Dodaj do ulubionych

Srebro. Teraz na powaznie poprosze.

04.08.12, 21:52
Kupuje 3 sztaby, duze, zalozmy wkladam w to w granicach 30K USD. Plus minus, w zaleznosci od komisowego, kosztow przesylki etc. Szczerze mowiac wolalbym to kupic osobiscie, jesli sie da a nie wysylkowo....A moze lepsze bylyby sztabki mniejsze, gdybym to chcial potem sprzedawac partiami ?
Przechowywyac mam gdzie, w chacie mam duzy sejf wiec spoko.
Mam poza tym dwie opcje, gotowka albo kredyt, kochana pracunia daje nam do 25 K praktycznie za darmoche, tzn. oprocentowanie jest zupelnie komiczne. ( To taka rekompensata zwiazkow zawodowych za 4 lata bez podwyzki smile ) . Plus darmowy gym, hahaha, ich gym to pi....le w czapke smile
Co radzi szacowne grono ? Brac, a moze macie jakies wariacje tego pomyslu lub lepsze wersje?
Pozdro.
--
DISCLOSURE: Moj post w zaden sposob nie nawoluje do stosowania przemocy wobec slabszych, ulomnych na umysle i ciele ani zadnych mniejszosci narodowych oraz wyraza wylacznie moja prywatna opinie.
Edytor zaawansowany
  • przycinek.usa 05.08.12, 09:02
    najpierw od wykresu:
    www.monex.com/prods/silver_chart.html
    klikasz na zakres 5 lat i widzisz wykres od 2007. Wedlug mojej opinii jestesmy technicznie w podobnym miejscu, kiedy srebro bylo na poczatku 2009 roku, z mozliwoscia, ze jest to koniec 2008. To jest ryzyko, ktorego nie mozna lekcewazyc. Ja bardzo mocno ostrzegam, ze kazdy inwestuje na wlasne ryzyko. Jesli jednak jestes tak silnie przekonany jak ja sam - to przechodzimy do kolejnego etapu. Dealerzy. Kilka firm juz wczesniej prezentowalem, ale doszli inni, obecnie polecam jedna firme z Texasu i jedna z Nevady - ale trzeba uwazac, bo nigdy nic nie wiadomo.

Pierwsza firma tu:
    www.texmetals.com/
    bardzo solidni i dosyc konkurencyjni cenowo.

Druga firma to tutaj:
    www.dbscoins.com/
    trzecia firma tutaj:
    www.goldmart.com/
    Ostatnie zakupy zrobilem wlasnie w goldmarcie.
    Nie wiem jednak, czy znowu kupowalbym w tej samej firmie. To zalezy. Przed zakupem warto sprawdzic raport better business bureau. Ja sprawdzilem i texas byl dobry, a goldmart kiepski. Dbs tez sprawdzalem i byl gdzies posrodku. Jednak Goldmart mial do niedawna siedzibe niedaleko mnie - rzut beretem, wiec sie odwazylem. I nie zaluje, bo ceny mieli dobre. Teraz jednak wyniesli sie do Nevady i nie wiem, czy nie balbym sie ryzykowac.

Co do samych zakupow, to ja obecnie kupuje tylko i wylacznie sztaby 100 uncjowe z RCM.
    nie chce slyszac o zadnych innych. Tylko te. Ale to jest kwestia upodobania. Jedna sztaba kosztuje obecnie okolo ~2840 dolcow:

www.goldmart.com/bullion-1/silver-bullion/silver-bars-1-oz-1-000-oz/100-oz-royal-canadian-mint-silver-bar-9999-fine.html
    www.texmetals.com/100-oz-silver-bars.html
    Za 25 tysiecy kupisz wiec okolo 9 sztab.
    Ja jednak znajomym i kolegom polecam kupno najpierw okolo 1000 uncji w monetach 1 uncjowych. Obojetne jakich - byle czyste srebro. Po to - aby miec na wydatki codzienne przez kilka miesiecy jak sie ten kryzys w koncu zacznie. Dopiero jak sie ma ponad 1000 uncji, to wtedy mozna sobie dokupowac sztaby. Sztaby sa wygodniejsze, zajmuja mniej miejsca, mozna je upchnac do szafy i nie ma z nimi tyle klopotu, co z monetami. Oprocz tego warto miec tez zloto. Chocby po to, aby byla mozliwosc szybkiej ucieczki za granice. Zloto zajmuje malo miejsca, 10 monet uncjowych miesci sie w kieszeni a i tak przekraczasz limit wiekszosci panstw, kiedy trzeba deklarowac kwoty. Srebra raczej do kieszeni nie wsadzisz, jedna taka sztaba wazy ponad 3 kilo, jest calkiem spora i nieporeczna.

Nie kupuj calego srebra na raz. To srebro moze faktycznie jeszcze spasc. Ja wprawdzie nie wierze w to zupelnie - ale ja juz w to nie wierze od roku. He he he.

Kup np. 2 sztaby w goldmarcie, 2 sztaby w texmetals a dwie w DBS a za reszte kup monety srebrne eagle - wedlug mnie najladniejsze i w koncu to oficjalna moneta, a nie krazki z mennicy. Jak chcesz takie krazki, to raczej kupuj w tej mennicy:
    www.goldenstatemint.com/price-list.html
    ale problem z nimi jest taki, ze krazki maja rozrzut wagi i sa zwykle minimalnie niedowazone.
    Ale sa chyba najtansze na rynku i SA. Innych mennic nie polecam, bo nie maja srebra i tluka na zamowienie. Tzn. oni oczywiscie mowia, ze maja i tak dalej, sa oczywiscie jedyni i swietni, ale jak przychodzi co do czego - to po zlozeniu zlecenia i przeslaniu forsy zapada CISZA a srebra NIE MA. Dlatego niestety jest kompromis pomiedzy cena i dostepnoscia. Jak np. kupisz w Apmexie - to masz troszke drozej, ale firma jest renomowana i masz na pewno i od razu. Ale kolejna renomowana firma, czyli Kitco - jak zlozysz zlecenia - to zapada CISZA. Rok temu kupowalem u nich eagle - to nie odpowiadali na emaile i dopiero wtedy odpowiedzieli, jak im poslalem list oficjalny z referencja do FBI i BBB. W 3 dni doslalem paczke. Takie dranie.

Co do kwesti ile forsy i czy brac kredyt - to ja nic nie doradze. Ja naprawde nie wiem co sie stanie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze to cholerne srebro odpali w gore jak rakieta. Jedynym argumentem przeciw jest manipulacja bankow bulionowych i glupota konsumentow trzymajacych depozyty = brak przezornosci ludnosci cywilnej. Ale to pojdzie POMIMO tych czynnikow. Nie ma mozliwosci, zeby to nie poszlo w gore. Na akcjach mozna stracic, ale na srebrze sie nie straci. To nie sa lata 80te. Raczej 60te. Bedziemy miec teraz kilka lat wzrostow cen metali. Tak uwazam.
  • przycinek.usa 05.08.12, 18:37
    www.goldmart.com/bullion-1/silver-bullion/silver-rounds.html
    www.texmetals.com/silver-coins/silver-rounds.html
  • byly-kadi 06.08.12, 18:37

Dzieki za rady.
    Czyli Ty amawiales na necie I kupowales osobiscie rozumiem, ja nie wiem czy nerwowo zniose czekanie na shipment przy wiekszych kwotach, jak kupuje na Amazonie za 15 dolcow to mnie drazni jak wysylaja po 2 tygodniach nieraz.
    Bede szukal miejsc w okolicy, likacjio tych form co podales moze gdzies tu lub cos podobnego. Znam kilku dealerow jeszcze z poprzedniej pracy, odnowie znajomosci.....

--
    DISCLOSURE: Moj post w zaden sposob nie nawoluje do stosowania przemocy wobec slabszych, ulomnych na umysle i ciele ani zadnych mniejszosci narodowych oraz wyraza wylacznie moja prywatna opinie.
  • przycinek.usa 06.08.12, 18:56
    www.usmint.gov/mint_programs/american_eagles/index.cfm?action=lookup
  • 0nowy 06.08.12, 19:10
    Właśnie miałem co nieco zakupić przez Kitco i trochę mnie wystraszyles.!!!! To tak z nimi jest zle bo to chyba duży diler?????????
  • przycinek.usa 07.08.12, 06:15
    Duzy dealer i maja duzy burdel. Ja nikogo nie podejrzewam o przewaly - ale po prostu sa zle zorganizowani, nie potwierdzaja zlecen i sa jaja. Kazdy dealer ma swoja specyfike. W niektorych mozna kupowac karta kredytowa, a w niektorych mozna placic nawet czekiem personalnym. Osobiscie nie uwazam, zeby kitco kogos oszukiwalo. Podejrzewam jednak, ze oni sprzedaja srebro ktorego nie ma "in stock" - czyli najpierw zbieraja zamowienia a potem czeka sie na to dlugo. Pozatym Kitco jest drogie.
  • przycinek.usa 07.08.12, 06:36
    Ostatnio zrobilem eksperyment i kupilem srebrne RCMy za czek personalny. To chyba najtansza mozliwosc zakupu fizycznego RCMow jaka istnieje. Firma klaruje forse przez 7 dni od daty otrzymania czeku. Nie ma oplat za nic pod warunkiem, ze kupi sie minimum za $5k. +$0.59 over spot. Chyba najtaniej w USA. Kitco ma drozej.
  • 0poczatek 07.08.12, 22:47
    Czytam ten wątek i się zastanawiam.
    Zakładasz, ze srebro zdrożeje czy ze stanieje w stosunku do zywnosci?

Proponujesz zakup 1000 uncji by przetrwac kryzys.
    Wychodzi na to, ze jak rodzina ma powiedzmy 3 osoby to
    1000 dni dzielimy przez jakies poł roku i przez 3 osoby wychodzi lekko liczac 1,826 uncji na dzien. Jesli dzisiejsza cena to jakie 92zl to masz jakies 170zl na jedzenie i drobne wydatki. Jak na kryzysowe wydatki to jakos strasznie duzo. Chyba, ze masz rodzine zlozona z 10 osob lub planujesz ze zywnosc podskoczy wiecej niz srebro.

Czytam ten wpis i mysle, ze oszalales. Nie mowie, ze kupowanie srebra nie ma sensu, ale poziomy ktore proponujesz sa od czapki.
    Moim zdaniem wpadasz w spirale lekow.
  • przycinek.usa 08.08.12, 19:28
    1000 uncji po obecnych cenach to tylko 28tys dolarow. Mediana dochodu household, czyli gospodarstwa domowego wynosi $60,883 w Californi. W NY troszke mniej $55,603. Zatem po dzisiejszych cenach 1000oz jest mniej wiecej jak pol roku srednich zarobkow. Dokladnie tyle, ile powiedzialem.
  • foksalgazeta 06.08.12, 00:07

Przeczytaj jeszcze to bo chyba doszukasz sie odpowiedzi na swoje pytania:
    www.martinarmstrong.org/files/Verge%20of%20a%20Profound%20Systemic%20Global%20Meltdown%2008-04-2012.pdf
    Kilka cytatow:
    We are on the verge of a systemic global meltdown and if you do not understand what we face, you will lose your shirt, pants, wife, kids, and the farm.

We are experiencing massive stagflation where the costs are rising more rapidly than economic growth and this trend is creating high unemployment that at the very best realistic number is 14% in the USA with minority youth exceeding 50%.

The Spanish banking system is on the verge of systemic complete failure.

Gold will be one of the best investments for survival, but not because of HYPERINFLATION, but because it will become the core of the unofficial economy that always emerges
  • przycinek.usa 06.08.12, 05:54
    oczywiscie, ale srebro bedzie lepsze przy systemic meltdown - nikt nie bedzie niczego budowac, banki nie dadza kredytow na inwestycje, spadnie popyt na miedz, spadnie wydobycie i produkcja srebra, ludzie rzuca sie na srebro, cena pojdzie do nieba.
  • herr7 06.08.12, 13:21
    Mała uwaga. Polska jest jednym z większych producentów srebra. Zastanawia mnie, czy nie warto by było żeby przynajmniej część tego kruszcu państwo wykupywało z celu jego tezauryzacji. Czy srebro nie mogło by się stać w przyszłości zabezpieczeniem polskiej waluty, gdyby polskie elity zechciały tylko mieć na względzie interes kraju, a nie być klientem Zachodu?
  • stoje_i_patrze 06.08.12, 22:07
    stojeipatrze.blogspot.com/2012/07/srebro-nie-bedzie-tansze-o-vat.html
  • przycinek.usa 07.08.12, 06:19
    To jest nieprawda.
    W niemczech vat na srebro jest nizszy, zatem powieliles nieprawde, tak samo zreszta jak dziennikarze. Czyli polski standart i kopiowanie linkow. Wladza klamie, a obywatele wierza. -)
  • przycinek.usa 07.08.12, 06:26
    Wystarczylaby jedna firma aby otworzyc filie handlowa z KGHM w panstwie nalezacym do Shengen, ale nie nalezacym do Unii. Zgadnij jakie to panstwa? Prawda, ze prosto?

Czy taki KGHM jest za mala firma, aby otworzyc taki sklep?
    Ba ja nie sadze.....

Dodatkowo w Polsce na razie nie wystepuje potrzeba inwestowania fizycznego.
    Przyznam sie, ze inwestycje fizyczne w srebro w panstwie w ktorym WSZYSTKIE banki sa wyplacalne i system finansowy jest uczciwy - sa raczej malo sensowne.

W Polsce myslalbym o jakiejs metodzie inwestycji - tak, aby posiadanie depozytu bylo gwarantowane. Na pewno takie formy inwestycyjne istnieja. Fizycznie nalezy inwestowac TYLKO W USA. Tylko w USA jest mozliwosc wywrotki systemowej i calkowitej utraty forsy.
    W Polsce na razie takie niebezpieczenstwo jest duzo mniejsze.
  • przycinek.usa 07.08.12, 06:30
    en.wikipedia.org/wiki/Schengen_Area
  • byly-kadi 07.08.12, 15:00
    przycinek.usa napisał:

> W Polsce myslalbym o jakiejs metodzie inwestycji - tak, aby posiadanie depozytu
    > bylo gwarantowane. Na pewno takie formy inwestycyjne istnieja. Fizycznie nalez
    > y inwestowac TYLKO W USA. Tylko w USA jest mozliwosc wywrotki systemowej i calk
    > owitej utraty forsy.
    > W Polsce na razie takie niebezpieczenstwo jest duzo mniejsze.

Osobiscie mam zero wiary w system bankowy w Polsce. Nada, zero.
    Po pierwsze wklady wszelkiej masci ubezpieczone sa do jakichs smiesznych sum. Wierzysz w siebie, dobry banku/rzadzie , a gwarantujesz mi bezpieczenstwo do takiej tylko sumy???
    Banki w Polsce nie padaja, starsi lub naiwni ludzie lataja z kasa do bankow „zagranicznych”, glupio wierzac ze sa lepsze niz polskie....to znaczy byly, kiedys byly polskie, teraz polskie sa tylko nazwy a wlascicielami saz daje sie cudzozeimcy, juz na dzis wszystkich bankow operujacych w PL. To juz muzyka przeszlosci.....
    Dlaczego bank, ktorego wlascicielem jest nieznana nikomu jednostka prawna z Porugalii , zarejestrowana na Grenadzie z siedziba w Lichtensteinie ma byc bardziej wiarogodny niz bank amerykanski? Dlaczego system, zlozony z tysiecy takich bankow ma byc bardziej stabilny niz system bankowy w USA? Czy panstwa, w ktorych korzenie maja te banki, sa w stanie je w razie czego wykupic? Panstwa, juz bardziej zadluzone niz USA? I w wiekszym chaosie politycznym i ekonomicznym?
    Teraz idac dalej- jesli ufasz systemowi bankowemu w Polsce, to po co sie badrowac z inwestoaniem w dobra fizyczne typu zloto, srebro? Jesli rzyczywiscie pierdyknie USA, to potrzebn e bedzie Ci co nastepuje:
    1. Samochod + beznzyna by dojechac do lotniska
    2. Zelazny zapas zywnosci na droge.
    3. Srodki wymiany niezbedne na przekupienie waadzy po drodze oraz zakup biletu/ow
    4. Go Bag z dokumentami osobistymi i na depozyty w PL/EU
    5. Bron i kilkaset sztuk amunicji, gdyby bylo naprawde goraco.

