Dodaj do ulubionych

15 czerwca szczyt UE "Road Map do CO2 reductions"

02.06.12, 16:20
Szanowni koledzy i koleżanki,

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale już za 2 tygodnie odbędzie się kolejny szczyt w sprawie tak zwanej mapy drogowej UE w sprawie redukcji emisji CO2 do 2050 roku. Duńczycy forsują przyjęcie tego dokumentu, który Polska zawetowała w marcu. Obecnie przedstawiono nowy dokument, nieco złagodzony, ale i tak cel aby w 2050 roku gospodarka UE nie emitowała CO2 jest szalony. Zniszczy to całkowicie przemysł w Europie, ponieważ ceny energii staną się kosmiczne w stosunku do USA czy Chin, które konsekwentnie odmawiają przyjęcia na siebie jakichkolwiek zobowiązań do redukcji CO2. Dlatego sugeruję i proszę aby podnosić tą kwestię tutaj na forum, wśród znajomych. Zmobilizujmy się i wywierajmy nacisk na władze aby pod żadnym pozorem nie godziły się na przyjęcie jakichkolwiek zobowiązań. Ja napisałem maila do Kancelarii Premiera i Ministerstwa Gospodarki w tym zakresie. Proponuję to działanie jako jedno z wielu.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • herr7 03.06.12, 12:17
  poziom dwutlenku węgla w atmosferze był jeszcze niedawno najniższy w całej historii Ziemi. Obniżenie jego stężenia z poziomu bodajże 800 ppm (obecnie jest 350-380 ppm) dało początek zlodowaceniu Antarktydy na granicy Eocenu-Oligocenu.
 • llukiz 03.06.12, 23:05
  > Zmobilizujmy się i wywierajmy nacisk na władze a
  > by pod żadnym pozorem nie godziły się na przyjęcie jakichkolwiek zobowiązań.

  Ale dlaczego? Popierajmy to doprowadźmy to do końca, do bankructwa, niech nie będzie niczego. Wtedy może gołe masy przejrzą na oczy i w okłamywanie nikt już nie będzie więcej wierzył (przez pewien czas)
 • frusto 06.06.12, 09:21
  llukiz napisał:

  > Ale dlaczego? Popierajmy to doprowadźmy to do końca, do bankructwa, niech nie b
  > ędzie niczego. Wtedy może gołe masy przejrzą na oczy i w okłamywanie nikt już n
  > ie będzie więcej wierzył (przez pewien czas)
  Ech, llukiz. Dyskutowaliśmy już kiedyś na ten temat i powinien Pan pamiętać moją opinię. Teoria naukowa jest raczej prawdziwa. Co nie zmienia faktu, że polityka UE jest kretyńska i samobójcza.
 • llukiz 10.06.12, 22:48
  > Teoria naukowa jest raczej prawdziwa

  wielkim nadużyciem jest używanie słów "teoria naukowa". Teoria swoje, a praktyka swoje. To że CO2 jest gazem cieplarnianym, to nie znaczy że powoduje global warming.

  Poza tym teoria przestaje być teorią gdy nabieramy co do niej pewności. Teoria globalnego ocieplenie przestanie być TEORIĄ gdy zorientują się że jest błędna.
 • bleman 06.06.12, 13:42
  Co do wyznaczonego celu to się zgadzam, jest absurdalny i ekonomicznie szkodliwy.
  Ale co do kosztów energii pozyskiwanej metodami bezemisyjnymi, to już tutaj nie można zakładać, że na pewno będą one w 2050 znacząco wyższe od źródeł konwencjonalnych.

  Już teraz np. koszt ogniw fotowoltaicznych znacząco spada i jest dużo niższy niż jeszcze pare lat temu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka