tym, ze Iran bedzie zaatakowany za tydzien, albo za dwa. Albo juz w tym miesiacu. Albo mowi sie, ze juz juz Izraelczycy zaatakuja, tylko musza sie dogadac, bo sie podobno czesc rzadu sprzeciwia itp. Ja juz przestalem tego sluchac.

Ten atak na Iran bedzie - tylko przy okazji co sie nagadaja, to sie nagadaja.
    Mozliwe, ze w miedzy czasie Iran tez zacznie gadac i bedzie z tego wielki klops propagandowy. Mozliwe jednak, ze cos faktycznie opublikuja. Ciekawe co oni tam maja.
    Bo przeciez niby w notce pisze, ze pokazali jakis dokument, ale dokumentu nie pokazali, nie?
    To gdzie ten dokument?

Ciekaw jestem jakie to dokumenty oni zamierzaja pokazac. I mam nadzieje, ze ten caly skandal dyplomatyczny powstanie jak najszybciej, bo w tym tygodniu mam troche wiecej czasu - to bym o tym na forum napisal - ale jak to przeciagna do przyszlego tygodnia - to juz nie, bo musze sluzbowo wyjechac i nie pasuje mi ten skandal w przyszlym tygodniu. -)
  • przycinek.usa 05.11.11, 20:17
    Ale heca:

english.farsnews.net/newstext.php?nn=9007272084
    english.farsnews.net/newstext.php?nn=9007272220
    english.farsnews.net/newstext.php?nn=9007272230
  • przycinek.usa 05.11.11, 20:21
    en.humanrights-iran.ir/news-18441.aspx
  • przycinek.usa 05.11.11, 20:22
    english.farsnews.com/newstext.php?nn=9007272156
    nie do wiary. -)
  • przycinek.usa 05.11.11, 20:35
    przy okazji szukania artykulow na temat tej awantury iranskiej natrafilem na taki gem:
    www.harpers.org/archive/2010/01/hbc-90006368
    w ktorym podaja szczegoly rzekomych samobojstw wiezniow w Guantanamo.
    Prawde mowiac nic o tym nie wiedzialem, ale sie dowiedzialem. -)
    Pisza tam, ze wiezniowie sprokurowali sobie petle, po czym zwiazali sobie nogi i rece, wsadzili do gardla szmaty i powiesili sie na tych swoich petlach. Okazalo sie tez, ze przynajmiej 2 wiezniow w czasie tego samobojstwa mialo jeszcze dodatkowo dookola glowy zawiazana szmate aby zapobiec wypadnieciu szmat z ust.

Metoda na samobojstwo jest najwyrazniej bardzo popularna na swiecie. -)

Kto by pomysla, ze jak Leppera oops, przepraszam, jak sie Lepper powiesil, to przynajmiej nie wpadl na pomysl wkladania soebie do ust szmat i wiazania rak i nog. Strasznie zdeterminowani sa ci Arabowie. -)
  • przycinek.usa 05.11.11, 21:10
    to tez ciekawe:
    www.liveleak.com/view?i=6bd_1320505235
    original.antiwar.com/lobe/2011/11/02/us-house-committee-okays-sweeping-sanctions-on-iran/
  • przycinek.usa 07.11.11, 07:26
    Slysze coraz wiecej gadania o tym, ze ma byc atak - teraz gadajo, ze podobno w Izraelu sie dogadali i chca atakowac. Mowi sie o tym, ze Iran juz prawie ma bombe - czyli, ze juz tuz-tuz zaraz zaraz bedzie miec itp itd.

A ja przypominam, ze Iran i USA nienawidza sie od dawna - jedni i drudzy maja powody - jedni za ambasade i system monetarny a drudzy za sankcje i to:
    en.wikipedia.org/wiki/Iran_Air_Flight_655
    Wiec pewnie nic dobrego z tego nie wyniknie. Na jednym forum spotkalem sie z rozwazaniami typu - jakie sa fazy ksiezyca w Iranie - bo od tego zalezy skutecznosc ataku w nocy. I mowili, ze jak bedzie atak, to pewnie bedzie wtedy kiedy jest ciemno i nie ma ksiezyca. Inni na to mowia, ze bedzie odwrotnie, bo wtedy kiedy ksiezyc bedzie w pelni. I w kolko macieju.

A mnie sie przypomina inny samolot pasazerski zestrzelony przez armie amerykanska w NY.
    Ale co tam, tak juz jest - ciagle ktos gdzies zestrzeliwuje samoloty pasazerskie - a to lot koreanski przez Rosjan, albo Iranski przez USA - albo USA samo sobie zestrzeliwuje samolot - albo nasi swoj wlasny TU154 w Smolensku - czyli taka jest widocznie wspolczesna doktryna polityczna. Zreszta moze bylo tak, ze nasi podlozyli bombe, a Rosjanie strzelili rakieta? Kto to moze wiedziec? To chyba tylko Putin wie, ale na pewno nam nie powie.

• przycinek.usa 07.11.11, 07:35
    www.foxnews.com/politics/2011/11/05/us-keeps-focus-on-sanctions-for-iran-amid-speculation-over-israeli-strike/
    Czyli cytuje:
    "Sources close to senior Israeli cabinet officials told Fox News that senior ministers who used to oppose a strike are now for it."

Ciekawe czy ta "Bomba" ma cos wspolnego z faza ksiezyca, a jesli tak, to czyja faza, u nas, czy u nich?

I czy zydki zaatakuja w sobote, czy w niedziele? Jedno jest juz chyba pewne, wydatki zbrojeniowe wzrosna na pewno, i to na calym swiecie - zarowno w Rosji, jak i z kieszeni amerykanskiego podatnika, bo przeciez ktos musi zaplacic za te 50 bunker busters, ktore wyslalismy zydkom w tym roku. Ciekawe, czy zydki zainstaluja w nich glowice nuklearne?

• glupi_jasio 07.11.11, 21:33

Jeszcze pół roku do zmiany warty na Kremlu, wybory w USA na jesieni.

W istocie, jest to "opportunity window".

Dwa zastanawiające posty na S24:

Komentator, którego łączę z izraelską prawicą:

prawdalezynawierzchu.salon24.pl/361283,watek-quasi-wariacki
    "Wg mnie irańscy mułłowie całkiem słusznie trzęsą portkami przed jutrzejszą publikacją raportu IAEA stwierdzającego, że... za parę miesięcy będą mieli bombę atomową. Na Bliskim Wschodzie żelazna zasada głosi od dawna, że w rozgrywkach politycznych opłaca się zawsze być „większym wariatem”...

W Izraelu takimi argumentami posługują się prawie zawsze zwolennicy rozwalenia czołowych palestyńskich czy libańskich islamistów (z Hamasu i Hezbollahu) - wysługujących się Iranowi. Wczoraj bodaj po raz pierwszy reżim mułłów uciekł się do podobnej metody, co świadczy o rosnącej panice."

Zadziwiający postulat Ludwika Dorna (o ile sprawa ataku nie jest przesądzona):

ludwikdorn.salon24.pl/361254,atak-rakietowy-potrzebny-od-zaraz
    " Izrael musi dokonać uderzenia prewencyjnego, jeśli potwierdzą się doniesienia wywiadowcze o zaawansowaniu irańskiego programu, to rzecz zbyt oczywista, by się o niej rozpisywać. Dlaczego USA muszą go wesprzeć – to także rzecz oczywista. Pozostaje uzasadnić, dlaczego Polacy powinni sobie życzyć szybkiego uderzenia na Iran.

(...)

Dlaczego zatem w polskim interesie leży, by do prewencyjnego uderzenia na Iran doszło jak najszybciej? To proste. Polska obrona powietrzna i przeciwrakietowa prawie nie istnieje (poza 48 F-16).A to oznacza, że nie będziemy w stanie skutecznie przeciwstawić się naruszaniu naszej przestrzeni powietrznej. Analizując doświadczenia Wojny Północnej i tego, co się po niej działo Clausewitz pisał o polskiej przestrzeni lądowej, jako o „wielkim stepie”, po którym hulał, kto chciał. Takim „wielkim stepem” w XXI wieku może stać się polska przestrzeń powietrzna.

(...)

Dlatego należy sobie życzyć, by Opatrzność sprawiła, że do uderzenia na Iran dojdzie najszybciej jak to możliwe. Ale, jak mawiali starożytni Grecy, „Ateny wzywaj, ale i głową ruszaj”. Polska powinna wysłać jasny sygnał, że jest za jak najszybszym prewencyjnym uderzeniem na Iran i tak będzie działać w polityce międzynarodowej. "

Widać wyraźne symptomy wzrostu ryzyka tej wojny.
  • przycinek.usa 08.11.11, 04:20
    Co za idiota. To by bylo na tyle, bo czegos tak glupiego dawno nie czytalem.

Ale zgadzam sie, ze Iranczycy sie boja. Musza sie bac. Przeciez wlasnie mowi sie o tym, ze beda im na glowy spadac bomby. Kazdy by sie bal. Dorna powinno sie wiec wyslac do Iranu, moze zmienilaby mu sie perspektywa.
  • extremeconcept.pl 02.12.11, 16:54
    Iran jest cywilizowanym krajem o wysokiej stopie życia społeczeństwa. Wyobraźmy sobie, że Barack krzyknął: Tusk wspiera Talibów! I na łeb spadają nam bomby a wieśniaki z Alabamy strzelają dla zabawy do cywilów z m16....
    --
    Radical News
    www.extremeconcept.pl
  • przycinek.usa 12.11.11, 07:16
    To interesujacy tekst. Duzo zrodel i ciekawe informacje.

www.prisonplanet.com/the-u-s-is-already-attacking-iran-through-terrorist-proxies.html
  • przycinek.usa 01.12.11, 07:49
    Mialem od tego Iranu osobny watek, ale nie chce mi sie szukac i prawde mowiac nawet nie mam czasu dzisiaj sie rozpisywac, wiec tylko wspomne - ta ostatnia akcja wysadzania instalacji rakietowych w Iranie - to byl dosyc sprawny sabotaz. Jest na ten temat sporo informacji w internecie.

Chodzi o to, ze w Iranie dzieje sie jaja panskie - lataja sily specjalne i wysadzaja co popadnie.
    A Iran na to dziub w ciup, fiuuu fiuu, nic sie nie dzieje deszcze padaja i nic.

Zorganizowali wprawdzie jedna mala demonstracje studencka pod ambasada UK w Teheranie, ale Cameron sie nie przejal i wywalil Iranczykow z Londynu z hukiem. Wprawdzie mniejszym niz te instalacje rakietowe - ale zawsze jakis byl. I teraz jest konsternacja, bo wyglada na to, ze zapowiedzi Iranczykow o tym, ze teraz bedzie wielka odpowiedz i deszcz rakiet w odwecie - to sa bzdury. Iranczycy sie boja jak jasna cholera. Wyglada na to, ze nie bedzie zadnej wojny do momentu, kiedy NATO w bialy dzien przed kamerami nie przypiepszy rakietami w Teheran. Musi byc publicznosc, telewizja, dziennikarze i ofiary w ludziach - i dopiero wtedy bedzie wojna. Co za czasy.
  • leny20-4-7 01.12.11, 09:03
    zdaje sie, ze w czasie wojny wietnamskiej jeden general ktoregos z us airborne zapowiedzial "wybombardujemy zoltkow i wyslemy ich do ery kamienia łupanego"...od momentu tej bunczucznej zapowiedzi minelo dobre 40 lat i nikt, kto byl na poziomie rozwoju chociaz jedna epoke wyzej, w otwartym starciu nie wytrzymal uderzenia "aliantow". nawet najwiekszy contender USSR zostal wykonczony i doprowadzony na skraj przepasci, z nad ktorej uratowal go i tak wujek sam.

nie dziwie sie Persom, ze maja mokre gatki. jednak zdziwie sie jesli zostana zaatakowani jako pierwsi, przed "uporzadkowaniem" Syrii. bedac Hegemonem tak wlasnie traktowalbym wojne z...chinami. zaczal od dalekiego przedpola i je wyczyscil.

nie dziwi wiec fakt, ze ruszyli sie Rosjanie i zapowiedzieli kilka ruchow ( w tym floteczke na M. Srodziemne) oraz Chinczycy. ale, wedlug mnie, w tym momencie sa za slabi i skonczy sie tak samo jak w czasie "bombardowan Serbii". czyli niczym.

ciekawsze pytanie co z ta ropa! niby Iran exportuje tylko ok 2x wiecej niz Libia to przy maxymalnych mocach przerobowych Sadow juz moze byc za duzo aby wyrownac niedobory. poza tym wiekszosc ropy i to nietylko Sadow przeplywa przez cisnine Ormuz, która w teorii łatwo zablokowac. co z ta ropa? co z dolarem?

• przycinek.usa 01.12.11, 16:16
    oraz Chinczycy. ale, wedlug mnie, w tym momenci
    > e sa za slabi i skonczy sie tak samo jak w czasie "bombardowan Serbii". czyli n
    > iczym.

Chinczycy sa slabi? Zartujesz chyba.
    Przypomnij sobie ten incydent z wystrzeleniem rakiety balistycznej 35 mil od konca mojego nosa. Chinczycy sa mocni. Sa tak mocni, ze nie boja sie kopnac specow Pentagonu w dupe.
    Od czego w Pentagonie podwyzsza sie ruch w kiblach. To jest wlasnie to, co probuje wam tu zakomunikowac, a nie wierzycie. Chiny sa mocne jak jasna cholera. Sa mocniejsi od Rosji z czasow zimnej wojny. To jest powazna sprawa a nie jakies tam strachy.
  • extremeconcept.pl 02.12.11, 16:50
    Sytuacja Iranu analogiczna jest do sytuacji Polski podczas II Wojny Światowej - szkoda, że o tym nie pamiętacie. Krzyczał Adolf, krzyczy Barack. USA chce dopuścić się ataku na suwerenny, niepodległy kraj, a reszta świata sra po gaciach nie zabierając stanowiska. Iran juz raz był pod zaborem Stanów, co doprowadziło go do całkowitego upadku (pustki w polskich sklepach za komuny to pikuś). Teraz Iran jest mocarstwem, bo w pełni korzysta z własnych bogactw naturalnych, a średnia krajowa płaca jest wyższa, niż u nas. Mam tylko cichą nadzieję, że wirówki wzbogacające uran nie zasuwały nadaremno i że Chiny wyrażą swoją dezaprobatę, gnojąc USA gospodarczo, jak niegrzecznego szczeniaczka...
    --
    Radical News
    www.extremeconcept.pl
  • sevenseas 01.12.11, 20:20
    " ciekawsze pytanie co z ta ropa! niby Iran exportuje tylko ok 2x wiecej niz Libi
    > a to przy maxymalnych mocach przerobowych Sadow juz moze byc za duzo aby wyrown
    > ac niedobory. poza tym wiekszosc ropy i to nietylko Sadow przeplywa przez cisni
    > ne Ormuz, która w teorii łatwo zablokowac. co z ta ropa? co z dolarem?"

No wlasnie. Nie chodzi o to ile ropy, tylko gdzie. Iran moze zdestabilizowac dostawy ropy, ale to nie znaczy ze to zrobi. Zadales bardzo ciekawe pytanie, co z ropa i dolarem. Konflikt z Iranem MUSI zaczac sie od czegos wielkiego. Musi stac sie cos za co bedziemy ich nie lubic, cos duzego i spektakularnego, cos wiecej niz "zamach" na ambasadora i "budowa" bomby.

Co z ropa pytasz? No coz. moim zdaniem zapoIoada sie KOREKTA na surowcach (nie jadalnych ) a tym ropie. Pomoze to Chinom i ogolnie swiatowej gospodarce. Chiny zwalniaja wiec to tez tlumaczy spadek cen. Czy juz teraz (SPADNIE ROPA), nie jestem pewien, narazie stoje i czekam. Co spowodowal by atak na Iran? Natychmiastowy wzrost cen ropy. Atak na Iran to sa (moim zdaniem) takze ludzie ktorzy sa odpowiedzialni za 9/11 i wojny w Iraku i Afganistanie i rozdecie deficytow na zbrojenia, ktore ZNOW maja byc przyciete. Co oznacz ograniczenie ich wladzy. Przy nowej wojnie nie ma szans na ciecia w zbrojeniowce, potrzeba wroga i terroryzmu na nowym poziomie - NARODOWYM. Poczekamy i zobaczymy, jesli sie nic nie wydarzy to ceny ropy w dol, a $ bedzie sie nadal umacnial.

--
    " A journey of a thousand miles begins with a single step" - Lao Tzu.
  • przycinek.usa 13.12.11, 16:30
    Ropa pionowo w gore.

www.zerohedge.com/news/its-iran-closes-straits-hormuz-oil-explodes
    Iran has closed the Straits of Hormuz for military training as was expected yesterday, according to RanSquawk.
  • stoje_i_patrze 13.12.11, 16:47

zwykłe market talk w wykonaniu RanSquawk
  • leny20-4-7 13.12.11, 16:59
    Przycinku, oficjalnie na razie nic sie nie dzieje, no poza Syria.

ciekawsze jest to, ze US army stracilo kolejnego drona www.reuters.com/article/2011/12/13/seychelles-drone-idAFL6E7ND42L20111213

oraz, ze jest "wrescie" potencjalny punkt, ktory mozna rozegrac jako Casus belli - Obama says U.S. has asked Iran to return drone aircraft - edition.cnn.com/2011/12/12/world/meast/iran-us-drone/index.html . czy jednak uda sie nakrecic odpowiednia propagande dla tlumu?
  • przycinek.usa 29.12.11, 04:01
    Bardzo spodobal mi sie opis broni w tym artykule z ZH:

www.zerohedge.com/news/iran-outlines-key-steps-and-actors-potential-straits-hormuz-closure
    To w sumie naprawde interesujace informacje - zwlaszcza te o superszybkich rakietach.
    Kto by pomyslal - technologicznie calkiem zaawansowany sprzet - ciekawe jak rozwiazali problem oporu powietrza i topienia sie obudow urzadzen sterujacych przy tych predkosciach.
    O ile wiem to jest to spory problem - musza byc specjalne szkla - moze kwarc?
    Prawde mowiac jestem troche zaskoczony.
  • leny20-4-7 29.12.11, 21:29
    Przycinku Kochany!

spojrz do 30 lat wstecz, a zobaczysz, ze od upadku USSR ( do ktorego wujek sam takze doprowadzil ale to inna historia) US wraz ze swoimi atlantyckimi sojusznikami z paktu nato "porywał" sie zbrojnie na: Irak, Somalie, Haiti, Serbie, Irak2, Afganistan, Libię. Zwyciestwa na polach bitewnych, podboj i okupacja w/w krajow nie byla ani nadzwyczajnym wyczynem ani czyms co zmienic mogloby jakikolwiek uklad sil. Hegemon miajac sily i srodki, ktorych nie wahal sie uzyc, po prostu wybral sie na "stzrelnice" aby sobie "pocwiczyc".

tym razem potencjalnie ma przeciwnika, ktory do starcia przygotowywal sie min od 2002( drugiej wojny w zatoce). przeciwnika ludnego ( 70m dusz), o duzym obszarze (5xRP), o sporym potencjalne naukowo-badawaczym ( zwiastun np tu forum.gazeta.pl/forum/w,17007,131046183,131343576,incredible_Iran.html ), o armii w miare niezle ubzrojonej oraz wyszkolonej. przeciwnika, ktory moze liczyc na wsparcie Rosji, Chin, Syrii czy tez paryzantke Partii Boga. dlatego tez tym razem to nie bedzie wyprawa po bulki do 7/eleven...a PErsom wystaczy do "zwyciestwa" aby kazdego nastepnego dnia po rozpaoczeciu wojny byli wstanie stawiac opor i szarpac przeciwnka liczac na "zachodnia opinie publiczna".

tak jak nie mam absolutnie zadnych watpliwosci co do wyniku starcia w otwartym polu amerykanskiej mysli technicznej z perska tak warto miec swiadomosc, ze kazdy dzien walk, kazda setka poleglych marines i kazdy miliard usd wydawany na wojne wobez trudnosci budzetowych chociazby poszczegolnych stanow bedzie rzutowal na wynik wyborow prezydenckich!

ok, mozesz podnosic historyczny fakt - my Amerykanie nie wymieniamy glownego wodza aka prezydenta w trakcie dzialn wojennych - ale ja przypomne przypadek Busha seniora, ktory "szybka i zwycieska" wojna chcial poprawic sobie notowania, a mimo to przegral. mysle, ze moj ulubiony laureat pokojowego Nobla i ludzie z jego sztabku odrobili lekcje z przeszlosci i nei zaryzykuja niczego, jesli nie beda musieli, az do jesieni2012!

i tutaj objawic sie moze 4wladza - media - ktore nakrecic moga drugi en.wikipedia.org/wiki/Gulf_of_Tonkin_incident . ewentualnie ktoremus z Persow puscic moze zwieracz i postanowi wykonac atak wyprzedzajacy na Synaj badz Waszyngton i wojna "sama" sie zacznie. USA to kraj hipokrytow wsrod rzadzacych...musza miec ALIBI, niemal zawsze mieli dupochron, a najslynniejsze to Pearl Harbor czy tez 9/11.

Przycinku jesli zatem jakas czesc rozsadnych ludzi spodizewa wojny, ktora rozwiac mozna wiele problemow gospodarczych ( zamowienia, inflacja, odbudowa, rynki zbytu, etc) to dlaczego tak mocno korekci sie Au*, ze tylko wpsomne o Ag, bo crude jak latwo sprawdzic trzyma sie mocno?!!!

• bagracz 29.12.11, 21:49
    Trafne uwagi odnośnie wojny, moim zdaniem. Chyba niestety niedługo się przekonamy jak trafne.
    Au i Ag się korekci bo ludzie uciekają z Crimeksu wystraszeni przez kartel, który musi pozbyć się shortów, przed powrotem złota do swojej swojej właściwej roli.

--
    Jestem kompletnym ignorantem we wszystkich sprawach jakich tyczy się to forum. Nie inwestuję. Moja pisanina nie może być podstawą do czegokolwiek, w szczególności do wydawania na coś własnej kasy.
  • przycinek.usa 30.12.11, 21:52
    Odnosnie ostaniej uwagi - wyglada na to, ze sie pomylilem i czasokres wydarzen jest inny jak myslalem. Jesli pociag gdzies jedzie - to aby go zawrocic trzeba najpierw zwolnic, zahamowac i dopiero wtedy mozna trend kontynuowac w druga strone. Mysle, ze obecna korekta na PM jest takim wlasnie pociagiem, ktory przyspieszyl wbrew goldbugom i teraz trudno go wyhamowac.

Moja opinia na temat srebra i zlota nie zmienila sie ani o jote, lecz zmienila sie moja perspektywa czasowa - o czym napisze w watku o krachu. Wydaje mi sie bowiem, ze jestesmy byc moze jedna, a byc moze 4 sesje od wielkiego zalamania cen na gieldzie - zatem latwo to bedzie mozna zweryfikowac. Jesli w przyszlym tygodniu nie zacznie sie wielki spadek - do powiedzmy 10600 na DJ - to bedziecie mnie mogli otwarcie krytykowac - o!
    Reszta potem w watku o krachu. Hej.
  • leny20-4-7 30.12.11, 22:36
    z niecierpliwoscia zatem czekam/y na Twe spostzrezenia.

w miedzyczasie co sadzisz o moim scenariuszu - wojny nie bedzie do konca roku? jak dla mnie, w normalnych warunkach, za duze ryzyko w kontekscie jesiennych wyborow prezydenckich w USA.
  • bagracz 31.12.11, 00:10
    przycinek.usa napisał:

> Odnosnie ostaniej uwagi - wyglada na to, ze sie pomylilem i czasokres wydarzen
    > jest inny jak myslalem. Jesli pociag gdzies jedzie - to aby go zawrocic trzeba
    > najpierw zwolnic, zahamowac i dopiero wtedy mozna trend kontynuowac w druga str
    > one. Mysle, ze obecna korekta na PM jest takim wlasnie pociagiem, ktory przyspi
    > eszyl wbrew goldbugom i teraz trudno go wyhamowac.

Moim zdaniem pociąg z pasażerami wyskakującymi w czasie jazdy ma ma niesprawne hamulce a katastrofa jest blisko. Być może nawet go zahamują i zawrócą ale bardzo wątpię by
    pasażerowie powrócili. To pociąg donikąd.
    Czekamy na obiecany wpis smile

--
    Jestem kompletnym ignorantem we wszystkich sprawach jakich tyczy się to forum. Nie inwestuję. Moja pisanina nie może być podstawą do czegokolwiek, w szczególności do wydawania na coś własnej kasy.
  • przycinek.usa 31.12.11, 03:43
    he he he. niesprawne hamulce. -)

To dobre spostrzezenie.
    Rynek tak wlasnie mysli - rynkowi sie wydaje, ze teraz zloto bedzie spadac bez konca i tak samo srebro bedzie spadac az do zera. -)

Och, rynek sie myli. Na tym wlasnie polega gra na gieldzie, zeby przewidziec, kiedy caly rynek sie myli - i wtedy czlowiek zarabia krocie. Moze faktycznie powolanie dopadnie mnie kiedys i napisze o tym ksiazke, ale to dopiero na emeryturze. W kazdym razie material na ksiazke jest. Dobra, to napisze wam komentarz gieldowy na 102 i wsadze w watek o krachu.
  • bagracz 31.12.11, 09:47
    Jakie rynki? Jeśli się manipuluje cenami to trudno pisać o rynku. Ceny powinny odzwierciedlać rzeczywistość a nie czyjeś życzenia. W PRL-u, oficjalnie dolar też był tani. I nawet można go było w wyjątkowych sytuacjach faktycznie dostać po tej cenie w niewielkich ilościach. Ale to nie była cena rynkowa. Czyli faktycznie. Jeśli COMEX to rynek to on się myli, bo nie może być inaczej. Nie, przy tej skali manipulacji i korupcji.
    Jeśli zaś to tylko kasyno z żetonami o dowolnej wartości i sporadycznymi premiami wypłacanymi z kruszcach to prędzej czy później wszyscy się o tym żarcie dowiedzą.
    Być może lekko przesadzam ale myślę, że właśnie jesteśmy świadkami przekształcania się COMEXu w ponury żart w świadomości inwestorów. W rzeczywistym świecie takim żartem był już od jakiegoś czasu.

--
  • przycinek.usa 14.01.12, 19:13
    To dosyc interesujaca sprawa.

news.yahoo.com/iran-sends-rare-letter-u-over-killed-scientist-173011574.html
    Wyglada na to, ze maja jakies dowody przeciwko US a US zaprzecza.
  • dirloff 14.01.12, 21:08
    > Wyglada na to, ze maja jakies dowody przeciwko US a US zaprzecza.

Ja bym obstawiał nie tyle CIA/NSA czy inną amer. agencję, służbę, co izraelskie służby specjalne, np. Mossad. Do tych zamachów na ulicach, nawet w obrębie chronionych, rządowych osiedli, dochodzi regularnie. Irańscy naukowcy/inżynierowie nuklearni/lotniczy giną od jakiegoś czasu, od kilku lat. To już lista kilkunastu osób.

Dziwi tylko to, że Izraelczykom/Amerykanom tak łatwo udało się zinfiltrować Iran i jakiemuś komandu przeprowadzać cykliczne akcje. To wygląda na totalną niemoc, absencję irańskiego wywiadu, kontrwywiadu, bezpieki. Cywilnych i wojskowych. I to też budzi tezę spiskową o "robocie wewnętrznej", o prowokacjach na użytek międzynarodowy.

PS. Na forach obecnie używa się zabawnego określenia Al-CIA-ida... wink
  • dirloff 16.01.12, 01:29
    "TIRRANT - Theater Iran, Near Term".

Krzysztof Rybiński o amerykańskich scenariuszach konfliktu/wojny USA z Iranem, w których mogłaby być użyta taktyczna broń nuklearna. Ponieważ dostęp do właściwego i obszernego art'a w Rzepie jest niestety odpłatny - dlatego również linkuję jego streszczenie w gazecie bulwarowej:
    archiwum.rp.pl/artykul/1112268-Czas-uranu-i-olowiu.html
    www.fakt.pl/Wojna-atomowa-w-tej-dekadzie-W-USA-sa-juz-analizy-skutkow-,artykuly,142762,1.html
    Dodaję też link do stronki/bloga Rybińskiego z informacją o tym artykule:
    www.rybinski.eu/?p=3737&lang=pl
  • leny20-4-7 17.01.12, 01:27
    z tego co wiem o blogu El Profesorre to zauwazylem, ze czesc z podrzucanych linkow to linki, ktore godzine czasem dwie ukazaly sie na zerohedzu. poniewaz akurat tam to juz nic nie dzieje sie bez przyczyny to warto traktowac tego typu wrzutki w kontrze - przynjamniej ja je tak traktuje. co nei znaczy, ze jedna z zalinkowanych analiz wydaje sie rewleacyjna!!!

to co napisze to truizm. Izraelowi bardzo trudno bedzie egzystowac bez syndromu przedmurza chrzescijanstwa!!! bez zycia w ciaglym zagrozeniu skoncza sie wielomiliardowe, coroczne dotacje od USA. skonczy sie swoista "demokracja" na ktora sila rzeczy zgadzaja sie ich mieszkancy. otaczajacy ich Arabowie ( w znaczeniu niekotrzy z ich liderow) potrzebuja zas Żydów aby wszelakie niepowodzenai miec na kogo zrzucic, na kim ogniskowac lek i zlosc swoich wspolplemiencow...co bedzie jak nei bedzie Iranu? Syria peknie po tygodniu...w stania w ktorym sie teraz znajduje.

co zas do samej informacji "CIA zamordowala naukowca" z Twego postu powyzej np co szerzej opisano tutaj foxmulder2.blogspot.com/2012/01/konflikt-usa-i-izraela-woko-iranu.html to zaczely sie pojawiac glosy, ze OIL nie miala juz pod co rosnac...a Nigeria na zlosc uspokoila sie o tyle o ile, a pompowana byla w CNN non stop (subiektywnie) jako paliwo do pompki wzrostu kursu.
  • przycinek.usa 20.01.12, 06:12
    > to co napisze to truizm. Izraelowi bardzo trudno bedzie egzystowac bez syndromu
    > przedmurza chrzescijanstwa

Nie. To nie jest tak jak myslisz. Geneza poparcia Israela przez USA ma zupelnie inne powody jak mysli wiekszosc ludzi. Israel jest popierany przez rodzine Rockefellerow. Na tym wlasnie polega caly urok tej sytuacji. Rodzina Rockefellerow zrobila w USA wielkie pieniadze na ropie. Mieli najwieksza na swiecie spolke produkujaca paliwa i w wyniku protestow publicznych ta spolka zostala podzielona na kawalki z ktorych miedzy inymi powstal Exxon, Chevron, Amocco i inne. poczytaj sobie o tym:
    en.wikipedia.org/wiki/Standard_Oil

Cala rodzina Rockefellerow pochodzi z Europy i oni pierwotnie byli biedakami, z ktorych na dodatek wszyscy sie nabijali, bo byli zydami. I jak weszli w banki i bardzo sie wzbogacili i zarobili gory forsy - to trzymaja sztame ze swoimi. To jest uklad nie do ruszenia. Poparcie USA dla Israela nie ustanie - chodzby 80% populacji sie wscieklo i wyszlo na ulice. Dlatego wojna z Iranem bedzie na pewno. Bo nie ma demokracji i nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie. OK?

Ja na swoje panstwo nie zamierzem nic zlego mowic, ale jaka prawda to kazdy widzi i jak sa jeszcze ludzie w Polsce, ktorym sie wydaje, ze US to jest taki wielki i dobry wujek - to mowiac krotko sa naiwni. -)
  • przycinek.usa 20.01.12, 06:00
    Dostalem w jednym newsletterze bardzo interesujacy artykul na temat uranu:
    www.veteranstoday.com/2012/01/17/iran-signs-own-death-warrant/
    Chodzi w nim o to - ze w USA znajduje sie rozbodowany przemysl nuklearny dla zastosowan cywilnych i produkcja pretow uranowych jest droga - co powoduje, ze technologia jadrowa jest w ogole dosyc droga. Przemysl jadrowy lobbuje zatem aby USA zaatakowalo Iran i zniszczylo konkurencje. To mniej wiecej skrot tresci artykulu. Dodatkowo pisze tez, ze w USA prety uranowe produkuje 3000 centryfug a w Iranie ma byc docelowo 50,000 co ma spowodowac znaczny spadek cen produkcji pretow i wejscie na rynek cywilny we wspolpracy z Rosjanami - ktorzy beda budowac silownie, a Iran ma dostarczac prety. Dlatego Rosja bedzie Iran popierac i wyglada na to - ze bedzie z tego konflikt swiatowy. Nie widze mozliwosci, aby zaatakowanie Iranu nie spowodowalo powaznych reperkusji ze strony Chin i Rosji. To nie moze sie dobrze skonczyc.

Co o tym myslicie, bo ja nie mam na ten temat wyrobionego zdania - nie interesowalem sie produkcja pretow paliwowych do reaktorow nuklearnych - przydalaby sie opinia jakiegos specjalisty. Slyszalem, ze faktycznie te prety sa dosyc drogie - zatem produkcja masowa w Iranie moze pewnym ludziom podnosic cisnienie.

Cytat:
    "Iran openly held a press conference and announced the manufacture of their first nuclear fuel rod on Jan 2, 2012. On Mar 8, 2008 President Admadinejad announced Iran’s intention to build 50,000 centrifuges for refining Uranium 235 to fuel rod purity (3% to 5% U235) for power reactors.

By way of contrast, the US produces all the uranium nuclear fuel it needs with only 3,000 centrifuges.

It appears Iran has every intention of entering the world wide nuclear reactor fuel market and competing with American, English, French, Japanese and/or any other nuclear fuel businesses.

With 50,000 centrifuges refining uranium Iran [as the Ruskies client state] can easily supply the uranium fuel needs for all the power and research reactors on the planet at a very competitive price, even a subsidized price if bought with a big reactor from the friendly Russian salesmen and women.

That is a direct threat to the continued Super Power status of the US and will not be tolerated. The US has clearly stated it is grounds for a preemptive nuclear strike.

Iran’s used-to-be-a-Super Power protector, Russia, is likely to look very favorably upon a request from any non-aligned country, existing Russian client state, or even an American client state for power or research reactors to be fueled by Iran.

This will easily amount to orders for hundreds of Russian nuclear reactors from Muslim countries.

That means it is a multi-trillion Ruble series of transactions. These transactions would change the balance of power in the world; thus, the US opposes the transactions."
  • przycinek.usa 20.01.12, 06:02
    A ZH tradycyjnie pisze juz o obecnosci lotniskowcow:

www.zerohedge.com/news/uss-stennis-supposedly-leaves-straits-oman-replaced-uss-lincoln-uss-vinson-staying-put-not-just
  • nannek 20.01.12, 14:03
    > Co o tym myslicie, bo ja nie mam na ten temat wyrobionego zdania

Ja myślę ze to kolejny powód a nie główna przyczyna ,pieczeni jest kilka do upieczenia na tym ognisku.

Obecnie NWO to nie jakaś śmieszna teoria spiskowa a FAKT.
    Mówią o tym coraz bezczelniej wielcy (KANALIE) tego świata.

Socjalizm i jego wartości zostały zniszczone , neoliberalizm zrobił z ludzi zwierzęta ,które są pozbawione jakichkolwiek wartości.
    Niszczony jest patriotyzm, państwa narodowe i wiara.

Jedynymi którzy mają jeszcze jakieś wartości i w nie wierzą to muzułmanie i żydzi w Izraelu.
    I czas ich zniszczyć !!!! bo oni sobie nie pozwolą na to do czego dążą.

I tak jak pisałem kilka pieczeni przy jednym ogniu się usmaży.

