Dodaj do ulubionych

KOD chce podpalic Polske

19.12.16, 07:45
Bardzo interesujaca relacja:
www.naszdziennik.pl/polska-kraj/172627,ktos-chce-podpalic-polske.html
Mnie zastananawia - GDZIE JEST KONTRWYWIAD RP?

Przeciez to co oni zrobili to jest dzialanie na szkode Panstwa.
Pelna kompromitacja opozycji.
Edytor zaawansowany
  • 19.12.16, 08:47
    Kontrwywiad działa moim zdaniem, po pierwsze zmiana regulaminu dot. mediow w Sejmie byla wyprzedzajacym dzialaniem, po drugie momentalnie pojawily sie filmy z demonstracji, ktore demaskowaly nedzne prowokacje (czlowiek udajacy rannego), nagrany na demo Dukaczewski (kamera termowizyjna).
    W tej chwili dzialanie jest w tle, ale widac, ze wszystko jest przemyslane i przygotowane.... co mnie cieszy niezmiernie smile

--
    kurt
  • 19.12.16, 08:49
    jak kto gdzie, sprawdza anteny smile))

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21140270,awaria-w-emisji-tvp-nie-wszyscy-widzieli-oredzie-szydlo-prezes.html#BoxNewsLinkZ19

a kto za tym stoi? WIADOMO smile))

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21141029,czy-moglby-pan-zaprzestac-atakow-na-tvp-info-sikorski-instrukcje.html#Prze
  • 19.12.16, 10:40
    Mimo zdecydowanej różnicy poglądów trochę cię lubię a nawet szanuję. Więc pozwól, że ci przedstawię parę rzeczy. W końcu siedziałem przed telewizorem prawie do rana, była transmisja na żywo. Więc o tym co widziałem.

1. Nikt nie rzucał się pod koła samochodów. Owszem, protestujący siedzieli czy nawet kładli się na jezdni. Samochody z prominentami poruszały sie wolno - może 5, góra 10 km/h. Możliwości rozjechania kogokolwiek praktycznie nie było - no chyba, że z pełnąś premedytacją.

2. Nie było żadnego puczu. Wszystkie demonstracje opozycji miały charakter pokojowy. Nikt nie próbował wdzierać sie do jakichkolwiek budynków, nie było żadnego nawoływania do przemocy a raczej przeciwnie - apele o spokój i rozwagę.

3. Trudno mówić o ustawce skoro całą aferę wywołał marszałek Kuchciński - zupełnie bez powodu. Chyba, że Kuchciński współpracuje z KOD.

4. Epokowym wkładem w rozszyfrowanie niecnych zakusów opozycji jest afera kanapkowa. Tylko, że sami twórcy afery stwierdzają, że miało być głosowane 400 poprawek. Nawet przy sprawnym, niezakłóconym działaniu to musiałoby potrwać do rana.
    Ponadto - w sejmie zamknęło się ok 30 osób i one się zmieniają. Przygotowywanie 30 kanapek na twarz to pewna przesada.

5. Kamery pokazywały całość ewakuacji dzielnej p. Pawłowicz. Nie został w jej kierunku rzucony żaden przedmiot. Ciężkie słowa - owszem.

6. pewien facet położył się na ziemi a potem wstał. Nie wiem po jaką cholerę. Ale był sam. Nie było przy nim nikogo, kto pozorowałby jakiekolwiek bicie czy inne formy przemocy. Jaka tu prowokacja?

Wiem, że kochasz teorie spiskowe i fajnie ci pasuje cała ta obrzydliwa zbieranina insynuacji, domysłów, pomówień. Możesz sobie jeszcze dołożyć brednie wPolityce.pl o zamiarach okupacji sejmu przez bojówki KOD (ciekawe jak by się tam dostały bo caly gmach jest szczelnie obstawiony przez policję), spiskowe teorie w sprawie zaniku sygnału jedyniesłusznej, kur(ew)skiej telewizji podczas spiczu p. premier (też ciekawy spisek - bo transmitowały to wszystkie stacje i każdy mógł ją podziwiać na innym kanale) i wiele innych fantazji.
    Ale nie wpisuj się w narrację przeznaczoną dla debili typu pepe.

Bo sprawa jest poważna. Ludzie są autentycznie wkurwieni. Trwający przez rok festiwal arogancji, chamskie wyzwiska, w których lubują się nowi władcy Polski, nachalna i kretyńsko głupia propaganda zrobiły swoje. Teraz to jest beczka prochu i wystarczy byle gówienko, żeby doszło do eksplozji. Tu nie potrzeba inicjatywy KOD czy opozycji. To może pierdolnąć w każdej chwili - ot samo z siebie. Jak w 1980 roku.
    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).
    "A teraz, drogie dzieci, możecie pocałować misia w dupę" - Bronisław Pawlik (dawno temu)
    "Państwo powinno zmuszać ludzi do przezorności" M. Zieleniecki (teraz)
  • 19.12.16, 11:14
    > 6. pewien facet położył się na ziemi a potem wstał. Nie wiem po jaką cholerę. Ale był sam. Nie było przy nim nikogo, kto pozorowałby jakiekolwiek bicie czy inne formy przemocy. Jaka tu prowokacja?

Z taka analiza to idz do piaskownicy.
    Szykuje sie grubsza zsynhronizowana akcja, u nas mial byc stworzony bajzel i utworzony kordon, a na Bialorusi i Ukrainie sa szykowane przewroty.

--
    kurt
  • 19.12.16, 11:58
    kurt76 napisał:

> Szykuje sie grubsza zsynhronizowana akcja, u nas mial byc stworzony bajzel i ut
    > worzony kordon, a na Bialorusi i Ukrainie sa szykowane przewroty.
    >
    A masz jakieś argumenty poza wypocinami pisdzielskich mediów?

Aaaaa... Teraz rozumiem, że ten facet co się położył i wstał miał obalić ustrój w Polsce, Białorusi i na Ukrainie. I prawie się udało. Tragedii zapobiegło jakże mądre i przenikliwe przemówienie p. (stra)Szydło, które mimo wrogich działań (zanik sygnału) poruszyło miliony propisdzielskich serc i umysłów na całym świecie i przyległych do niego fragmentach kosmosu.

Zaczynasz waść pierdolić prawie jak głupkowaty pepe. Nie wstyd ci?

--
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).
    "A teraz, drogie dzieci, możecie pocałować misia w dupę" - Bronisław Pawlik (dawno temu)
  • 19.12.16, 12:11
    To moze napisz po co sie polozyl?
    Przestan zadawac tyle pytan retorycznych, meczysz i zaciemniasz watek.

--
    kurt
  • 19.12.16, 14:46
    Nie wiem. To nie ja się kładłem. Sam kładzący twierdzi, że chciał zablokować przejazd samochodów z pisdzielcami. Ale żadne samochody nie nadjeżdżały więc poleżał sobie i wstał.

Możesz traktować to jako niezbity dowód na międzynarodowy spisek przeciwko pisdzielcom. Razem z kanapkami i obolałą dupą posła Suskiego. Chcesz się ośmieszać - twoja sprawa.

--
  • 21.12.16, 02:33
    To oznacza, że Kuchciński musi być zamieszany. Przez cały ma możliwość naprostować sytuację, ale zamiast tego nakręca atmosferę.
  • 21.12.16, 03:33
    albo mial zly dzien, okres, zona go opiepszyla, rozum mu zastygl i wsciekl sie tak jak sie wscieka zimna-wodka i wyzywa na bogu-ducha-winnym pepe.
  • 21.12.16, 03:30
    jakos nie mam ochoty na dlugie rozwodzenie sie dlaczego nie masz racji i czemu nie powinno sie tego tak upraszczac - powiem tylko - ze doszlo do sparalizowania pracy sejmu i to nie jest wcale taka blaha sprawa jak sie Tobie wydaje. To nie jest wydarzenie z kategorii happeningu czy tez wolnosci wypowiedzi - jest jak najbardziej sprawa dla kontrwywiadu i dochodzenia dlaczego ktos to chcial zrobic, co chcial osiagnac i czy mu sie udalo i co wlasciwie sie stalo i co z tego wynika.

Nie uwazam tej sprawy za porownywalna do poprzednich wyglopow KOD i tego drugiego typka, ktoremu sie ciagle cos myli.

Jak ktos probuje zorganizowac skuteczna rozrobe, to musi miec troszke wiecej oleju w glowie, od tych obu przyglupow. I mysle, ze oplacaloby sie ustalic kto tym zarzadzal i za czyje pieniadze. Gdybym byl wladza, to chcialbym to wiedziec.

I najprawdopodobnie PiS w swojej laskawosci mysli podobnie, poniewaz nie sa to ludzie glupi, wbrew etykietom, ktore probujesz im przyklejac.

Gdyby byli glupi, to nie zdobyliby calkowitej wladzy i poparcia spolecznego, ktorego najwyrazniej nie maja popluczyny poprzednikow ani przyglupy z KODu.

• 19.12.16, 15:05
    Już nawet najbardziej propisdzielskie medium się opamiętało i przestaje pierdolić głupoty:

wpolityce.pl/polityka/320096-pol-porcji-mazurka-zamach-terrorystyczny-opozycji-nie-to-politycy-pis-z-mozolem-rozbrajaja-bombe-ktora-sami-skonstruowali
    W dodatku wyjaśnia się pierwsza kluczowa dla tego puczu sprawa - czyli tematyka dupy posła Suskiego:

wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Szczerba-stawia-ultimatum-Suskiemu-niech-Caryca-przeprosi-Jest-reakcja-posla-PiS,wid,18645493,wiadomosc.html
    Druga kluczowa sprawa - czyli tajemnicze, zdradzieckie i antypisdzielskie kanapki też przestaje być tajemnicą:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21141373,tysiac-kanapek-dla-opozycji-wczesniej-zgloszona-demonstracja.html#Czolka3Img

Pierdoli już tylko przygłupi pepe razem z kurtem, któremu nagle mózg zmienił się w zawartość kuwety pewnego kta od pewnego prezesa.
    --
  • 19.12.16, 15:11
    Przed chwilą słyszałem, jak Gowin mówił, że to KUCHCIŃSKI sprowokował całą rozróbę i nie zna nikogo w PiS kto uważałby inaczej.

macie winnego - spiskowcy. PUCZ ORGANIZOWAŁ KUCHCIŃSKI.

--
  • 19.12.16, 15:22
    Ja nie potrzebuje konsensusu z toba, widok tego jak wyzerasz medialne gowno, tylko uprawdopodobnia teze, ze scenariusz bazowy sie nie powiodl i jest zacieranie sladow, za pomoca kpiny, skupiania sie na nieistotnych detalach czy kwestiach drugorzednych.
    To jest przedszkole dezinformacji.

Poczytaj sobie jak sie robi(lo) rozruchy: pogrom kielecki, Poznan 56, Radom....

Ty widzisz dzisiaj histerie, a tylko zwykla technika deeskalacji, opozycja dzisiaj tlumaczy sie... kolejne typy prowokacji sa spalone, nie bedzie mozna ich uzyc.

Jestescie rozrabiani jak dzieci, codziennie.

--
    kurt
  • 19.12.16, 15:40
    NIE PIERDOL.
    PS. Nie zauważyłem żeby opozycja się z czegokolwiek tłumaczyła. Dupno-kanapkowy zamach stanu wyrosły z histerii pisdzielstwa tego nie wymaga.
    Więc:
    NIE PIERDOL

--
  • 19.12.16, 17:19
    a opozyjc apowinna tez się tłumaczyć
    fakt że kuchciński zaczął rozróbę, fakt że dorabiane są głupie teorie do kanapek
    ale faktem jest tez ze z gościa co się połozył opozycja już robiła męczennika, faktem tez jest że chrzanienie o "wolnych mediach" sensu nie ma bo ich wolnośc zagrozona nie jest

na miejscu PIS bym przygotował karteczki z napisem "wolne ZAGRANICZNE media" i podmieniał je gdzie tylko się da ale ich chyba na jakiekolwiek subtelnosci juz nie stać
  • 19.12.16, 17:37
    A zapodaj jakiegoś linka do informacji o męczeństwie tego położonego, bo ja nic takiego nie spotkałem.

A wolność mediów jest zagrożona o tyle, że ma być reglamentowany dostęp do informacji. To w sumie większy problem społeczeństwa niż mediów. Bo społeczeństwo ma prawo wiedzieć co się dzieje, że o podstawowej kontroli nad władcami polski nie wspomnę.

--
  • 19.12.16, 17:45
    twitter.com/Platforma_org/status/810206724175134721
    wykorzystano go w klipie PO jako ofiarę policji, chyba nie masz wątpliwości?

i od razu wciąż "wolne zagraniczne media" rzucaja sie na temat
    www.youtube.com/watch?v=8dH7lpjB9F0
  • 19.12.16, 17:47
    jeśli prawdą jest że ten kładacy się gosc jest zwolnionym pracownikiem telewizji to staje się jasne jaki on ma motyw by się tam kłaść
    "oderwani od koryta" wydaje się śmiesznym hasłem ale ten koleś jest doskonałym przykładem
  • 19.12.16, 19:06
    Link nie działa. Jest tylko zdjęcie. A na zdjęciu logo PiS, nie PO. Dziwne, nieprawdaż?

--
  • 19.12.16, 19:15
    teraz Ty zaczynasz tworzyć teorie spiskowe smile
    mi działa i ja ma filmik na stronie PO
    specjalnie dla Ciebie wersja na youtube
    www.youtube.com/watch?v=zhu9pea-BfU
    wariacie porównują ten grudzień do tych grudni z PRL-u

• 19.12.16, 19:17
    wariaci
  • 19.12.16, 20:10
    widocznie mam zepsuty komputer, który pokazuje niesłuszne rzeczy. W przeciwieństwie do twojego, który pokazuje rzeczy słuszne.

W tym co najpierw podlinkowaleś jest zdjęcie z logo PIS. Nie dorabiam do tego żadnych teorii ale wydaje mi sie, że PO raczej nie sygnuje swoich materiałow w ten sposób.
    W tym co podlinkowałeś teraz otwiera mi się nieznośnie cukierkowy spot PiS sprzed roku, który przechodzi w obraz tego leżącego. Ten obraz sygnowany jest przez TVP Info wiec chyba to nie jest przekaz pełowski. Chyba, że peło przejęło TVP ale o tym nie slyszałem.

Z resztą - po co te przepychanki. Zawsze coś wymyślisz. A to dupa Suskiego , a to wraże kanapki a to ktoś się położył na glebie i nie wiadomo po co. A jak nie wiadomo, to wiadomo, że...
    Nie chce mi się już o tym gadać.

Możecie bredzić, że to Amerykanie stonkę (jak w latach 50-tych, że pucz (jak 1976 r), że warchoły (jak w 1970), sabotażyści (jak w 1956) a nawet polecieć elementem antysocjalistycznym (1980). MNIE TO ZWISA.

Problem jest tym, że waaadzy tak odpierdoliło, że już nie liczy się z nikim i z niczym. Powtarzając brednie i ewidentne kłamstwa osiągniecie tyle, że ludzi wkurwicie jeszcze bardziej. Doprowadzicie do stanu w którym to ulica zacznie rządzić i nikt (żaden wyszydzany przez was Petru czy Schetyna) nie bedzie w stanie nad tym zapanować.
    Sami szykujecie dla siebie bat. I żadne zaklinanie rzeczywistości, żadne PIERDOLENIE pisdzielskich przygłupów tego nie zmieni.

PS Do grudnia 1970 jest jeszcze bardzo daleko. Ale twardo zdążacie w tym kierunku. Kiedyś i tam zaprowadzicie ten biedny kraj.

--
  • 19.12.16, 20:26
    litości zimny
    to jest przeróbka spotu PIS zrobiona przez PO! dlatego masz logo PIS w materiale bo chodzi o parodię PIS-u
    skoro tego nie zauwazasz to Ty nic nie jesteś w stanie zauwazyć
    PO zrobiło spot parodiujący spot PIS z zeszłego roku a w spocie tym pokazują szykująca się do akcji policję zaraz po tym gdy już powiedzieli że mamy w Polsce kolejny grudzień, dalej mamy sceny jak policjanci przytrzymuja ludzi na ulicach aż w końcu naszego bohatera leżącego na ulicy z plecami policjantów w tle a także chwilę dalej gdy ten człowiek pada w kłebach dymu

stałeś się już taki sam jak "pisalamiści" widzisz tylko to co chcesz
    pokazuję Ci materiał propagandowy PO a Ty widzisz w tym materiał PIS

spróbuj jeszcze raz
    twitter.com/Platforma_org
    zjedź troche niżej i spróbuj odpalić ten filmik

• 19.12.16, 21:35
    to co przekazywałeś wczesniej to tak wyglądalo jak pisałem. Prawidlową wersje znalazłem na wPotylice.pl. Wszystko się zgadza. Pod powodujący wymioty przesłodzone pierdolenie pisdzielstwa podlożono aktualne obrazki.
    Z dwoma zastrzeżeniami.
    1. Na poczatku było o "polskich grudniach" a stan wojenny czy masakrę 1970 sam do tego dołożyłeś. ja to odebrałem jako polskie NIESPOKOJNE grudnie i tyle. Choć faktycznie możnaby to odbierać po twojemu.

2. Z tego co pamiętam to na facecie leżącym na ziemi z filmiku siedział policjant. Na na naszym "prowokatorze" nikt nie siadał. Znów skleiłeś więcej niż było do sklejenia.

A sam filmik mi się podobał. To zderzenie propagandowej sielanki z brutalną rzeczywistością jest trafne. Jak lubisz kleić to sklej tą sielankę z ostatnim spiczem p. Brudzińskiego i powiedz co ci wyszlo.

A z reszta - co mnie obchodzi propaganda taka czy inne. Nie jestem pepe-idiota i wolę sam myśleć.

--
  • 19.12.16, 21:48
    A tak na marginesie - nie chce mi się więcej o tym gadać. Ludzi którzy wiedzę o Polsce czerpią wyłącznie z pisdzielkiej propagandy nic nie przekona, że "czarne jest czarne a białe jest białe".
    Zauważ nawet stateczny przycinek miał pretensję do kontrwywiadu, że ten nie dopilnował dostawy kanapek i nie objął na czas pełną ochroną dupy posła Suskiego.

A propo Suskiego - ponoć został obalony przez innego posła po tym, jak tego posła zdzielił pięścią w twarz. Ale ja nie mam zamiaru tego zgłębiać. Dupa Suskiego to sztandarowy argument pisdzielstwa i nie bedę ich tego pozbawiał. Niech sie nią delektują ile dusza zapragnie.

--
  • 19.12.16, 22:12
    > A tak na marginesie - nie chce mi się więcej o tym gadać. Ludzi którzy wiedzę o
    > Polsce czerpią wyłącznie z pisdzielkiej propagandy nic nie przekona, że "czarn
    > e jest czarne a białe jest białe".

ale ludzi z propagandy PO też już nic nie przekona
    jak ktoś jest fanem PO a nie oglada publicznej to jest przekonany że policja zaczęła gazowac i lać do nieprzytomności demonstrantów jak to sugeruje filmik

> A propo Suskiego - ponoć został obalony przez innego posła po tym, jak tego pos
    > ła zdzielił pięścią w twarz. Ale ja nie mam zamiaru tego zgłębiać. Dupa Suskieg
    > o to sztandarowy argument pisdzielstwa i nie bedę ich tego pozbawiał. Niech sie
    > nią delektują ile dusza zapragnie.

w tym akurat temacie widziałem świetny komentarz na forum:
    "stacja dziewiąta, poseł suski upada po raz trzeci"
    tylko jak na razie to tylko zabawny komentarz a nie propaganda
  • 19.12.16, 22:08
    > 1. Na poczatku było o "polskich grudniach" a stan wojenny czy masakrę 1970 sam
    > do tego dołożyłeś. ja to odebrałem jako polskie NIESPOKOJNE grudnie i tyle. Cho
    > ć faktycznie możnaby to odbierać po twojemu.

a jakie Ty znasz niespokojne grudnie?
    ja moze i za młody jestem ale jedyne jakie znam to te 1970 i 1981
    dla mnie to wyraźna sugestia szczególnie w połączeniu z ciągłym pokazywaniem mundurowych i w końcu mundurowych w akcji
    tak samo ostatnie nawoływanie Kijowskiego do marszu 13 grudnia to wyraźna próba zrównania obecnej władzy z komunistami z PRL, ten filmik gadając o grudniach robi coś podobnego

> 2. Z tego co pamiętam to na facecie leżącym na ziemi z filmiku siedział policja
    > nt. Na na naszym "prowokatorze" nikt nie siadał. Znów skleiłeś więcej niż było
    > do sklejenia.

są scety prawdziwe, gdzie policja obala i przytrzymuje
    ale jest tez scena z naszym bohaterem i to użyta dwukrotnie przedstawiajaca go jako ofiarę policji
    to jest manipulacja na maksa która podchwyciły zachodnie media jakoby
    na dziś dzień juz wszyscy wiedzą jak jest ale filmik żyje sobie własnym życiem bo błoto się przyklei
    drugie co mi się nie podoba to wykorzystywanie tego leżakującego jako ofiary policji
    wszyscy już wiedzą że to żadna ofiara ale PO się tym nie przejmuje i filmik funkcjonuje w najlepsze

> A z reszta - co mnie obchodzi propaganda taka czy inne. Nie jestem pepe-idiota
    > i wolę sam myśleć.

robisz to juz tylko w jedną stronę
    wytykasz to co wyprawia PIS (słusznie) ale kompletnie olewasz to co próbuje wyprawiac druga strona
    i jedni i drudzy są przekonani do swoich racji więc naginają fakty bo cel uświęca srodki
    i teraz w zalezności kto z kim sympatyzuje to zauważa tylko manipulacje jednej ze stron przez co róznica potencjałów rośnie a duża róznica potencjałów doprowadzić moze do wyładowania
  • 19.12.16, 22:27
    Ja nie jestem Bóg Ojciec i nie muszę być sprawiedliwy.
    A za sytuację w kraju odpowiada zawsze i wszędzie WŁADZA - nikt inny. Zawsze i wszędzie WŁADZA wyprowadza ludzi na ulice, nie opozycja. Zawsze powodem nie jest żadne mityczne koryto tylko arogancja WŁADZY i jej oderwanie od rzeczywistości. Wygląda na to, że pisdzielstwo samo zaczyna wierzyć w swoją propagandę a to kiedyś doprowadzi do tragedii. I to jednak większej niż Jednak większej niż stłuczona dupa posła-męczennika.

Nie byłem i nie jestem w żadnej partii, przy żadnym :korycie" w życiu nie byłem a na państwowej posadzie pracowałem wyłącznie w zakładach przemysłowych. W życiu nie wziąłem żadnej łapówki - może dlatego, że nikt mi jej nie proponował.
    Po prostu, pracowałem w tym kraju jak potrafiłem, w jakiś sposób byłem dumny z tego jak ten kraj się zmienia. I wkurwia mnie do bialości jak ta praca, i moja i milionów innych ludzi, ma pójść w błoto w imię chorych ambicyjek popierdolonego konusa. I po drodze mi z każdym, kto tego konusa zamknie raz na zawsze w klatce - razem z całym jego zakonem. Poniał, towariszcz?

--
  • 19.12.16, 23:29
    na towariszcz to ja za młody smile

zapytam tylko czy te zmiany które Ci się tak podobały obejmują tez umowy śmieciowe, albo pracę bez umowy czy moze też brak ubezpieczeń i przez to kłopoty z wybraniem się do lekarza?
    pewnie tych zmian nie dostrzegłeś bo Twoje pokolenie nie zdążyło ich posmakować ale znajomi z mojej podstawówki posmakowali i im się ta częśc zmian nie podoba i nie są dumni z tego ze to się w kraju zmieniło, można powiedziec że mają szerszą optykę na to co się w kraju dzieje i widzieli wiecej
    a ten Kaczor okropny podniósł pensje minimalną, walczy ze śmieciówkami, ustala minimalne stawki godzinowe
    może zrozumiesz ze ktoś może tego kaczora popierać i to wcale nie nusi być jakis pislamista, czy fundamentalny katolik tylko człowiek który zbyt wcześnie zaczął dorosłe życie i nie miał czasu na studia tylko już jako 20-latek musiał zacząc samodzielne zycie
    widzisz, gdyby te przykrosci o których napisałem dotknęły nielicznych, Jarek by wyborów nie wygrał, skoro jednak wielu zostało przez nowe porządki poszkodowanych to się okazało że jarek poparcie ma spore i Ci którzy są zależni od minimalnych stawek godzinowych czy minimalnych pensji pewnie będą na niego głosowac nawet jak by się zdecydował opozycję czołgami rozjeżdzać

• 20.12.16, 00:27
    Rany Boskie, ciągniesz mnie za język. Zakochałeś się we mnie czy jak? Ja nie gustuję w chłopcach nawet młodych.
    Teraz serio. Ty jesteś szczaw, ja mam 61 lat. Różni nas przede wszystkim stosunek do przeszłości. Ty o komunie nic nie wiesz. Dla ciebie to może kolejki, brak czekolady i pomarańczy a od czasu do czasu pałowanie.
    A to nie jest takie proste. Nie wyjaśnię ci tej pogardy dla ludzi, strachu przed waaadzą. Nie tą waaadzą z KC tylko taką spotykaną na co dzień. Na ulicy w postaci policjanta (kiedyś milicjanta) czy pani w urzędzie. Tej cholernej świadomości, że waadza może zrobić z tobą co zechce. Jak wracałeś po nocy do domu to wolałeś spotkać bandytę niż patrol milicji. Bo bandyta najwyżej zabrał ci parę rzeczy, przyłożył z piąchy i tyle. A panowie waaadza mogli zrobić z tobą WSZYSTKO. Bo byli w tym co zrobią bezkarni - o czym i ty wiedziałeś i oni.
    Nie potrafię ci przekazac codziennego uczucia duszności wywołanego bezczelną, chamską i prymitywną propagandą, która atakowała cię wszedzie i od której nie było ucieczki.
    To napuszczanie jednych ludzi na drugich. Poczytaj o 68 roku, jak to władza robotnicza nasłała roboli do lania studentów. ja mogę ci dołożyć historyjkę o tym jek waaadza nie lubiła długowłosych. W pewnym miejscu w Warszawie się zbierali więc waadza zorganizowała dwa autokary chłopców z poprawczaka żeby im spuścili wpierdol.
    A dzisiaj pan mały Duda opowiada, że przywiezie swoich i pokażą na co ich stać.
    Ty tego nie zrozumiesz - ja nie potrafię tego przekazać. Ale to kurestwo wraca i to w obłędnym tempie.
    Ja to widzę, że wszystkie ruchy Kaczora to po prostu chamska łapówa. przekupstwo, zaplata za poparcie. Oddajcie nam wolność to dostaniecie pińćset. Pozwólcie nam zostać panami waszych ciał i umysłow a my wam podsypiemy troche grosza. Który i tak wam zabierzemy - bo z pustego to i Salomon.....