Jesli globalnie pierdyknie to trzeba i tak bedzie stad uciekac- po co sie meczyc placac zlotem za chleb ?

--
  • przycinek.usa 07.08.12, 18:36
    Myslalem tylko o duzych bankach w Polsce. I nie chodzilo mi o wiarygodnosc, tylko wyplacalnosc. Np. Bank Of America jest rzekomo wiarygodny, ale watpie w jego wyplacalnosc, jak wzrosna stopy procentowe. Natomiast wydaje mi sie mozliwe, ze wzrost stop procentowych nie bedzie miec takiego wielkiego wplywu na wyplacalnosc bankow w Polsce. Ale to jest tez kwestia zakresu tego wzrostu - bo jak pojdzie na 10% rocznie - to wszystko jest mozliwe, choc pewnie lepiej wiedza sami bankowcy. I jeszcze a propos katastrofizmu - moze sie okazac, ze wcale nie warto nigdzie wyjezdzac, bo jak zwykle u nas bedzie najlepiej. Nie ma jeszcze takich podatkow jak gdzie indziej. -)
  • byly-kadi 07.08.12, 20:27
    TO Amber Gold? A nie , to POLSKI BANK strzela po kolanach.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12271803,_Z_wplaconych_30_tys__zl_zostalo_mi_20___Klienci_banku.html
    Kazzdy ufa i wierzy wg. Swego uznania, ja od wszystkiego co polskie wieje juz obecnie jak najdalej. Kiedys myslalem inaczj, dzis juz nie.

--
  • glupi_jasio 07.08.12, 20:54
    W Czarneckiego tez bije sprawa Amber Gold?

Tego samego wroclawianina, Czarneckiego, co inwestuje w Rosji, daje wyjatkowo korzystne odsetki od lokat, wspolpracowal z SB od wieku 18 lat i dal kredyt Hajdarowiczowi na przejecie Rzepy?

No, no, no...
  • byly-kadi 07.08.12, 21:31
    .

I po cichu. Tylko troche podobnie.
    Narod teraz zajety oszukanymi przez tego Tuska hybryde, ten caly Amber plus OLT plus co tam jeszcze ci zlodzieje wymyslili.
    . Do tego szum wokol padajacyh naokolo jak ulegalki biur podrozy, wiec sprawa przewalu Getin jakby nie zalapala nalezytej uwago mediow ?

--
  • glupi_jasio 07.08.12, 21:46
    Jak to kradnie?!

Legalnie bierze prowizje, opisane w odnosnikach, do ktorych odsyla drobny druczek wink

Zyski przeciez beda, za 10 lat wink

Sprawa to niemal banal, zawsze mozna znalezc takie "fundusze inwestycyjne", ale ciekawsze jest to, dlaczego sama Wyborcza sie bierze za Getin? Po tym, jak, zgrabnie podrzucili opinii publicznej Michala Tuska w OLT...

• szczurek.polny 07.08.12, 22:04
    Za zgodą KNF, więc sprawy nie ma. A czy ten KNF, tak biegły w ściganiu naciągaczy, mówił coś o akcjach Facebook'a? (Swoją drogą jak przychodzi do ciebie gość o nazwisku Zuckerberg i mówi, żebyś mu dał pieniądze, a on je pomnoży na drugim końcu świata i ty mu je dajesz... no to chyba nie oczekujesz, że jeszcze te pieniądze zobaczysz, co?)

Co do biur podróży to żadne z nich nie może upaść, bo przy każdym Urzędzie Marszałkowskim jest specjalny rejestr i wydział monitorujący te biura i tam się zawsze można dowiedzieć, czy biuro w którym chcemy kupić wczasy jest OK i ma koncesję i ma ubezpieczenie i oni wiedzą wszystko o tych biurach.
    A może tak, widząc że te specjalne rejestry i wydziały przy Urzędach Marszałkowskich po prostu nie działają, to zlikwidować by je w cholerę a urzędników tam zatrudnionych wywalić? I byłby biura podróży tak po prostu jak zakłady szewskie - bez koncesji, bez rejestru, bez nadzoru. W końcu i tak nie ma ŻADNEJ różnicy, a byłoby taniej.
  • przycinek.usa 07.08.12, 22:30
    ciekawe. Czy jest jakas strona pozwalajaca przeszukac taki rejestr?
  • szczurek.polny 08.08.12, 00:15
    Tak sobie kiedyś jechałem samochodem (a ja dość dużo jeżdżę) i słuchałem radia (bo ja słucham radia jak jeżdżę, a nie płyt) i była akurat w tym radiu jakaś pani właśnie z Urzędu Marszałkowskiego chyba Województwa Lubuskiego czyli Gorzowsko-Zielonogórskiego (ale nie jestem już teraz pewien, bo ja dużo jeżdżę) i ona tam klarowała radiosłuchaczom jak się ustrzec przed niebezpieczeństwem wykupienia wczasów w upadającym biurze podróży. A było to tak jakoś zaraz po upadku drugiego biura podróży w tym roku.

O proszę na przykład tutaj - u Marszałka Wielkopolskiego jest wszystko w internecie:
    www.umww.pl/turystyka/biura-podrozy.html
    To znaczy jest urząd, są urzędnicy, jest ustawa o turystyce na mocy której Marszałek powołuje urząd i mianuje urzędników i ci urzędnicy biorą podatników pieniądze za wykonywanie urzędowych czynności.

I tylko nic z tego nie wynika. No to po cholerę to, jak z tego nic nie wynika?
  • szczurek.polny 08.08.12, 00:18
    Jak masz trochę czasu (albo potrzebujesz ekstremalnej rozrywki), to wybierz sobie losowo biuro z listy i zadzwoń do urzędu, aby się dowiedzieć czy to dobra firma i czy można bezpiecznie wczasy wykupić. Jakby co, to powołaj się na panią, co w radiu mówiła jakiś miesiąc temu, że można dzwonić i się pytać, bo oni mają rejestr i wszystko wiedzą.
  • byly-kadi 10.08.12, 01:54
    szczurek.polny napisał:

> Za zgodą KNF, więc sprawy nie ma. A czy ten KNF, tak biegły w ściganiu naciągac
    > zy, mówił coś o akcjach Facebook'a? (Swoją drogą jak przychodzi do ciebie gość
    > o nazwisku Zuckerberg i mówi, żebyś mu dał pieniądze, a on je pomnoży na drugim
    > końcu świata i ty mu je dajesz... no to chyba

To Zucckenberg obiecywal "gwarantowane 14% zysku". To swinia ....
  • forall4a 07.08.12, 17:52
    lepiej kup monety w celach numizmatycznych. sprzedaj za 20 lat.polecam eagles lub maple leaf.
  • forall4a 08.08.12, 18:41
    powinno byc tak: "od celów numizmatycznych";
  • kyshe 09.08.12, 10:12
    Nie lepiej rozbić te 30 000$ np. po połowie na złoto i srebro? Zawsze to jakaś dywersyfikacja. Inwestycja raczej dobra - Strefa Euro się wali, Irańce robią bombę, USA kłoci się z Chinami... Pachnie wojną, a jak wojna wybuchnie to kruszce pójdą do góry, jak to bywało w rpzeszłości.
    --
    Ciekawostka: znicze elektryczne na baterie, które świecą nawet przez 75 dni!
  • jancio_szuwarek 24.08.12, 11:46
    A gdzie to srebro przechowywać ? w skarpecie, w skrytce bankowej ?
    - a co sądzicie o nabywaniu i przechowywaniu srebra przy pomocy firmy prowadzącej serwis Bullionvault.
    zloto.bullionvault.pl/
    Czy to poważne przedsięwzięcie warte zaufania, czy też angielska wersja "AmberGold",
    czyli zbieramy złoto i znikamy jak będzie go dostatecznie dużo...
  • locus24 28.08.12, 21:31
    Tak chaotycznie to opisałeś, że nic nie zrozumiałem smile

--
    Mój blog o finansach i gospodarce: zdrowefinanse.blox.pl
  • jmleszek 05.09.12, 13:24
    nie kupuje zadnych metali. miedz, srebro zloto beda spadac w najblizszym czasie, bo juz pod wyborach w stanach bedzie prowadzona bardziej restrykcyjna polityka, co poprawi stan gospodarki USA i reszty świata!!! jesli koniecznie chcesz zainwestowac w surowce to polecam w bawelne. W tym roku strasnzie ograniczono zasiew tego surowca i w nastepnym roku zapewn bedzie niedobr, wiec i cena w magazynach znacznie wzrosnie. poszukaj sobie fajnego funduszu np templetona inwestujacego w surowce i tam skieruj swoje srodki
  • jancio_szuwarek 05.09.12, 14:09
    jmleszek napisał(a):

> nie kupuje zadnych metali. miedz, srebro zloto beda spadac w najblizszym czasie
    > , bo juz pod wyborach w stanach bedzie prowadzona bardziej restrykcyjna polityk
    > a, co poprawi stan gospodarki USA i reszty świata!!! ....

To bardzo odważna prognoza, tym bardziej że każdy rząd USA jest zakładnikiem nienasyconych w zyskach banksterów, a dla nich im gorzej .... tym lepiej.
    Podziwiam Twój optymizm, ale obawiam się, że jedynym sposobem na uzdrowienie sytuacji jest rozpierducha w ekonomii świata zorganizowanej przez baknsterów i ich przydupasów ze świata polityki. Prędzej czy później, wzorem Islandii - gniew narodów tego dokona. Świadomość tego rośnie z każdym dniem. Ziarenka tego buntu już wykiełkowały...
    I to też jest odważna prognoza smile
  • leny20-4-7 05.09.12, 15:13
    cukier.
  • llukiz 05.09.12, 21:47
    > cukier.

cukier zawsze w cenie, bo człowiek nie wielbłąd i pić musi smile
  • przycinek.usa 05.09.12, 23:55
    bawelna wyglada zle technicznie.
  • szutnik 06.09.12, 12:23
    Srebro trochę dłużej od złota było w poważnej korekcie, ale ta korekta także się już definitywnie skończyła.
    Korekta ta trwała od 23.04.2011, gdy Ag (spot) zrobiło szczyt przy cenie 49,80 USD/oz aż do 28.06.2012, gdy zrobiło dołek na poziomie 26,125 USD/oz.

Korekta trwała więc 430 dni kalendarzowych, czyli 61,42 tygodnia – prawda, ze blisko 61,8; pochodnej złotego współczynnika Fibonacci’ego (0,618)? Przypadek?

Kolejna ciekawostka z gatunku Gann/Fibonacci – minimum cenowe na poziomie 26,125.
    Przestawmy przecinek o 1 miejsce w lewo i jest 2,6125. Blisko do kwadratu odwrotności z phi Fibonacci’ego, wynoszącego 2,618 czy nie? To już drugi taki przypadek w tym samym miejscu. Ee,tam przypadkowa zbieżność…

I trzecia rzecz z gatunku Gann/Fibonacci – w dołku z 28.06. srebro daje wyraźny squaring ceny i czasu w układzie tygodniowym, o wiele istotniejszy, niż w układzie dziennym.