• przycinek.usa 26.01.12, 16:52
    I jak podaje FT - parlament pracuje nad ustawa wstrzymujaca calkowicie stosunki handlowe z Europa w trybie natychmiastowych - czyli bez czekania na jakies 1 czerwca, kiedy europie pasuje przestac kupowac rope. Doigraliscie sie. Wyglada na to, ze glupota komisarzy jest bezgraniczna.

Iran threatens to act first on EU embargo

www.ft.com/intl/cms/s/0/a3c736b0-4788-11e1-b646-00144feabdc0.html#axzz1ka0jtyUB
    Emad Hosseini, spokesman for the Iranian parliament’s energy committee, said lawmakers in Tehran were finalising a draft bill to stop all oil trade with Europe.

“If the plan is approved, the government will be obliged to stop its oil sales to Europe before the EU begins its oil embargo against Iran,” Mr Hosseini told the semi-official Mehr news agency. He said the bill could come before parliament on Sunday.
  • przycinek.usa 26.01.12, 17:03
    Wiekszosc ludzi nie zdaje sobie zupelnie sprawy jak latwe jest zablokowanie tej ciesniny.

W Europie wszystkim wydaje sie, ze przyjada amerykanskie lotniskowce i POMOGA.
    Albo jeszcze lepiej - Europa ma nadzieje, ze Teheran sie PRZESTRASZY.

To jest taka naiwna glupota, ze az postanowilem czytelnikom uswiadomic czym jest Hormuz.

en.wikipedia.org/wiki/Strait_of_Hormuz
    Jak widzimy sa tam dwa kanaly ruchu dla statkow w obie strony i one przebiegaja na wodach terytorialnych Iranu i Iran ma prawo je zamknac w kazdej chwili i nikt nic im nie bedzie mogl zrobic.

A zamkniecie dwoch szlakow wody odbywa sie zwykle poprzez zaminowanie - co moze zrobic jedna lodz podwodna ovenight. Moze tez to zrobic jeden z tych scigaczy torpedowych.
    I potem ogloszenie publiczne i KONIEC zeglugi i ropa po $200.

Mysle, ze komisarze europejscy troche sie zdziwia.

Acha, jesli ten pomysl pojawi sie w obradach Iranskiego parlamentu - tak jak powyzej wymieniony zakaz handlu ropa z europa - to wtedy zadna sila nie otworzy tej ciesniny, ani amerykanskie lotniskowce, ani lamenty Watykanu, ani modly i apele do poleglych i zapalanie swiec pod pomnikami ucisnionych. Czyli polskie metody rozwiazywania konfliktow zawioda zupelnie.
  • przycinek.usa 26.01.12, 17:09
    USA ZALEZY NA TYM KONFLIKCIE.
    Czyli w Europie naiwniacy sadza, ze USA POMOZE - albo lepiej, ze do zablokowania cesniny NIE DOJDZIE, bo sie Iran przestraszy - a tymczasem wyglada na to, ze USA jest happy jak oni to zamkna, bo wtedy bedzie pretekst do ataku. I o to chodzi!

A Europa zamiast siedziec cicho i kupowac tania rope, to sie pakuje w konflikt wywolywany zewnetrznie i wlasnie jako pierwsza dostanie za to w ryj. I po co sie bylo pakowac do cudzych interesow?
  • przycinek.usa 28.01.12, 21:14
    czyli ladny artykul z S24:
    mediawiki.salon24.pl/385976,symptomy-zblizajacej-sie-wojny
  • przycinek.usa 28.01.12, 21:29
    tysol.salon24.pl/385921,znow-iran
    Szczegóły jednej takiej operacji ujawnił ostatnio na łamach prestiżowego pisma „Foreign Affairs” (13 stycznia 2012 r.) Mark Perry (do jego rewelacji należy jednak podchodzić ostrożnie, jest bowiem działaczem propalestyńskim). Otóż według raportów wkurzonej CIA co najmniej od 2007 r. Mossad starał się rekrutować irańskich agentów pod fałszywą flagą. Izraelczycy udawali Amerykanów, aby wykorzystać sunnickich fundamentalistów z bazującej w Pakistanie organizacji dysydenckiej i terrorystycznej Dżundallah. Dla tych ekstremistów Izrael to szatan, więc nigdy nie zgodziliby się współpracować z Mossadem. A że USA to tylko pachołek szatana, Dżundallah poszedł na kolaborację z rzekomymi Amerykanami. Dowiedział się o tym wywiad wojskowy Pakistanu i z amerykańskim przyzwoleniem przekazał kierownictwo Dżundallah w ręce Iranu. Dysydenci zostali straceni.
  • przycinek.usa 29.01.12, 21:12
    no comments:
    www.debka.com/weekly/526/printversion/
  • przycinek.usa 07.02.12, 08:09
    Fmr. Russian Joint Chiefs of Staff: Russia Is Ready to Use Military Power to Defend Iran and Syria
    www.youtube.com/watch?v=g3bf1H9EZfU
    Zwroccie uwage na to - co on mowi - on mowi o tym, ze Rosja bedzie bronic Syrii przed FASZYZMEM!

To jest naprawde interesujace - przypominam co mowilem wam o koncepcji faszystowskiej wladzy w USA tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,130126427,130215974,Re_A_co_laczy_Niemcow_i_USA_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,130126427,130217750,skojarzenie_Jakie_skojarzenie_.html
    Oprocz tego w tym wywiadzie pada porownanie do ... Polski!
    On mowi, ze USA zrobilo w Libii to - co Niemcy zrobili w 1939 z Polska!
    Prawde mowiac z jego wypowiedzi wynika pewna nienawisc do sil NATO.
    Jestem nawet zaskoczony. Jesli on tak mysli, to Rosjanie tez tak mysla.
    No to mamy maly problem. Zwlaszcza, ze Polska znowu sie pcha pod pociag i bedzie reprezentowac USA w Syrii. Nie bylo nikogo innego? Zwariowaliscie?
  • njusacz 07.02.12, 13:36
    Najpierw u Foxa znalazłem ten komentarz: "Arabska prasa doniosła wczoraj rosyjski przedstawiciel w SC Vitaly Churkin do katarskiego ministra spraw zagranicznych Hamad bin Jassem w odpowiedzi na jego ostrzeżenie w sprawie veta dla sprawy syryjskiej - 'nie vetujcie, bo wszystkie arabskie państwa będą wam przeciwne i stracicie przyjaciół' odpowiedział: 'mówisz do Rosji i nie powinieneś w ten sposób do nas mówić. Rosja rozmawia tylko z tymi równoprawnymi państwami, wy tutaj jesteście tylko gośćmi. Jeśli będziesz w ten sposób do nas mówić jutro może was nie być na mapie".

Wpisałem do gugla cztery słowa i pokazało się to:

Tuesday, 7 February 2012
    Churkin to Bin Jassem: If You talk To Me In This Tone Again...There Will Be No Qatar After Today

The French channel FRANCE 2 aired a conversation between the representative of Russia in the Security Council, Vitaly Churkin, and Qatar’s Prime Minister and Foreign Minister Hamad bin Jassem during the last UN Security Council meeting on Saturday February the 4th 2012.

During the meeting, the Qatari Bin Jassem is heard warning Churkin from vetoing any UN decision against Syria. He asked that Russia conquer with any such decision, otherwise it will "lose all the Arab countries".

Churkin, very calmly, warned Bin Jassem from talking to him "in this tone once again", otherwise "there will be no such thing as Qatar after today."

Churkin added: "You are a guest on the Security Council…so have respect for yourself…a promise to your size…and I’m basically not talking to you…I speak on behalf of Great Russia…with adults only."

Interesujące? W szczególności powinni tę wiadomość przetrawić ci wszyscy, którym się cokolwiek jawiło, marzyło, UROIŁO!

pozdrowienia,
    njusacz
  • przycinek.usa 07.02.12, 16:35
    Ja sie nie dziwie, ze on tak powiedzial, poniewaz armia Katarska brala udzial w inwazji na Libie, zatem Katar jest faktycznie na Radzieckiej liscie krajow do usuniecia. Ich armia liczy okolo 12,000 zolniezy z czego 5000 bralo udzial w tej inwazji.

Katar jest poplecznikiem USA i osrodkiem dowodzenia amerykanskich sil powietrznych. Tam jest najwieksza baza USA w rejonie. Podobno mieszka tam kilkanascie tysiecy cywili z USA. Podejrzewam, ze Qatar jest na stalej liscie celow rosyjskiej armii.
  • przycinek.usa 07.02.12, 16:42
    www.bloomberg.com/news/2012-02-06/obama-orders-freeze-on-iranian-government-s-assets-including-central-bank.html
    www.businessweek.com/news/2012-02-07/obama-freezes-iranian-government-central-bank-assets.html
  • przycinek.usa 09.02.12, 03:43
    Jak dowiadujemy sie z interesujacego artykulu tu:
    www.zerohedge.com/contributed/foreign-troops-enter-syria
    Wojska koalicji juz w Syrii!

Na razie nie mieszaja sie jeszcze do spraw wewnetrznych osobiscie, ale nadzoruja, szkola, dostarczaja ciezkie uzbrojenie i amunicje i ... jest oczywiscie obecna armia Katarska.

OK. Najemnicy katarscy doprowadza do tego - ze jak sie w koncu zacznie wojna, to Katar faktycznie zniknie z mapy swiata, jak przewiduje Churkin.
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:27
    "Assad sends a brigade of T-72 tanks to Homs as reinforcements Wednesday afternoon"

Prosze prosze, czyli wojna na calego. Teraz pewnie okaze sie, ze rebelianci maja rakiety przeciwczolgowe produkcji USA.

"Wednesday afternoon, Feb. 8, Assad sent the 40th Mechanized Brigade of heavy T-72 tanks to Homs for an all-out effort to beat the rebellion, counter the foreign contingents and reinforce the 90th Infantry Brigade commanded by his kinsman, Gen. Zuhair al-Assad, the backbone of the military force battering the city for the past five days at the cost of hundreds of dead."

"The British-Qatari troop presence in Homs was at the center of Assad's talks in Damascus Tuesday with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and Russian SVR intelligence chief Mikhail Fradkov. Senior Syrian intelligence officers laid their updates from the field before the Russian visitors and received SVR data and evaluations in return."

• przycinek.usa 09.02.12, 06:31
    www.debka.com/article/21712/
    "President Bashar Assad has hired hit squads to kill top Lebanese government, intelligence and security officials whom he suspects of helping insurrectionists and Saudi and Qatari agents smuggle fighters and weapons into the country to fight his regime. One Lebanese hit squad is reported by debkafile's counter-terror sources as having been captured in the third week of January by Lebanese security police. Its members confessed to receiving, cash, arms, explosives and a list of targets from Syrian Military intelligence, with precise instructions on the method of assassination for two targets, Director General of Lebanese Internal Security Maj. Gen. Ashraf Rifi and his deputy, Col. Wissam al-Hassan, head of its Information Branch."

• przycinek.usa 09.02.12, 06:38
    www.debka.com/article/21691/
    "A hurried decision not to de-commission the USS Ponce helicopter marine carrier after duty in Libya - but to refit it for deployment by May in the Persian Gulf as a floating base for commando teams - was confirmed by the US Pentagon and Navy Sunday, Dec. 29. This transportable floating base will expand the commandos' range in coastal areas and support counter-measure against mines which Iran has threatened to plant in the Strait of Hormuz in reprisal for the US-EU oil embargo."

www.debka.com/article/21716/
    "Bold Alligator 2012" drills 20,000 troops on US East Coast for Persian Gulf action
    Some 20,000 marines, seamen and air crews from half a dozen countries, a US nuclear aircraft carrier strike group and three US Marine gunship carriers are practicing an attack on a fictitious mechanized enemy division which has invaded its neighbor. It is the largest amphibian exercise seen in the West for a decade, staged to simulate a potential Iranian invasion of an allied Persian Gulf country and a marine landing on the Iranian coast. Based largely on US personnel and hardware, French, British, Italian, Dutch, Australian and New Zealand military elements are integrated in the drill."
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:40
    "sources report that the Russians backed their hard line against the West by putting Rapid Reaction Force (aka Spetsnaz) units in Black Sea bases on the ready to set out for Syria and defend Damascus. A Cold War dimension has been injected into the Syrian crisis, which is fast descending into a sectarian war between Syria's ruling Alawites (Shiites) and the majority Sunnis. The regional dimension is provided by pitting Iran and Syria against Turkey and the Gulf Arabs.

The Russian Foreign Minister Sergei Lavrov's earlier announcement that he would visit Damascus next Tuesday, Feb 7, with Russian Foreign Intelligence Service chief Mikhail Fradkov was meant to buy Bashar Assad another three days' grace to polish off the opposition before a possible UN-ordered ceasefire."

www.debka.com/article/21710/
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:46
    "A column in the Washington Post newspaper said US Defence Secretary Leon Panetta believes there is a "strong likelihood" that Israel will conduct those strikes in April, May or June despite US reservations.

Panetta told reporters while he was in Brussels to attend a NATO meeting, that he was not going to comment on the opinion piece.

"Israel indicated they're considering this (a strike), we've indicated our concerns," he said.

Israeli officials have said they believe they have a window of just a few months in which their warplanes could hit Iran with any chance of degrading its nuclear program."
    www.energy-daily.com/reports/Iran_will_respond_to_any_oil_military_threats_Khamenei_999.html
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:48
    en.rian.ru/mlitary_news/20120204/171148041.html
    Iran has launched of the Zafar (Triumph) marine cruise missile for the Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) naval forces, Iranian news networks Press TV reported on Saturday.

“Zafar is a radar-controlled, short range torpedo with the capability to destroy small and medium targets with high precession,” Defense Minister Brigadier General Ahmad Vahidi said.

The missile can be mounted on various kinds of light, high speed vessels, Vahidi said, adding that it highly effective in anti-electronic warfare.

In April 2011, Vahidi announced that the country had successfully test-fired the indigenous Zafar missile.

He provided no specifications but said they were "the fastest cruise missiles in the world".
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:50
    en.rian.ru/mlitary_news/20120204/171127327.html
    Russian Strategic Subs to Resume Routine World Patrols
    Russian strategic nuclear submarines will resume routine extended patrols in international waters around the world in June 2012, Russian Navy Commander Adm. Vladimir Vysotsky said.

“On June 1 or a bit later we will resume constant patrolling of the world’s oceans by strategic nuclear submarines,” Vysotsky said at a meeting with naval personnel on Friday.

The annual number of extended patrols performed by Russian strategic nuclear submarines and nuclear-powered attack submarines has dropped from more than 230 in 1984 to less than 10 today.

The Russian military believes, though, that the submarine fleet is still the backbone of the Russian Navy, and that it will continue to play an important deterrent role in the future.

The Russian Navy has 12 nuclear-powered strategic submarines in service, including five Delta-III class, six Delta-IV class and a Typhoon class vessels. Two Typhoon class submarines, the Arkhangelsk and the Severstal, remain in reserve at a naval base in Severodvinsk in north Russia

Russia has decided to suspend the planned disposal of strategic nuclear submarines currently in service with the Navy and plans to build eight new Borey class strategic submarines until 2020.

The first Borey class submarine, the Yury Dolgoruky, may join Russia’s Pacific Fleet as early as in June this year.
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:52
    en.rian.ru/mlitary_news/20120202/171099602.html
    Russia has decided to suspend the planned disposal of third-generation strategic nuclear submarines currently in service with the Navy, Deputy Prime Minister Dmitry Rogozin said on Thursday.

“The most successful projects will undergo two repairs instead of one. The subs' period of service will be extended to 30-35 years instead of the current 25,” Rogozin told journalists.

He also said Akula (Typhoon) class submarines will be upgraded and their electronics and armaments replaced every seven years.

According to Rogozin, this will help gain time until all eight Borey class strategic submarines are deployed by 2020.

The deputy premier also said a naval vessel construction development program for the next 30 years is expected to be worked out soon.
  • przycinek.usa 09.02.12, 06:53
    Russia will start producing six submarines and one aircraft carrier annually starting in 2013, Deputy Prime Minister Dmitry Rogozin said on Thursday.

“By 2013, production capacity [at Russian shipyards] will allow us to build six submarines and an aircraft carrier every year,” Rogozin told reporters, adding that the number includes both nuclear and diesel-powered submarines.

As a result, the production output will surpass that of the Soviet era when Russia built an average of five submarines annually, he said.

Rogozin earlier said the production had been bogged down in the past by a lack of financing, outdated equipment and a shortage of skilled labor.

Russia is planning to build eight Borey class strategic submarines and up to 10 Graney class attack subs by 2020.

en.rian.ru/mlitary_news/20120202/171099357.html
  • njusacz 10.02.12, 03:11
    dorzucam to: warsclerotic.wordpress.com/2012/02/03/iran-didnt-bring-down-the-rq-170-a-chinese-cyber-whiz-team-did/
  • przycinek.usa 10.02.12, 05:24
    To bardzo interesujace - proponuje na takie ciekawe newsy wpisywac adekwatny tytul, bo pomaga w momencie, kiedy chce sie cos odszukac.

Dzisiaj tylko wkleje to:
    ca.reuters.com/article/topNews/idCATRE81409R20120205
    To bardzo interesujaca informacja, poniewaz rozszerza potencjalny obszar konfliktu na Qatar.
    To juz nie ma watpliwosci, ze w przypadku ataku na Iran nastapi odwet na Arabie Saudyjska
    i Izrael. Mozliwy jest tez atak na Turcje. To w sumie zaczyna wygladac dosyc groznie.
    Ja na miejsu Polski nie wychylalbym sie za bardzo, bo rakiety Iranu moga doleciec do Warszawy, zwlaszcza, jesli sie okaze, ze laduja u was samoloty CIA.-)

Mysle, ze Polacy powinni bardziej powaznie zaczac myslec o tym konflikcie a mniej myslec o wizytach oficjalnych w Izraelu.

