Dodaj do ulubionych

Islandia wygrala proces

29.01.13, 19:38
Islandia wygrala proces:
finanse.wp.pl/kat,102634,title,Islandia-wygrala-proces-z-Wlk-Brytania,wid,15290368,wiadomosc.html
"Trybunał EFTA stwierdził, że Islandia nie złamała prawa kiedy odmówiła spłaty brytyjskich i holenderskich klientów, którzy stracili swoje oszczędności po upadku islandzkiego banku Icesave w 2008 roku."
Zadziwiajace.

Edytor zaawansowany
 • przycinek.usa 30.01.13, 01:14
  > Zadziwiajace.


  dlaczego?
 • byly-kadi 30.01.13, 01:58
  przycinek.usa napisał:

  > > Zadziwiajace.
  >
  >
  > dlaczego?

  Prawdopodobnie "zadziwiajace " jest to, ze Anglia i Holandia zaplacily za straty swych obywateli, ktorzy w islandzkim internetowym banku probowali ukryc pieniadze przed opodatkowaniem przezrzady Anglii i Holandii. smile ?


  --
  We must reject the idea that every time a law's broken, society is guilty rather than the lawbreaker. It is time to restore the American precept that each individual is accountable for his actions.
  Ronald Reagan
 • szczurek.polny 30.01.13, 08:51
  Dodajmy, że proces o odsetki. O odsetki w oczywisty sposób rządowi brytyjskiemu nienależne.
 • tartaczek 30.01.13, 23:20
  W tresci artykulu jest mowa o oszczednosciach, a nie o odsetkach.
 • szczurek.polny 31.01.13, 00:06
  Ano taki artykuł, co ja na to mogę?

  Jak się zrobiła panika i Wielka Brytania zaczęła wypłacać kasę swoim własnym obywatelom, to równocześnie "zaaresztowała" (ukradła?) wszystkie aktywa Landsbanki jakie jej tylko w łapy wpadły - powołując się przy tym na własną ustawę o zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu (sic!). A było tego sporo, bo Londyn w końcu w Wielkiej Brytanii leży.

  Tych aktywów po upłynnieniu wystarczyło na zwrot kwoty głównej, to znaczy tych pieniędzy, które Wielka Brytania przez nikogo nie proszona postanowiła za Landsbanki wyłożyć, a nawet jeszcze troszkę zostało.

  No i rząd Jej Królewskiej Mości ubzdurał sobie, że za ten czas od kiedy kasę wyłożył do momentu kiedy kasę odzyskał należą mu się odsetki w wysokości 5% rocznie od rządu Islandii. Potem obniżył swoje roszczenia do 3,3%, a następnie nawet do 3,0%.

  Jednak Islandczycy w referendum przyjęli stanowisko, że rząd Jej Królewskiej Mości może się iść wypchać. I wygląda na to, że Trybunał EFTA zgodził się ze stanowiskiem Islandczyków.
 • tartaczek 01.02.13, 19:23
  Dzieki szczurek za to tlumaczenie z polskiego na nasze. Zdecydowanie rozni sie to trescia od artykulu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka