Dodaj do ulubionych

zbrojenia i konflikty

24.08.16, 05:17
Pomyslalem, ze przyda sie Polakom w Polsce watek o zbrojeniach. Takie ozywcze informacje ze swiata powinny przydac sie nie tylko KODowcom, ale wszelakiej formy postepowcom POwcom itp. Wiec dedykuje swoj watek wszystkim tym Polakom, ktorzy od lat propaguja oddawanie suwerennosci - patrzcie i uczcie sie.

North Korea submarine fires ballistic missile
www.bbc.com/news/world-asia-37171608
To jest informacja o tym, ze Korea Polnocna finalizuje technologie strzelania rakietami z okretow podwodnych. Zrobili wlasnie mala probe, ktora skonczyla sie trafieniem rakieta w obszar wod nalezacych do strefy ochrony powietrznej Japonii. To dosyc duza strefa.
Tu jest mapka:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c9/JADIZ_and_CADIZ_and_KADIZ_in_East_China_Sea.jpg

Polnocna Korea grozi sasiadom atakami od lat. To sie kiedys zle skonczy.
Sytuacja jest o tyle interesujaca, ze obie Koree maja w gruncie rzeczy ten sam jezyk.
Cos - a la Niemcy wschodnie i zachodnie.

A tu informacje z Niemiec:
www.bbc.com/news/world-europe-37155060
Tutaj mowia, ze ludnosc cywilna powinna miec zapasy zywnosci i wody na 10 dni na wypadek konfliktu.

A tu mowia, ze bedzie od nowa wprowadzony pobor do obrony cywilnej:
www.bbc.co.uk/news/world-europe-37164960
Niemcy najwyrazniej maja gdzies KOD i ideologie Europejska.
Zaraz sie okaze, ze zmiany beda tez dotyczyc armii i potem zwiaksza naklady zbrojeniowe itp.

A w Polsce demontracje niemieckich ekologow sa oczywiscie na porzadku dziennym.
Ja bym ich wszystkich aresztowal za szpiegostwo. No, ale to jestem ja.
Wy macie wolnosc wypowiedzi. I sa rowni i rowniejsismile
Edytor zaawansowany
  • 24.08.16, 06:15
    po polsku:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20589072,niemcy-chca-przywrocic-obowiazkowa-sluzbe-wojskowa-agencja.html#Czolka3Img
  • 25.08.16, 15:59
    Niebezpieczne czasy. Szczegolnie, ze Turcja pokochala Rosje a Iran USA.

Władimir Putin zarządził "sprawdzian gotowości bojowej" armii. Alarm w trzech okręgach. Szybka reakcja szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wladimir-Putin-zarzadzil-sprawdzian-gotowosci-bojowej-armii-Alarm-w-trzech-okregach,wid,18479517,wiadomosc.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.