Iran threatens to hit any country used to attack its soil

TEHRAN (Reuters) - Iran will target any country used as a launchpad for attacks against its soil, the deputy Revolutionary Guards commander said, expanding Tehran's range of threats in an increasingly volatile stand-off with world powers over its nuclear ambitions.

Last week, Iran's supreme clerical leader threatened reprisals for the West's new ban on Iranian oil exports and the U.S. defense secretary was quoted as saying Israel was likely to bomb Iran within months to stop it assembling nuclear weapons. (...)
    "Any spot used by the enemy for hostile operations against Iran will be subjected to retaliatory aggression by our armed forces," Hossein Salami, deputy head of the elite Revolutionary Guards, told the semi-official Fars news agency Sunday.(...)
  • przycinek.usa 11.02.12, 04:33
    niezalezna.pl/23236-rosyjscy-agenci-w-syrii
    Rosyjskie władze nie chcą nakładania sankcji na Syrię i przestrzegają Zachód przed interwencją. Jednocześnie do Damaszku wysyłają swoich agentów i doradców, którzy kierują walką z powstańcami. (...) do syryjskiego dyktatora Baszara al-Assada pojechał rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, któremu towarzyszył dawny rosyjski premier, a obecnie szef wywiadu Michaił Fradkow.(...) Przywiózł zdjęcia satelitarne i mapy, na których zaznaczono obozy i miejsca koncentracji Wolnej Armii Syrii.(...)Francuski dziennik „Le Figaro” twierdzi, że do Syrii przyjeżdżają tłumy rosyjskich agentów wywiadu i doradców wojskowych.(...)W zamian za pomoc wojskową Kreml domaga się zgody na otwarcie swojej stacji radiolokacyjnej na dominującej nad Damaszkiem górze Mont Qasioun (na północno-wschodnich krańcach miasta). Radar tam umieszczony panowałby nad przestrzeniami powietrznymi Izraela, Libanu i Jordanii.
  • przycinek.usa 11.02.12, 05:54
    rt.com/news/syria-iran-cooperation-protests-969/
    czyli wojna
    (Oficjalnie Iran zaprzecza)
  • njusacz 12.02.12, 03:07
    Z tego co sprawdzałem to info podaje się za Chinczykami! Wchodzą realnie do rozgrywki? szok jak dla mnie.

Jeśli to prawda - co zaznaczam - to Iran sam własnoręcznie kopie sobie grób. Jakiekolwiek starcie z wojskami koalicji=pretekst do prawdziwej wojny! Powody mogą byc dwa bo desperacji nie wliczam.
    1. wiedzą, że brakuje im krótki okres czasu i za wszelką cenę nie chcą aby przed jakimś deadlinem Syria upadła.
    2. liczą, że ich wejście pozwoli na zmontowanie koalicji proassadowskiej, onieśmieli "opzycje", unaoczni Graczom, że pionek nei bedzie sie przyglądał i czekał na swoją kolej. To na krótko może zmienic równowagę układu.

aaa zaznaczam, ze w SPECnaz idacy z odsieczą po prostu nie uwierzę jak sam nie zoabczęsmile
    pozdro,
  • przycinek.usa 11.02.12, 08:22
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11119056,NBC__Iranskich_naukowcow_zabijaja_miejscowi_terrorysci.html
    j/w nawet u was napisali.
  • przycinek.usa 11.02.12, 08:50
    Inne interesujace szczegoly:
    news.yahoo.com/israel-behind-iran-killings-094500549.html
  • przycinek.usa 11.02.12, 08:26
    www.msnbc.msn.com/id/46308102/ns/world_news-mideast_n_africa/t/iran-envoy-we-could-hit-us-forces-anywhere-world-if-attacked/#.TzYXs44Yfh4
    Iran is capable of hitting U.S. military forces anywhere in the world if attacked by the United States, its ambassador to Moscow was quoted as saying at a news conference on Wednesday. Reuters reproted that Russia's Interfax news agency quoted Seyyed Mahmoud-Reza Sajjadi saying the United States would be making a mistake if it carried out a military strike on Iran, although Washington has announced no such plans.

"The Americans know very well what Iran is like and what our potential is," Sajjadi was quoted as saying in Moscow. "Iran is in a very good position to deliver retaliatory strikes on America around the world ... An attack on Iran would be suicidal for them."
  • njusacz 12.02.12, 02:47
    jak opracowywałem nowy wpis u siebie na blogu - njusacz.blogspot.com/2012/02/czy-przygotowujesz-sie-juz-na-kampanie.html - to trafiła do mnie dopiero ta data - 4 marca!!! ( nie wiem dlaczego wcześniej o tym nie pamiętałem, a to ważne i istotne dla sprawy BW).

Chociaż wybory podobno już "wygrane", a cała procedura demokratyczna ma być tylko formalnością...ale nawet jeśli to prawda to Putin i jego administracja nie mogą pozwolić sobie aby kontr-kandydaci podnosił temat, że oto teraz zdradzana jest Rosja, jej sojusznicy zostawiani na pastwę Ameryki. Na za-linkowanych filmikach we wpisie wyraźnie słychać jak co niektórzy jeżdżą po Wladimirze i od zdrajców Mateczki Rosji go wyzywają.

Nie wiem na ile dobrze spekuluję ale wydaje mi się, że przez 3 tygodnie nic się nie stanie.

• przycinek.usa 13.02.12, 00:51
    www.zerohedge.com/contributed/why-are-we-fighting-same-side-al-qaeda
    Reuters notes that the leader of Al Qaeda - Ayman al-Zawahri - is backing the Syrian rebels, and asking his followers to fight the Syrian government.

www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4188375,00.html
    www.washingtonsblog.com/2011/11/did-we-overthrow-gaddafi-just-to-replace-him-with-al-qaeda.html
    www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8919057/Leading-Libyan-Islamist-met-Free-Syrian-Army-opposition-group.html
    www.washingtonsblog.com/2012/02/report-the-u-s-and-israel-support-terrorists.html
    www.washingtonsblog.com/2012/02/foreign-troops-enter-syria.html
  • njusacz 13.02.12, 04:37
    kossobor.nowyekran.pl/post/52297,osobne-stanowisko-niemiec-wobec-iranu
    Niemiecki minister obrony Thomas de Maiziere uważa, że izraelski atak na Iran się nie powiedzie - informuje haaretz.com.

Zdaniem de Maizierego zniszczenie irańskich instalacji jądrowych jest "bardzo nieprawdopodobne", Przypomina też, że zdaniem RFN atak wywoła ciężkie straty polityczne.

Niemcy podkreślają, że ich zdaniem na Iran działa polityka sankcji i dymplomatycznej presji - dodaje haaretz.com.

Haaretz przypomina, że słowa szefaniemieckiego resortu obrony padły zaledwie kilka dni po tym, jak Barack Obama oznajmił, że Izrael nie zdecydował jeszcze jak zamierza rozwiązać problem Iranu.

RM
    Germany: Israeli military strike on Iran unlikely to succeed
  • przycinek.usa 13.02.12, 07:53
    jak to sie nie powiedzie?
    Przeciez nie chodzi tylko o bron nuklearna, ale system monetarny.
  • njusacz 13.02.12, 19:48
    Wg tygodnika ( amerykanski newsweek) szef Mossadu Tamir Pardo przeprowadził ostatnio w USA tajne rozmowy.

Podobno chciał wysondować na spokojnie, co zrobiliby Amerykanie, gdyby Izrael, nie czekając na zaostrzone sankcje - nie pytając nikogo - rozwalił instalacje nuklearne w Iranie. Niestety wzbudzający zaufanie „Newsweek” nie zdołał wybadać, czy Pardo dostał w tej sprawie odpowiedź miarodajną.

Nadal trudno ocenić, czy zawirowania Waszyngton-Jerozolima, ujawnione przez „Newsweek”, są twardą rzeczywistością, czy też kolejną odsłoną ukartowanej przez USA i Izrael wojny nerwów (mającej zmusić do zaostrzenia sankcji). Ze słonecznego dziś Tel Awiwu nie wygląda to na zabawę.

Tak opisal to dzis na salonie Eli Barbur. prawdalezynawierzchu.salon24.pl/390527,nie-pytajac-nikogo
  • przycinek.usa 17.02.12, 05:07
    w sumie dosyc interesujaca notka -
    www.zerohedge.com/contributed/update-planned-wars-against-syria-and-iran
    Powtarza wprawdzie oklepane prawdy - ktore juz wczesniej byly omawiane, ale najwazniejszym elementem jest brak wiary w autorstwo tych ostatnich atakow terorystycznych. To ciekawe. Ludzie nie wierza w to, ze Iran stoi za tymi atakami. To jest zmiana w stosunku do wydarzen sprzed 10 lat, kiedy ludzie lykali kit w ciemno bez watpliwosci. Autor omawia tez krotko propozycje reform przez Assada. Wyglada na to - ze pod wplywem Rosji zostanie utworzona jakas forma wladzy konstytucyjnej z wyborami i systemem wielopartyjnym. Jest tez interesujace - ze ma byc zakaz konstytucyjny partii religijnych. Odnosze wrazenie, ze tym samym zamyka sie droge do wladzy osobom zwiazanym ze sluzbami specjalnymi w UK i w USA - a zwlaszcza ludziom al-Qaeda.