Za czasów stanu wojennego chodził taki dwuwiersz:
    Wracaj, Edek do koryta
    Lepszy złodziej niż bandyta.

Nie jestem rozpieszczonym maminsynkiem. Ja musiałem wejść w dorosłość w wieku lat szesnastu. Chyba nieco wcześniej niż ty. Ale zrozum - żadna waadza ci nic nie da. A nawet jak da to potem zabierze dwa razy tyle. Nie warto się sprzedawać.

Ja bym nie pluł na pisdzielców gdyby oni robili to co obiecali. Ale z tych obietnic zostalo tylko jedno - łapówkowe pińćset. Łatwo sie obniża wiek emerytalny jak wiadomo, że system emerytalny pierdolnie za 20 lat i wtedy ktoś inny będzie się martwił. łatwo się podnosi pensję minimalną bo kto inny bedzie musiał za to zaplacić.
    Nie wiem czy Kaczor wygrałby wybory gdyby powiedział prawdę. Że rozmontuje wszystkie instytucje pilnujące demokracji w państwie, że rządził bedzie sam - jednoosobowo, schowany za plecami marionetek. Że zniszczy ta młodą demokrację w imię własnych chorych ambicji.

Może i pińset jest ważniejsze. Ale jesteś młody to posłuchaj paru rad:
    1. państwo nic ci nie da - a jeśli nawet to potem zabierze więcej niż dało
    2. dla żadnej partii politycznej ty nie jesteś podmiotem, co najwyżej przedmiotem manipulacji i miesem armatnim
    3. demokracja nie jest idealnym ustrojem ale tylko ona daje szansę (nie gwarancje!), że to państwo cię kiedyś nie zgnoi.
    4. ucz się dzieciaku. za wszelką cene ucz się. Nauka to nie tylko dyplom do wieszania na ścianie - to przede wszystkim rozwój, świadomość, osobowość.

Przepraszam za te moraly. Ale sam chciałeś to masz. Trzymaj się ciepło!

--
  • 20.12.16, 00:49
    > Ja to widzę, że wszystkie ruchy Kaczora to po prostu chamska łapówa. przekupstw
    > o, zaplata za poparcie. Oddajcie nam wolność to dostaniecie pińćset. Pozwólcie
    > nam zostać panami waszych ciał i umysłow a my wam podsypiemy troche grosza.

cwaniaki obiecują a Ty wybierasz tego kto lepiej obiecywał
    Tusk kiedys obiecywał 3x15 i na tym wygrał pewnie
    teraz kaczor obiecał 500+ i na tym wygrał
    przeciez na tym polega demokracja której chcesz bronić wiec co się nagle nie podoba?
    jak Tusk dawał łąpówkę obiecuja niższe podatki to tego za łapówkę nie uznajemy
    przeciez to dokładnie to samo

> Nie jestem rozpieszczonym maminsynkiem. Ja musiałem wejść w dorosłość w wieku l
    > at szesnastu.
    > Chyba nieco wcześniej niż ty.

o wiele wcześniej, problemy o których pisze naprawdę nie są moje, zreszta na takich forach piszą ludzie którzy maja za dużo czasu i brak realnych kłopotów

no i weź przestań, nie porównuj dorastania wtedy i dziś
    wtedy 16 latkowi nikt nie dał zginąć
    dziś 16 latek może sobie gnić pod mostem i w d...e to ludzie będą mieli, ma sobie dać rade sam

> Ja bym nie pluł na pisdzielców gdyby oni robili to co obiecali. Ale z tych obie
    > tnic zostalo tylko jedno - łapówkowe pińćset.

jasne ze PIS nie spełni wszystkiego, jasne że nie do końca tak jak obiecał, ale przeginasz, bo nigdy w IIIRP żadna władza mnie spełniła tylu swoich obietnic co już na dzień dzisiejszy teraz PIS

> 4. ucz się dzieciaku. za wszelką cene ucz się. Nauka to nie tylko dyplom do wie
    > szania na ścianie - to przede wszystkim rozwój, świadomość, osobowość.

aż taki młody to nie jestem, ale mam wrażenie że mogłbym Ciebie starszego dużo nauczyć
    i te gadające w TV autorytety również
    siedza i się dziwią jak te ludzie ze wschodu głupie są ze na ten PIS głosują, no co poszło nie tak?
    http://monitoruj.podkarpackie.pl/Grafika/Obszary%20monitorowania/Gospodarka%20regionu/PKB%202012%20wst%C4%99pny.jpg
    barany jedne nie wiedzą co jest nie tak?
    powtarzam jeszcze raz, ludzie maja w rzyci demokrację, oni chcą pełnej michy a nie walczyć o rzeplińskiego, o rzeplińskiego to mogą walczyć tylko Ci co są na ciepłych posadkach i boją się że obecny system się rozpadna a oni tą ciepłą posadkę stracą
    a że tych z posadkami coraz mniej bo coraz wiecej było na śmieciówkach to się wybory przegrało - proste
    demokracją sie ludzi nie nakarmi

aha i żeby nie było ze pisze o sobie to jestem z zachodniopomorskiego

• 20.12.16, 01:40
    O Rzeplińskiego to i ja walczę ale na swoim jestem od 91 roku więc mi nie grozi wyrzucenie z roboty.
    Sam siebie raczej nie wypierdolę za poglądy polityczne.
    Nie pitol mi o PO bo ja się z tą partią nigdy nie identyfikowałem. Chcesz gadac o Tusku to poszukaj sobie pełowca.
    A jeśli idzie o pełną michę - znasz jakiś totalitaryzm, który ją zapewnia? Rozdawnictwo to piękna i politycznie nośna sprawa tylko czy na długo starczy na to rozdawanie (vide Grecja).

PS. Jak jesteś taki mądry i wiesz wszystko to faktycznie nie musisz się uczyć. Powtórnie przepraszam za morały.