Popatrzmy:
    1 Między szczytem a dnem jest 49,8-26,125 = 23,675 USD
    2. Podzielmy otrzymany wynik z punktu 1 przez czas trwania korekty 61,4 tygodnia:

23,675 : 61,42 = 0,3855

Jeśli ta cyfra komuś coś przypomina, to dobrze kojarzy. Wystarczy podnieść 0,618 do kwadratu i dostaje się 0,382…. To już 3 taki przypadek w tym samym miejscu…

Sama wielkość korekty (23,675) po operacji przesunięcia przecinka o 2 miejsca w lewo też jakby trochę znajoma cyfrowym freak’om od Fibonacci’ego – toż 0,23607 to nic innego, jak sześcian z 0,618…
    Coś za dużo tych przypadków z gatunku Gann/Fibonacci jak na jeden czerwcowy dołek, prawda?
    Taka ilość „przypadków”, zgromadzonych w jednym miejscu i to, co się potem z ceną srebra stało jest dowodem na to, że 28.06 mieliśmy tam istotne dno, które długo nie zostanie przełamane.

Spore wykupienie na srebrze sugeruje, że korekta na tym metalu wisi w powietrzu (zapewne banki centralne, pod które od czerwca toczy się gra na metalach szlachetnych, krótkoterminowo rozczarują), ale kładłbym tu silny akcent na słowo „korekta”, z następującym dodatkiem „zasadniczej części wzrostów od czerwca 2012”, bo chyba nawet nie całości tych wzrostów, patrząc na falowe struktury ruchu.

Oczywiście malkontenci zawsze powiedzą, że to niedokładne, bo 61,42 to nie jest 61,8.
    Niestety złośliwy rynek nie lubi być za dokładny. Na pytanie ile równa się 2+2 nie odpowie, że 5, aż taki to on nie jest, ale że odpowiedź będzie brzmieć np. 3,98 lub 4,03 to już jest całkiem realne
    --
    "Jest to najgłupsza rzecz, jaką zrobiliśmy...Bomba atomowa nigdy nie wybuchnie-mówię to jako ekspert od materiałów wybuchowych"
    William Leahy, admirał Marynarki USA
  • leny20-4-7 06.09.12, 13:12
    Szutniku, proszę wyjaśnij skąd wzięły się te i akurat te wartości do, których aż trzykrotnie mniej lub bardziej przypadkowo zbliżył się kurs srebra. Czy osoba, której nazwisko widnieje w teorii, którą tutaj użyłeś dokonała rzetelnych obserwacji na x przypadkach?

Jednym słowem: czy statystyka stoi za tymi wartościami czy też nie?
  • jancio_szuwarek 07.09.12, 00:11
    no rozwaliłeś mnie tą układanką i manipulacją liczbową...
    - chyba nie uważasz, że jakiś bankster umie to policzyć i kierować się wynikami owych wyliczeń
    Kierując się podobną "liczbologią stosowaną", to radziłbym brać kredyty inwestycyjne ostatniego dnia miesiąca, gdyż liczba 31 np. % to zawsze więcej niż 20%....
    .... a zakup kilogramowych sztabek lub monet srebrnych dokonywać o 4 rano, 32 dnia miesiąca
    bo 1kg ma 32,15 uncji smile
  • leny20-4-7 07.09.12, 14:37
    Janciu, byc może nie pamiętasz Szutnika i jego wielu ocierających się o profetyczny GENIUSZ wpisów na tym Forum, które zainspirowały jakiś czas temu nawet do próby osadzenia go na stołku prezesa pewnej bardzo ważnej instytucji finansowej w tym kraju, dlatego też podrzucam Ci pod rozwagę ten jego wpis.

songmun.blox.pl/2011/10/Byc-jak-Jeff-Greenblatt.html
    Sprawdź datę publikacji, nałóż na dowolny wykres giełdowy i zobacz co się stało. Te zabawne zależności wydają się miec "coś" na rzeczy.

Kiedyś Szutnik, zdaje się, podawał dane statystyczne dotyczące podstaw teorii, którą ostatnimi czasy preferuje. Chciałem aby przypomniał, a widzę, że wyszła podśmiechujka. szkoda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.