Podalem chyba wczesniej link do artykulu z ZH o tym wlasnie problemie - ze USA dziala ramie w ramie z al-Qaeda:
    www.zerohedge.com/contributed/why-are-we-fighting-same-side-al-qaeda
  • njusacz 20.02.12, 20:31
    www.rp.pl/artykul/785882,815347-Wojna-z-Iranem-coraz-blizej--Na-razie-tylko-w-slowach.html?p=1
    3 strony - link do pierwszej. Ciekawy text z odsyłaczami do źródeł zewnętrznych! Dawniej tego nie było!!!

• njusacz 21.02.12, 00:31
    www.nytimes.com/2012/02/20/world/middleeast/iran-raid-seen-as-complex-task-for-israeli-military.html?_r=2&hp
    pojawiła sie informacja o tym, że polskie f-16 leca na Pustnię Negew...pocwiczyc z Żydami.
  • przycinek.usa 21.02.12, 08:54
    Gdybym nie czytal gazety - nie dowiedzialbym sie o tych niezwyklych cwiczeniach lotniczych w Israelu. Co za niecodzienny news! Bardzo podejrzana sprawa.

Wprawdzie brak jednoznacznych informacji - aby podejmowac jakies wnioski, ale jeden artykul tu pisze, ze do ataku potrzeba 100 samolotow:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11188162,_NYT___Atak_Izraela_na_Iran_bylby_skomplikowana_operacja.html
    Mowia tez, ze USA nie chce pomoc Israelowi - zatem nie bedzie mozna skorzystac z masywnej ilosci samolotow USA, ktorych jest okolo 3000 sztuk. Czyzby Israel probowal wkrecic Polske w taki atak? A czemu nie? W koncu jak Polski rzad potrafi jechac do Israela w calosci w tajemnicy przed obywatelami, to dlaczego nie mialby wyslac 48 samolotow F16 do ataku na Iran, nie? Przeciez to tylko cwiczenia, a Israel na pewno za to zaplaci, jesli nie gotowka, to przynajmiej na konta numeryczne w Szwajcarii.

Skoro Departament Obrony USA ocenia, ze atak moze nastapic pomiedzy kwietniem i czerwcem, to dlaczegoby nie przyspeiszyc wydarzen i zaatakowac w marcu?

Tu pisza, ze podobno w polowie marca!
    www.tvn24.pl/1,1735539,druk.html
    Hmm, czyzby wreszcie padla data ataku?

No, ale zeby taka teoria spisku miala szanse - to trzebaby wiedziec ile samolotow bedzie w tych cwiczeniach bralo udzial. W koncu zawsze lepiej wyslac cudze samoloty, jak swoje, nie?
    Czy nie bylo juz takich historycznych precedensow, ze Polacy gdzies jechali sie bic i wracali w trumnach?

Israel ma calkiem niezle podejscie do atakowania sasiadow. Potrafia to dobrze robic.
    Na przyklad do tego ataku w Syrii przygotowywali sie kilka lat:
    www.thecuttingedgenews.com/index.php?article=639
    I coz sie dziwic, ze potem przelecieli Syryjczykom pod nosami a te systemy radarowe nawet tego nie zauwazyly!

No coz, nie sposob nie martwic sie o te nasze samoloty F16 nabyte za ciezkie miliardy zlotych, o ktorych wyborze decydowala przede wszystkim umowa offsetowa, ktora skonczyla sie jak wiadomo. Mysle, ze te sprawe powinno sie monitorowac i prawde mowiac widzac jak ta wladza klamie - mozna sie obawiac, ze Israel ma jakis ukryty cel w tych cwiczeniach.

Zeby sie tylko nie okazalo - ze tym celem jest obrona terytorialna dzien pozniej po ataku na Iran. Przeciez 520 samolotow Israele to jest sporo - ale zawsze lepiej jest miec kolejnych 48 w odwodzie - na wszelki wypadek, gdyby Syryjczycy wyslali swoje mysliwce.

Nie podoba mi sie ten news. Jesli Israel was oszuka - to te polskie F16 moga juz nie wrocic z powrotem. I co wtedy zrobicie z Tuskiem? I czy wroci wam to samoloty?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11189717,Iran_cwiczy_obrone_na_wypadek_izraelskiego_ataku.html
    Ja mysle, ze Syria ma tutaj kluczowa pozycje na wypadek tego konfliktu.
    Gdyby ta wojna wybuchla, to Syryjczycy moga zaatakowac Israel.

Czy Polacy potrafia walczyc z Syryjczykami? -)

Wyrzucic tego Tuska na zbity pysk.
    To juz chyba lepszy Pawlak jak to cale PO z garnizonem klamcow i oszustow.
  • przycinek.usa 02.03.12, 08:05

"Wszystko to oczywiście być może, ale chciałbym zwrócić uwagę na doniesienie jednej z izraelskich gazet, która poinformowała, że w marcu odbędą się wspólne, polsko-izraelskie manewry lotnicze nad pustynią Negew w pobliżu Morza Czerwonego. Gazeta poinformowała nie tylko o manewrach, ale również i o tym, że tubylczy rząd Donalda Tuska wolałby się z tym specjalnie nie afiszować. Nietrudno się domyślić - dlaczego. Jak dotąd, niepodobna się od rządu dowiedzieć, co obiecał rządowi izraelskiemu w sprawie rewindykacji majątkowych. Milczenie w tej sprawie może oznaczać najgorsze. Po drugie - nie jest tajemnicą, że Izrael szykuje się do uderzenia na Iran. Czy przypadkiem nie przy pomocy polskich samolotów F-16, które w tym celu będą manewrowały nad pustynią Negew?"

www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2411
  • szczurek.polny 23.02.12, 23:53
    Jak niektórym wiadomo, w Tunisie ma się odbyć konferencja międzynarodowa "Friends of Syria". Podobno ruskie tę konferencję "zbojkotowały". Co jednak same ruskie piszą o tym bojkocie:

kommersant.ru/doc/1878339
    Между тем не все "друзья Сирии" жаждут видеть российских представителей в Тунисе. Уже после того, как тунисские власти, как хозяева будущего форума, направили приглашение Москве, на эту тему высказался Вашингтон. Как заявила представитель госдепа Виктория Нуланд, в списке приглашенных на конференцию должны быть только те страны, которые оказывали поддержку сирийскому народу и словом, и делом, поддержали резолюцию ООН и предложение Лиги арабских государств по мирному разрешению конфликта в Сирии. "Россия и Китай, к сожалению, к таким странам не относятся",— констатировала госпожа Нуланд.

Так что отказ России от участия во встрече в Тунисе расстроил не многих. "Конференция продемонстрирует единый подход международного сообщества к режиму Асада и станет ясным сигналом для России, Китая и других стран, которые все еще испытывают неуверенность относительно того, как реагировать на усиливающееся насилие, и делают, к сожалению, неправильный выбор",— заявила госсекретарь США Хиллари Клинтон.

Czyli tak po naszemu: nie wszystkim będzie smutno, że ruskich nie będzie w Tunisie. Już po tym, jak władze Tunezji, jako gospodarze spotkania rozesłali zaproszenia także i to Moskwy, rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu, niejaka Виктория Нуланд oznajmiła, że zaproszone powinny być tylko te kraje, które słowem i czynem gotowe są wspierać lud syryjski, poparły rezolucję ONZ i propozycję Ligi Państw Arabskich. Rosja i Chiny niestety do takich krajów nie należą, a więc wypad z imprezy! - dodała rzeczniczka Нуланд.

Później mniej więcej to samo potwierdziła Hilary Clinton.

No to dość ostro Amerykanie pojechali.
  • njusacz 24.02.12, 02:02
    Obczaj tutaj: njusacz.blogspot.com/2012/02/kon-trojanski-w.html

Aby zapobiec skandalowi następnego dnia pojawiło się oficjalne dementi strony rosyjskiej. Katar milczy do dziś...ale brzydki zapach musiał pozostać!

• kophalski 25.02.12, 13:30
    Przynajmniej u nas, codziennie nius o ataku na Iran, a to już wygląda na systematyczność. Czy to zmyłka? Może pierwsza Syria bo stamtąd zdjęcia dręczonych cywili.
    Czy będą czekać do wyborów w USA? Niektórzy piszą że do wyborów w Rosji.
  • przycinek.usa 26.02.12, 10:05
    Musza zaatakowac przed wyborami, bo jest ryzyko, ze wygra Ron Paul. Jestem przekonany, ze Israel cwiczy z polskim lotnictwem - poniewaz liczy na zatrzymanie tych samolotow do obrony terytorialnej. Dlatego trzeba patrzec tuskowi na rece i dowiedziec sie ile wysle samolotow w marcu do Israela. To sa polskie samoloty - a nie israelskie. Zaplaciliscie za to ciezka forse.

Tutaj informacja o tym, ze szef MOSSADU byl w Indiach przed zamachem majacym dowiesc, ze Iran jest panstwem popierajacym teroryzm:

www.phantomreport.com/mossad-chief-visited-new-delhi-days-before-attack-on-israeli-officials

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.