--
  • 20.12.16, 09:46
    > A jeśli idzie o pełną michę - znasz jakiś totalitaryzm, który ją zapewnia? Rozd
    > awnictwo to piękna i politycznie nośna sprawa tylko czy na długo starczy na to
    > rozdawanie (vide Grecja).
    >
    > PS. Jak jesteś taki mądry i wiesz wszystko to faktycznie nie musisz się uczyć.
    > Powtórnie przepraszam za morały.

no to mamy okazję nauczyć się czegoś wspólnie:
    jak się martwimy czy starcza na rozdawanie to nie czytamy bredni dziennikarzy o tym jak to PIS demoluje finanse tylko wchodzimy na stronę ministerstwa finansów i sciągamy najnowszy dokument wykonania budżetu
    www.mf.gov.pl/documents/764034/5220044/20161115_wykonanie_I-X_2016.pdf
    www.mf.gov.pl/documents/764034/5220044/20161115_szacunek_X_2016.pdf
    i już widzimy że starcza skoro deficyt po 10 miesiącach nie osiągnął nawet połowy planowanego na cały rok
    o żadnej grecji nie ma wiec na razie mowy

pozdrawiam

• 20.12.16, 11:24
    > i już widzimy że starcza skoro deficyt po 10 miesiącach nie osiągnął nawet poło
    > wy planowanego na cały rok
    > o żadnej grecji nie ma wiec na razie mowy

Deficyt będzie istotnie niższy od oczekiwanego, ale ostatnie 2 miesiące sporo to nadrobią. Po pierwsze 500+ zaczęło działać z opóźnieniem, a po drugie obniża się wzrost gospodarczy. Niższy deficyt wcześniej to kombinacja nieznacznie wyższych dochodów podatkowych i znacznych jednorazowych wpływów, które się już nie powtórzą: wpływu z przetargu na LTE oraz sporego zysku NBP.

Trzeba pamiętać, że dopiero przez niecały rok działa 500+. W przyszłym będzie już działać w pełnej krasie. A potem dojdzie z tempem, ale i siłą walca obniżenie wieku emerytalnego, którego pełne skutki czekają nas za dekadę i później.

W 10 miesięcy nie da się zrobić Grecji. Grecji to zajęło dobrą dekadę. Wenezueli podobnie. Ale kierunek jest już obrany. Grecja to chociaż ma dobrego wujka Unię, a jak PiS się na Unię obrazi, to zostanie nam droga Wenezueli: upadłego państwa na skutek działań populistów.

A niesamowite jest to, że np. taki przycinek to usprawiedliwia "bo był zamach".

--
    Jak zmieniła się liczba ogłoszeń na rynku pierwotnym?
    licznikmieszkan.atspace.com
  • 20.12.16, 11:32
    > W 10 miesięcy nie da się zrobić Grecji. Grecji to zajęło dobrą dekadę.

nie no budżet miał przeciez walnąć już w 2016 przez 500+
    teraz będzie gadka że ma walnąc w 2017
    pod koniec 2017 będzie gadka że już w 2018

>to zostanie nam droga Wenezueli: upadłego państwa na skutek działań populistów.

tak podają wolne media, ale to znów nie jest prawda, czasem tak myślę ze media są wolne po to by mogły bezkarnie kłamać, choć jak rządowe to też kłamią, sytuacja bez wyjscia

ale wracając do tematu:
    "Pod względem udokumentowanych złóż Wenezuela ma więcej ropy naftowej niż Federacja Rosyjska. Ropa naftowa stanowi w tym kraju 95 proc. całego eksportu i 60 proc. wszystkich wpływów do budżetu."
    +
    stooq.pl/q/?s=sc.f&c=5y&t=c&a=ln&b=1
    nie jest wiec prawdą ze wenezuela bankrutuje przez populistów, socjalistów,. komunistów czy cyklistów
    wenezuela bankrutuje bo ropa z 110 dolarów spadła na 30 dolarów w pewnym momencie
    i nawet gdyby był kapitalistyczną demokratyczną republiką tez by zbankrutowała

• 20.12.16, 21:27
    > nie no budżet miał przeciez walnąć już w 2016 przez 500+
    > teraz będzie gadka że ma walnąc w 2017
    > pod koniec 2017 będzie gadka że już w 2018

Opozycja oczywiście krytykowała budżet 2016, bo taka jest rola opozycji, ale nikt nie mówił, że to "walnie". Petru przykładowo mówił o tym, że w 2016 roku będą pieniądze z LTE, ale pytał się, co dalej? Zresztą w czasie dobrej koniunktury (a na razie jeszcze tak jest) budżet może wiele wybaczyć. Gorzej będzie, jak się koniunktura skończy.

> wenezuela bankrutuje bo ropa z 110 dolarów spadła na 30 dolarów w pewnym momenc
    > ie

Nawet chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak właśnie na tacy podajesz dowód na to, że Wenezuela upada z powodu populistów. Bo trzeba populistów, żeby zbankrutować kraj o takich zasobach naturalnych, który jak była koniunktura wydawał na lewo i prawo.

> i nawet gdyby był kapitalistyczną demokratyczną republiką tez by zbankrutowała
    >

Norwegia ma się dobrze. Nie tak świetnie jak przy ropie 100$+, ale nie najgorzej.

--
    Jak zmieniła się liczba ogłoszeń na rynku pierwotnym? licznikmieszkan.atspace.com
  • 21.12.16, 11:23

> Opozycja oczywiście krytykowała budżet 2016, bo taka jest rola opozycji, ale ni
    > kt nie mówił, że to "walnie". Petru przykładowo mówił o tym, że w 2016 roku będ
    > ą pieniądze z LTE, ale pytał się, co dalej?

Petru to mówił tak
    www.superstacja.tv/wiadomosc/2015-12-29/petru-o-budzecie-puscicie-na-z-torbami/
    i o walnieciu też mówił ale nie chce mi sie szukać
    ciekawe jak dziś wytłumaczy teorie ze wprowadzili 500+ nie od początku roku bo nie ma na to pieniedzy biorąc pod uwagę ze w 2017 będzie 500+ od stycznia
    no nie wazne, opozycja ma prawo pleść bzdury i PIS w opozycji tez je plótł w podobny sposób

> Nawet chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak właśnie na tacy podajesz dowód na to,
    > że Wenezuela upada z powodu populistów.

to jest mały kraj, a mały kraj zawsze ma taki problem
    pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_holenderska
    pl.wikipedia.org/wiki/Kl%C4%85twa_surowcowa
    w zasadzie nie rozumiem czemu oni nie zbankrutowali już w 2015 - moze dzięki populistom? smile
    skoro teraz eksport im spadł o 2/3 to co oni mieli wczesniej wydawać 1/3 z tego co zarobili na eksporcie? nie mogli bo tylko z tego żyjhą a takiego spadku cen ropy nikt nie był w stanie przewidzieć
    wenezuela nie jest jedynym krajem który ma takie kłopoty, jednak oni maja najwieksze bo u nich przemysł naftowy stanowi najwiekszą częśc gospodarki
    a skoro inne kraje też maja takie kłopoty to znaczy że powodem tych kłopotów nie jest populizm tylko spadek cen ropy
    doczepianie się w tym momencie do populistów czy socjalistów to bezczelność - ta korelacja ma tyle sensu co ta:
    http://www.statystyczny.pl/wp-content/uploads/2016/01/piraci-globalne-ocieplenie-korelacja-wykres.png

>Bo trzeba populistów, żeby zbankrutowa
    > ć kraj o takich zasobach naturalnych, który jak była koniunktura wydawał na lew
    > o i prawo.

no tak, zarobiona kasa z ropy naftowej trafiała do wenezuleczyków, to jest wydawanie na lewo i prawo, gdyby trafiała na konta jakichś bogatych bossów i tam sobie przyrastała a wenezuelczycy by głodowali to by było wtedy ok

> Norwegia ma się dobrze. Nie tak świetnie jak przy ropie 100$+, ale nie najgorze
    > j.

jedyny wyjątek, dodajmy "lewacki" na maksasmile
    tylko oni się obronili przed chorobą holenderską, ale ich pomysł polegał po prostu na tym ze nie wydaja pieniedzy które zarobia czyli prawie tak jakby tego surowca nie mieli

• 21.12.16, 11:38
    wyborcza.biz/biznes/1,147744,19463640,wielkie-kredyty-i-widmo-bankructwa-nad-firmami-naftowymi-w-usa.html
    "WSJ" pisze, powołując się na mający się wkrótce ukazać raport firmy consultingowej AlixPartners, że przy obecnych cenach północnoamerykańscy producenci ropy i gazu tracą łącznie prawie 2 miliardy dolarów tygodniowo. Tymczasem zdaniem analityków niektórych banków i przedstawicieli branży naftowej nadpodaż ropy może się utrzymać przez cały bieżący rok i część 2017 r.
    Gazeta odnotowuje, że amerykańskie firmy, które zaciągnęły ogromne kredyty, żeby przyłączyć się do wydobywania ropy łupkowej i teraz nie mają wyboru - muszą wydobywać, żeby spłacać odsetki. A czyniąc tak, wpędzają się w jeszcze większe kłopoty. "WSJ" odnotowuje, że niektóre firmy wydobywcze, w tym Sandridge Energy Inc., Energy XXI Ltd. i Halcon Resources Corp., w trzecim kwartale br. ponad 40 proc. wpływów przeznaczyły na spłatę odsetek od kredytów.

szefowie tych amerykańskich firm to jak rozumiem też są populiści
    szastali kasą na lewo i prawo i jacy oni nieodpowiedzialni Ci amerykańscy populiści
    40% wpływów oddają jako spłatę odsetek
    wenezuela az tak nieodpowiedzialna nie była żeby 40% budżetu szło na spłatę odsetek
  • 21.12.16, 22:36
    pislamisci to ignoranci, ich interesuje tylko tu i teraz i nie potrafia dostrzec juz widocznych destrucyjych efektow ich decyzji na gospodarke; poczekajmy jeszcze kilka miesiecy, to pojawia sie twarde dane; na razie przedsmak tego co nas czeka widzimy we wskaznikach koniunktury

biznes.interia.pl/makroekonomia/news/gus-w-grudniu-gorsza-koniunktura-zarowno-w-handlu-hurtowym,2444010,2156

bardzo ciekaw jestem odpisow na stracone kredyty w bankach w pierwszym kwartale przyszlego roku

--
    "Every government is run by liars and nothing they say should be believed." - I.F. Stone
  • 22.12.16, 00:10
    > pislamisci to ignoranci, ich interesuje tylko tu i teraz i nie potrafia dostrze

Jak najbardziej.

> zcze kilka miesiecy, to pojawia sie twarde dane; na razie przedsmak tego co nas
    > czeka widzimy we wskaznikach koniunktury

Z tym się nie zgodzę. Jak dobrze pogrzebać we wskaźnikach koniunktury, to widać ciągle dobrą koniunkturę. Jeśli się przyjrzeć syntetycznym wskaźnikom wyrównanym sezonowo (str. 22), to żadnego spowolnienia nie widać.
    stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5516/3/49/1/koniunktura_w_przemysle_budow_handlu_i_uslugach_w_12-2016_roku.pdf
    Można najwyżej się zastanawiać, jak to się dzieje, że mimo stimulusa w postaci 500+ nie jest wcale jeszcze lepiej w krótkim terminie (odpowiedzią jest spory spadek w inwestycjach, w tym finansowanych z Unii).

Polityka PiS jest skrajnie szkodliwa w długim terminie (jak zresztą wszystkie dzieła populistów, to jak u narkomanów, jak się jest na haju, to jest wszystko pięknie). 500+ to program, którego się już nie da wycofać z powodów politycznych, a który hoduje nam setki tysięcy, jeśli nie miliony osób uzależnionych od pomocy państwa, co więcej takich, którzy będą uczyć takiego "sposobu na życie" swoje dzieci. Obniżenie wieku emerytalnego to w długim terminie nie do udźwignięcia nierównowaga budżetowa lub głodowe emerytury (a pewnie i jedno, i drugie). Jak do tego dodamy misiewiczów w każdej państwowej firmie, to mamy przepis na antysukces.

Ale mimo szkodliwości w długim terminie, kopnąć w krótkim terminie może nas tylko zagranica, w postaci albo ucieczki kapitału (i to raczej z powodu politycznych, a nie stricte gospodarczych), albo pogorszenia koniunktury na świecie. Bezpośrednie skutki populizmu to zaś kwestia lat, a nie miesięcy.

--
    Jak zmieniła się liczba ogłoszeń na rynku pierwotnym? licznikmieszkan.atspace.com
  • 22.12.16, 07:29
    Nie widzisz tego, co ja juz widze, dlatego napisalem, ze musimy poczekac na twarde dane statystyczne. Ale dostac kredyt juz teraz jest znacznie trudniej.

--
    "Every government is run by liars and nothing they say should be believed." - I.F. Stone
  • 22.12.16, 02:44
    to dosyc powszechna opinia - slysze ze swojej strony, ze przedsiebiorcy narzekaja, ze PiS chce ich puscic z torbami.
  • 22.12.16, 10:36
    a nie zastanawia nikogo że dynamika PKB siada a deficyt po 11 miesiącach to ledwie 50% planowanego?
    500+, do tego inwestycje siadły, PKB siada a deficyt mniejszy niż przy kwitnącej gospodarką nie obciążonej 500+ z roku 2015

odpowiedź może być tu
    http://bi.gazeta.pl/im/24/09/12/z18914084Q.jpg
    luka rośnie z PO, a malała za PIS
    przez to wpływy z VAT malały za PO nawet przy rosnącym PKB
    http://static1.money.pl/i/h/57/oryg297273.gif?rnd=1685850624
    a teraz nastał PIS i cud się stał, bo wpływy z VAT i nie tylko zaczęły znów rosnąć

"Luka w VAT to różnica między faktycznymi wpływami do budżetu a tym, co powinno wpływać, sądząc na podstawie aktywności gospodarczej. Patrząc na jedną stronę tego równania, rzeczywiście wpływy z VAT w tym roku są całkiem niezłe. Po październiku były o ok. 7,6 proc. większe niż w zeszłym roku. Gdyby taka dynamika utrzymała się do końca roku, budżet zyskałby o 3,8 mld zł więcej, niż planował – wynika z analizy „Rzeczpospolitej".
    Zresztą poprawę ściągalności podatków widać także w innych pozycjach. Wpływy z akcyzy mogą się okazać o 1,8 mld zł wyższe od planu, a z PIT (choć to wynika przede wszystkim z dobrej sytuacji na rynku pracy) o 1,5 mld zł. Tylko w CIT nie widać znaczącej poprawy, choć rząd liczył na efekty generalnej klauzuli obejścia prawa podatkowego."

www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/311239849-Uszczelnienie-systemu-podatkowego-Rzad-domyka-luke-podatkowa.html
    ewentualne uszczelnienie systemu podatkowego to najważniejsza sprawa bo widac ze to charakteryzuje te lepiej rozwinięte kraje
    http://docplayer.pl/docs-images/31/15116906/images/4-0.png
    jeśli kraj ma dużą lukę VAT to albo jest z tych biedniejszych, albo jest na drodze ku pętli zadłużenia z tego wynika niestety dziwny wniosek że to za PO groziła nam Grecja bo za PO rosła luka VAT, jeśli ona teraz będzie maleć to właśnie oddala się zagrożenie Grecją
  • 22.12.16, 10:37
    do ostatniego wykresu:
    docplayer.pl/15116906-Www-pwc-com-wyludzenia-vat-luka-podatkowa-w-2014-roku-i-prognoza-na-2015.html
  • 28.12.16, 09:57
    Przeczytałem artykuł

biznes.interia.pl/makroekonomia/news/gus-w-grudniu-gorsza-koniunktura-zarowno-w-handlu-hurtowym,2444010,2156
    i jestem nieco podniesiony na duchu.

Tym:
    ""Przedsiębiorcy z większości przedsiębiorstw badanych sekcji w ostatnich miesiącach coraz częściej zgłaszają wzrost znaczenia bariery związanej z niedoborem wykwalifikowanych pracowników, przy jednoczesnym spadku problemów wynikających z niedostatecznego popytu" - wynika z komunikatu GUS.

Sprzedaż rośnie.
    To już chyba są efekty działania rządu PiS, a nie PO, ale poczekajmy jeszcze rok. Na razie chwila optymizmu.

*

U.E. musi być zakończona.
    Wcześniej Polska powinna z tego wyjść.
  • 20.12.16, 23:07
    Jak ktoś nie wie kim jest Alexandr Dugin, to w skrócie wyjaśniam, że jest on jednym z głównych ideologów rosyjskich. Oprócz tego, że tworzy koncepcje i pisze o tym, to także jeździ i spotyka się z różnymi osobami na świecie i nigdy nie wiadomo, czy robi to jako osoba prywatna, czy jako nieoficjalny przedstawiciel Federacji Rosyjskiej. Ogólnie zachęcam przed przeczytaniem do zapoznania się kim on jest i jakie miał swoje opinie nt. wyborów w USA, współpracy z Turcją, czy współpracy z Iranem.

Całości nie przeklejam (może komuś się zachce), ale czytając to warto mieć na uwadze kim on jest i jak jest umiejscowiony w strukturze Kremla (nasz pan Piskorski pewnie miał też w tym swój udział - ale tego się tylko domyślam):
    katehon.com/article/defense-pis
  • 21.12.16, 09:25
    Czyli kolejny kamyczek do ogrodka, ze byla to proba wywolania rozruby i jak sie da, obalenia rzadu.
    Zimna-wodka ma niestety perspektywe bardzo obskorna w swoim wnioskowaniu, sprawia wrazenie jakby byl uwieziony w domu przed TV ;D
    Swoja droga Dugin i jego Wielkoruska imperialna ideologia, a z drugiej strony UE/NWO/Soros... ciezko bedzie przezyc w "jednym kawalku".

Ja sie coraz bardziej obawiam scenariusza z "Trump, a deep state", ostatnie nominacje wg mnie swiadcza o tym, ze prezydentura Trumpa moze byc zewnetrznym objawem walki frakcyjnej w NWO, tzn. zamiast ukladu: caly swiat pracuje na nasze bogactwo (miedzynarodowej, internacjonalistycznej finansjery), mamy grupe, ktora chce wprowadzic dodatkowy szczebel w drabinie: NWO owszem, ale nad tym jest suweren zlokalizowany w NYC i okolicach. Cos w tym rodzaju.....
    W tym ukladzie, Polska jest tylko chwilowym kordonem (PiS), az sytuacja sie uporzadkuje w Europie Zach. i nastepnie zostanie przekazana strukturze NWO.

--
    kurt
  • 23.12.16, 10:56
    Obserwując reakcje kurta na zalinkowany artykuł, zaczynam się zastanawiać, czy pisowskie masy są już gotowe na przyjaźń PiSu z Putinem, bo to zaczyna kiełkować u obu stron (np. radość z wyboru Trumpa u pisowskich mas). Tym niemniej wolta do wykonania jest zdecydowanie większa niż wolta z Piotrowiczem, który krzyczy "precz z komuną". "Komuna" to jednak twór bezkształtny i bezosobowy i można odpowiednio etykietując uznać, że Piotrowicz to bohater stanu wojennego, a Wałęsa to ubek i sekta pisowa to kupiła. Ale jak sprawić, że Putin stanie się demokratą i naszym odwiecznym przyjacielem? To jednak wymaga dłuższej pracy. Jest oczywiście wyjście pośrednie. Oficjalnie Putin będzie wrogiem, ale nieoficjalnie partnerem strategicznym. Może PiS ociepli stosunki z Białorusią, która będzie naszym kanałem do kontaktów z Rosją? A może nic nie będzie oficjalnie, ale antyzachodni kurs PiSu w oczywisty sposób kieruje nas na Wschód i PiS i Putin to naturalni sprzymierzeńcy i będą się tylko dogadywać po cichu?

--
    Jak zmieniła się liczba ogłoszeń na rynku pierwotnym?
    licznikmieszkan.atspace.com
  • 27.12.16, 12:34
    > partnerem strategicznym. Może PiS ociepli stosunki z Białorusią, która będzie n
    > aszym kanałem do kontaktów z Rosją?

Pierwsze koty za płoty:

www.wprost.pl/tygodnik/10036467/Waszczykowski-Nie-chce-grac-z-Bialorusinami-Chce-sie-z-nimi-ulozyc.html
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.